Astroportal.pl

Silny Neptun w horoskopie: jak z nim żyć?

Autorka: Ewa Krajewska

Neptunicy sprawiają wrażenie wiecznie nieszczęśliwych, błądzących we mgle romantyków, tęskniących za kimś lub za czymś, czego nie mogą mieć. Ich wizja idealnego świata nie pasuje do otaczającej rzeczywistości, dlatego uciekają w świat swoich iluzji, gdzie wszystko jest lepsze, piękniejsze i pełne magii.

- Przestań bujać w obłokach, zejdź na ziemię i zrób w końcu coś pożytecznego! – często słyszy Neptunik od swoich bliskich i cierpi, że nikt go nie rozumie. Zatem jak żyć, kiedy wszystko wydaje się takie przyziemne, nudne i zwyczajne?

Neptun jest silny w horoskopie urodzeniowym, kiedy tworzy kwadraturę, opozycję czy koniunkcję do świateł bądź planet osobistych lub znajduje się na osiach kosmogramu czy w tzw. domach kardynalnych czyli w I, IV, VII i X. Wówczas Neptun znacząco wpływa na postępowanie człowieka i jego sposób postrzegania świata. Może to być zarówno pozytywne jak i negatywne. Dzięki silnemu Neptunowi w horoskopie dana osoba może odnieść wielkie sukcesy albo całkowicie stoczyć się na dno. Natomiast jeśli Neptun tworzy trygony bądź sekstyle do świateł, planet osobistych czy osi, wówczas nie wpływa na życie danej osoby destrukcyjnie i może przynieść dużo dobrego.

Sztuka
Neptun uważany jest wyższą oktawę Wenus, więc obdarza właściciela horoskopu talentem artystycznym i silnym natchnieniem. Neptunicy mają niezwykłe wizje artystyczne, które pochodzą jakby z innego wymiaru. Nierzadko odnoszą wrażenie, że jakaś siła z zewnątrz (np. kosmos, anioły, duchy) podsuwają im te niezwykłe pomysły. Wizje te są subtelne, ale pełne emocji. Bardzo ważne jest to, by Neptunicy starali się przekuć te fantastyczne wizje w dzieła sztuki, gdyż w ten sposób mogą rozwijać się twórczo i czerpać z tego radość. Ponadto w swoich dziełach mogą zaprezentować własną wizję świata np. pisarz może od podstaw stworzyć baśniowy świat rządzący się swoimi prawami. To pomaga rozładować poczucie niedopasowania do rzeczywistości i zagubienia. Na dodatek magiczne dzieła Neptuników mogą stać się inspiracją dla wielu ludzi, którzy dzięki temu odkryją, że w życiu liczy się coś więcej niż ślepa pogoń za dobrami materialnymi. Zatem wyrażając się twórczo, Neptunik pomaga sobie i służy społeczeństwu. Twórczość artystyczna Neptuników może nawiązywać do świata duchowego, gdyż ten wymiar jest o wiele bliższy ich sercu niż rzeczywistość. Osoby z silnym Neptunem doskonale poruszają się w wymiarze subtelnych energii i stamtąd czerpią wielkie natchnienie. Natomiast w świecie realnym dostrzegają magię tam, gdzie inni jej nie widzą np. gdy spojrzą w niebo, ujrzą chmury, które swoim kształtem przypominają anioła, na co nikt nie zwróciłby uwagi. Ponadto wyczuwają energie danego miejsca, a także emocje innych ludzi, więc w swoich dziełach potrafią idealnie uchwycić nastroje np. robiąc niezwykle piękne zdjęcia, malując obrazy czy tworząc filmy. Neptunicy są więc genialnymi artystami i przenosząc swoje wizje do świata rzeczywistego, mogą odnieść duże sukcesy.

Henri Rousseau Le Rêve
Henri Rousseau Le Rêve (Sen) 1910 r., źródło: wikipedia.org

Wyobraźnia
Neptunicy mają bardzo bogatą wyobraźnię i wielkie marzenia, które nadają ich życiu prawdziwy sens. Zdarza się, że w pogoni za pięknymi marzeniami zupełnie zapominają o rzeczywistości, zaniedbują swoje obowiązki i pracę. Człowiek z silnym Neptunem oczami wyobraźni widzi efekt końcowy, czyli chwilę kiedy jego marzenie jest już zrealizowane, natomiast umyka mu bardzo ważna rzecz, a mianowicie, jak dojść do upragnionego celu. Neptunicy notorycznie mylą marzenia z rzeczywistością ponieważ Neptun rozmywa granice między iluzją a światem realnym. Na dodatek nie zawsze do nich dociera fakt, że na realizację tych marzeń potrzebne są pieniądze, a przede wszystkim konieczne jest działanie. Przez sam fakt wyobrażania sobie pewnych rzeczy, niestety nic się nie wydarzy. Nierzadko Neptunicy marząc o czymś, paradoksalnie odsuwają od siebie upragniony cel. Dzieje się tak dlatego, że zatapiają się w marzenia i popadają w inercję, w efekcie czego nic nie robią. A jak nic nie robią, to nie osiągną tego, na czym im tak bardzo zależy. Zatem powinni działać i zrobić coś konkretnego, by osiągnąć swój cel. Niestety droga do marzeń prowadzi przez świat realny. Kolejny problem to negatywny stosunek Neptuników do pieniędzy. Kłopot w tym, że dobra materialne nie stanowią dla nich wartości, a niektórzy uważają je nawet za zło. Dlatego nie dążą do ich zdobycia i tym samym odsuwają od siebie realizację upragnionych marzeń. Neptun wywraca system wartości do góry nogami. Zazwyczaj człowiek najpierw troszczy się o podstawowe potrzeby takie jak zdobycie bezpieczeństwa materialnego, a dopiero później myśli np. o rozwijaniu swoich pasji, pomaganiu innym czy rozwoju duchowym. Neptunicy mają ten system odwrócony, więc dla nich najważniejszą potrzebą jest kontakt z absolutem, rozwój duchowy, pasje, altruizm, a dopiero kiedy to zostanie zaspokojone, myślą o sprawach przyziemnych, czyli o zarabianiu pieniędzy. Trudną lekcją jaką wcześniej czy później musi przerobić Neptunik to zadbanie o sferę materialną, bo bez pieniędzy niestety trudno będzie spełnić marzenia.

Z głową w chmurach
Częstym problemem Neptuników jest marzenie o czymś kompletnie nierealnym. Nie zdają sobie sprawy z tego, że pewnych rzeczy zwyczajnie nie da się osiągnąć. Ciągle marząc o czymś, co jest poza ich zasięgiem, są bardzo nieszczęśliwi, popadają w inercję i marnują sobie życie. Mogą tak tkwić całymi latami i zamiast uświadomić sobie, że nigdy dane marzenie się nie spełni, przeboleć to i pójść inną drogą w życiu, to ciągle będą się łudzić, że cud jednak nastąpi. Uświadomienie sobie, że dążenie do osiągnięcia nierealnych celów jest szkodliwe, paradoksalnie jest pierwszym krokiem do szczęścia. Jeśli zbyt długo będą tkwić w swoich iluzjach, mogą stracić szansę na realizację innych, ważnych celów w życiu, a wtedy poczucie niespełnienia będzie jeszcze bardziej przytłaczające. Wyobraźmy sobie mężczyznę, który od dziecka marzy o tym, by zamieszkać w Australii. Ten kraj zawsze go fascynował, właściwie nie wiadomo dlaczego. Mężczyzna jest przekonany, że musi tam wyjechać, bo nigdzie indziej nie ułoży sobie życia i nie zazna szczęścia. Pilnie uczy się angielskiego i szuka możliwości wyjazdu do Australii do pracy, ale ciągle coś nie wychodzi. Lata mijają, a mężczyzna wciąż nie może wyjechać. Marzenie o Australii bardzo utrudnia mu życie, bo odbija się negatywnie na jego pracy. Mężczyzna nie szuka stałego zatrudnienia, bo ciągle wydaje mu się, że przecież za chwile wyjedzie do Australii, więc nie ma sensu budować kariery w kraju. Tym sposobem mężczyzna marnuje swój potencjał i nie wykorzystuje możliwości do rozwoju. W międzyczasie trafia na dobre oferty pracy w USA, ale konsekwentnie je odrzuca, bo przecież to nie jego wymarzona Australia. I w taki sposób mężczyzna nieświadomie sam odbiera sobie szansę na szczęście, bo gdyby zaczął budować swoją karierę w kraju lub wyjechał do Stanów, to zapewne już dawno osiągnąłby zawodowy sukces, a może znalazłby też miłość i założył rodzinę, o czym też zawsze marzył.

Miłość
Miłość to niezwykle ważny temat dla Neptuników, gdyż nadaje ich życiu prawdziwy sens. Są to bowiem ludzie kochliwi, poszukującej wymarzonej, idealnej drugiej połówki, z którą połączy ich magiczna więź. Zazwyczaj mają swoją wizję idealnej miłości i kiedy wchodzą w związek, projektują to na partnera, nie dostrzegając, jaki on jest naprawdę. Przypisują drugiej połówce cechy, których ona w ogóle nie posiada. Na dodatek nie dostrzegają jej wad, a nawet jeśli je widzą, to je lekceważą. Kiedy w końcu Neptunik zorientuje się, że ukochana osoba nie jest księciem/księżniczką z bajki, czuje się bardzo rozczarowany i nieszczęśliwy. Neptunik powinien nauczyć się patrzeć na partnera obiektywnie, gdyż dzięki temu szybciej zorientuje się, jaki on jest naprawdę. Kolejna ważna kwestia to pragnienie doświadczenia wielkiej miłości opartej na głębokim porozumieniu duchowym. Neptunik zakocha się w kimś, kogo uważa za swoją bratnią duszę, w kimś, kto został mu „zapisany w gwiazdach” lub kogo spotkał w poprzednich wcieleniach. Ta magiczna aura jest konieczna, inaczej Neptunik się nie zakocha się. Nawet jeśli ktoś mu wpadnie w oko w kolejce w supermarkecie, to nie zwróci on na tę osobę uwagi, gdyż to jest zbyt przyziemna, a wręcz trywialna sytuacja. Człowiek z silnym Neptunem nie może spotkać miłości na portalu randkowym, nie zakocha się w sąsiedzie ani w koleżance z pracy, bo w tym nie ma niczego wyjątkowego. Natomiast kompletnie straci głowę dla kogoś mieszkającego na drugim końcu świata, kogo pozna w trakcie podróży lub w Internecie. Wtedy będzie przekonany, że połączyło go z tą osobą przeznaczenie. Z uwagi na to, że Neptun zaciera granice między światem rzeczywistym a fantazją, to Neptunicy mogą także zakochać się w swoich ulubionych celebrytach. Taka miłość może być dla nich nawet cenniejsza niż to, co czują do swojego męża czy żony, bo partner wynoszący śmieci i płacący rachunki jest zbyt przyziemny.

Idealizm
Osoby z silnym Neptunem są szlachetnymi idealistami pragnącymi zbawiać cały świat. Pragną pomagać potrzebującym, ratować czy wspierać innych i dopiero kiedy mogą zrobić coś dobrego dla innych, to czują, że ich życie ma sens. Nierzadko ich praca zawodowa jest powołaniem i rodzajem ważnej misji dla społeczeństwa. Neptuników nie obchodzi to, że mało zarabiają czy wręcz udzielają się charytatywnie. Dopóki mogą robić coś dobrego dla świata i ludzi, są szczęśliwi. Potrafią oddać ostatnią koszulę, bo ktoś z pewnością potrzebuje jej bardziej od nich. Zdarza się, że Neptunicy nie mają czasu na swoje sprawy, nie wyśpią się porządnie, nie zjedzą posiłku, bo są pochłonięci pomaganiem innym. Tym sposobem bardzo łatwo mogą ześlizgnąć się w neptuniczne pułapki. Zaniedbując siebie w końcu są tak wyczerpani, że nie mają siły pomagać innym i czują się bardzo sfrustrowani. Tak bardzo chcieliby pomagać, a tymczasem wylądowali w szpitalu i sami potrzebują pomocy. Niestety często padają ofiarą ludzi, którzy wykorzystują ich dobroć i chęć niesienia pomocy. Szlachetnemu Neptunikowi nie przyjdzie do głowy, że koś mógłby na nim żerować i świadomie robić mu krzywdę. Co gorsza Neptunicy nie potrafią stawiać innym granic, bo silny wpływ Neptuna rozmywa te granice. Oni nie wiedzą, kiedy ktoś przekracza granice ich prywatności. Czasem mogą odnosić wrażenie, że ktoś żeruje na nich energetycznie, bo czują się osłabieni, ale prędzej uwierzą, że to jakiś złośliwy duch podpiął się pod nich niż przyznają, że ich bliscy lub koledzy z pracy po prostu ich wykorzystują.

Ocena sytuacji
Kolejnym problemem Neptuników jest trudność we właściwej ocenie danej sytuacji. Często zdarza się im coś lub kogoś źle zrozumieć, co przynosi kłopoty. Neptunicy widzą to, co chcą zobaczyć, a nie to, co jest naprawdę. Przerzucają świat swoich fantazji do rzeczywistości i nie odróżniają swoich marzeń od tego, co dzieje się w wokół nich naprawdę. Ponadto ich uwaga jest tak bardzo skupiona na wewnętrznym świecie marzeń, że nie koncentrują się na tym, co dzieje się wokół nich w świecie realnym. Często coś pomylą, zgubią, zabłądzą albo zapomną o ważnej sprawie. Paradoksalnie oni świetnie odnajdują się w takich sytuacjach i są przekonani, że kosmos, bóg czy wszechświat czuwa nad nimi i ich prowadzi, więc skoro zabłądzili, to znaczy, że tak miało być i właśnie wtedy czują, że są na właściwej drodze. Neptunicy kierują się przeczuciami i silnie rozwiniętą intuicją, całkowicie odrzucając zdrowy rozsądek, co czasem przynosi fatalne skutki. Ignorując fakty, pakują się w kłopoty. Zdarza się, że sami siebie oszukują, bo jeśli widzą, że dana sprawa nie układa się po ich myśli, to wmówią sobie, że jest inaczej. To mistrzowie wypierania rzeczywistości, gdyż zwyczajnie jej nie akceptują. Zdarza się również, że Neptunicy oszukują innych i bardzo przekonująco kłamią. Mają niezwykły dar udawania kogoś, kim w gruncie rzeczy nie są i może to przejawiać się na różnych płaszczyznach. Zdarza się, że nie akceptują siebie i wtedy kłamią na swój temat, by postawić się w lepszym świetle. Na dodatek silny wpływ Neptuna sprawia, że z łatwością wcielają się w każdą wymyśloną przez siebie rolę, a nawet więcej, sami zaczynają wierzyć w swoje kłamstwa. Internet, a szczególnie portale społecznościowe to raj dla Neptuników, gdyż mogą tam stworzyć dowolną tożsamość. Zdarza się, że zakładają fałszywe konta, kradną zdjęcia osób, które w ich oczach są atrakcyjne i w ten sposób stają się idealną wersją samego siebie. Wtedy stają się bardziej pewni siebie i chętniej nawiązują znajomości z innymi. Dramat zaczyna się, kiedyś ktoś się w nich zakocha i chce stworzyć z nimi poważny związek. Co ciekawe ufni Neptunicy dziwnym zbiegiem okoliczności sami często padają ofiarą takich oszustów. Wierzą w uczciwość innych, więc ignorują wszelkie sygnały ostrzegawcze, a czasem wręcz wypierają niewygodną prawdę (kiedy oszust się ujawnia), gdyż pragną dalej być w magicznym związku.

Nałogi
Nałogi to kolejne oblicze silnego Neptuna w horoskopie. Neptunicy sięgają po używki z różnych powodów, np. by uciec od szarej, paskudnej rzeczywistości i życiowych problemów lub przeżyć coś ekscytującego, przyjemnego i choć na chwilę przenieść się w inny wymiar. Neptunicy są bardzo wrażliwi, empatyczni i mają delikatną psychikę, dlatego nie radzą sobie z życiowymi problemami. Nie mogą znieść negatywnych emocji, agresji, krzywdy czy niesprawiedliwości na świecie i czują się wobec tego bezradni. To także popycha ich w szpony nałogu, gdyż alkohol i inne używki pomagają im znieczulić się na wszechogarniające zło, a także zagłuszyć wyrzuty sumienia z powodu swojej inercji. Zamiast zrobić coś konkretnego, by walczyć o sprawiedliwość lub odeprzeć ataki wrogów, Neptunik woli się napić, bo w głębi duszy czuje się bezsilny. Jest przekonany, że nic nie może zrobić, więc nawet nie próbuje walczyć. Poddaje się i jest mu z tym źle, a ucieczka w alkohol czy narkotyki pozwala zagłuszyć wyrzuty sumienia. Niestety ludzie z silnym Neptunem są bardzo podatni na uzależnienia, dlatego trudno im jest zapanować nad nałogami, co może przynieść tragiczne konsekwencje. Nie zdają sobie sprawy, kiedy tracą kontrolę nad nałogiem. Niszczą samych siebie, a także swoich bliskich, a wyrwanie się z nałogu bywa bardzo trudne, gdyż brakuje im silnej woli, opanowania i uporu (o ile nie mają jednocześnie silnych aspektów Saturna w horoskopie).

Religia
Wiara także jest niezwykle ważna dla Neptuników. Poszukiwanie boga (niezależnie od tego jak go postrzegają) i prawdziwego sensu życia często staje się ich misją. Osoby z silnym Neptunem pragną zjednoczyć się z bogiem, gdyż dopiero wtedy poczują, że osiągnęli swój prawdziwi cel, a ich misja nareszcie się zakończyła, więc będą mogli zaznać spokoju i szczęścia. Sposobów na dotarcie do boga może być wiele. Neptunicy mogą być wyznawcami jakiejś religii i ściśle przestrzegać zasad wyznawanej przez siebie wiary lub poszukiwać boga na własną rękę, zgłębiać nauki mistrzów duchowych z różnych kultur etc. Osoby z silnym Neptunem często interesują się ezoteryką i są świetnymi wróżbitami, jasnowidzami czy bioenergoterapeutami. Niektórzy z nich kontaktują się z zaświatami i widzą duchy. Świat niewidzialnych energii jest dla nich o wiele bardziej realny niż rzeczywistość. Niestety zdarza się, że Neptunicy stają się fanatykami wyznanych przez siebie religii czy poglądów. Uważają, że tylko oni mają monopol na boga, co może przynieść konflikty. Pragną miłości, a sieją nienawiść do bliźnich. Silny wpływ Neptuna może realizować się również przez wielką naiwność, więc nierzadko zachłyśnięci duchowością Neptunicy padają ofiarą wyrachowanych guru czy pazernych instytucji, zainteresowanych wyłącznie ich pieniędzmi.

Poniżej przestawiam kilka sposobów, jak można pozytywnie wykorzystać silnego Neptuna:
- rozwijaj swoje talenty artystyczne – dzięki temu przeniesiesz swoje niezwykłe wizje zaczerpnięte z innego wymiaru do rzeczywistości Poczujesz, że masz moc sprawczą i możesz zrobić coś konkretnego. Twoje dzieła mogą zachwycić innych, stać się dla kogoś ważną inspiracją, o tobie mogą przynieść sukces i uznanie.
- rozwijaj się duchowo, gdyż to pomoże ci lepiej zrozumieć świat.
- nie miej pretensji do bliskich o to, że nie rozumieją twoich problemów ani twojej wizji świata. Widocznie nie mają silnego Neptuna w horoskopie, to nie ich wina.
- zanim uznasz, że jesteś bezradny i nie możesz osiągnąć tego, na czym bardzo ci zależy, najpierw spróbuj to zrobić. Może okazać się, że twoja ocena sytuacji była błędna, a sprawa jest o wiele prostsza niż ci się wydaje. Nie zakładaj z góry, że sprawa jest przegrana. Najpierw coś zrób, a jak się nie uda, to wtedy przyjdzie czas na rezygnację.
- jeśli od lat bardzo się starasz coś osiągnąć, marzysz o tym i ciągle masz nadzieję, że w końcu twoje marzenie się ziści, a nic z tego nie wychodzi, to odpuść sobie. Najwyraźniej bóg/wszechświat/kosmos ma ci coś lepszego do zaoferowania, tylko najpierw musisz uwolnić się od swoich iluzji. Zbyt długie tkwienie w nierealnych marzeniach przyniesie ci tylko więcej bólu, a na dodatek stracisz szansę na to, by w twoim życiu zaszły pozytywne zmiany. Wierzysz, że opatrzność nad tobą czuwa? To pozwól jej działać.
- zadbaj o to, by zdobyć pieniądze na realizowanie swoich wizji. Choć gardzisz światem materialnym, to bez pieniędzy nie będziesz mógł w pełni realizować marzeń.
- unikaj ludzi, którzy cię wykorzystują. Wyznacz im granice i bądź konsekwentny w działaniu. W końcu zorientują się, że nic już nie wskórają i dadzą ci spokój.
- angażuj się w projekty charytatywne – pomagając innym, poczujesz, że twoje życie ma sens. Ale zachowaj umiar, bo jeśli po raz kolejny przelejesz całą pensję na schronisko dla bezdomnych zwierząt, to szybko wpakujesz się w kłopoty.
- uważaj na wszelkiego rodzaju używki, bo możesz się uzależnić szybciej niż sądzisz.
- jeśli masz dziecko Neptunika czytaj mu bajki, rozwijaj jego talenty, wyobraźnię i staraj się rozwiewać jego lęki. Nie śmiej się z jego wyimaginowanych przyjaciół, bo dla niego oni istnieją naprawdę, podobnie jak święty Mikołaj czy jednorożce.
- jeśli jesteś szefem, znajdź ludzi, którzy będą wcielać w życie twoje niezwykłe pomysły. Przydadzą ci się pracownicy z silnym Saturnem bądź żywiołem ziemi, którzy zadbają o to, by twoje projekty zostały zrealizowane. Ponadto oni otwarcie powiedzą, kiedy twoje wizje są zbyt szalone i mogą narazić całą firmę na straty finansowe. Staraj się wydawać polecenia jasno i klarownie, by uniknąć nieporozumień.
- jeśli pracujesz na etacie, stawiaj granice szefowi i innym pracownikom. Nie gódź się pracować za niskie wynagrodzenie czy siedzieć w pracy po godzinach. Nie wyręczaj kolegów czy koleżanek w ich obowiązkach, bo z całą pewnością nie odwdzięczą ci się. Jeśli nie rozumiesz polecenia przełożonych, poproś o dodatkowe wyjaśnienie. Nie spóźniaj się, nie przychodź do pracy po pijaku i nie kłam. Wcześniej czy później możesz mieć z tego powodu kłopoty.

Ewa Krajewska astrologEWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka). Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisuje piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Stowarzyszenia Astrologów w Polsce. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewa    
Kontakt: ek.azul@interia.pl

Ptrzeczytaj inne artykuły Ewy Krajewskiej na Astroportalu:
Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2018
Różne oblicza Wenus z Saturnem

Silny Saturn w horoskopie - jak żyć?
Diego Rivera czyli rozmach Strzelca
Fenomen Adele
Antoni Gaudí - samotny geniusz
Jowiszowy finał sezonu w skokach narciarskich 2015
Rodzina Wodników
Nev Schulman - internetowy detektyw
Tiziano Terzani i przepowiednia, która odmieniła jego życie
Brazylijski mundial w rytmach Saturna
Conchita Wurst jak feniks z popiołów
Brian Molko: mężczyzna czy kobieta?
Koniunkcja Wenus z Neptunem

 

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.