Astroportal.pl

Co mówi o tobie twój Merkury?

Mił‚osł‚awa Krogulska

Dwanaście znaków zodiaku wspaniale opisuje osobowość. Czasami jednak zdarzają się osoby, do których żaden horoskop nie pasuje. Co z nimi zrobić? Przede wszystkim sprawdzić, gdzie mają Merkurego. Ale nawet po przeczytaniu przybliżonych niżej cech łatwo możesz rozpoznać, w którym jest znaku.

To prawda, że Słońce w horoskopie mówi o naszej tożsamości, ale to Merkury decyduje o typie umysłu i sposobie, w jaki komunikujemy się z ludźmi. Jest planetą najbliższą Słońcu, dlatego w horoskopie nie może się od niego za bardzo oddalić: może być w tym samym co ono znaku, w znaku poprzednim lub następnym. Oznacza to, że każdy znak zodiaku może występować w trzech odmiennych merkurowych podtypach!

100% Merkurego w znaku
Jeśli Merkury jest w tym samym znaku, co nasze Słońce, to wtedy cechy urodzeniowego znaku są bardzo silne. Mówimy dokładnie to, co myślimy! Wiemy, co chcemy robić w życiu, szybko łapiemy okazje, łatwiej nam przychodzi rozwijanie talentów i wykorzystywanie w pełni darów naszego urodzeniowego znaku. Najlepiej mają Bliźnięta i Panny z Merkurym w swoim znaku, bo to czyni z nich najtęższe intelekty w zodiaku. Strzelce i Ryby z Merkurym w takiej samej sytuacji poszukują nowych rozwiązań i oddają się filozoficznym rozważaniom. Barany i Skorpiony mają cięty język i refleks, Wagi i Byki – wiele talentów artystycznych, Raki – poetycką wrażliwość, a Koziorożce i Wodniki – dociekliwy umysł i świetną pamięć.

Merkury
Merkury, źródło: nasa.gov

Typy mieszane
Jeśli Merkury znalazł się w którymś ze znaków ościennych, to nie czujemy się typowym przedstawicielem swojego znaku, bo wiele cech weźmiemy właśnie z tego, w którym jest ta planeta. Nasz charakter będzie więc mieszany.I tak na przykład Bliźniak z Merkurym w Raku może zupełnie nie przypominać swoich zodiakalnych współbraci, bo będzie cichy i delikatny. Panna z Merkurym w Wadze będzie artystą bujającym w obłokach, bardziej podobnym do eleganckich Wag niż solidnych, praktycznych Panien. Strzelec z Merkurym w Skorpionie może być oszczędny i nie chcieć wystawiać nosa z domu, a Ryby z Merkurym w Baranie mogą być nieprzeciętnie zadziorne, jak to mają w zwyczaju ogniste Barany.

Czy rozpoznasz, gdzie masz Merkurego?

• Baran z Merkurym w Rybach to artysta i cichy marzyciel. W Byku – doskonały biznesmen, zna się na sztuce.

• Byk z Merkurym w Baranie jest odważny, nie boi się ryzyka. W Bliźniętach – podróżuje i trudno go zastać w domu.

• Bliźnięta z Merkurym w Byku przeliczają każdy wysiłek na pieniądze. W Raku – chętnie poświęcają uwagę innym ludziom.

• Rak z Merkurym w Bliźniętach woli podróże i karierę od siedzenia w domu. W Lwie – potrafi porwać za sobą tłumy.

• Lew z Merkurym w Raku ceni sobie święty spokój i nie szuka poklasku. W Pannie – przenika tajemnice, ma talent do nauki.

• Panna z Merkurym w Lwie łączy talent artystyczny z praktycznym podejściem. W Wadze – to polityk i doskonały strateg.  

• Waga z Merkurym w Pannie to demon intelektu, zna się na każdej dziedzinie. W Skorpionie – jest podejrzliwa, ale wyczuwa ludzkie intencje.

• Skorpion z Merkurym w Wadze jest otwarty, łatwo zdobywa sympatię otoczenia. W Strzelcu – chce zwiedzać świat, ceni różnorodność.

• Strzelec z Merkurym w Skorpionie tropi tajemnice, bywa podejrzliwy i skryty. W Koziorożcu – nie lubi ryzyka. Spełnia się w biznesie, potrafi rządzić.

• Koziorożec z Merkurym w Strzelcu wybiega myślami w przyszłość. W Wodniku – jest buntownikiem i nie słucha się nikogo.

• Wodnik z Merkurym w Koziorożcu jest opanowany, punktualny i słowny. W Rybach – to wizjoner, ma pomysły nie z tego świata.

• Ryby z Merkurym w Wodniku muszą wszystko sprawdzić, nie wierzą autorytetom. W Baranie – lubią rywalizację i bronią swoich poglądów.

 
Pierwsza publikacja: "Gwiazdy mówią", nr 49/2015
Publikacja na Astroportal.pl 26.02.2016

Miłosława Krogulska, astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

 

Aktualnie na niebie

SłońceLew
22 VII 2021
22 VIII 2021
MerkuryPanna
11 VIII 2021
30 VIII 2021
WenusPanna
22 VII 2021
16 VIII 2021
MarsPanna
29 VII 2021
15 IX 2021
JowiszWodnik
28 VII 2021
29 XII 2021
SaturnWodnik
17 XII 2020
7 III 2023
UranByk
6 III 2019
7 VII 2025
NeptunRyby
3 II 2012
30 II 2025
PlutonKoziorożec
I 2008
I 2024