Astroportal.pl

Conchita Wurst – jak Feniks z popiołów

Autorka: Ewa Krajewska

Jowisz, który obecnie przebywa w znaku Raka, dał nam nadzieję, że polska propozycja na tegoroczną Eurowizję to strzał w dziesiątkę. Tymczasem serca europejskich widzów nie podbiły nasze piękne dziewczęta lecz kobieta z brodą.

Conchita Wurst horoskop

Conchita Wurst, zdjęcie ze strony artysty conchitawurst.com

Conchita Wurst, a właściwie Thomas Neuwirth z Austrii wygrał(a) 59. konkurs Eurowizji piosenką „Rise Like a Phoenix”. Astrologowi taki tytuł od razu kojarzy się ze znakiem Skorpiona, a także z Plutonem, drugim władcą tego znaku. To właśnie Pluton mówi o zniszczeniu, transformacji i odradzaniu się na nowo w lepszej, silniejszej postaci. I o tym jest piosenka „Rise Like a Phoenix”. Tekst utworu bardzo pasuje do Thomasa Neuwirtha, którego prześladowano i wyśmiewano z powodu homoseksualizmu kiedy był nastolatkiem. Thomas zadebiutował w austriackich mediach w 2007 r., biorąc udział w jednym z programów telewizyjnych odkrywających młode talenty. W 2011 r. przeszedł wielką metamorfozę i z Thomasa przerodził się w Conchitę Wurst – kobietę z brodą. Jak sam tłumaczy, wcielając się w Conchitę Wurst, chciał zwrócić uwagę na dyskryminację homoseksualistów i wszystkich osób, które z różnych powodów są nieakceptowane przez społeczeństwo.

Conchita Wurst horoskop

Tom Neuwirth vel Conchita Wurst ur. 6.11.1988 w Gmunden, Austria, klsayfikacja: X, godzina nieznana, źródło: conchitawurst.com

Między tekstem piosenki a horoskopem artysty istnieje zaskakująca zbieżność. Otóż jest on zodiakalnym Skorpionem, a na dodatek jego Słońce jest w koniunkcji z Plutonem. Nie dziwi zatem, że ten utwór idealnie pasuje do Conchity Wurst. Dwa lata temu Conchita brała udział w austriackich preselekcjach do konkursu Eurowizji, ale poniosła bolesną porażkę. W dogrywce przegrała z innym wykonawcą niewielką ilością głosów. Wówczas zaśpiewała utwór zatytułowany „That’s What I Am”. Niemniej jednak, zodiakalny Skorpion nigdy się nie poddaje i walczy do upadłego, szczególnie jeśli ma w horoskopie koniunkcję Słońca z Plutonem. Dzięki temu artysta pozbiera się po najgorszej porażce i powróci jeszcze silniejszy. Przez ostatnie 4 lata tranzytujący Saturn skutecznie podcinał mu skrzydła, ale gdy blokada zniknęła, Conchita mogła zaprezentować się w pełnej krasie. W wygraniu tegorocznego konkursu Eurowizji z całą pewnością pomógł trygon Jowisza do Słońca oraz sekstyl tranzytującego Plutona do Plutona w horoskopie urodzeniowym Conchity. Zresztą gdyby w tym roku się nie udało, z pewnością oglądalibyśmy powroty Conchity na eurowizyjną scenę, bo ktoś taki nigdy się nie podda. Pluton podsyca żądzę sławy i chęć wpływania na innych. Liczy się też to, że artysta wzbudza u widzów silne emocje.

Jedni go kochają i podziwiają za odwagę, a inni nienawidzą. W każdym razie nikt nie pozostaje obojętny, i o to zodiakalnemu Skorpionowi chodzi. Dzięki kontrowersjom wokół brody, udało mu się przekroczyć pewne granice dobrego smaku i akceptacji społecznej, o co dziś w show biznesie nie łatwo. To również zasługa koniunkcji Słońca z Plutonem, która popycha do przełamywania tematów tabu. W horoskopie Conchity Mars jest w Baranie, czyli jest bardzo silny i pewnie dlatego trudno artyście rozstać się z męskim atrybutem jakim jest zarost. Ciekawe jest to, że Wenus także jest bardzo mocna, ponieważ jest w znaku swojego władztwa, czyli w Wadze. Ponadto Wenus tworzy koniunkcję z Księżycem i zapewne stąd Conchita ma w sobie tyle kobiecego wdzięku. Wenus i Mars łączy słaba opozycja, a więc planety te walczą w jej horoskopie. Realizuje się to poprzez kobiecy i męski wygląd jednocześnie. Na dodatek Neptun tworzy kwadraturę do Wenus i Księżyca, dzięki czemu Thomas miał silną potrzebę stworzenia oryginalnej i niezwykłej artystycznej kreacji. 


Warszawa, 12.05.2014

Ewa Krajewska astrologEWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka). Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisuje piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewa   
Kontakt: ek.azul@interia.pl

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.