Astroportal.pl

Doda Elektroda, zawsze jest na nią moda

Autor: Robert Antoniak

„Kochani, z radosnym sercem informuję Was jako pierwsza: wyszłam za mąż. Pierwszy raz w życiu mogę powiedzieć, że osoba, której oddałam serce i zaufałam w tej życiowej decyzji, to jednocześnie mój ukochany i przyjaciel. Ta mieszanka stała się możliwa dzięki temu, że rosła w siłę z dala od mediów... Ale teraz już mogę wykrzyczeć to całą piersią!!!! KOCHAM GO!”

Dorota Rabczewska i Emil Stępień ślub
Dorota Rabczewska i Emil Stępień, zdjęcie ze ślubu 14.04.2018, źródło: Strona Dody na Fecebooku

Doda w białej sukni ślubująca w kościele? Czy to jawa czy sen? W ubiegłą sobotę w godzinach popołudniowych pani Dorota Rabczewska - Doda poinformowała na swoim fejsbukowym profilu, że w dniu 14.04.2018 w miejscowości Marbella niedaleko hiszpańskiej Malagi, odbył się jej pierwszy w życiu ślub kościelny. Wiadomość ta jest sporą sensacją, bo raczej mało kto się spodziewał, że po kilku burzliwych i nieudanych związkach, nieokiełznana „królowa skandalu” zechce ponownie wstąpić w związek małżeński. Wiele osób - zwłaszcza fanów - życzyło jej na nowej drodze życia samych wspaniałości, ale znaleźli się również tacy, którzy kolejnemu jej małżeństwu też nie wróżą długiego czasu. Czy Dorota Rabczewska – Doda ma w ogóle szanse spełnić się w szczęśliwym małżeństwie? Odnieśmy się zatem do gwiazd.


Horoskop urodzeniowy Dody

Na pierwszy rzut oka dla jakichkolwiek związków formalnych i trwałych zauważymy wyjątkowo niekorzystny układ planet. Oś ascendentu Bliźnięta-Strzelec należąca do znaków zmiennych niezbyt sprzyja trwałości związków. Merkury władający ascendentem (JA) oraz 5 domem horoskopu (twórczość, scena, teatr) jest tu szczególnie silny i ma ogromne parcie na karierę. W czasie urodzenia Dody znalazł się on na samym szczycie horoskopu (Medium Coeli), położony jest w swoich troistościach (triada powietrza), a jego pozycja w rewolucyjnym i buntowniczym Wodniku czyni go jednocześnie planetą wywyższoną. Merkury Dody gra w tym horoskopie pierwsze skrzypce. Doda jest wygadana i ma ogromną potrzebę komunikacji ze światem, co realizuje przede wszystkim w oparciu o wokal. Wszystko to jeszcze wzmacnia aplikacyjna kwadratura Merkurego do Marsa, co sprawia, że Doda ma cięty język, a mówiąc bardziej żartobliwie, jest niezwykle „wyszczekana”. Jakakolwiek jej wypowiedź jest elementem ogromnego zainteresowania i natychmiastowo rozdmuchiwana przez media, zwłaszcza, że Merkury to również patron dziennikarstwa.

 Doda Dorota Rabczewska horoskop

Doda ur. 15.02.1984, godz. 10.45 w Ciechanowie, klasyfikacja: C, źródło: różne wersje godziny urodzenia: godzina podana przez jej menadżera (Baza horoskopów PTA), serwis Astrotheme podaje godzinę 11.00 astrotheme.fr

Kwadratura Merkurego z Marsem to również silne parcie na sukcesy sportowe (i takie też miały miejsce), jednak niezbyt dobrze to służy jej zdrowiu. Doda jest bardzo podatna na wszelkie zranienia, nieszczęśliwe wypadki, złamania kości etc. Z tego też powodu jest posiadaczką grupy inwalidzkiej, do której przyczyniła się choroba kręgosłupa. Pani Doda to zdecydowanie lepszy „materiał” na sceniczną gwiazdę aniżeli potulną małżonkę zaszytą w domowych pieleszach, zwłaszcza, że jej urodzeniowy Merkury znajduje się w termach Wenus. Do wielkich sukcesów Dody przyczyniła się tu z pewnością gwiazda Rigel położona na ascendencie. Obdarza ona bardzo silną wolą, pomagając jednocześnie szybko osiągać wymarzone sukcesy.

Oprócz Merkurego, w znaku Wodnika przebywa też Słońce, co w horoskopie kobiet zwykle symbolizuje najważniejszego mężczyznę w jej życiu. W horoskopie dziennym (a taki jest horoskop Dody) symbol ten w pierwszej kolejności przypisujemy ojcu, a w drugiej zwykle oznacza on męża czy też innego ważnego w życiu mężczyznę. I tak też się akurat złożyło, że świeżo upieczony małżonek to oczywiście urodzeniowy Wodnik (dane poufne).

Wyszłam za mąż, zaraz wracam

Jest znane takie żartobliwe powiedzenie, że Wodnik to rozwodnik, i choć w wielu przypadkach nie zawsze jest to regułą, to akurat w przypadku pani Dody tendencje rozwodowe w horoskopie można potwierdzić na kilka różnych sposobów. Trwałe i szczęśliwe małżeństwo to akurat jeden z najsłabszych punktów jej horoskopu urodzeniowego, bo krótko mówiąc w swoją kosmiczną pieczęć ma ona wpisaną wielość związków. Wobec powyższego najlepszą relacją partnerską dla pani Dody byłby związek nieformalny z przyjacielem, który nie będzie uciążliwym skrępowaniem. Zarówno Słońce jak i Merkury są tu pod władaniem Saturna i Urana, i jeśli zwrócimy uwagę na położenie obu planet, to w kwestiach małżeńskich horoskop w ogóle nie wygląda imponująco, a jak powszechnie wiadomo, przez życie Dody związków partnerskich przewinęło się już całkiem sporo.

Doda potrafi szokować, jest nieprzeciętnie wyluzowana, kontrowersyjna i z lekkim podejściem do życia. Ale być może to właśnie w tym tkwi cała tajemnica dzisiejszego gwiazdorstwa. Z uwagi na bardzo napięciowy aspekt Merkurego z Saturnem, pani Doda w małżeństwie nie czuje się zbyt komfortowo, bo to przecież planeta ograniczeń i dyscypliny, a jeszcze przy aplikacyjnej kwadraturze Merkurego do Marsa jakiekolwiek narastające nieporozumienia czy to z winy partnera czy jej samej, to krótka droga do irytacji, kłótni i partnerskich awantur. Jeśli zaś rozważymy sektor horoskopu związany z małżeństwem (7 dom) widzimy przy descendencie drugiego władcę Wodnika - rewolucyjnego Urana. Ten układ dużo bardziej sprzyja związkom przyjacielskim, luźnym i nieformalnym (na tzw. kocią łapę) niż typowemu małżeństwu. Działający tu na dom 7 Uran, to przede wszystkim silna potrzeba swobody zarówno w małżeństwie jak i wszelkim partnerstwie, zwłaszcza, że Doda urodziła się już po przejściu Urana przez znak Wagi, co diametralnie zmieniło podejście tego pokolenia do instytucji małżeńskiej.

Jako że pani Doda jest podwójnym Wodnikiem (Słońce z Merkurym), położenie Urana wyjątkowo tu podsyca dążenie do dużej niezależności zarówno u niej jak i jej partnerów, i taki też układ horoskopu w zasadzie uniemożliwia trwały związek małżeński. Samo małżeństwo bardzo często może być zawierane niespodziewanie jak i w niezwykłych okolicznościach, i co ciekawe jak szybko jest zawarte, tak też szybko może być rozwiązane. Wodniki dość często traktują życie jak kolorową przygodę, więc i małżeństwa także zaliczane są w ich poczet. Jego władca Uran nie bez przyczyny jest nazywany kosmicznym eksperymentatorem.

Ponadto Uran znajduje się w koniunkcji z Ogonem Smoka (węzeł karmiczny) i można by się pokusić o stwierdzenie, że w tym życiu pani Doda przerabia „niezwykłość” swoich związków, relacji z poprzednich wcieleń. Węzeł Płd. w Strzelcu wskazując na pokusy cielesne sugeruje, że człowiek w życiu uczuciowym mógł toczyć ciągłe walki związane z żądzami czy wiernością, ale to już zbyt daleko idąca interpretacja.

Mając na względzie to, że Dorota Rabczewska – Doda była poza małżeństwem przez ostatnie 10 lat, a kilka jej kolejnych związków ponownie okazało się wielkim niewypałem, informacja o ślubie Dody wszystkich nieco zaszokowała, a do tego jeszcze ślub w kościele? Co się zatem zmieniło? Co spowodowało, że Doda po raz kolejny na tyle komuś zaufała, że zdecydowała się wyjść za niego za mąż? Podkreślić wypada, że horoskop człowieka, to nieustannie wibrujący KOD wpisany w niego samego, poddany różnym cyklom i planetarnym wpływom. Poszukajmy odpowiedzi.


Firdarie, dyrekcje, progresje, tranzyty


Wg firdarii od 8 września 2017 do 21 grudnia 2018 Doda znajduje się pod wpływem pary planet Księżyc/Jowisz. Pod takim wpływem bardzo ważnego znaczenia nabierają sprawy rodzinne. Księżyc odpowiada m. in. za psychikę, ale u kobiety jest też jednym z sygnifikatorów macierzyństwa. Okres firdarii Księżyc/Jowisz wskazywał by tu na pragnienie stworzenia rodziny, posiadania dziecka, a nawet osiedlenia się w takim miejscu na Ziemi, gdzie w końcu człowiek mógłby stworzyć dom z prawdziwego zdarzenia. Ponieważ Jowisz (m.in. symbol bogactwa) w horoskopie urodzeniowym Dody włada domem 7 (małżeństwo) i znajduje się on w koniunkcji z Neptunem (film, kinematografia), to wcale tu nie dziwi, że w tym okresie firdarii, na męża los podarował Dodzie człowieka nie tylko majętnego, ale związanego też z branżą filmową którym jest Emil Stępień - producent filmowy. Zwłaszcza, że Neptun pana Emila tworzy ścisłą koniunkcję ze szczytem domu 7 Dody. Taki układ przynosi szczególnie ważną, psychologiczną relację oraz wskazuje na wielką wrażliwość w związku, choć jak to z Neptunem często bywa, nadmierne idealizowanie to też jeden z czynników jego oddziaływania. Doda pozostanie pod wpływem firdarii księżycowych do końca października 2022.

Uzupełniając interpretację, trzeba zauważyć jeszcze kilka bardzo istotnych elementów. Po pierwsze : Dyrekcyjny Jowisz od niedawna uściślił koniunkcję z Merkurym i Medium Coeli, co jeszcze bardziej sprzyja karierze i sławie. Generalnie jest to okres zaszczytów, szczęścia i finansowych profitów, a w horoskopach kobiet zwykle oznacza zmianę statusu cywilnego. Jeśli z kolei rozważyć Jowisza jako planetę reprezentującą szeroko pojętą religię, to nie ma tu zaskoczenia, że przy jego przejściu przez Medium Coeli, pani Doda zdecydowała swojemu lubemu ślubować właśnie w kościele! A przecież jeszcze jakiś czas temu chyba trudno byłoby w to uwierzyć! 

Doda Dorota Rabczewska horoskop progresywny 2018
Horoskop progresywny – wykres na dzień 14.04.2018


Po drugie w progresjach jak i w dyrekcyjnym łuku solarnym, Słońce Dody, które urodzeniowo znajduje się na wygnaniu (Wodnik), w końcu po wielu latach wędrówki przez marzycielski i „odjechany” znak Ryb, na okres jej 34 urodzin odzyskało swoją godność, i na kolejne 30 progresywnych lat przeszło do znaku Barana, gdzie ulega egzaltacji (wywyższeniu). Kiedy w horoskopie człowieka progresywne Słońce przekracza granicę Barana, bardzo łatwo jest zaskoczyć otoczenie zmianą swojej osobowości. Od tej pory znacznie lepiej można pokierować swoim życiem. Jednak ponieważ progresywne Słońce Dody uściśla aktualnie kwadraturę z Neptunem, to można domniemywać, że pani Doda nadal bardziej przebywa w świecie „filmu” czyli porusza się dość głęboko w świecie iluzji czy wielkich marzeń, zwłaszcza, że tranzytujący Neptun, który mocno potrafi odrealnić rzeczywistość, ustawił się aktualnie kwadraturą do ascendentu. Przy tej okazji należy wspomnieć, że kiedy Neptun w 2008 roku przechodził jej przez Słońce, artystka rozwiodła się z ówczesnym małżonkiem Radosławem Majdanem.

Jest również bardzo prawdopodobne, że neptuniczne marzenia Dody są związane zarówno z grą aktorską w filmach jak też siedliskiem domowym, które pragnie ona stworzyć, co akurat jest rzeczą wspaniałą. Słońce w jej radiksie jest władcą domu 4, symbolizującego nie tylko korzenie i dom rodzinny, ale również dom który człowiek tworzy dla siebie. Pamiętajmy, że Słońce jest również naturalnym sygnifikatorem dzieci, i jeśli Doda ze swoim wodnikowym Słoneczkiem nie była do tej pory gotowa na potomstwo (również z uwagi na kwadraturę Saturna do Merkurego – wł. domu 5), to właśnie teraz nadchodzi ten szczególny moment. Wskaźników jest dość dużo, bo Saturn Dody kilka lat temu zakończył swój pierwszy cykl, a to znacznie bardziej umożliwia realizację macierzyństwa niż do tej pory. Jowisz aktualnie tranzytuje Marsa, który jest władcą Punktu Dzieci w znaku Barana, a już na koniec roku 2018 znajdzie się on w swoim domicylu, tworząc tym samym trygon do Księżyca.

Po trzecie : jeśli jeszcze do tego dołożymy tranzyt Urana, który już za kilka miesięcy utworzy kwadraturę do Księżyca, tym bardziej jest to możliwe. Uran co prawda nie służy stabilizowaniu życia rodzinnego - a wręcz przeciwnie - ale za to świetnie nadaje się do przynoszenia wielkich i nieoczekiwanych zmian w zakresie spraw domowych, bo przychodzące na świat potomstwo jest niczym innym jak wielką życiową zmianą. Ponadto zwracając uwagę na tranzyt Plutona w znaku Koziorożca, zauważyć trzeba, że zbliża się on do koniunkcji z Wenus i będzie z nią tworzył aspekt na przestrzeni kolejnych kilku lat. Przejście Plutona przez Wenus to głównie transformacja hormonalna. Jeśli człowiek jest w dłuższym związku partnerskim czy małżeńskim, to taki tranzyt wymusza konieczność całkowitej jego transformacji czyli przebudowy. W zależności od wieku przy takim przejściu Plutona człowiek ma też szanse przeżyć niezwykłą przygodę, może spotkać wielką miłość, a jeśli horoskop urodzeniowy to umożliwia, to skutkiem tej transformacji jest przyjście na świat potomstwa… Jeśli się tak nie stanie, to związek taki najczęściej ulega rozpadowi, pozostawiając po sobie jedynie zgliszcza.

Wenus Dody oczekuje więc na wielki i diametralny zwrot. Wenus w Koziorożcu to Wenus „materialna”, ale nie oznacza ona jedynie pieniędzy, Wenus to przede wszystkim uczucia, miłość… i jeśli pani Doda publicznie oznajmia o swojej miłości do nowego męża, to jest to rzeczywiście bardzo prawdziwe. Kilka bowiem stopni od urodzeniowej Wenus Dody znajduje się wywyższony Mars pana Emila, a z kolei wywyższona Wenus Emila w znaku Ryb tworzy trygon do Marsa w Skorpionie w horoskopie Dody, a jak wiadomo harmonijne połączenia między tymi planetami szczególnie sprzyjają sprawom miłości. A żeby matematycznie było jeszcze ciekawiej, to punkt progresywnego descendentu w momencie zawieranego małżeństwa utworzył ścisłą koniunkcję z Marsem nowego małżonka.

 Doda Dorota Rabczewska horoskop na 2018

Horoskop solarny na rok 2018

Solariusz Doroty Rabczewskiej – Dody z kilku powodów można nazwać wielkim powrotem Słońca. Wielki w takim sensie, że kolejne małżeństwo w oparciu o powyższe analizy, to jakby nie było jeden z najważniejszych życiowych przełomów w jej życiu. Doda publicznie wyznaje, że kocha i w białej sukni ślubuje w kościele! Radość jej fanów jest nieoceniona, no bo przecież Doda jest tylko jedna! Jeśli przeanalizujemy jej horoskopy roczne, to zauważymy dość istotne elementy. Kiedy w 2008 roku rozpadało się małżeństwo z pierwszym mężem, w horoskopie rocznym oprócz Neptuna w koniunkcji ze Słońcem znalazł się także Węzeł Płn. (Głowa Smoka), co na kilka dni przed urodzinami było powodem zaćmienia Słońca. Jak wiadomo, zaćmienia to momenty bardzo wielkich przełomów. Od tej pory minęło 10 lat i Węzły do ówczesnych pozycji znalazły się dokładnie w znakach opozycyjnych.

W roku 2017 na pół roku przed urodzinami Dody miało miejsce kolejne zaćmienie Słońca, i jest to o tyle ciekawe, że ascendent nowego Solariusza (2018) wypadł dokładnie w miejscu ostatniego zaćmienia oraz w punkcie gdzie w roku 2008 znalazł się Węzeł Płd. Ponadto w horoskopie Dody na koniec stycznia 2018 doszło również do zaćmienia Księżyca na osi MC/IC w koniunkcji z natalnym Merkurym. Co to znaczy? Wtedy Doda rozwiązywała małżeństwo, a teraz w nie wchodzi ponownie. W Solariuszu na 2018 oś ascendentu znajduje się dokładnie w 28 st. Lwa, a władające nim Słońce jest w koniunkcji z domem 7 (dom małżeństwa). Ponadto ascendent solarny pada na 4 dom urodzeniowy, co sugeruje, że Doda ukierunkowana jest nie tylko na małżeństwo, ale także na tworzenie podwalin przyszłej rodziny. Jeśli rozpatrzyć obu władców Słońca, to tworzy ono sekstyl z Uranem, który już niedługo przemieści się do bardziej stabilnego Byka, a Saturn po prawie 30 latach powrócił do ziemskiego Koziorożca w którym „czuje się” wręcz wyśmienicie, ustawiając się jednocześnie sekstylem do Wenus.

Ślub potwierdza również pozycja bardzo silnej Wenus, która w solariuszu 2018 jest władcą medium coeli. Jej pozycja bardzo wymownie świadczy o nadchodzącym związku małżeńskim. Wenus jest tu w 7 domu solarnym ( również naturalny znak partnerskiej Wagi), a co jeszcze ciekawsze, znajdując się w znaku Ryb ulega ona wywyższeniu, zmierzając do aspektów z władcami Ryb – koniunkcji z Neptunem i trygonu z Jowiszem. Dodatkowo Jowisz w solariuszu 2018 włądający domem 5 (dzieci) przebywa w 4 domu solarnym i jest w recepcji z jego władcą Marsem, który jest profekcyjnym władcą roku 2018. To jakby jeszcze bardziej podkreśla zaangażowanie zarówno w sprawy małżeństwa oraz tworzenie domu jako rodziny.

Należy też dodać, że pan ograniczeń, obowiązków i dyscypliny Saturn, w horoskopie rocznym utworzył koniunkcję z Jowiszem, który w radiksie Dody włada domem partnerów i małżonków. Można więc użyć przenośni, że na ten moment Saturn wyznaczył pani Dodzie właściwego kandydata na małżonka, na którego przyszedł czas właśnie teraz. Jeśli rozpatrzyć Saturna jako władcę planet w Wodniku (Słońce, Merkury, Księżyc) w horoskopie na 2018, to przebywa on w 5 domu (dom twórczości, dzieci) i jest w swoim domicylu, co może być wskaźnikiem na zaistnienie potomstwa. Jeżeli jeszcze weźmiemy pod uwagę drugie Światło horoskopu, to obecność Księżyca w domu 6 często podkreśla zmiany zdrowotne, tylko raczej takie, które będą skutkiem naturalnego cyklu biologicznego. W przypadku kobiet może to oznaczać otyłość albo brzemienność.

Czy to wystarczy? Czy nowe małżeństwo Dody spełni w końcu jej oczekiwania? Na jakiś czas pewnie tak i oby to trwało jak najdłużej. Solariusz 2018 jest całkiem ciekawy, bardzo sprzyjający na sformalizowanie relacji i zbudowanie rodziny, a takie rzeczy nie przydarzają się człowiekowi zbyt często. Raz, niektórym dwa-trzy razy w życiu. Ascendent solariusza 2018 to również koniunkcja z gwiazdą Alphard, a ta nie należy do najprzyjemniejszych. Solariusz działa cały rok i jeśli Alphard kojarzony m. in z zatruciami nie wpłynie negatywnie na małżeństwo Dody i Emila, to będą się mogli z tego tylko cieszyć, bo horoskop na 2019 to już nieco inna bajka. Para młoda powinna więc unikać wszelkich sytuacji i ludzi, którzy w jakikolwiek sposób mogliby im zatruwać życie. Swoją drogą jeśli nigdy jeszcze tego nie zrobili, to powinni się kiedyś wybrać do dobrego astrologa.

Doda na ślubnym kobiercu

Czyli ślubuję ci miłość, wierność, uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do… Na koniec warto by się przyjrzeć horoskopowi ślubu, ale niestety z tym jest kłopot, bo póki co nie mamy się do czego odnieść. Najważniejszy jest zawsze ślub nr 1 bez względu na to czy jest to ślub cywilny czy kościelno-konkordatowy. W tym przypadku nawet gdyby znana była dokładna godzina ślubowania, to i tak nie moglibyśmy się odnieść do tego horoskopu, ponieważ prawdopodobnie pani Dorota Rabczewska-Doda weszła w związek małżeński już kilka tygodni wcześniej (ślub cywilny), a ceremonia kościelna w Hiszpanii była tylko uroczystym dopełnieniem i została przeprowadzona wyłącznie ze względów religijnych. Być może z biegiem czasu dowiemy się dokładnej daty i godziny zawarcia związku małżeńskiego, będzie wtedy o czym podyskutować, a na razie pozostaje mi tylko szczerze pogratulować młodej parze, życzyć im dużej wytrwałości, cierpliwości, wielkiej i ekscytującej miłości, a przede wszystkim wspaniałych jej owoców jakimi są zawsze kochane i długo oczekiwane dzieci.

 

Robert Antoniak, Londyn, 16 kwietnia 2018


Na Astroportalu przeczytasz również moje polityczne prognozy wyborów prezydenckich i nie tylko:

Wybory prezydenckie w USA 2016 

Wybory prezydenckie Francji 2017

Horoskop Andrzeja Dudy III Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Gwiazda Betlejemska - tajemnica Trzech Magów

Robert Antoniak jest astrologiem, który od 2001 r. mieszka w Londynie. Brał udział w wielu polskich warsztatach astrologicznych, m.in. w Warszawskiej Szkole Astrologii oraz Polskim Towarzystwie Astrologicznym. Jedną z jego wielu pasji obok astrologii są podróże i muzyka klasyczna. Jest również autorem kilkunastu artykułów, które ukazały się w prasie polonijnej na terenie Wlk. Brytanii i Australii. Kontakt: astrologia33@gmail.com

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.