Astroportal.pl

Silny Jowisz w horoskopie: jak z nim żyć?

AUTORKA: EWA KRAJEWSKA

Ahoj przygodo! Hulaj dusza, piekła nie ma! – to sztandarowe hasła ludzi z silnym Jowiszem w horoskopie. To niepoprawni optymiści, wierzący w swoje wielkie możliwości oraz w to, że wszystko się uda, bo sprzyja im szczęście. I tak się jakoś dziwnie dzieje, że faktycznie wiele spraw przychodzi im łatwo i bez wysiłku.

Z silnym Jowiszem w horoskopie urodzeniowym mamy do czynienia, gdy znajduje się on w domach kardynalnych (I, IV, VII, X), zwłaszcza jeśli jest na osiach, a także kiedy tworzy aspekty ze światłami i planetami osobistymi (Wenus, Merkurym, Marsem). Jowisz włada znakiem Strzelca i Ryb, zatem osoby, które w swoich kosmogramach mają silnie zaakcentowane te znaki, także przejawiają jowiszowe zachowania.

Jowisz to planeta szczęścia, optymizmu, wiary (w siebie, w nieustającą opiekę sił wyższych), dalekich podróży, wysokiej wiedzy, mądrości, duchowości i prawa. To największa planeta w naszym Układzie Słonecznym, więc poszerza wszystko, czego się tknie w horoskopie, np. ego, kiedy jest w aspektach ze Słońcem czy chęć dogadzania sobie nie bacząc na konsekwencje, gdy jest w aspektach z Wenus. Jowisz zachęca nas do tego, byśmy sięgali gwiazd, spełniali marzenia, poszerzali horyzonty myślowe, ucząc się filozofii, podróżując czy nawiązując znajomości z ludźmi z dalekich, egzotycznych miejsc. Zachęca nas również do tego, by wierzyć w szczęście i opatrzność, która nad nami czuwa i kieruje naszym życiem. Jowisz obdarza radością i optymizmem. Ludzie z silnym Jowiszem w horoskopie są wiecznie uśmiechnięci i zadowoleni z życia, nawet jeśli ich sytuacja wcale nie jest dobra. Są przekonani, że wszystkie problemy da się rozwiązać, choćby były one bardzo trudne. Nigdy nie tracą nadziei, że wszystko będzie dobrze.

Znaki zodiaku Jowisza
Jowisz włada Strzelcem i Rybami, czyli tymi znakami zodiaku, w których Merkury jest w upadku i na wygnaniu. Merkury skupia się na szczegółach, drobiazgowej analizie, niczego nie bierze na wiarę, tylko musi dokładnie sprawdzić (zwłaszcza wiarygodność źródła, które podaje daną informację) i obiektywnie opisuje rzeczywistość, niezależnie od tego, jaka ona jest. Niczego nie ubarwia, ani nie pomija. Jest szczery i obiektywny. Jowisz to przeciwieństwo Merkurego. Mniejsze znaczenie ma prawda, bo ważniejsze jest dobre wrażenie. Szczegóły czy niewygodne informacje często są ignorowane przez ludzi z silnym Jowiszem. Wypierają oni tę część rzeczywistości, która jest niewygodna i psuje im dobry nastrój. Jowiszowy skupiają się na tym, co jest radosne, dobre i optymistyczne. Nie chcą słuchać, że czegoś nie da się zrobić. Ich zdaniem wszystko jest możliwe. Jowiszowy są w stanie przenosić góry i dokonywać niemożliwego, bo są przekonani, że im się to uda. Kiedy stają przed trudnym zadaniem, po prostu idą przed siebie i robią swoje. Napędza ich wiara w powodzenie danego przedsięwzięcia. Niczego nie analizują, nie planują, nie zastanawiają się nad prozaicznymi rzeczami, np. skąd wezmą środki na realizację danego pomysłu. Po prostu idą przed siebie. Wprawdzie są bardzo mądrzy, to paradoks polega na tym, że bywają szalenie lekkomyślni. Mają w sobie coś z tarotowego Głupca (choć nie jest to do końca trafne porównanie, bo Jowisz to przecież mądrość i wiedza), który ma tylko niewielki tobołek oraz głowę pełną pozytywnych myśli. I o dziwno jakimś cudem nie spadają w przepaść, tylko osiągają swój cel. A nawet jak spadną, to nic im się nie stanie. Szybko wstaną, otrzepią się i dalej ruszą przed siebie w nieznane. Nie przejmą się upadkiem i jeszcze podziękują bogu, że tym sposobem naprowadził ich na właściwą drogę. Bywa, że sami nie wiedzą, dokąd zmierzają, ale wierzą, że siła wyższa, która nieustannie opiekuje się nimi to wie, i prędzej czy później doprowadzi ich do celu. Nieustanne bycie w drodze, nowe przygody i odkrywanie nieznanego daje im ogromną radość, która napędza ich do działania. To ludzie, którzy kierują się intuicją i instynktem, a także znakami zsyłanymi przez kosmos. Nie przekonają ich dobrze udokumentowane badania ani merytoryczne argumenty. To ich nie obchodzi. Liczy się ogień, pasja i chęć doświadczenia czegoś niezwykłego i ekscytującego.

Jowiszowa osobowość
Osoby z silnym Jowiszem są charyzmatyczne, radosne i optymistyczne, dzięki czemu łatwo zdobywają popularność i są lubiane. Mają bardzo szerokie horyzonty myślowe, co czyni z nich fantastycznych mówców. Potrafią zarażać innych entuzjazmem i przekonywać do swoich idei. To świetni mówcy motywacyjni i kapłani (nie ma znaczenia jakiego wyznania), gdyż potrafią ukazać świat z innej, lepszej perspektywy i dodać otuchy ludziom, którzy przeżywają trudne chwile. Dostrzegają dobro, tam gdzie inni go nie widzą i pokazują, że nie warto ciągle się zamartwiać, skupiać wyłącznie na kłopotach czy przeszkodach, gdyż tym sposobem do niczego w życiu nie dojdziemy i z całą pewnością nie rozwiążemy swoich problemów. Mówią z tak wielkim przekonaniem, że trudno nie ulec ich czarowi i nie uwierzyć w ich piękne słowa.

Jowisz to planeta ekspansji, więc osoby, które mają ją silną w swoim kosmogramie, pragną nieustannie się rozwijać. Nigdy nie spoczywają na laurach. Dla nich nie liczy się dotarcie do celu ani osiągnięcie czegoś konkretnego (jak by to miało miejsce w przypadku typów marsowych czy saturnicznych). Liczy się bycie w nieustającej podróży, przygody i odkrywanie tego, czego jeszcze nie znają. „Wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma” – to kolejne bardzo jowiszowe hasło. Jowiszowa ekspansja realizuje się także przez mnogość zainteresowań i różnego rodzaju pasji często niezwiązanych ze sobą. Osoby jowiszowe najchętniej robiłyby kilka rzeczy na raz i ciągle narzekają, że na nic nie starcza im czasu. Nierzadko mają kilka różnych zawodów, a mimo tego ciągle czują, że to czym aktualnie się zajmują, nie do końca spełnia ich oczekiwania, dlatego nieustannie poszukują idealnego zajęcia dla siebie, a także sensu w życiu. To sprawia, że są to osoby bardzo otwarte na nowe doświadczenia, wszechstronne, z bogatym doświadczeniem zawodowym i życiowym.

Robienie wrażenia
Niemniej jednak silny Jowisz w horoskopie ma również ciemną stronę. Kiedy poznamy bliżej ludzi z silnym Jowiszem, często odkrywamy, że w gruncie rzeczy wcale nie są tacy mądrzy i oświeceni, jak na pozór się wydaje. Im dłużej słuchamy ich fascynujących opowieści, tym bardziej wątpimy w ich prawdziwość, gdyż są one tak barwne i wspaniałe, że po prostu są nierealne. Jeśli zadamy Jowiszowcowi kilka konkretnych pytań, to popada on w konsternację i nie wie, co powiedzieć. On nie zawraca sobie głowy szczegółami. Ważniejsze dla niego jest to, by zrobić wielkie przedstawienie, pochwalić się swoimi przygodami i zachwycić rozmówców. Zdarza mu się mijać z prawdą i koloryzować, gdyż dla niego fakty mają niewielkie znaczenie, bo zazwyczaj są nudne, a tego żaden Jowiszowiec nie lubi. Liczy się pozytywne wrażenie i inspirowanie innych. Zatem zdarza mu się kłamać, chwalić się czymś czego nie doświadczył bądź nie osiągnął lub rozbudzać w ludziach fałszywe nadzieje.

Aura sukcesu
Jowiszowiec z łatwością wzbudza zaufanie, gdyż jest błyskotliwy, mądry i odnosi same sukcesy. Bywa jednak, że prawda leży gdzie indziej. Jowiszowcy mogą borykać się z rozmaitymi problemami, np. finansowymi, zdrowotnymi czy prawnymi, ale tworzą wokół siebie aurę sukcesu, skutecznie maskując wszelkie kłopoty. Świetny mówca motywacyjny, głoszący wzniosłe hasła o tym, jak dzięki pozytywnemu myśleniu możemy stać się bogaci, może w rzeczywistości przymierać głodem i uciekać przed ścigającym go komornikiem. Oczywiście to mu nie przeszkadza w tym, by dalej głosić piękne idee, rozpalające serca i umysły innych. Zatem bywa zakłamanym hipokrytą, z czego nawet nie zdaje sobie sprawy, bo sam nie dostrzega swoich problemów, ignoruje je i wmiata pod dywan. Sam się oszukuje i wmawia sobie, że to go nie dotyczy. Kolejnym problemem jest poczucie wyższości i przekonanie, że jest się kimś lepszym, a przede wszystkim mądrzejszym od innych. Jowiszowcy chętnie udzielają innym rad, pouczają, a nawet prawią kazania, najchętniej na temat moralności czy wiary. Nie mają w sobie pokory. Czasem można odnieść wrażenie, że inni są im potrzebni tylko do tego, by ich słuchali, bezkrytycznie uwielbiali i oklaskiwali. Nie są zainteresowani tym, co ludzie mają do powiedzenia, bo sami chcą mówić i nieustannie się wymądrzać na każdy temat. Wielu z nich to wspaniali mówcy, którzy potrafią godzinami prowadzić fascynujące (dla nich) dyskusje, a nawet spierać się z kimś, tylko po to, by dyskusja nadal się toczyła. Dopóki rozmowa trwa, to Jowiszowiec ma słuchacza, a raczej publikę, przed którą może brylować. W samotności usycha. Jest ekstrawertykiem i ma silną potrzebę uzewnętrzniania swoich przemyśleń. Nie dla niego rozmowy z samym sobą, ani tym bardziej cisza i spokój. Zdarza mu się zanudzać innych na śmierć. Nie zauważa bowiem, że temat, który jest jego wielką pasją, kogoś w ogóle nie interesuje. Zatem Jowiszowiec może być też okropnym nudziarzem, a w oczach innych uchodzić za wampira energetycznego, który wysysa ze swoich ofiar energię, zadręczając opowieściami np. o przygodach z młodości. Chętnie wypowiada się także na temat historii i wierzeń dalekich krajów, filozofii czy religii. Nie pogardzi też dyskusją na temat bieżących wydarzeń politycznych. Grunt by mógł zaprezentować swoją wiedzę, elokwencję i udowodnić wyższość.

Rozproszenie
Ciemną stroną silnego Jowisza jest również rozproszenie uwagi na zbyt wiele rzeczy na raz. Działanie na zbyt wielu polach jednocześnie, często prowadzi do chaosu, a nawet inercji. Jowiszowiec ma mnóstwo świetnych pomysłów i wszystkie chciałby wcielić w życie natychmiast. Ma mętlik w głowie i zamiast zrobić choć jedną rzecz, wciąż zastanawia się od której zacząć. Kłopot w tym, że wszystko fascynuje go jednocześnie i jeśli musiałby wybrać tylko jedną rzecz, to serce by mu pękło z żalu, że pozostałe musi odłożyć na kiedy indziej. Taka postawa niestety prowadzi do inercji. Zamiast działać i ruszyć w podróż przez życie (w jakimkolwiek kierunku), to sfrustrowany Jowiszowiec stoi w miejscu. A bezczynność i zastój to jego najwięksi wrogowie. Gorsza jest tylko nuda. Jego zachłanny na wiedzę umysł pragnie ciągle się rozwijać. Zazwyczaj Jowiszowcy są bardzo oczytani, a liczne zainteresowania popychają ich do nauki bardzo wielu rzeczy na raz. Z biegiem lat Jowiszowiec staje się ekspertem od wszystkiego. Niestety mnogość zainteresowań bywa zgubna, bo jego wielka wiedza jest wprawdzie bardzo szeroka, ale nie koniecznie głęboka. Oczywiście zdarzają się Jowiszowcy, którzy poświęcają się danej idei, są nią pochłonięci, więc są jej wierni przez całe życie. Jeśli Jowiszowiec poświęci się danemu zagadnieniu i będzie go zgłębiał, wówczas staje się cenionym autorytetem, czyli tym kim najbardziej pragnie. Zatem kluczem do sukcesu jest wytrwałość i konsekwencja, ale tego właśnie Jowiszowcy nie lubią. Nie znoszą żadnych ograniczeń, a uczenie się jednej dziedziny przez lata, jest dla nich bardzo ograniczające. Odnoszą wrażenie, że to zawęża ich horyzonty, a poza tym jest okropnie nudne. Tymczasem wcale takie nie musi być. Wystarczy zgłębić jeden temat od początku do końca, a dopiero potem wziąć się za kolejne. Kłopot w tym, że nie każdy Jowiszowiec jest w stanie tak działać.

Łatwowierność
Problemem Jowiszowców jest naiwność i łatwowierność. Są to ludzie dobroduszni i hojni. Chętnie pomagają innym bezinteresownie. Nawet jeśli obiektywnie rzecz biorąc sami mają niewiele, to i tak chętnie podzielą się tym z ludźmi, którzy są w jeszcze trudniejszym położeniu. Ich zdaniem bogactwo to stan umysłu, a nie zasobność portfela, więc oddając komuś ostatnią koszulę, czują się jeszcze bogatsi. Poza tym wierzą w opiekę sił wyższych i w to, że wszechświat zatroszczy się o nich i obdarzy wszystkim czego potrzebują. Niestety taka postawa sprawia, że padają ofiarą wyrachowanych oszustów, którzy wcale nie są biedni i nie potrzebują żadnej pomocy. Jowiszowcy wierzą w to, że ludzie są dobrzy. Rzadko kiedy pomyślą, że ktoś jest złym człowiekiem i mógłby im zaszkodzić. Bywają bardzo naiwni. Chętnie oddadzą ostatni grosz, np. by wspierać instytucje religijne, gdyż wierzą, że robią coś dobrego i są szlachetni. Nie potrafią spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać się samemu przed sobą, że nie mają pieniędzy i właściwie to sami potrzebują pomocy i wsparcia np. od tych, którym tak chętnie pomagają. Nawet jeśli nie mają co do garnka włożyć, to są święcie przekonani, że jutro będzie lepiej, a przyszłość niesie nadzieję na rozwiązanie wszelkich problemów. Taka postawa także prowadzi do inercji. Nierzadko Jowiszowcy nie rozwiązują problemów z jakimi borykają się w teraźniejszości, gdyż wierzą, że w przyszłości one same się rozwiążą, więc lepiej nic nie robić i pozwolić, by wszechświat ich wybawił z opresji. Bierność i nadzieja na lepsze jutro staje się ich pomysłem na życie. Tymczasem to marnotrawienie jowiszowego potencjału. Jowisz wspiera działanie, przynosi szczęśliwe zbiegi okoliczności czy stawia na naszej drodze pomocnych ludzi, ale pod warunkiem, że coś robimy. Niemniej jednak bierność jest charakterystyczna dla znaku Ryb, którym włada Jowisz, dlatego energia tej planty może przejawiać się także w taki sposób.

Szczęście
Jowiszowcy mają dużo szczęścia w życiu, a mimo tego, często miewają rozmaite problemy i to na własne życzenie. Zaskakująco często borykają się z problemami finansowymi. Potrafią dużo zarobić, ale sęk w tym, że wydają jeszcze więcej niż zarabiają. Nie czują potrzeby gromadzenia dóbr materialnych, a pieniądze służą im do spełniania kolejnych zachcianek i przeżywania nowych przygód. Wielu z nich żyje ponad stan i nie widzi w tym niczego złego. Jowiszowiec cieszy się życiem, a ciułanie pieniędzy na czarną godzinę, kompletnie nie leży w jego naturze. „Łatwo przyszło, łatwo poszło” – to kolejne hasło Jowiszowców. Wierzą oni, że w przyszłości zarobią dużo pieniędzy, więc nie oszczędzają. Chętnie wydają na zagraniczne podróże, im bardziej egzotyczne tym lepiej. Gdyby tylko mogli sobie na to pozwolić, to całe życie spędziliby na podróżowaniu i poznawaniu obcych kultur. Chętnie wydają także na książki. Wielu z nich to bibliofile, bez opamiętania kupujący kolejne książki, mimo iż w domu mają całe stosy książek, do których nawet jeszcze nie zajrzeli. Dużo pieniędzy wydają także na edukację, gdyż odpowiednie wykształcenie jest dla nich wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego. Pragną studiować na prestiżowych uczelniach i chętnie robią karierę uniwersytecką. Wielu z nich zostaje wspaniałymi nauczycielami czy wykładowcami. Niestety na tym nie da się dobrze zarabiać, ale dla nich to nie ma znaczenia. Liczy się to, że wykonują pracę, która jest ich powołaniem i życiową pasją. Poza tym daje im to możliwość pouczania i wymądrzania się do woli, co dostarcza im większą satysfakcję niż wypchany portfel. Chętnie uczą się języków obcych i zazwyczaj są poliglotami. Niemniej jednak nie znoszą wkuwania regułek gramatyki, bo to dla nich za nudne. Najszybciej opanują język obcy, kiedy znajdą się za granicą i będą mogli rozmawiać z native speakerami.

Ekspansja
Jowiszowcy lubią folgować swoim zachciankom, zwłaszcza jeśli Jowisz w ich horoskopie tworzy aspekty do Księżyca, Wenus lub jest władcą ascendentu. Jowiszowcy lubią dużo i dobrze zjeść. Nie dla nich drakońskie diety. Nierzadko mają kłopoty zdrowotne wynikające z nadwagi. Lubią również dobrze się bawić, więc nie stronią od alkoholu ani seksu. Żyją pełnią życia, nie licząc się z konsekwencjami.

Jowiszowa ekspansja przejawia się również przez głośne zachowanie. Jowiszowcy w naturalny sposób zwracają na siebie uwagę i wypełniają swoją osobą całą przestrzeń wokół siebie, nie pozostawiając miejsca dla innych. Nie przyjdzie im do głowy, że swoim zachowaniem komuś przeszkadzają, np. zbyt głośno słuchają muzyki, zatruwając życie innym domownikom i sąsiadom. Nierzadko mają donośny głos, a kiedy rozmawiają przez telefon, to wszyscy, którzy znaleźli się w pobliżu, muszą tego słuchać, czym im się to podoba czy nie. Bywa, że czują się kompletnie bezkarni i uważają, że wszystko im wolno, przez co łamią prawo. Zaskakująco długo te wybryki uchodzą im na sucho, co tylko utwierdza ich w przekonaniu, że są bogami i mogą wszystko. Na dodatek notorycznie przekraczają granice prywatności innych i włażą z buciorami w ich życie. Mieszkanie pod jednym dachem z Jowiszowcem, do którego nie dociera, że nie powinien grzebać w rzeczach innych domowników, wchodzić do ich pokoju bez pytania ani wiecznie urządzać hucznych imprez, bywa prawdziwym utrapieniem, szczególnie dla osób z silnym Saturnem.

Lenistwo
Nierzadko Jowiszowcy są leniwi i nie wykorzystują swojego potencjału. Wiele rzeczy przychodzi im w życiu łatwo, więc są przyzwyczajeni do tego, że jakoś to będzie. Taka postawa często pojawia się już w dzieciństwie. Rodzice jowiszowego dziecka wyręczają go we wszystkim, pomagają odrabiać lekcje i spełniają wszystkie zachcianki. Dziecko uczy się, że nie ma co się wysilać. W szkole robi dobre wrażenie dzięki powierzchownej wiedzy i bardzo mądremu słownictwu. Nauczyciele odnoszą wrażenie, że mają do czynienia z oczytanym prymusem, a nie sprytnym leniem. Dziecko coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że wystarczy wiedzieć niewiele, by daleko zajść, bo liczą się pozory. To przekłada się na postawę w dorosłym życiu. Jowiszowcy nie są przyzwyczajeni do ciężkiej pracy, a co ciekawe i tak odnoszą większe sukcesy niż ci, którzy harują na okrągło. Mają szczęście w życiu i nawet tego nie doceniają. Wszystko przychodzi im bez wysiłku. Jednak kiedy przychodzą trudne tranzyty np. Saturna, to ich szczęście nagle się kończy. Wtedy pojawia się ktoś, kto powie „sprawdzam”. I wychodzi szydło z worka. Zamiast splendoru jest wielki wstyd. Jowiszowcy mają tyle szczęścia w życiu, że rzadko upadają, ale jeśli już upadają, to z bardzo wysokiego konia. Są to osoby, które trudno znoszą wszelkie przeciwności losu, bo nie są nauczone, jak sobie z nimi radzić.

Zdarza się, że Jowiszowcy zupełnie nie doceniają swoich talentów ani możliwości, więc ich nie rozwijają. Mogą być wspaniałymi artystami, ale sztukę traktują jako hobby, bo uważają, że ich talent nie jest niczym wyjątkowym. Bywa i tak, że zwyczajnie nie chce im się przyłożyć do pracy nad swoim talentem i go marnują. Nie doceniają także wsparcia rodziny, powodzenia w sprawach uczuciowych ani zawodowych sukcesów. Oni to wszystko dostają od losu z niezwykłą łatwością, podczas gdy inni muszą na to ciężko pracować.

Jak żyć, kiedy mamy w horoskopie silnego Jowisza, by w pełni wykorzystać jego potencjał?
- postaraj się być konsekwentny w działaniu. Jeśli masz wiele ciekawych pomysłów, to skup się na jednym, a jak już nie wytrzymujesz, to na dwóch (ale nie więcej). Doprowadź te sprawy od początku do końca, a dopiero potem zabierz się za realizowanie następnych. Dzięki wytrwałości staniesz mistrzem i zyskasz mądrość, która jest dla ciebie tak ważna. Chodzi o to, by zdobyć głęboką wiedzę, a nie tylko liznąć temat.
- doceń swoje talenty. Nie każdy je ma. Popracuj nad nimi, a uruchomisz swój wielki potencjał, dzięki czemu odniesiesz sukcesy większe niż się spodziewasz.
- zadbaj o to, by twoje opowieści były oparte na faktach. Unikaj mitomanii i upewnij się, że twój rozmówca podziela twój entuzjazm w danej sprawie.
- zwiedzaj świat, ucz się (zwłaszcza języków obcych, filozofii, kulturoznawstwa, duchowości) i dziel się swoją wiedzą z innymi. To da ci więcej radości niż się spodziewasz.
- jeśli masz jowiszowe dziecko, to od małego ucz go dyscypliny, bądź wobec niego konsekwentny i wyznacz mu granice. Jowiszowcy notorycznie przekraczają granice innych, gdyż sami ich nie mają, a w kontaktach z ludźmi to rodzi konflikty. Trzeba nauczyć dziecko, że nie może naruszać cudzej prywatności ani brać rzeczy bez pozwolenia.
- jeśli jesteś szefem, to znajdź pracowników z silnym żywiołem ziemi lub/i Saturnem w horoskopie, którzy zrealizują twoje projekty. Rzuć im pomysły, wskaż drogę i pozwól działać, a ty w tym czasie zajmiesz się tym, w czym jesteś najlepszy, czyli wymyślaniem kolejnych projektów. Pamiętaj, by odpowiednio wynagradzać swoich pracowników, czyli płać im za nadgodziny. Im nie wystarczy dobre słowo czy sukces firmy. Dla nich sukces to wypchany portfel.
- jeśli jesteś pracownikiem, to unikaj monotonnej pracy, gdyż szybko się w niej wypalisz. Znajdź sobie taką posadę, która da ci możliwość robienia różnych rzeczy. W miarę możliwości postaraj się objąć kierownicze stanowisko, bo świetnie zmotywujesz zespół do pracy.

Opublikowano na Astroportal.pl 8.08.2019

 

Ewa Krajewska AstrologEWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka). Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisuje piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Stowarzyszenia Astrologów w Polsce. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewa    
Kontakt: ek.azul@interia.pl

Ptrzeczytaj inne artykuły Ewy Krajewskiej na Astroportalu:
Silny Neptun w horoskopie: jak z nim żyć?
Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2018

Różne oblicza Wenus z Saturnem

Silny Saturn w horoskopie - jak żyć?
Diego Rivera czyli rozmach Strzelca
Fenomen Adele
Antoni Gaudí - samotny geniusz
Jowiszowy finał sezonu w skokach narciarskich 2015
Rodzina Wodników
Nev Schulman - internetowy detektyw
Tiziano Terzani i przepowiednia, która odmieniła jego życie
Brazylijski mundial w rytmach Saturna
Conchita Wurst jak feniks z popiołów
Brian Molko: mężczyzna czy kobieta?
Koniunkcja Wenus z Neptunem

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.