Astroportal.pl

Gwiazdy Putina – horoskop nieznany

Autor: Robert Antoniak

Och niebiosa, bogowie, dlaczego jednym służycie, a drugich niszczycie? Kości zostały rzucone, tu w Europie, w sąsiedztwie Polski, a mnie jako astrologa skłoniło to do zadania ważnego pytania : który horoskop Putina jest w końcu prawdziwy? Pasjonaci astrologii od lat analizują horoskop przywódcy Rosji, ale nie raz się okazywało, że zawsze coś w nim nie pasuje. Temat jest arcyważny i poruszaliśmy go także w tajnej grupie w 2016 dochodząc do wniosków, że oficjalny horoskop Putina jest nieprawdziwy. W szwajcarskiej bazie figurują jego astrologiczne dane, ale ich rating jest oznaczony DD co znaczy bardzo mało prawdopodobne. Data, miejsce i godzina pochodzą ze źródeł podanych przez Moskwę, a konkretnie przez zarządcę strony internetowej Putina. To powód by uważać tą informację za mocno podejrzaną, trzeba być naprawdę naiwnym by wierzyć Moskwie. Przywódcy Rosji miewają tendencje do mataczenia swoją datą urodzenia, mataczył Stalin i mataczył też Putin.

Służby specjalne
Zanim przejdę do pełnej astrologii wynotowałem tu kilka bardzo istotnych rzeczy. Prezydent Rosji jako były oficer KGB z pewnością zdawał sobie sprawę, że jego osobiste dane są jak polisa na życie, że trzeba wyeliminować ryzyko ich użycia przez politycznych przeciwników. W spec służbach to normalne, że korzysta się z każdych metod rozpracowywania wrogów, nie tylko z nowoczesnych podsłuchów, psychotroniki, ale również z astrologii - klucza do odczytu kosmicznych zapisów. Historia wywiadów ostatniego stulecia wiele razy to potwierdziła. Z usług astrologów regularnie przecież korzystały wywiad brytyjski, aparat nazistowski, Stalin, Roosevelt, Reagan jak i wielu innych decydentów. Z całą pewnością te praktyki są nadal używane i myślę, że nie inaczej jest też w przypadku Władimira Putina.

Patrząc na jego układ planet (wg wersji 1950) śmiem twierdzić, że nawet sam mógł opanować niektóre dziedziny profetyczne. Wskazują na to Uran (10 st. Raka) w stopniu astrologów w koniunkcji z profetyczną Alheną oraz trzy koniunkcje : Merkury/Saturn, Księżyc/Pluton oraz Słońce/Neptun. Jeśli tak, to świat nigdy nie dowie się o której godzinie mały Wowa przyszedł na świat. A zatem jego horoskop będzie zawsze hipotetyczny! Putin z uwagi na tajemnice z dzieciństwa zwyczajnie wywiódł wszystkich w pole, jako szef wywiadu Rosji starannie wyczyścił wszelkie źródła na temat swojego prawdziwego pochodzenia. Służby sfałszowały wiele faktów i dokumentów, łącznie ze zdjęciami i badaniami DNA. Aby uniknąć kompromitacji logicznym jest, że utajnienie prawdziwych danych było dla Władimira sprawą priorytetową.

Astrologowie choć z nieufnością, przez lata bazowali na niepewnych moskiewskich źródłach, z biegiem czasu niektórzy zaczęli używać wersji alternatywnych. Od roku 1999 czyli od objęcia prezydentury w Rosji próbowano na różne sposoby ustalić szczegóły związane z życiem Putina. Jego tajemniczość, małomówność zawsze była bardzo intrygująca, kiedy mówił o sobie mówił bardzo krótko lub w ogóle. Jednak dziennikarze śledczy oraz służby wrogie Rosji grzebały intensywnie w przeszłości Putina, aż się w końcu dokopały. Ustalono szczegóły związane z jego przyjściem na świat, jego dzieciństwem i prawdziwymi rodzicami.

Matka Putina
Służby czeczeńskie dotarły do Wiery Putinowej, prawdziwej matki Władimira zamieszkałej niedaleko Tbilisi. Wieść się rozeszła i dziennikarze dotarli do ludzi, którzy znali Władimira z dzieciństwa Zgromadzono cenne materiały, wywiady z matką, siostrami i nauczycielem miejscowej szkoły były kluczowe. Z biegiem czasu dziennikarze byli mordowani lub ginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Kilka kluczowych cytatów ze źródeł stawiają horoskop Putina w całkiem innym świetle :

„Wiera wraca z pożółkłym, poplamionym dowodem osobistym. Wiera Nikołajewna Putin ur. 6 września 1926 we wsi Tierechino, niedaleko niewielkiego miasta Oczer (Ochyor) w obwodzie permskim na Uralu, jako jedyna dziewczynka wśród czwórki dzieci Anny i Nikołaja Putinów (...) Po wojnie zdecydowała się na naukę w miejskim Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Tam się właśnie spotkali : dorosła już Wiera Nikołajewna i Płaton Priwałow. Przez jakis czas mieszkali razem. Wiera była przekonana, że się pobiorą. Była już w ciąży, gdy... : „Przyszła do niego paczka – wspomina. Wyjechał na kilka dni, no to paczkę otworzyłam, a tam słonina i list od żony. Zanim wrócił, już mnie nie było. Uciekłam do rodziców (...) Rodzice przyjęli córkę bez wyrzutów i cieszyli się z przyjścia wnuka na świat we wrześniu 1950 roku. Rok później Wiera wyjechała na praktykę do Taszkientu, gdzie poznała przystojnego Gruzina Gieorgija Osiepaszwili. Gdy Gieorgij powiedział : Wychodzę z wojska i potrzebna mi żona, matka umarła, a ojciec ponownie się ożenił, nie chcę być sam. Wiera zdecydowała się w ciągu 3 dni. Chciał być z nią, mimo, że miała dziecko z innym.

Gieorgij nie miał własnej chałupy, a w domu ojca zamiast podłogi było klepisko. Nie uciekła, tylko po roku poprosiła matkę, żeby przywiozła jej tam synka (...) Miał niespełna 3 lata, gdy po raz pierwszy został wyrwany z przyjaznych pieleszy domku w Tierechino. (...) Wiera po raz kolejny zaszła w ciążę. Mały Wowa zaczął Gruzinowi przeszkadzać. Gieorgij pił i za kołnierz nie wylewał, bił Wowę coraz częściej i mocniej. Nad chłopcem zlitowała się dopiero rodzina, Władimir Spiridonowicz (były żołnierz służb specjalnych NKWD) i jego żona Maria Iwanowna, którzy zaopiekowali się nim na dłużej. Tak 10 letni Wołodia trafił do rodziny zastępczej, zamieszkując w Leningradzie (St.Petersburg).

Szkoła. Kolejna próba dziecięcych nerwów. Chłopak ma przecież 10 lat, a musi udawać młodszego. By nie mnożyć jego traum, do nowej metryki wpisano – oprócz nowych danych nowego ojca i nowej matki – także nowy rok urodzenia : 1952. Posłano więc Wowę powtórnie do pierwszej klasy, unieważniając gruzińską edukację. Rok szkolny rozpoczyna się we wrześniu, Władimir Władimirowicz przyszedł na świat – jak podaje oficjalna metryka – 7 października (kiedyś powie : Urodziłem się w październiku, dlatego do szkoły poszedłem, gdy miałem prawie osiem lat. Czy ta minimalna różnica w czasie mogła przeszkodzić w wysłaniu go do szkoły rok wcześniej? Ale rok wcześniej przebywał jeszcze daleko od Leningradu”

Matka wcześniej kojarzyła, że rodziła we wrześniu, ale po rozmowie z dziennikarzami brytyjskimi ostatecznie ustalono, że : "Vova" was born on 7 October 1950, exactly two years before Mr Putin's official birth date..." W tej sytuacji należy traktować poważnie tylko alternatywną wersję horoskopu niż ta oficjalna w bazie Astro-Databank.

Światła w horoskopach rodzinnych
Z racji braku danych o przodkach w linii męskiej musimy bazować na tym co jest. Warto przyjrzeć się układom rodzinnym za pomocą synastrii, prowadzi to do całkiem interesujących spostrzeżeń. Porównanie żywiołów i Świateł pomiędzy dwiema starszymi córkami Putina (Maria i Jekatrina) a jego prawdziwą matką są całkiem ciekawą wskazówką.

Wiera Putin

W horoskopie Wiery (matki Władimira) Słońce jest z Merkurym w Pannie. W tym układzie Księżyc ustawiłem hipotetycznie w końcówce Lwa, a Merkurego (władca troistości syzygii) w trygonie do mc w Byku. Stellum Wenus, Księżyc i Neptun podkreślać mogą łatwowierność, podatność na oszustwa i bardzo idealistycznie nastawienie do miłości. Saturn (bieda, chorowity ojciec) został umieszczony w domu 4, a Mars w Byku jako aktywator zawodowych ambicji w kierunku mechanizacji rolniczej ustawiłem w domu 10. Taki układ horoskopu byłby całkiem możliwy, zwłaszcza w czasie przejścia Plutona przez hipotetyczny asc Wiery. Kiedy ta zachodzi w ciążę, jednocześnie rozpada się jej związek, a gdy Wiera rodzi synka, Jowisz (wł. V domu) ustawia się opozycją do Księżyca. Idąc tym tokiem rozumowania przejdźmy do horoskopów córek Putina. Pomimo braku ich godzin urodzenia jest tu kilka elementów wspólnych.

Maria Putin

U starszej córki Marii Słońce jest w ziemskim Byku, a Księżyc w ognistym Lwie, adekwatnie do Świateł babci Wiery (Słońce w ziemskiej Pannie i Księżyc w ognistym Lwie). Ponadto obie panie mają Wenus w znakach ognistych, a Jowisz Wiery, Marii oraz Władimira Putina położony jest w Wodniku. Z kolei u młodszej Jekatriny tak samo jak u babci Wiery, Słońce i Merkury leżą równeż w ziemskiej Pannie, a Księżyc w znaku Raka.

Jekatrina Putin
Wszystkie te elementy wspólne sugerują, że i horoskop Putina powinien mieć coś z Panny, Lwa, ewentualnie Raka. No i ma! Według wersji z roku 1950 Księżyc Putina jest w znaku Lwa, Merkury, Saturn i Ogon Smoka położone są w ostatnich stopniach Panny. W wersji z 1952 nie ma nic ani w Lwie, ani w Pannie. Rektyfikując horoskop z 1950 można go teraz skorelować z innymi elementami.

Gwiazdy stałe
Postawię tu jednak istotne pytanie : czy jest możliwe by człowiek doszedł do takiej pozycji społecznej, osiągnął taką władzę i stał się najbogatszym człowiekiem świata bez wpływu gwiazd stałych? Moim zdaniem bardzo mało prawdopodobne. Biorąc pod uwagę ścieżkę zawodową jaką szedł Władimir Putin należało by rozważyć gwiazdy sprzyjające politykom i wojskowym. Nie można być asem wywiadu, szefem służb, burmistrzem, premierem, prezydentem, zwierzchnikiem sił zbrojnych a w końcu dyktatorem bez udziału gwiazd wspierających sukcesy polityczne i militarne. Przynajmniej nie w mojej ocenie. I dlatego wersja z 7 października 1950 przemawia do mnie najbardziej. Pozostaje kwestia hipotetycznego ascendentu i mc. Rozważałem kilka punktów : koniunkcję z Regulusem, z Syriuszem lub Polluksem.

Z wielu opcji jakie brałem pod uwagę przeważyła ta z Regulusem na medium coeli. Jest ona najbardziej prawdopodobna, i to z wielu powodów. Technicznie w tym układzie Merkury jako animodar przedurodzeniowej syzygii tworzył by dopuszczalną orbę z mc (30 st), a wtedy punkt ascendentu wypadnie w 9 st. Skorpiona, który jest stopniem sieroctwa i wczesnej utraty rodziców. Władcami asc są Mars w koniunkcji z Antaresem (gwiazdą strategów wojskowych) oraz Pluton w koniunkcji z Al Genubi (okrutność, brutalność) położonym stopniu dyktatorów (20 st. Lwa ). A zatem najbardziej właściwa data urodzenia Władimira Władimirowicza Putina to 7 października 1950 o godz. 10.23 w Ochyor (Kraj Permski).

W tak wykreślonym horoskopie widać rozbicie rodziny i traumatyczną sytuację związaną z domem (Księżyc z Plutonem). Chaotyczne konfiguracje Słońca (1-szy sygnifikator ojca), które jest w koniunkcji z Neptunem i kwadraturze z Uranem przyniosło małemu Putinowi niestabilność sytuacji domowej oraz zmiany związane z ojcem (Uran w Raku wł. domu 4. w kwadraturze do Słońca). Koniunkcja Słońca z Neptunem potwierdza zaś, że biologiczny ojciec Putina był oszustem, posiadał już bowiem rodzinę, a następni ojcowie byli nieprawdziwi, mówi się przybrani i to jest odpowiedź dlaczego Putin miał kilku ojczymów. Drugi z nich (Spiridonowicz) był agentem NKWD i pracował w bezpiece. To najprawdopodobniej zaważyło, że Władimir poszedł jego śladami. Oprócz całej gamy jaka charakteryzuje Neptuna, jest on nie tylko sygnifikatorem sieroctwa, rodziny zastępczej (nieprawdziwej), ale symbolizuje również tajne organizacje, szpiegów i różnych agentów wywiadu. Koniunkcja Słońca z Neptunem ma miejsce w Wadze, która ogólnie bardzo sprzyja działalności dyplomatyczno-rządowej, ale też zajmuje miejsce w sektorze 11, który jest domem opiekunów, sponsorów i różnych protektorów. Takim człowiekiem w życiu Putina był Borys Jelcyn, który doprowadził go na szczyt władzy.

Władimir Putin

Wracając jeszcze do tematów ojcowskich, na skutek deficytów związanych z brakiem ojca, w Putinie wytworzyła się bardzo silna potrzeba bycia najlepszym tatusiem. Toteż ma tych dzieci całą gromadkę na co wskazuje pozycja Węzła Płn. blisko wierzchołka domu 5. Mars jako wł. domu 5-go jest w Strzelcu, znaku zagranicy, co potwierdza, że większość potomków urodziła się lub mieszka poza Rosją. Ale ojcostwo Putina rozlało się również na cały kraj, stworzył on bowiem wizerunek ojca narodu, który chce zjednoczyć wszystkie byłe republiki radzieckie by utworzyć jedno wielkie imperium. Wszystko wskazuje, że nieważne jakimi metodami. Jeśli uwzględnimy Saturna jako drugiego sygnifikatora ojca, który jest jednocześnie symbolem władzy, to razem z jego władcą Merkurym są one w koniunkcji z gwiazdą Benetnash, powiązaną ze światem umarłych, żałobą i wypłakiwaniem łez. Dalszy komentarz jest tu zbędny.

Ta wersja horoskopu prowadzi do ważnych wniosków. Kiedy Putin obejmował stanowisko premiera, władca roku w solariuszu 1998-1999 oraz wł. urodzeniowego ascendentu (Mars) ustawił się w koniunkcji z Regulusem i Głową Smoka, a kiedy w następnym roku solarnym 1999-2000 obejmował urząd prezydenta Rosji, władająca Słońcem Wenus również tworzyła koniunkcję z Regulusem, wspierana dodatkowo trygonem z władcą roku Jowiszem, tranzytującym przez znak Byka. O Regulusie pisałem już kilka razy. Gwiazda jest położona w sercu Lwa, w świecie polityki daje urodzonemu zaszczyty i władzę, przynosi wielkie honory i wysokie stanowiska państwowe. Ale jego druga strona to wielkie upadki (pycha kroczy przed upadkiem). Jeśli człowiek przekracza granice moralne i wpada w zbyt wielką pychę, Regulus potrafi go strącić z najwyższych piedestałów, człowiek odchodzi w niesławie, a nawet okrywa się hańbą.

Dlaczego teraz i dlaczego z powodu Ukrainy? Porównując horoskop Ukrainy z horoskopem Putina widzimy, że ukraińskie Słońce z Wenus jest również w koniunkcji z Regulusem, a więc leżą dokładnie na medium coeli Putina. Wpływ Regulusa na Ukrainę jest zwłaszcza wymowny, kiedy słyszy się ukraińskich patriotów wykrzykujących : chwała Ukrainie, sława Ukrainie!

Putin i Ukraina

Niestety jak widać ta sława już od 2014 za sprawą Putina niesie Ukraińcom rozbiory i wielki upadek państwa. Po inwazji Rosji wizerunek Putina sięgnął totalnego dna, a Rosja zmierza w kierunku bankructwa (przynajmniej medialnie). Putin zawsze marzył o zagarnięciu Ukrainy i odbudowie wielkiego rosyjskiego mocarstwa. Wszak jest spadkobiercą Stalina, który za swoich rządów zagłodził miliony Ukraińców. Jeśli wierzyć w prawdziwą datę urodzenia Józefa Stalina, to progresywne Słońce Putina właśnie wchodzi w koniunkcję ze Słońcem Stalina. Czy to przypadek, że na Ukrainie właśnie teraz rozpętało się piekło?

Czy musiało do tego dojść? Czy można to było przewidzieć? Tak, niektórzy astrologowie to przewidzieli i chwała im za predykcje, ale nawet bez zaglądania w gwiazdy można się było spodziewać, że rosyjski przywódca w końcu sięgnie po więcej. Nie chcę wchodzić w politykę i sprawy ekonomiczne by nie być posądzanym o teorie spiskowe, ale jak mi mówi intuicja, logika i doświadczenie, wojna na Ukrainie jest tylko jednym z elementów globalnej wojny pomiędzy mocarstwami, gdzie Ukraina w tych rozgrywkach jest kluczowym puzzlem. Aby nam to ocenić w miarę obiektywnie i z nieco szerszej perspektywy potrzebujemy dobrych kilku lat, aż kurz zawieruchy opadnie.

Czy to koniec Putina? Czy Putin oszalał i odebrało mu rozum? Z całą pewnością! I tak też twierdzą wszyscy światowi przywódcy z klubu wzajemnej adoracji. Co dalej z tym Putinem? Jak słusznie zauważył jeden z polskich astrologów (M. Czylek) konkursy na uśmiercanie Putina są dziecinne, i rzeczywiście wszystkie próby już dawno zawiodły. Jednak jednak w horoskopie Rosji przez ostatnie 2 lata Słońce (prezydent) było poddawane mglistym wpływom Neptuna, a w horoskopie samego Putina właśnie nadciągnęła wielka destabilizacja na poziomie mentalno-emocjonalnym. To skutek ruchu Neptuna w opozycji do koniunkcji Merkury/Saturn oraz kwadratura Urana do Księżyca, które uściślą się jeszcze bardziej na przełomie kwietnia i maja 2022. W takich konfiguracjach człowiek może być podatny na wszelkie obsesje i manie prześladowcze, często związane ze śmiercią, narastają konflikty prowadzące do utraty równowagi psychicznej, wyobcowania i depresji emocjonalnej. Zwracając uwagę na ruch Urana w kwadraturze do radiksowej koniunkcji Księżyc/Pluton niewykluczone, że może się uaktywnić utajona skłonność do zaburzeń i chorób umysłowych, co w przypadku takich osobistości może przynieść nieprzewidywalne skutki.

O obsesyjnym umyśle Putina i jego dyktatorskich zapędach świat przekonał się już wiele razy, niech nikt nie sądzi, że Putin może dobrowolnie oddać władzę, zwłaszcza w takim momencie. Nie ma takiej możliwości, chyba, że zostałby zmuszony. Prezydent Rosji przygotowywał się na taką ewentualność wiele lat, gromadząc dziesiątki miliardów dolarów i budując państwo w państwie, bo któż normalny buduje bunkier wielkości miasta na głębokości 16 pięter pod ziemią? Chyba, że ma w zamiarze nacisnąć guzik z napisem FIRE.

Solariusz Putina 2021

Wydaje się, że wojna na Ukrainie była ostatnim momentem kiedy Putin postanowił wykorzystać swoją militarną szansę. Ale tylko pozornie. Nie dociekałem, gdzie Prezydent Rosji spędzał swoje ostatnie urodziny, więc solariusz na rok 2021-2022 ustawiłem na Moskwę. Mamy tu stellum Słońce, Merkury i spalony Księżyc w domu 9. oraz recepcję Marsa z Wenus, a zatem rok solarny jest zabarwiony energią śmierci, wojen i konfliktów prowadzonych na terenie innych państw. Trudno w jednym materiale opisać horoskop urodzeniowy Putina, jego progresje, solariusze, firdarie, połączyć to wszystko z horoskopami Rosji, Ukrainy etc., technicznie to niemożliwe, ale czy jest choć cień nadzieji dla Ukraińców? Tu kłania się czas i zaangażowanie astrologów by poczynić odpowiednie analizy.

Jeżeli może być cokolwiek pocieszającego, to tylko to, że Władimir Putin dokonał inwazji kiedy jeszcze był pod działaniem wpływu zaćmienia Księżyca z 19 listopada 2021, które miało miejsce w koniunkcji z Algolem oraz w kwadraturze do jego hipotetycznego medium coeli. Taki aspekt zwiastuje negatywne zmiany związane z pracą, karierą oraz władzą którą się posiada. Poza tym Algol jak wiemy symbolizuje odciętą Głowę Meduzy co w życiu człowieka często skutkuje dosłowną utratą głowy czy pełnionego urzędu. Kolejne nadchodzące zaćmienia to zaćmienie Słońca na wierzchołku 7 domu. w dniu 30 kwietnia oraz zaćmienie Księżyca 16 maja 2022, również w aspektach z Algolem i w kwadraturze do mc Putina. Ale czy to wystarczy?

By odpowiedzieć czy skończy się sam Putin czy wszelkie jego relacje i związki ze światem, trzeba wejść w sporo głębsze analizy. Nie mniej jednak warto mieć na uwadze, że dysponujemy prawdziwym horoskopem aktualnej partnerki-żony Władimira, Aliny Kabajewej urodzonej w znaku Byka, a w tym horoskopie już bardzo dużo się dzieje.

Alina Kabajewa

Wielka Brytania, 11.03.2022

 

Wykresy wygenerowano z programu Astrolog 4.2
Materiały źródłowe :
1. „Tajemnice Rosji Putina” - Krystyna Kurczab-Redlich
2. https://uberkasta.pl/wiera-putina/
3. https://www.zeit.de/feature/vladimir-putin-mother

Robert Antoniak wyemigrował w 2001 r. do Wielkiej Brytanii i swoją astrologiczną praktykę prowadzi w Londynie. Brał udział w wielu polskich warsztatach astrologicznych, m.in. w Warszawskiej Szkole Astrologii oraz Polskim Towarzystwie Astrologicznym. Jest autorem wielu artykułów o tematyce astrologicznej, które ukazały się w prasie polonijnej. Od kilku lat współpracuje z Astroportal.pl. Jedną z jego pasji obok astrologii są podróże i muzyka klasyczna. Kontakt: astrologia33@gmail.com

Na Astroportalu przeczytasz również inne moje artykuły:

Wybory prezydenckie w USA 2016 

Wybory prezydenckie Francji 2017

Horoskop Andrzeja Dudy III Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Gwiazda Betlejemska - tajemnica Trzech Magów

Śmierć syna Lecha Wałęsy

Piękna i Bestia czyli horoskop mordercy

Horoskop II wojny światowej. Jak do niej doszło? cz. 1

Horoskop II wojny światowej. Jak do niej doszło? cz. 2

Doda Elektroda, zawsze jest na nią moda

Andrea Bocelli - pocałunek Boga

Droga na szczyt - Horoskop Tomka Mackiewicza

Piekło Australii - rok w kolorach Marsa

Wielki reset 2020

Boris Johnson w "koronie"

Wybory w Polsce 2020: kto zostanie prezydentem?

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.