Astroportal.pl

Kto się lubi, ten się czubi? Jak kłócą się znaki zodiaku

Izabela Podlaska-Konkel

W zodiaku największymi złośnikami są znaki ogniste. Barany błyskawicznie podejmują rywalizację i stają do walki w obronie swoich racji, często się kłócą, ale na szczęście nie są pamiętliwe i szybko zapominają urazy. Strzelce natomiast uwielbiają spory i dyskusje, które nieraz przerodzić się mogą w zajadłe kłótnie, które trwają tygodniami. Lwy natomiast nie są skore do kłótni, ale jeśli ktoś nadepnie im na odcisk lub umniejszy ich zasługi, potrafią walczyć nawet latami w sądzie, żeby zwyciężyć.

Znaki ziemskie niechętnie wchodzą w spory. Dopiero kiedy ktoś podważa ich autorytet, dorobek lub zagraża ich stanowi posiadania, ruszają do walki. Byki z natury niechętnie spierają się o drobiazgi. Jednak kiedy dochodzi do rozwodu, przy podziale majątku kłócą się do upadłego i nie oddadzą ani jednej łyżeczki czy ręcznika, który się im należy. Panny łatwo się denerwują i potrafią godzinami kłócić się o to, że ma rację i nie da się ich zbyć byle czym. Koziorożce są ostrożne i niechętnie się spierają z innymi. Jednak jeśli ktoś złamie ustalone reguły lub nie wywiąże się z zobowiązania, racą panowanie nad sobą i nie odpuszczą, dopóki nie wykrzyczą swoich racji i żali.

Z pozoru najmniej konfliktowe są znaki wodne. Raki bardzo emocjonują się każdym sporem i szybko dążą do zgody, bo zbyt przeżywają każdą kłótnię. Potrafią jednak wpaść w histerię i płakać z byle powodu. Skorpiony wolą wycofać się na z góry ustalone pozycje niż bić się na argumenty. Trzeba jednak uważać, bo doprowadzony do ostateczności Skorpion może użyć siły fizycznej lub wyjść z siebie, nie warto więc go drażnić. Ryby natomiast unikają kłótni jak ognia, wola ustąpić niż znosić krzyki i obrażone miny.

Znaki powietrzne uwielbiają dyskusje, ale niechętnie wchodzą w otwarty konflikt. Wagi jak ognia unikają kłótni, zawsze starają się negocjować i dojść do porozumienia. Bliźnięta po paru minutach zapominają, o co poszło i nie rozumieją, dlaczego ktoś się na nie obraził. Jedynie Wodniki potrafią kłócić się i dowodzić swojej racji do upadłego.

Pieniacze sądowi to Lwy, Wodniki, Strzelce i Panny. Nie odpuszczą, dopóki sprawiedliwości stanie się zadość i ich racja zostanie przez sąd udowodniona.  

Najbardziej pamiętliwe są Skorpiony, Koziorożce i Byki. Nawet po latach wypomną nam błąd lub nieprzyjemną kłótnię. Niechętnie też wybaczają trudno u nich dostać drugą szansę.

Najbardziej ugodowe i wyrozumiałe są Wagi, Bliźnięta i Ryby. Tak zależy im na dobrej atmosferze i serdecznych stosunkach z bliskimi, przyjaciółmi i współpracownikami, że o pewnych drażliwych sprawach wolą nie rozmawiać i zawsze dążą do zgody.Aktualnie na niebie

SłońceLew
22 VII 2021
22 VIII 2021
MerkuryPanna
11 VIII 2021
30 VIII 2021
WenusPanna
22 VII 2021
16 VIII 2021
MarsPanna
29 VII 2021
15 IX 2021
JowiszWodnik
28 VII 2021
29 XII 2021
SaturnWodnik
17 XII 2020
7 III 2023
UranByk
6 III 2019
7 VII 2025
NeptunRyby
3 II 2012
30 II 2025
PlutonKoziorożec
I 2008
I 2024