Astroportal.pl

Śmierć syna Lecha Wałęsy

Autor: Robert Antoniak

Co w horoskopie Lecha Wałęsy mogło wskazywać na śmierć dziecka?

W niedzielę 8 stycznia 2017 r. zmarł Przemysław Wałęsa. Był jednym z ośmiorga dzieci Lecha i Danuty Wałęsów. Miał 43 lata (niestety nie posiadam dokładnych danych) i był wieloletnim pracownikiem Straży Granicznej. Opinia publiczna zapamiętała go przede wszystkim z dwóch procesów, które wytoczono mu w związku ze spowodowaniem wypadków drogowych. Była Pierwsza Dama Danuta Wałęsa swoje trzecie najstarsze dziecko opisywała jako "najbardziej skomplikowane". Pewnie głównie dlatego, że Przemysław borykał się z różnymi problemami, zwłaszcza alkoholowymi.

Odejście Przemysława Wałęsy z pewnością musiało zaznaczyć się w astrologicznych zapisach u jego rodziców. Dysponując w miarę dokładnym horoskopem Lecha Wałęsy, można znaleźć dużo przesłanek o tym, że byłego prezydenta może w tym roku solarnym spotkać bardzo wielki smutek, spowodowany właśnie tym, co się wydarzyło. Okazuje się, że analizując jego podstawowy horoskop, bieżące tranzyty planet nie ukazują zbyt wiele lub nawet prawie nic, by na tej podstawie można było wysnuć wniosek, że państwo Walęsowie na zawsze będą żegnać jedno ze swoich dzieci.

W astrologicznej ocenie tego, co się wydarzyło, należy się posłużyć innymi technikami. Gdzie to więc można dostrzec?

Solariusz Lecha Wałęsy 2016/17

Solariusz Lecha Wałęsy na rok 2016/17

W solariuszu (horoskop roczny) ustawionym na Gdańsk, Jowisz, który jest władcą natalnego domu 5 (dzieci) oraz natalnego domu 8 (m.in. śmierć), znalazł się w jednostopniowej koniunkcji ze Słońcem, (które w roku 2016-2017 jes władcą roku) w 6 domu horoskopu, który jest domem upadłym. Przy takim układzie w języku astrologicznym mówi się, że Jowisz jest spalony przez Słońce, a jednocześnie Słońce, które w Wadze doznaje upadku, spotyka się dodatkowo z 8-domowym wpływem.

Negatywny układ do tych planet jest tu również zaznaczony przez kwadraturę od Marsa (naturalny wł. domu śmierci). Trzeba także zaznaczyć, że Mars z Solariusza przebywający w natalnym domu 5, i znajdując się na początku znaku Koziorożca (wywyższenie), jego działanie jest szczególnie silne. Ustawiając się kwadraturą do natalnych świateł, gdzie Słońce z horoskopu urodzeniowego jest również władcą 8 domu, odliczanego od domu 5 (dzieci), kolejny raz sugeruje, że w życiu byłego prezydenta może zaistnieć to, co się właśnie przytrafiło.

Aktualny horoskop solarny to też swego rodzaju złowieszczy fenomen, gdyż trudne domy (8 i 12) zarządzane są przez Jowisza, który w natalu włada 8 i 5 domem horoskopu.

Rozpatrując solariusz L. Wałęsy warto zwrócić też uwagę na gwiazdy stałe. Ascendent położony jest na gwiazdach Almach i Menkar, które nie cieszą się dobrą sławą. Księżyc jako jedna z planet pary świateł, przebywa w domu 5 (znowu dzieci) w ścisłej koniunkcji z gwiazdą Alphard, nazywaną też głową Hydry. W opisach jej działania na pierwszy plan wysuwa się temat „trucizn”, które kojarzone są z zagrożeniem życia poprzez zatrucie gazem, nadużywaniem lekarstw i substancji odurzających, ukąszenia, uduszenia, jak również może też chodzić o zatrucie relacji damsko-męskich, zwłaszcza u mężczyzn.

Na mc w Koziorożcu znalazła się Wega, która generalnie ma działanie pozytywne. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że wł. Koziorożca, którym jest Saturn, w solariuszu położony jest on na szczycie domu 8, co jednocześnie może wskazywać na interpretację, która dotyczyć będzie wydarzenia, które tutaj opisuję.    

Lech Wałęsa horoskop rektyfikowany
Lech Wałęsa ur. 29.09.1943 g. 3.13, Popowo, Polska, klasyfikacja: C, źródło: godzina rektyfikowana z godziny 3.30 podanej przez Lecha Wałęsę w jego biografii

Ponadto przy urodzeniu nocnym L. Wałęsy wg wyliczeń tzw. firdarii, od dn. 29 września 2016 r. jest on pod władaniem Ogona Smoka, który w horoskopie natalnym (Wodnik) jest położony w koniunkcji z Punktem Śmierci, zarządzanym przez Saturna. Ogon Smoka niedawno zakończył swoje przejście przez natalny dom 8, oddalając się od szczytu domu na odległość jedynie 4 st.

Również istotne jest to, że w momencie zgłoszenia zgonu (ok. godz. 20-tej), tranzytująca Wenus, która w Solariuszu jest wł. Asc, znalazła się w koniunkcji właśnie z Ogonem Smoka.

Zauważmy jeszcze istotną rzecz, że w progresywnej ocenie hierarhii ważności planet, dla Lecha Wałęsy najbardziej odczuwalny po 70-tym roku życia będzie Saturn (zwłaszcza rok 2021), i choć w progresjach nie tworzy on w tym momencie żadnych aspektów, to mocno zaznaczył się on w Solariuszu, gdyż jako wł. MC i drugi władca koniunkcji Słońce/Jowisz, ustawił się na szczycie domu 8, wchodząc jednocześnie w tranzytach bieżących do domu 5.

8.01.2017, publikacja na Astroportal.pl 11.01.2017

Robert Antoniak jest astrologiem, który od 2001 r. mieszka w Londynie. Brał udział w wielu polskich warsztatach astrologicznych, m.in. w Warszawskiej Szkole Astrologii oraz Polskim Towarzystwie Astrologicznym. Jedną z jego wielu pasji obok astrologii są podróże i muzyka klasyczna. Jest również autorem kilkunastu artykułów, które ukazały się w prasie polonijnej na terenie Wlk. Brytanii i Australii. Kontakt: astrologia33@gmail.com

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.