Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2020
 

Planety

Silny Uran w horoskopie – jak z nim żyć i nie zwariować?

Człowiek z silnym Uranem pragnie być niezależny, by mieć pełną swobodę działania, dlatego stara się sam zarabiać na swoje utrzymanie i niechętnie wchodzi w spółki czy różnego rodzaju związki.

Silny Jowisz w horoskopie: jak z nim żyć?

Osoby z silnym Jowiszem są charyzmatyczne, radosne i optymistyczne, więc łatwo zdobywają popularność i są lubiane. Mają bardzo szerokie horyzonty myślowe, co czyni z nich fantastycznych mówców.

Silny Neptun w horoskopie: jak z nim żyć?

Dzięki silnemu Neptunowi można odnieść sukces albo się stoczyć. Trygony bądź sekstyle do świateł, planet osobistych czy osi, nie wpływają na życie danej osoby destrukcyjnie i mogą przynieść dużo dobrego.

Czego potrzebuje twój Księżyc?

Księżyc to serce horoskopu. Od niego zależy nasze poczucie szczęścia i bezpieczeństwa. Trzeba więc o niego zadbać, bo codzienny stres mu szkodzi! A wtedy cierpimy, chorujemy, złościmy się na siebie i innych. Warto pomyśleć o sobie i dostarczyć Księżycowi energii.

Co mówi o tobie twój Merkury?

Jesteś Panną, ale nikt w to nie wierzy, bo zachowujesz się jak Lew? To sprawka Merkurego. Sprawdź, gdzie jest twój Merkury. To rozwieje twoje wątpliwości, jaki znak dominuje w twoim charakterze.

Nowa planeta?

Tymczasem w prasie mnóstwo doniesień o odkryciu kolejnej planety. Planety to podstawa naszej sztuki! W odróżnieniu od gwiazd stałych, planety poruszają się po ekliptyce szybko i ich sytuacja się zmienia, a więc można widzieć w tym różne historie.

Wenus w Wodniku

Osoby, które w swoim horoskopie urodzeniowym mają Wenus w znaku Wodnika, są bardzo towarzyskie, chętnie nawiązują nowe znajomości i czują się bezpiecznie w grupie przyjaciół. Swoje uczucia wyrażają swobodnie, kokieteryjnie.

Wenus w Raku

Osoby z Wenus w znaku Raka mają duże uzdolnienia artystyczne, szczególnie muzyczne. Lubią duże i małe przyjemności. Na co dzień potrzebują czułości i przywiązania. Cenią sobie bezpieczeństwo, najlepiej czują się w atmosferze rodzinnej, bardzo lubią dzieci.

Wenus w Bliźniętach

Planeta Wenus dobrze czuje się w powietrznym znaku Bliźniąt. Realizuje tu swoją towarzyską stronę, związaną ze swoim władztwem w znaku Wagi.

Wenus w Byku

Planeta piękna, harmonii i przyjemności Wenus włada znakiem Byka, w którym najlepiej wyraża swoją planetarną energię. Drugim królestwem Wenus jest znak Wagi. Wenus w znaku Byka jest więc u siebie, emanuje pięknem i zadowoleniem z życia.

Wenus planeta miłości

Blask Wenus na niebie zachwyca i zadziwia swą jasnością. Jak przystało na planetę bogini miłości, zdaje się być niewidoczna w blasku dnia. Jej pora to poranek lub wieczór, gdy Słońce jest w okolicy horyzontu. Towarzyszy kochankom, spiskowcom i tym wszystkim, którzy szukają natchnienia o świcie.

Merkury w Baranie

Osoba z Merkurym w znaku Barana mówi energicznie i szybko. Jest niecierpliwa, bezpośrednia i bardzo pewna swoich racji. Lubi dominować w grupie, chcesz zawsze przekonać innych do swoich pomysłów.

Mars w Pannie

Ognisty Mars w ziemskim znaku Panny wytraca swoją energię, ale nie poddaje się bez walki. Działanie Marsa w tym zmiennym znaku jest chaotyczne i trudne do przewidzenia.

Mars w Lwie

Ognista planeta Mars dobrze czuje się w również ognistym znaku Lwa. Mars lubi podejmować ryzyko i przewodzić, czemu sprzyja znak Lwa. W Lwie wyraża swoją energię konsekwentnie i z uporem.

Eris - nowy symbol do asymilacji

Mitologicznie Eris to bogini personifikująca niezgodę - zarówno tę destrukcyjną jak i twórczą, będąca duchem współzawodnictwa, pobudzająca do pilnego działania.

Chiron w astrologii

Astrologiczne znaczenie Chirona pozostaje w silnym związku z archetypem Zranionego Uzdrowiciela, który na przykład znajduje swój wyraz w podobieństwach, jakie zachodzą pomiędzy starożytnymi praktykami uzdrawiania w świątyniach Asklepiosa a współczesnym leczeniem analitycznym.

Chiron a religie

Zraniony przez Heraklesa Chiron, nie mogąc uleczyć własnej rany, nadal uzdrawiał i pomagał innym. Postawa ta nie wyraża jedynie poświęcenia i oddania, lecz przede wszystkim reprezentuje głębokie zrozumienie, za którymi kryje się tragizm oraz brak perspektywy na własne uleczenie.

Chiron: sacrum i wojna

Chiron słynący jako duchowy mistrz i przewodnik wtajemniczający bogów i ludzi w arkana wiedzy medycznej, muzycznej i spirytualnej, jest także nauczycielem sztuki wojennej.

Chiron w mitologii

Zwierzęca część ciała boskiego centaura Chirona może w metaforyczny sposób odzwierciedlać całą ludzką kulturę, która płynie z nieświadomości, a źródłem przemiany prowadzącej do sztuki, kunsztu i boskości jest właśnie ów ocean nieokiełznanej zwierzęcej, a zarazem spirytualnej siły.

Odkrycie Chirona

Chiron jest pomostem łączącym świat Saturna i Urana. Ta mała planeta, zaliczana przez astronomów do grupy Centaurów, reprezentuje w astrologii archetyp Zranionego Uzdrowiciela.

O planetach

Jak wiadomo, planety oraz Słońce i Księżyc jako symboliczne wyrazy energii w życiu klasyfikowane są jako indywidualne, społeczne i pokoleniowe. Spróbuję streścić znaczenie reprezentowane przez te symbole odnosząc je do sfer naszego życia.

Jowisz, planeta wzrostu i powodzenia

Planeta Jowisz uznawana jest za dobroczyńcę zodiaku. Przez starożytnych nazywana też była „wielkim szczęściem”. Ożywia wszystkie dziedziny życia, które przypisywane są znakowi zodiaku, w jakim aktualnie przebywa.

Pluton, planeta prawdy i podświadomości

Planeta Pluton jestskładnikiem horoskopów od niedawna, jeśli popatrzyć wstecz, na historię astrologii. Odkryta w 1930 roku znalazła godne miejsce w dzisiejszej astrologii. Pluton włada znakiem Skorpiona. Historia jego pokazuje, że czasem marzenia spełniają się dopiero po śmierci.

Aktualnie na niebie

SłońceStrzelec
21 XI 2020
20 XII 2020
MerkurySkorpion
10 XI 2020
1 XII 2020
WenusSkorpion
21 XI 2020
15 XII 2020
MarsBaran
28.06.2020
6.01.2021
JowiszKoziorożec
2.12.2019
19.12.2020
SaturnKoziorożec
2.07.2020
17.12.2020
UranByk
6 III 2019
7 VII 2025
NeptunRyby
3 II 2012
30 II 2025
PlutonKoziorożec
I 2008
I 2024