Astroportal.pl

Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2018

Autorka: Ewa Krajewska

W 2018 roku doświadczymy dość istotnych zmian planetarnych, gdyż Saturn i Uran przechodzą do kolejnego znaku zodiaku. Saturn tranzytuje jeden znak zodiaku przez 2,5 roku, a Uran przez 7 lat, dlatego te zmiany są ważne. Jowisz także zmieni znak zodiaku, ale takie wydarzenie ma miejsce raz w roku, więc nie jest tak wyjątkowe jak przejście Saturna i Urana do kolejnego znaku.

Saturn to planeta struktury, fundamentów, obowiązków, dyscypliny, ograniczeń, ale także realizmu i zdrowego rozsądku. Saturn pokazuje, gdzie są limity naszego działania i bezlitośnie obnaża nasze błędy. Zmusza nas do tego, byśmy wzięli odpowiedzialność za swoje czyny, ale także pokazuje, że trzeba sobie pewne sprawy odpuścić, bo już nam nie służą. Brak dyscypliny i lenistwo przynosi nam szkody podczas tranzytów Saturna. Jednak z drugiej strony Saturn przywołuje nas porządku, pomaga naprawić błędy i odnosić sukcesy. Paradoksalnie Saturn może przynieść też coś dobrego, ale pod warunkiem, że w przeszłości ciężko na to pracowaliśmy. Saturn nagradza bowiem tylko cierpliwych i pracowitych. Kiedy Saturn tranzytuje dany znak zodiaku, przynosi problemy związane z dziedzinami reprezentowanymi przez ten znak.

Właściwe Saturn zmienił znak zodiaku jeszcze w 2017 r., a dokładnie 20 grudnia, kiedy to przeszedł ze Strzelca do Koziorożca, gdzie pozostanie do 22 marca 2022 r. Saturn w Strzelcu przyniósł kryzys migracyjny, nasilenie się ksenofobii, nacjonalizmu i ruchów separatystycznych oraz kryzys w prawodawstwie, sądownictwie, a także w turystyce, branży wydawniczej i w mediach.

W tym roku Saturn przyniesie kłopoty w dziedzinach związanymi ze znakiem Koziorożca. Wprawdzie Saturn włada tym znakiem, więc tu jest „u siebie w domu”, więc może w pełni wyrażać się zgodnie ze swoją naturą, to jednak nie można liczyć wyłącznie na pozytywną manifestację tego tranzytu. Saturn, nawet będąc w swoim znaku, zrobi gruntowne porządki, gdyż taka jest natura tej planety. Podczas tranzytu Saturna przez znak Koziorożca można spodziewać się rozrostu biurokracji do granic absurdu i wprowadzania różnego rodzaju przepisów, mających na celu uporządkowanie bałaganu prawnego, jaki powstał podczas przejścia Saturna przez Strzelca. Niemniej jednak przepisy te mogą być zbyt rygorystyczne i utrudniające działanie na różnych polach. Bardzo możliwe, że zwiększy się liczba urzędników, natomiast w sektorze prywatnym należy spodziewać się cięć etatów i szukania oszczędności, dlatego wiele osób, zwłaszcza o niskich kwalifikacjach zawodowych może stracić pracę. Międzynarodowe korporacje mogą umocnić swoją pozycję na rynku i chętnie zatrudnią wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Osoby z doświadczeniem, odpowiednim wykształceniem, które są pracowite i sumiennie wykonują swoje obowiązki, będą miały szansę na znalezienie dobrej posady. Niestety ich praca nie koniecznie będzie właściwie wynagradzana, gdyż podczas pobytu Saturna w Koziorożcu wszyscy będą zaciskać pasa.

Koziorożec związany jest także z rolnictwem, więc może pojawić się kryzys w tym sektorze, np. nieurodzaj czy epidemie wśród hodowanych zwierząt, co pociągnie za sobą podwyżki cen żywności, zwłaszcza podstawowych produktów. To sprawi, że w portfelu zostanie nam mniej pieniędzy, więc będziemy starali się oszczędzać, kupując tanie towary i korzystając z najtańszych usług na rynku. Nie będziemy też skłonni wydawać pieniędzy na rozrywkę, gdyż najważniejsze stanie się zadbanie o podstawowe, niezbędne rzeczy (Koziorożec).

Naturą Koziorożca jest również realizm, zdrowy rozsądek, pragmatyzm, oszczędzanie (a nawet skąpstwo). Jeśli w przeszłości z czymś przesadziliśmy, to teraz zrozumiemy, że popełniliśmy błędy. Trzeba będzie ciąć zbędne wydatki i zrezygnować ze wszystkich niedochodowych projektów, gdyż dłużej już nie będzie można się łudzić, że jakoś to będzie. W gospodarce światowej może to przynieść kryzys, który odbije się na kieszeniach zwykłych obywateli. Teraz trzeba będzie poważnie zastanowić się, skąd wziąć pieniądze np. na programy socjalne dla obywateli, stąd mogą się pojawić pomysły o podnoszeniu lub wprowadzaniu nowych podatków bądź uszczelnianiu systemu podatkowego. Pomysły, które nie miały solidnych fundamentów, a oparte były jednie na optymistycznej wizji wielkiego sukcesu, teraz legną w gruzach. Tranzyt Saturna przez Koziorożca może przynieść kryzys kryptowalut, więc osoby, które do tej pory bogaciły się na nich, teraz zaczną tracić. Kryzys może pojawić się także na giełdach papierów wartościowych. Natomiast inwestycje w drogie kruszce i nieruchomości mogą okazać się dobrym pomysłem.

Uran to planeta rewolucji, buntu, burzenia starych struktur, nowoczesności, nowych technologii, katastrof, a także dziwactwa i kontrowersji. Tranzyt Urana przez znak Barana przez ostatnich 7 lat przyniósł wzrost terroryzmu, konfliktów zbrojnych, a także bunt ludności przeciwko rządom dyktatorów (np. tzw. arabska wiosna ludów czy obalenie prezydenta Zimbabwe przez wojsko). Znak Barana związany jest bowiem z walką, szybkim działaniem, podbijaniem nowych terytoriów, agresją, konfliktami czy wojskiem. Uran w Baranie sprawił, że sprawy związane z tym znakiem przybrały zaskakujący, często bardzo gwałtowny obrót.

Uran wkroczy do znaku Byka 15 maja i pozostanie tam do 6 listopada, a potem cofnie się jeszcze do Barana, a na dobre rozgości się w Byku dopiero w 2019 r. Niemniej jednak już w tym roku będziemy mieli przedsmak tego, co czeka nas w latach 2019 – 2026. Znak Byka kojarzony jest z finansami, dobrami materialnymi, nieruchomościami, przyrodą, ekologią, rolnictwem oraz żywieniem. W tych właśnie dziedzinach możemy się spodziewać rewolucyjnych zmian.

Tranzyt Urana przez znak Byka może zmienić definicję naszego bezpieczeństwa finansowego. To, co do tej pory uważaliśmy za ważne, czyli by coś posiadać na własność, nie będzie już takie istotne. Zamiast kupować nieruchomości czy zadłużać się na długie lata, raczej będziemy skłonni wynajmować domy czy mieszkania. Chętniej będziemy także jeździć wypożyczonymi samochodami zamiast kupować własne. Zmiany te mogą być spowodowane nowatorskim podejściem do ekologii i ochrony przyrody, więc jeżdżenie samochodem miejskim wypożyczanym na godziny, stanie się nie tylko modne, ale również ekologiczne. Nowe pomysły na ochronę środowiska najprawdopodobniej spowodują duże zmiany w korzystaniu z surowców naturalnych takich jak ropa naftowa czy węgiel. To z kolei może pociągnąć za sobą bardzo dalekie konsekwencje ekonomiczne, gdyż spadek wydobycia tych surowców odbije się negatywnie na gospodarkach krajów będących światowymi liderami w wydobyciu ropy czy węgla. Podczas tranzytu Urana przez znak Byka możemy także spodziewać się coraz bardziej dziwacznych nowinek elektronicznych w bakowości, np. zastąpienie tradycyjnych kart płatniczych scanem dłoni etc. Zapewne coraz częściej będzie mowa o tym, by wyeliminować gotówkę z obiegu. Takie pomysły już się pojawiły w Szwecji. Znak Byka związany jest także z rolnictwem i odżywianiem, więc i w tej sferze możemy spodziewać się rewolucji. Niewykluczone, że powstaną nowatorskie metody upraw lub bardzo modne staną się dziwaczne diety.

Warto wspomnieć, że przez niemal cały 2018 r. Jowisz, planeta symbolizująca prawo, ekspansję, szczęście, powodzenie, duchowość, religię i sprawiedliwość będzie tranzytować znak Skorpiona. Ten znak związany jest z bankowością, ubezpieczeniami, kontrolowaniem, psychologią, ezoteryką, lękami, erotyką oraz przemocą (zwłaszcza psychiczną czy seksualną). Jowisz wkroczył do Skorpiona 10 października 2017 r., co zbiegło się z wybuchem afery wokół hollywoodzkiego producenta filmowego, Harveya Weinstein’a, który przez lata molestował seksualnie kobiety, głównie aktorki ubiegające się o role w produkowanych przez niego filmach. To wywołało falę poruszenia na całym świecie, a wiele osób (również mężczyzn), które były molestowane w pracy, znalazło odwagę, by o tym powiedzieć. Przy okazji wyszło na jaw, że część brytyjskich parlamentarzystów także dopuszczało się molestowania wobec swoich podwładnych, co zatrzasnęło sceną polityczną na Wyspach Brytyjskich. Afera Weinsteina odbiła się bardzo szerokim echem, ale naturą Jowisza jest szerokie działanie na globalną skalę. Jowisz związany jest także z wyższymi sferami społecznymi, dlatego skandal obyczajowy dotyczy celebrytów i polityków. Nie można zapominać też o aferach Paradise i Panama Papers, które obnażyły unikanie płacenia podatków przez znane osobistości. Na niechlubnej liście znalazła się na nawet królowa Elżbieta II. Do końca tranzytu Jowisza przez znak Skorpiona, czyli do 8 listopada 2018 r. możemy spodziewać się kolejnych afer tego typu. Ponadto tranzyt Jowisza przez znak Skorpiona może umocnić wielkie korporacje i instytucje bankowe. Można spodziewać się zaostrzenia kontroli obywateli i ograniczenia swobód pod pretekstem ochrony i zapewnienia bezpieczeństwa.

8 listopada Jowisz wchodzi do swojego królestwa czyli do znaku Strzelca, więc wpływ tej planety stanie się silniejszy. Wówczas te dziedziny, które ucierpiały podczas pobytu Saturna w tym znaku, mogą się odrodzić. Można spodziewać się poprawy w stosunkach międzynarodowych, większej tolerancji wobec osób wyznających inną religię, poprawy w sądownictwie, branży wydawniczej czy turystyce zagranicznej. Natomiast Jowisz może wyciągnąć na wierzch rozmaite afery na wysokich szczeblach władzy, w wymiarze sprawiedliwości czy związane z pedofilią w Kościele.

Warto przyjrzeć się, jak aktualny układ planet wpływa na horoskopy państw, polityków czy ważnych osobistości, by zorientować się, czego możemy spodziewać się w 2018 r.

Wielka Brytania
Kolejny trudny rok czeka Wielką Brytanie, gdyż zarówno w horoskopie Anglii z 1066 r. jak i Zjednoczonego Królestwa z 1801 r. widać niepomyślne układy planet. W tym pierwszym horoskopie Saturn przejdzie przez Medium Coeli na wiosnę i zimą, a na dodatek utworzy koniunkcję ze Słońcem w grudniu, co może wskazywać na kłopoty partii rządzącej, a także różnego rodzaju ograniczenia z jakimi Wielka Brytania będzie musiała się zmierzyć. Można zatem spodziewać się, że negocjacje w sprawie Brexitu nie będą układać się pomyślnie dla Brytyjczyków, co pociągnie za sobą kłopoty premier Theresy May. Niewykluczone, że Wielka Brytania będzie musiała przyjąć warunki zaproponowane przez Unię Europejską, nawet jeśli nie będzie to korzystne. Ponadto w maju i listopadzie Uran utworzy kwadraturę do Wenus, co może wskazywać na kryzys gospodarczy. Z kolei w horoskopie Zjednoczonego Królestwa Saturn przejdzie przez Imum Coeli w kwietniu i grudniu, co pokazuje, że parlamentarna opozycja (Partia Pracy) też może spodziewać się kłopotów i fali krytyki. Jednakże najtrudniejszym aspektem jest opozycja Plutona do Księżyca w sierpniu i listopadzie, co może przynieść duże niezadowolenie społeczne, ale niestety także ryzyko kolejnych zamachów terrorystycznych. W horoskopie Theresy May Neptun nadal tworzy koniunkcję do Marsa (co będzie odczuwalne do kwietnia). W ubiegłym roku ten tranzyt przyniósł brytyjskiej premier dużo kłopotów. Mars to planeta działania, natomiast Neptun to iluzje i bujanie w obłokach. Neptun odebrał Theresie May zdolność trzeźwej oceny sytuacji. Zupełnie niepotrzebnie ogłosiła przedwczesne wybory parlamentarne w czerwcu ubiegłego roku, które jej partia w prawdzie wygrała, ale straciła większość w parlamencie, przez co Torysi zmuszeni byli wejść w niewygodną koalicję z partią DUP z Irlandii Północnej. Sytuacja Torysów po wyborach znacznie się pogorszyła, a zamysłem Theresy May było umocnienie swojej pozycji w partii i na arenie międzynarodowej, by zyskać lepszą pozycję w negocjacjach z Unią Europejską. Wyszło na odwrót. W tym roku Saturn ustawi się w kwadraturze do Słońca Theresy May na wiosnę oraz w grudniu, a w październiku dyrekcyjny Uran utworzy koniunkcję do jej Słońca, więc jej przywództwo w partii będzie nadal podważane, a utrzymanie się na stanowisku może być trudne. Kłopoty czekają także jej oponenta, Jeremiego Corbyna, lidera Partii Pracy. Jego przywództwo także będzie zagrożone, o czym mówi kwadratura dyrekcyjnego Urana do Słońca. Na dodatek Neptun utworzy kwadraturę do jego Wenus w kwietniu, a także na przełomie sierpnia i września, więc może on zaufać niewłaściwym osobom, zawrzeć szkodliwe sojusze czy podjąć błędne decyzje, zwłaszcza w sprawach finansowych.

Anglia 1066 25.12.1066, godz.12:00, London, UK, źródło: astrodatabank

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii 1801 1.01.1801, godz. 00:00, London, UK źródło: astrodatabank

Bardzo ciekawie ten rok zapowiada się dla brytyjskiej rodziny królewskiej. W horoskopie królowej Elżbiety II Uran utworzy koniunkcję do Słońca od połowy maja do listopada, Neptun utworzy koniunkcję do Wenus w marcu, a także na jesieni, a w październiku Jowisz przejdzie przez Medium Coeli. Uran przynosi nagłe, niespodziewane wydarzenia, więc warto obserwować, co będzie działo się latem w rodzinie królewskiej. Tranzyt ten może wywołać spekulacje na temat abdykacji królowej, ale trzeba pamiętać o tym, że królowa ma Słońce w Byku, a Byki nigdy nie rezygnują z tego, co mają, bo to nie leży w ich naturze. Nie znoszą też zmian, więc mimo wszystko królowa raczej będzie chciała zachować status quo. Monarchini może wprawdzie czymś zaskoczyć swoich poddanych, ale raczej nie abdykacją. Tranzyt Jowisza przez Medium Coeli pokazuje, że Elżbieta II może stać się jeszcze bardziej popularna i będzie o niej głośno. Natomiast na światło dzienne mogą wyjść jakieś zaskakujące informacje na temat rodziny królewskiej, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy finansowe czy miłość, o czym mówi tranzyt Neptuna po Wenus, ale trudno będzie stwierdzić, ile będzie w tym prawdy. Podobne tranzyty znajdziemy w horoskopie księcia Karola. Uran utworzy koniunkcję do Księżyca od połowy maja do listopada, a Jowisz ustawi się w koniunkcji do Słońca na wiosnę i na jesieni. To także sugeruje niespodzianki w rodzinie, ale jednocześnie duże sukcesy i rozgłos.

Książę Karol 14.11.1948, godz. 21:14, London, UK, źródło: baza danych Solar Fire, klasyfikacja A

Elżbieta II 21.04.1926, godz. 02:40, London, UK, źródło: baza danych Solar Fire, klasyfikacja AA

Polska
W horoskopie III RP Saturn utworzy koniunkcję ze Słońcem w kwietniu i grudniu, więc nasz kraj czeka trudny rok. Polska będzie krytykowana na arenie między narodowej, a Unia Europejska może podjąć decyzje, które będą dla nas niekorzystne i ograniczą nasze działanie. Możliwe są także smutne wydarzenia, które poruszą naród. Kwadratura Urana do Merkurego w lutym i marcu może przynieść kłopoty w dyplomacji. Nieprzemyślane wypowiedzi polityków mogą nam zaszkodzą na arenie międzynarodowej. W marcu południowy Węzeł Księżycowy przejdzie przez Księżyc, a w lipcu przez Wenus. Południowy Węzeł Księżycowy ma naturę Saturna i choć jego tranzyty nie są zbyt silne, to mogą przynieść protesty społeczne, a szczególnie kobiet, więc możliwe, że powróci spór wokół aborcji. Możliwe, że na światło dzienne wyjdą jakieś afery finansowe lub pojawi się lekki kryzys gospodarczy. Prezydent Andrzej Duda odczuje działanie opozycji Saturna do Wenus i Marsa w sierpniu i wrześniu, więc jego działania mogą być przez kogoś blokowane, a ponadto może on spotkać się z dużą krytyką. Sytuacja prezydenta poprawi się w październiku, kiedy to Jowisz utworzy opozycję do jego Słońca. Wówczas prezydent będzie mógł działać swobodnie, a nawet uzyskać wsparcie od tych osób, które utrudniały mu działanie latem. W horoskopie premiera Mateusza Morawieckiego Uran utworzy koniunkcję z Księżycem od połowy maja do listopada, więc coś może pana premiera bardzo zaskoczyć. Możliwe, że będzie musiał on zmienić swoją politykę i szybko dostosować się do nowej sytuacji. Niemniej jednak przejście progresywnej Wenus po Jowiszu w maju i czerwcu to dobry znak, więc możliwe, że Mateusz Morawiecki całkiem nieźle poradzi sobie ze zmianami, a może nawet na tym skorzysta.

Polska III RP 31.12.1989, godz. 00:00, Warszawa, źródło PTA

Niemcy
W horoskopie Niemiec dyrekcyjny Mars ustawi się w kwadraturze do Słońca w pierwszej połowie roku, co może przynieść wewnętrzne konflikty. Na razie manifestuje się to przez brak porozumienia kanclerz Merkel z koalicjantem, co uniemożliwia stworzenie rządu. Kością niezgody są nieporozumienia wokół polityki migracyjnej. Nawet jeśli ten spór uda się rozwiązać, to zapewne pojawią się inne kłopoty i konflikty nie tylko wśród elity rządzącej, ale także w społeczeństwie. Wzajemna niechęć do ludzi wyznających inne religie czy ideologie może narastać, a społeczeństwo będzie coraz bardziej skłócone i podzielone. W grudniu Saturn utworzy kwadraturę do Słońca, co może zwiastować kolejny polityczny kryzys. Polityka Angeli Merkel będzie nadal ostro krytykowana i część opozycji może domagać się jej dymisji (zwłaszcza skrajnie prawicowa partia Alternative für Deutschalnd). Co ciekawe w horoskopie samej Angeli Merkel w grudniu Saturn utworzy opozycję do Merkurego, co pokazuje, że w tym okresie spadnie na nią największa fala krytyki, a pani kanclerz trudno będzie odpierać zarzuty politycznych adwersarzy. Niemniej jednak trygon Jowisza do Słońca w październiku oraz kwadratura Jowisza do Wenus na przełomie listopada i grudnia dają jej szansę na sukces. Mimo wszystko Merkel będzie musiała twardo bronić swojej polityki, co nie zawsze będzie proste, o czym mówi kwadratura dyrekcyjnego Słońca do Marsa.

Niemcy 1990 3.10.1990, godz. 00:00, Berlin, Niemcy, źródło: astrodatabank, klasyfikacja AA

Francja
Trudny rok czeka Francję, gdyż horoskop tego kraju będzie odbierał nieharmonijne tranzyty planet. Saturn ustawi się w kwadraturze do Wenus na przełomie lipca i sierpnia oraz w październiku i przejdzie przez Medium Coeli wiosną i w grudniu. To może wskazywać na kłopoty ekonomiczne, konieczność oszczędzania i przeprowadzenia niepopularnych reform, które nie spodobają się społeczeństwu. Możliwe są strajki i sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez prezydenta Macrona. Niestety możliwe są ataki terrorystyczne lub inne wydarzenia zagrażające bezpieczeństwu obywateli, ponieważ wiosną i wczesnym latem Pluton, planeta kojarzona z terrorem i przemocą, utworzy opozycję do Księżyca (opisującego ludność). Co ciekawe Emmanuel Macron ma w tym roku pomyślne układy planet. Jowisz utworzy opozycję do Księżyca i przejdzie przez Medium Coeli, po pokazuje, że będzie on odważnie realizował swoją politykę i nie przejmie się protestami społeczeństwa. Niemniej jednak opozycja dyrekcyjnego Słońca do Marsa sugeruje, że będzie musiał mierzyć się politycznymi przeciwnikami, którzy mogą go atakować.

Francja 1958 6.10.1958, godz. 18:30, Paryż, Francja, źródło: astrodatabank

Hiszpania
Zapowiada się niezły rok dla Hiszpanii. Po ubiegłorocznych kłopotach jakie wyniknęły po niepodległościowym referendum w Katalonii, w tym roku będzie spokojniej. Tranzyt Jowisza przez Słońce i Medium Coeli w horoskopie tego kraju pokazuje, że władza centralna w Madrycie umocni się i zyska poparcie społeczeństwa, które jednak w większości opowie się przeciwko odłączeniu się Katalonii. Przejście węzłów Księżycowych przez oś ascendent – descendent wskazuje na nowy etap w historii Hiszpanii. Warto wspomnieć, że Carles Puigdemont, były szef rządu Katalonii od lat zabiegający o niepodległość tego regionu, ma Słońce w 7. stopniu Koziorożca, więc czeka go tranzyt Saturna, czyli najprawdopodobniej będzie musiał odpowiedzieć za zdradę stanu. Z drugiej strony taki tranzyt Saturna może mimo wszystko umocnić jego pozycję polityczną, więc zwolennicy secesji Katalonii z pewnością będą bardzo go wspierać, a on sam sprytnie postawi się w roli ofiary.

Hiszpania 22.11.1975, godz. 12:45, Madryt, Hiszpania, źródło: astrodatabank

Włochy
W horoskopie Włoch Pluton ustawi się w opozycji do Wenus na wiosnę, więc możliwe, że światło dzienne ujrzą jakieś afery finansowe, korupcyjne lub obyczajowe. To może również przynieść zachwianie w gospodarce. Na szczęście Jowisz przejdzie przez ascendent w maju, a także na przełomie sierpnia i września, co pokazuje zamkniecie się pewnego rozdziału w historii Włoch i rozpoczęcie nowego, co będzie pozytywne. Niewykluczone, że skompromitowani politycy będą musieli odejść przez co scena polityczna się oczyści.

Włochy 10.06.1946, godz. 16:00, Rzym, Włochy, źródło: astrodatabank

Watykan
Dość burzliwy rok czeka Papieża Franciszka. Saturn przejdzie przez descendent w horoskopie urodzeniowym i przez Imum Coeli w horoskopie relokowanym na Rzym. To wskazuje, że papież będzie ostro krytykowany i może narobić sobie wrogów lub osoby, które od dawna nie są mu przychylne (nawet z jego bliskiego otoczenia) zaczną mu szkodzić. Tranzyt Urana po Medium Coeli sugeruje, że na światło dzienne mogą wyjść jakieś szokujące opinię publiczną informacje dyskredytujące nie tylko Franciszka, ale także Kościół, więc mogą pojawić się, głosy, że papież powinien abdykować. Niewykluczone, że Franciszek będzie musiał zmierzyć się z trudnymi do rozwiązania problemami, o czym mówi kwadratura Plutona do Marsa, która uściśli się w sierpniu i listopadzie. Pewnych problemów nie da się wmiatać pod dywan, tylko trzeba będzie stawić im czoła. Mimo wszystko papież nie straci na popularności, o czym mówi opozycja dyrekcyjnego Słońca do Neptuna. Wszelkie niewygodne sprawy będzie starał się zatuszować odwołując się do wiary. Z łatwością uda mu się oczarować wiernych, tak jak ma to w zwyczaju, więc ci będą gotowi mu wiele wybaczyć i będą go wspierać w trudnych chwilach.

Papież Franciszek 17.12.1936, godz. 21:00, Buenos Aires, Argentyna, źródło: astrodatabank, klasyfikacja AA

Węgry
To może być rok pełen niespodzianek dla Węgier. W horoskopie tego kraju Saturn powróci na urodzeniową pozycję, co zamyka pewien etap w historii, który trwał około 30 lat i wyznacza nowy. Możliwe, że Węgry będą krytykowane na arenie międzynarodowej, co będzie spowodowane ich działaniem i sposobem uprawiania polityki. Na dodatek Uran utworzy opozycję do Słońca, więc należy spodziewać się nagłych i zaskakujących wydarzeń. Wpływ Urana sprawi, że Węgry jeszcze bardziej postawią na realizowanie swoich politycznych celów, niezależnie od tego, czy to się komuś podoba, czy nie. Węgry nie będą skore do międzynarodowej współpracy, gdyż ważniejsza stanie obrona własnych interesów.

Węgry 23.10.1989, godz. 12:00, Budapeszt, Węgry, źródło: astrodatabak

Unia Europejska
Dużo się dzieje w tym roku w horoskopie Unii Europejskiej. Pluton utworzy kwadraturę do Wenus w lutym, lipcu i grudniu. To może przynieść kryzys finansowy i konieczność przeprowadzenia reform w strefie Euro. Tranzyt Urana przez Medium Coeli, który będzie miał miejsce od połowy maja do listopada, może sprawić, że na skutek nagłych, nieprzewidzianych wydarzeń, trzeba będzie przeprowadzić głębokie zmiany w strukturach unijnych. Wprawdzie przez chwilę Unia może się zachwiać, to ostatecznie sytuacja się poprawi w październiku, kiedy to Jowisz utworzy opozycję do Księżyca. Okaże się, że pomimo wszystko wielu Europejczyków ceni sobie Unię. Ludzie nie koniecznie będą chcieli radykalnych zmian w Unii, gdyż ważniejsze okaże się bezpieczeństwo jakie ona zapewnia. Warto zajrzeć też do horoskopu szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Okazuje się, że Uran utworzy koniunkcję z jego Słońcem w Byku od połowy maja do połowy listopada, więc zmiany w strukturach Unii mogą mieć duży wpływ na jego karierę. Niewykluczone, że nasilą się głosy, iż stanowisko zajmowane przez Tuska jest zbędne. Sam Tusk może w tym roku podjąć zaskakujące decyzje, choć ich skutki zapewne będą bardziej widoczne w 2019 r. podczas ostatniego przejścia Urana po jego Słońcu.

Unia Europejska 1.11.1993, godz. 00:00, Bruksela, Belgia, źródło: Wikipedia

Izrael
Opozycja Saturna do Wenus w horoskopie Izraela, która będzie miała miejsce na przełomie stycznia i lutego, w lipcu oraz w październiku może przynieść konflikty z państwami, które Izrael do tej pory uważał za swoich sojuszników. Ponadto polityka tego kraju może być krytykowana za arenie międzynarodowej. Innym obliczem tego tranzytu mogą być przejściowe kłopoty ekonomiczne i konieczność zaciśnięcia pasa. Sytuacja poprawi się w październiku, kiedy Jowisz utworzy opozycję do Słońca. Wówczas Izrael uzyska wsparcie partnerów z zagranicy, o co wcześniej będzie trudno.


Izrael 14.05.1948, godz.16:00, Tel Aviv, Izrael, źródło: astrodatabank, klasyfikacja A

Państwo Islamskie
Kryzys tzw. Państwa Islamskiego będzie się pogłębiał, gdyż Saturn utworzy opozycję do Słońca w horoskopie tej organizacji w lutym, czerwcu i listopadzie. Może to zwiastować powolny koniec ISIS, choć mimo wszystko terroryści mogą być groźni, szczególnie latem, gdyż 13 lipca będzie miało miejsce zaćmienie Słońca, które silnie wpłynie na Księżyc w horoskopie organizacji. Może to także wróżyć początek jej końca.

Państwo Islamskie 28.06.2014, godz. 19:05, Al-Raggah, Syria, źródło: astrodatabank, klasyfikacja C

Stany Zjednoczone
W horoskopie USA Saturn ustawi się w opozycji do Wenus w sierpniu i w październiku, co może przynieść osłabienie ekonomiczne i kryzys w sferze finansowej. Wenus to planeta umów i współpracy, dlatego w tym roku Stany mogą mieć problemy z dobrą współpracą ze swoimi sojusznikami. Możliwe, że pewne sojusze zostaną zakończone. Ponadto ten tranzyt może sprawić, że polityka amerykańska będzie krytykowana na arenie międzynarodowej i niewykluczone, że pewne działania USA zostaną ograniczone czy wręcz zablokowane. Kłopoty w tym roku może mieć także prezydent Donald Trump lub sam je generować, gdyż w lutym i marcu Uran utworzy kwadraturę do Wenus w jego horoskopie. Trump stanie się jeszcze bardziej nieobliczalny i może zaskoczyć czymś opinię publiczną. Na światło dziennie mogą wyjść kłopoty w jego małżeństwie lub skandale związane z kobietami lub/i pieniędzmi. Przez cały 2018 r. Trump będzie także odczuwał działanie koniunkcji dyrekcyjnego Urana do Marsa, co także mówi o tym, że jego działanie będzie nieprzewidywalne i może wszystkich zaskoczyć. Saturn ustawi się w opozycji do Merkurego na wiosnę oraz w grudniu, więc w tym czasie Trump będzie bardzo krytykowany szczególnie za swoje wypowiedzi. Możliwe, że jego działania na portalach społecznościowych zostaną ograniczone, by uniknąć kompromitacji, co dla Trumpa będzie bolesnym ciosem, bo nie ma nic gorszego dla człowieka spod Bliźniąt niż brak możliwości komunikowania się ze światem.

USA 4.07.1776, godz. 17:10, Filadelfia, USA, źródło: astrodatabank, klasyfikacja C

Chiny
W horoskopie Chin Uran utworzy koniunkcję do Wenus od połowy maja do listopada, co może zwiastować kryzys gospodarczy i konieczność radykalnych zmian w zarządzaniu finansami. Saturn wejdzie do drugiego domu horoskopu Chin, więc uporządkowanie finansów stanie się koniecznością. Okaże się, że rozwijająca się gospodarka wcale nie ma się tak dobrze, jak zakładano i staje się coraz słabsza. Niewykluczone, że Chiny nagle zerwą współpracę ze swoimi sojusznikami i będą musiały poszukać nowych partnerów biznesowych i politycznych.

Chiny 22.05.1907, godz. 11:47, Pekin, Chiny, źródło: astrodatabank, klasyfikacja AA

Korea Północna
Niestety nie jest znana dokładna data urodzenia przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Una. Nie wiadomo czy urodził się w 1983 czy 1984 r., więc jego dokładny horoskop nie jest znany. Wiadomo jednak, że Kim ma Słońce w 17. stopniu Koziorożca co wystarczy, by stwierdzić, że w ubiegłym roku miał on tranzyt Plutona po Słońcu, co zrealizowało się przez straszenie świata kolejnymi próbami rakietowymi. W tym roku tranzyt Plutona już słabnie, ale w zaćmienie Słońca, które będzie miało miejsce 13 lipca utworzy opozycję do jego urodzeniowego Słońca, więc możliwe, że latem Kim znowu postraszy.

 

Opublikowano na Astroportal.pl 6.02.2018

EWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka). Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisuje piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewawww.astrologewa.blogspot.com
Kontakt: ek.azul@interia.pl

 

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.