Astroportal.pl

Brian Molko: mężczyzna czy kobieta?

Autorka: Ewa Krajewska

Brian Molko to charyzmatyczny wokalista i gitarzysta rockowego zespołu Placebo. Ta kontrowersyjna postać jednych bulwersuje, a dla innych jest prawdziwym idolem. Co tak gorszy i zachwyca jednocześnie? Przede wszystkim androgeniczny wygląd i makijaż podkreślający duże oczy artysty, co sprawia, że czasem trudno odgadnąć jakiej jest płci. Kolejna sprawa to jego biseksualizm, do którego otwarcie się przyznaje. Należy też wspomnieć o cynicznych tekstach piosenek. A co zdradza jego horoskop?

Z astrologicznego punktu widzenia, kosmogram Briana Molko jest niezwykle ciekawy. Kwestia określenia płci, obojnaczy wygląd oraz biseksualizm to efekt działania koniunkcji Marsa, Wenus i Merkurego. Mars w Skorpionie jest bardzo silny, bo w znaku swojego władztwa, natomiast Wenus jest na wygnaniu, więc to Mars dominuje w tym aspekcie. Czyli mimo wszystko, Brian Molko jest mężczyzną i z tą płcią się identyfikuje. Wenus sprawia, że artysta lubi się malować, ładnie ubierać i dba o wygląd. Dodaje ona rysę kobiecego wizerunku. Osoby, które mają w swoich horoskopach aspekty między Marsem a Wenus są przez innych postrzegane jako atrakcyjne, nawet jeśli ich uroda nieco odbiega o kanonu piękna. One mają w sobie niezwykły magnetyzm, którym przyciągają do siebie ludzi. W tym horoskopie Marsowi i Wenus towarzyszy Merkury, który jest jednocześnie władcą ascendentu. Merkury to planeta neutralna, która staje się męska w aspektach z planetami męskimi i żeńska z żeńskimi. A co jeśli jest w aspekcie z męską i żeńską jednocześnie? Wówczas zdarza się (choć nie zawsze!), że właściciel horoskopu nie może się zdecydować czy woli kobiety czy mężczyzn.

Horoskop Briana Molko

Kolejnym ciekawym wątkiem tego horoskopu jest nieprzyjemna opozycja Saturna do Słońca, która mówi o tym, że artyście nie łatwo było zaakceptować siebie. Rodzina również nie tolerowała jego odmienności, a zwłaszcza surowy ojciec, który nie chciał słyszeć o fanaberiach syna ani o wyborze artystycznego zawodu (Brian Molko pragnął zostać aktorem). Niemniej jednak muzyk postanowił mówić otwarcie o bolesnych sprawach, o braku tolerancji i zachęca osoby homo i biseksualne do tego by nie bały się ujawnić swojej orientacji. Zdaniem Briana Molko każdy powinien mieć prawo do wyrażania swojej prawdziwej osobowości. Opozycja Saturna do Słońca, jak również obecność Saturna w dziesiątym domu przyczyniły się do tego, że kariera wokalisty rozwijała się bardzo powoli. Zespół powstał w Londynie w 1994 r., a 2 lata później ukazała się debiutancka płyta, która nie odniosła sukcesu. Brzmienie Placebo było zbyt surowe, niedojrzałe, a wizerunek wokalisty balansował na granicy kiczu. Pstrokate stroje i przesadny makijaż sprawiały, że nikt nie traktował Molko poważnie. Uważano go za dziwaka, który skazany jest na porażkę. Ale kto ma w horoskopie aspekty Saturna do Słońca, ten nie odpuszcza i mimo dotkliwej krytyki, wciąż robi swoje. Muzyka Placebo dojrzewała z każdym nowym albumem, a brzmienie zespołu stało się bardzo charakterystyczne. Zmienił się również wizerunek wokalisty. Typowa dla zodiakalnego Strzelca skłonność do przesady ustąpiła prostocie połączonej z nieformalną elegancją charakterystycznej dla znaku Panny, w którym wokalista ma ascendent. Do głosu doszła Wenus w Skorpionie, dlatego Brian Molko często pojawia się w czerni.

Brian Molko
Zdjęcie zespołu Placebo pochodzi ze strony: www.placeboworld.co.uk

Osiągnięcie sukcesu było tylko kwestią czasu, gdyż w tym horoskopie obecna jest bardzo pomyślna figura planetarna, czyli latawiec. Składa się on z wielkiego trygonu powietrznego (Księżyc w Wodniku, Saturn w Bliźniętach, Uran w Wadze), który połączony jest opozycją Słońca do Saturna, a Słońce z Uranem i z Księżycem tworzy harmonijne sekstyle. Osoby, które mają w swoich horoskopach latawiec to prawdziwi szczęściarze, którzy wcześniej czy później odniosą sukces, choć często potrzebują wsparcia z zewnątrz. Zespół Placebo zaistniał na brytyjskiej scenie muzycznej dzięki pomocy Davida Bowie, który od początku wierzył w talent muzyków, zabrał ich na swoją trasę koncertową i gościnnie wystąpił na ich drugim albumie „Without You I’m Nothing”.

Wielki trygon w znakach powietrznych sprawia, że Brian Molko z niezwykłą łatwością pisze teksty piosenek. Inspiracją jest otaczająca go rzeczywistość, którą przedstawia w swoich tekstach ze szczyptą ironii, typową dla Merkurego w Skorpionie. Na najnowszej płycie znajduje się utwór zatytułowany „Too Many Friends”, który opowiada o tym, że dziś życie towarzyskie toczy się w sieci, a mając wielu przyjaciół na portalach społecznościowych, w gruncie rzeczy jest się samotnym. Osoba z Księżycem w Wodniku na brak przyjaciół narzekać nie może. No właśnie, narzeka na ich nadmiar. Częstym tematem tekstów Molko to miłość, a raczej skomplikowane relacje międzyludzkie. Silnie obsadzony znak Skorpiona sprawia, że skrajne emocje nie są obce artyście, a dzięki wielkiemu trygonowi powietrznemu z łatwością je opisuje.

Zespół Placebo wystąpił w Polsce ośmiokrotnie, z czego dwa razy na festiwalu Open’er. We wrześniu 2013 r. ukazał siódmy studyjny album zatytułowany „Loud Like Love”. Światową trasę koncertową promującą nowe wydawnictwo otworzył koncert na warszawskim Torwarze w listopadzie ubiegłego roku.


Ewa KrajewskaEWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka). Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisuje piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewa   
Kontakt: ek.azul@interia.pl

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.