Astroportal.pl

Planety

Lilith: mroczna bogini naszej duszy

Lilith jest wyrazem brudu i nieczystości, siedliskiem wstrętu, niechęci, jak też dominacji, bólu, agresji i zemsty. Pozycja Lilith w horoskopie wskazuje na te sfery życia, które najtrudniej jest nam zrealizować, za co winą często obarczamy innych.

Silny Uran w horoskopie – jak z nim żyć i nie zwariować?

Człowiek z silnym Uranem pragnie być niezależny, by mieć pełną swobodę działania, dlatego stara się sam zarabiać na swoje utrzymanie i niechętnie wchodzi w spółki czy różnego rodzaju związki.

Silny Jowisz w horoskopie: jak z nim żyć?

Osoby z silnym Jowiszem są charyzmatyczne, radosne i optymistyczne, więc łatwo zdobywają popularność i są lubiane. Mają bardzo szerokie horyzonty myślowe, co czyni z nich fantastycznych mówców.

Silny Neptun w horoskopie: jak z nim żyć?

Dzięki silnemu Neptunowi można odnieść sukces albo się stoczyć. Trygony bądź sekstyle do świateł, planet osobistych czy osi, nie wpływają na życie danej osoby destrukcyjnie i mogą przynieść dużo dobrego.

Czego potrzebuje twój Księżyc?

Księżyc to serce horoskopu. Od niego zależy nasze poczucie szczęścia i bezpieczeństwa. Trzeba więc o niego zadbać, bo codzienny stres mu szkodzi! A wtedy cierpimy, chorujemy, złościmy się na siebie i innych. Warto pomyśleć o sobie i dostarczyć Księżycowi energii.

Co mówi o tobie twój Merkury?

Jesteś Panną, ale nikt w to nie wierzy, bo zachowujesz się jak Lew? To sprawka Merkurego. Sprawdź, gdzie jest twój Merkury. To rozwieje twoje wątpliwości, jaki znak dominuje w twoim charakterze.

Nowa planeta?

Tymczasem w prasie mnóstwo doniesień o odkryciu kolejnej planety. Planety to podstawa naszej sztuki! W odróżnieniu od gwiazd stałych, planety poruszają się po ekliptyce szybko i ich sytuacja się zmienia, a więc można widzieć w tym różne historie.

Wenus w Wodniku

Osoby, które w swoim horoskopie urodzeniowym mają Wenus w znaku Wodnika, są bardzo towarzyskie, chętnie nawiązują nowe znajomości i czują się bezpiecznie w grupie przyjaciół. Swoje uczucia wyrażają swobodnie, kokieteryjnie.

Wenus w Raku

Osoby z Wenus w znaku Raka mają duże uzdolnienia artystyczne, szczególnie muzyczne. Lubią duże i małe przyjemności. Na co dzień potrzebują czułości i przywiązania. Cenią sobie bezpieczeństwo, najlepiej czują się w atmosferze rodzinnej, bardzo lubią dzieci.

Wenus w Bliźniętach

Planeta Wenus dobrze czuje się w powietrznym znaku Bliźniąt. Realizuje tu swoją towarzyską stronę, związaną ze swoim władztwem w znaku Wagi.

Wenus w Byku

Planeta piękna, harmonii i przyjemności Wenus włada znakiem Byka, w którym najlepiej wyraża swoją planetarną energię. Drugim królestwem Wenus jest znak Wagi. Wenus w znaku Byka jest więc u siebie, emanuje pięknem i zadowoleniem z życia.

Wenus planeta miłości

Blask Wenus na niebie zachwyca i zadziwia swą jasnością. Jak przystało na planetę bogini miłości, zdaje się być niewidoczna w blasku dnia. Jej pora to poranek lub wieczór, gdy Słońce jest w okolicy horyzontu. Towarzyszy kochankom, spiskowcom i tym wszystkim, którzy szukają natchnienia o świcie.

Merkury w Baranie

Osoba z Merkurym w znaku Barana mówi energicznie i szybko. Jest niecierpliwa, bezpośrednia i bardzo pewna swoich racji. Lubi dominować w grupie, chcesz zawsze przekonać innych do swoich pomysłów.

Mars w Pannie

Ognisty Mars w ziemskim znaku Panny wytraca swoją energię, ale nie poddaje się bez walki. Działanie Marsa w tym zmiennym znaku jest chaotyczne i trudne do przewidzenia.

Mars w Lwie

Ognista planeta Mars dobrze czuje się w również ognistym znaku Lwa. Mars lubi podejmować ryzyko i przewodzić, czemu sprzyja znak Lwa. W Lwie wyraża swoją energię konsekwentnie i z uporem.

Eris - nowy symbol do asymilacji

Mitologicznie Eris to bogini personifikująca niezgodę - zarówno tę destrukcyjną jak i twórczą, będąca duchem współzawodnictwa, pobudzająca do pilnego działania.

Chiron w astrologii

Astrologiczne znaczenie Chirona pozostaje w silnym związku z archetypem Zranionego Uzdrowiciela, który na przykład znajduje swój wyraz w podobieństwach, jakie zachodzą pomiędzy starożytnymi praktykami uzdrawiania w świątyniach Asklepiosa a współczesnym leczeniem analitycznym.

Chiron a religie

Zraniony przez Heraklesa Chiron, nie mogąc uleczyć własnej rany, nadal uzdrawiał i pomagał innym. Postawa ta nie wyraża jedynie poświęcenia i oddania, lecz przede wszystkim reprezentuje głębokie zrozumienie, za którymi kryje się tragizm oraz brak perspektywy na własne uleczenie.

Chiron: sacrum i wojna

Chiron słynący jako duchowy mistrz i przewodnik wtajemniczający bogów i ludzi w arkana wiedzy medycznej, muzycznej i spirytualnej, jest także nauczycielem sztuki wojennej.

Chiron w mitologii

Zwierzęca część ciała boskiego centaura Chirona może w metaforyczny sposób odzwierciedlać całą ludzką kulturę, która płynie z nieświadomości, a źródłem przemiany prowadzącej do sztuki, kunsztu i boskości jest właśnie ów ocean nieokiełznanej zwierzęcej, a zarazem spirytualnej siły.

Odkrycie Chirona

Chiron jest pomostem łączącym świat Saturna i Urana. Ta mała planeta, zaliczana przez astronomów do grupy Centaurów, reprezentuje w astrologii archetyp Zranionego Uzdrowiciela.

O planetach

Jak wiadomo, planety oraz Słońce i Księżyc jako symboliczne wyrazy energii w życiu klasyfikowane są jako indywidualne, społeczne i pokoleniowe. Spróbuję streścić znaczenie reprezentowane przez te symbole odnosząc je do sfer naszego życia.

Jowisz, planeta wzrostu i powodzenia

Planeta Jowisz uznawana jest za dobroczyńcę zodiaku. Przez starożytnych nazywana też była „wielkim szczęściem”. Ożywia wszystkie dziedziny życia, które przypisywane są znakowi zodiaku, w jakim aktualnie przebywa.

Pluton, planeta prawdy i podświadomości

Planeta Pluton jestskładnikiem horoskopów od niedawna, jeśli popatrzyć wstecz, na historię astrologii. Odkryta w 1930 roku znalazła godne miejsce w dzisiejszej astrologii. Pluton włada znakiem Skorpiona. Historia jego pokazuje, że czasem marzenia spełniają się dopiero po śmierci.

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.