Astroportal.pl

Laureaci Oscarów w 2008 roku

Izabela Podlaska-Konkel

W niedzielę 24.02.2008 roku (a w poniedziałek rano czasu polskiego) odbyło się rozdanie Oscarów. Za najlepszą główną rolę kobiecą Oscara dostała francuska Marion Cotillard, ur. 30.09.1975 r. w Paryżu, godzina nieznana. Jej horoskop:

Horoskop Marion Cotillard


Rola w biograficznym filmie o Edith Piaff “La vie en rose” (”Niczego nie żałuję - Edith Piaff") wymagała od Marion wiele wysiłku i poświęcenia. Nie mogła zagrać “na pół gwizdka” tej targanej życiowymi dramatami piosenkarki - legendy francuskiej estrady. W horoskopie Marion Cotillard ma Słońce w znaku artystycznej Wagi w koniunkcji z transformującym Plutonem, dzięki czemu była w stanie wiarygodnie zagrać Piaff. Podobno sama robiła sobie charakteryzację, aby jak najbardziej fizycznie upodobnić się do odgrywanej postaci. Trudno będzie jej przebić tę kreację, choć jej znakiem rozpoznawczym jako aktorki może być w przyszłości ta właśnie zdolność do transformacji i upodobniania się do granych postaci. Tranzytujący Jowisz tworzył już od grudnia dynamiczną kwadraturę do jej Słońca, dzięki czemu Marion zdobyła tak wiele nagród za tę rolę: nie tylko Oscara, ale i Złoty Glob, Cesara, nagrodę BAFTA. Film zdobył popularność i ogromny finansowy sukces w USA, co na pewno pomogło w zdobyciu Oscara.

Oscara za najlepszą główną rolę męską dostał brytyjski aktor Daniel Day-Lewis, ur. 29.04.1957 r. w Londynie, godzina nieznana. Jego horoskop:

Horoskop Daniela Day-Lewisa


Jowisz na moment otrzymania nagrody był w trygonie do Wenus i Merkurego Daniela Day-Lewisa, wspierając jego wizerunek (Wenus) i nagradzając jego pracę i ekspresję (Merkurego). Dodatkowo Saturn był w trygonie do jego Słońca. Podsumowując: planety społecznej realizacji i sukcesu Jowisz (w Koziorożcu) i Saturn (w Pannie) utworzyły trygon przechodni z jego planetami osobistymi w znaku Byka, uwydatniając jego dokonania. Day-Lewis ma urodzeniowo trygon Jowisza do Wenus i Merkurego, w tym roku ten trygon został wzmocniony przez tranzytującego Jowisza, co zapewniło mu sukces i pokonanie silnej konkurencji. To drugi Oscar w jego karierze, pierwszego zdobył w 1989 r. za rolę w filmie “Moja lewa stopa”.

Bracia Joel i Ethan Coen dostali Oscara za reżyserię i scenariusz adoptowany, a ich film “To nie jest kraj dla starych ludzi” (No Country for Old Men) zdobył Oscara za najlepszy film 2007 roku.

Horoskop Joela Coena

Joel Coen ur. 29.11.1954 r., Minneapolis, Minnesota, USA, godzina nieznana, źródło: wikipedia.org


W horoskopie starszego z braci tranzytujący Jowisz, wskaźnik sukcesu i nagrody, utworzył sekstyl do Saturna i Wenus Joela, a Saturn ma dwa stopnie do kwadratury z jego urodzeniowym Saturnem. Podobnie, jak Day_Lewis, Joel ma w swoim horoskopie trygon Jowisza z Merkurym, co wskazuje na predyspozycję do nagród i powodzenia w życiu zawodowym. Dodatkowo tranzytujący Jowisz działa koniunkcją na Węzeł Północny (popularność, odbiór przez ludzi) i Księżyc, co dodatkowo sprzyjało docenieniu i popularności.

Horoskop Ethana Coena

Ethan Coen ur. 21.09.1957 r, Minneapolis, Minnesota, USA, godzina nieznana, źródło: wikipedia.org


Młodszy brat, Ethan, ma w swoim horoskopie Słońce w koniunkcji z Marsem w znaku Panny. Tranzytujący Pluton cały zeszły rok tworzył kwadraturę do jego Marsa, a jeszcze wcześniej do Słońca. Taki tranzyt oznacza silną przemianę i walkę o swoje, a także wielki wysiłek artystyczny, którego wynikiem jest film “To nie jest kraj dla starych ludzi”, który też został nagrodzony Oscarem. Wiele osób uważa, że jest to najlepszy film Coenów, wpływ Plutona wskazuje, że jest on najpoważniejszym i jak dotąd najdojrzalszym projektem w ich karierze. Tranzytujący Jowisz utworzył sprzyjający nagrodom (i sprzedaży, lepszej dystrybucji) trygon z Merkurym Ethana.

Warszawa, 26 lutego 2008 r.

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.