Astroportal.pl

Oscary w 2009 – kto wygra?

Izabela Podlaska-Konkel

Dziś rozdanie Oscarów, Jowisz w znaku Wodnika będzie faworyzował filmy związane z tematyką tego znaku zodiaku, czyli problemy społeczne. Spośród pięciu nominowanych filmów najbardziej wodnikowe są: „Obywatel Milk” oraz „Slumdog. Milioner z ulicy” oraz „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”. Dwa ostatnie są faworytami do Oscara.

Każdy reżyser, aktor i aktorka, którzy dostają nominacje do Oscara, mają w swoim horoskopie sprzyjające aspekty Jowisza do planet osobistych lub osi horoskopu. Niestety, nie znam godzin urodzenia wszystkich nominowanych. Przyjrzałam się jednak horoskopom kandydatów.

Znana jest już osoba, która na pewno dostanie Oscara – Ed Catmull za całokształt twórczości. Współtwórca Pixara ur 31.03.1945 r. w Parkersburgu, Zachodnia Wirginia, ma w swoim horoskopie teraz szczęśliwą konfigurację zwaną latawcem, którą tworzy T Jowisz w trygonie do jego progresywnego Słońca w Bliźniętach oraz w trygonie do jego urodzeniowego Neptuna i w opozycji do jego urodzeniowego Plutona. Dodatkowo progresywna Wenus tworzy aplikacyjną koniunkcję z jego urodzeniowym Merkurym.

Wśród aktorek moim zdaniem największe szanse na Oscara za rolę główną ma Melisa Leo (ur 14.09.1960 r. NY) – T Jowisz tworzy trygon z jej Merkurym i Wenus, Meryl Streep (ur 22.06.1949 godz. 8.05, Summit East, NJ) – T Jowisz jest w koniunkcji z jej descendentem i urodzeniowym Jowiszem oraz w trygonie do progresywnej Wenus, a także Kate Winslet (ur 5.10.1975 r. godz. 7.15, Reading, UK) – T Jowisz jest w trygonie z jej ascendentem, Słońcem i Księżycem. Angelina Jolie ma T Jowisza w trygonie ze Słońcem, ale jednocześnie T Saturn jest w kwadraturze do jej Merkurego, co zmniejsza jej szansę.

Na Oscara za drugoplanową rolę kobiecą największe szanse ma Penelope Cruz (ur 28.04.1974, Madryt, Hiszpania), w której horoskopie T Jowisz tworzy powietrzny trygon przechodni z progresywnym Słońcem i urodzeniowym Plutonem, a także Amy Adams (ur 20.08.1974, Vicenza, Włochy) – T Jowisz tworzy opozycję do jej Wenus i trygon do jej progresywnego Słońca. Ładne aspekty Jowiszowe mają też Henson i Davis.

Wśród aktorów na Oscara za główną rolę największe szanse mają: Sean Penn (ur 17.08.1960, g. 15.17, Santa Monica, Kalifornia) – w jego horoskopie najwięcej się dzieje, planety tworzą latawca – jego progresywne Słońce w 12 st Wagi tworzy sekstyl z Merkurym, sekstyl z asc, opozycję z pr Księżycem, trygon z Marsem i trygon z T Jowiszem. Korzystne układy ma też Richard Jenkins (ur 4.05.1947, DeKalbd, Illinois) – T Jowisz robi trygon do jego Księżyca i progresywnego Słońca oraz Brad Pitt (ur 18.12.1963 godz. 5.31, Los Angeles, Kalifornia) – T Jowisz robi dokładną koniunkcję z jego progresywnym Słońcem, ale T Saturn jest w opozycji do jego Wenus.

Za drugoplanową rolę męską Oscara mają szansę dostać Robert Downey Jr. (ur 4.04.1965 g. 13.10, Manhattan Beach, Nowy Jork), który ma same jowiszowe tranzyty i progresje: T Jowisz w koniunkcji z descendentem i w sekstylu z Wenus i Merkurym oraz w trygonie z progresywną Wenus i Jowiszem, progresywne Słońce w koniunkcji z Jowiszem; Philip Seymour Hoffman (ur 23.07.1967, Fairport, Nowy Jork) – T Jowisz jest w opozycji do jego Jowisza i w koniunkcji z Księżycem, a dodatkowo progresywne Słońce jest w koniunkcji z jego Wenus. Podobną progresję ma nieżyjący Heath Ledger (ur 4.04.1974, Perth, Australia) – progresywna Wenus jest w jednostopniowej aplikacyjnej koniunkcji z jego Słońcem, ale nie ma innych wspomagających tranzytów Jowisza (oczywiście nie jest znana jego godzina urodzenia,  do końca więc nie wiadomo) – choć jest to mój faworyt, rewelacyjna rola. Bardzo dobre jowiszowe aspekty ma również Michael Shannon (ur 7.08.1974 r., Lexington, Kentucky) – T Jowisz jest w opozycji do jego Słońca i Merkurego i w trygonie do progresywnego Merkurego, niestety T Saturn siedzi teraz na jego progresywnym Słońcu, co osłabia jego szanse. Ta kategoria ma najmocniejszych kandydatów.

Wśród reżyserów największe szanse na Oscara ma moim zdaniem David Fischer (ur 28.08.1962, Denver, Kolorado), który ma progresywne Słońce w koniunkcji z Wenus (nakręcił film swojego życia), a do tego T Jowisz jest w opozycji z jego Księżycem i w koniunkcji z progresywnym Merkurym; Danny Boyle (ur 20.10.1956, Manchester, UK) ma T Jowisza w trygonie z Merkurym oraz T Plutona w koniunkcji z progresywnym Merkurym; Gus Van Sant (ur 24.07.1952, Louisville) – T Jowisz robi opozycję do jego stellum pięciu planet w Lwie, w tym teraz ścisłą do Słońca i Wenus, progresywna Wenus jest w koniunkcji z Neptunem.

W nocy okaże się, komu Jowisz sprzyjał najbardziej!

W zeszłym roku opisywałam horoskopy zwycięzców w artykule:

Laureaci Oscarów w 2008 r.


Warszawa, 22.02.2009

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.