Astroportal.pl

Sposób na Koziorożca

Mił‚osł‚awa Krogulska

Musi być porządek! A przynajmniej dobra organizacja. Gdy żyjesz z Koziorożcem, w życiu nie ma przypadków. Koziorożec to znak ziemski i kardynalny, a więc konkretny i nastawiony na cel. Nazywany jest sierżantem zodiaku, bo nie traci zimnej krwi i pilnuje każdego, za kogo czuje się choć trochę odpowiedzialny. Nie ma zmiłuj, trzeba wykonać jego rozkazy. Ale za to potem można domagać się słodkiej nagrody!

1. Co masz zrobić dzisiaj, zrób teraz i zaraz

Jeśli coś jest do zrobienia, Koziorożec bierze się za to zaraz. Nie potem, nie jutro, nie za tydzień. Teraz. Dostaje nagłej palpitacji serca na samą myśl o tym, że robota leży i czeka, a ktoś sobie bimba. Tworzy skomplikowane listy zadań, używa planerów i kalendarzy, bo stara się okiełznać czas i wymierzyć siły. Każda minuta musi być policzona, efektywna i wykorzystana, bo inaczej życie Koziorożca straci sens i smak.

Porada: Codziennie rób mu ze wszystkiego szczegółowe sprawozdanie z tego, co udało ci się zrobić. I nie spóźniaj się, a będzie cię uwielbiał i włos z głowy ci przy nim nie spadnie.

2. Czas wolny to kolejne zadanie

Czas wolny traktuje w ten sam sposób, co pracę. Nie wyśpisz się w weekend, bo o szóstej rano zaplanował wasze wyjście na rower lub konie. Trasę wakacyjnego wyjazdu ma rozrysowaną już w styczniu i nie ma możliwości, żeby z niej zboczył. Zabytki zwiedza na 300% i jest zmorą przewodników, bo wszystko wyczytał wcześniej i zadaje podchwytliwe pytania. Podobnie z jogą, ceramiką, jachtingiem czy innym hobby, którym aktualnie się zajmuje. Mógłby się habilitować.

Porada: Raz na jakiś czas wymyślaj nowe hobby, jakim mógłby się zainteresować. Jeśli będzie praktyczne (warzenie piwa, robienie drapaków dla kotów), dużo na tym skorzystasz.

3. Mój mąż jest z zawodu dyrektorem

Każdy Koziorożec skrycie marzy o ważnej funkcji, władzy i splendorze. Nawet jeśli się tego nie dorobił, to domaga się szacunku dla swojej pracy i doświadczenia. A w swojej dziedzinie jest ekspertem i lubi pogadać o tym, co wie. Jeśli ktoś polemizuje, a się nie zna, Koziorożec wpada w szał. W ferworze dyskusji potrafi zrujnować rodzinny obiad, obrazić się na sąsiada, nagle zerwać przyjaźń. Dlatego rób nabożną minę i nie przerywaj, kiedy Koziorożec wytacza kolejne działa.

Porada: Zadawaj głupie pytania, żeby genialna wiedza Koziorożca się nie zmarnowała. Będzie zachwycony, ale wścieknie się, jeśli go na czymś zagniesz przy ludziach.

4. Tu było, tu leżało

Nawet jeśli biurko Koziorożca wygląda na zabałaganione, nie śmiej nawet zetrzeć kurzu. On doskonale wie, gdzie co ma i znajdzie to w ułamku sekundy. Kto rusza jego rzeczy, od razu podpada. Niektóre Koziorożce stają się zapalonymi zbieraczami, a ulubione rzeczy reperują do upadłego. Nowego nie lubią i koniec, dlatego nie rób mu niespodzianek i dla własnego spokoju omijaj strefę Koziorożca.

Porada: Szanuj jego, ale walcz o swoje. Jeśli potrzebujesz nowej suszarki, tostera lub słuchawek, to je sobie kup. Tylko nie mów całej prawdy o tym, ile to kosztowało.

5. Wesołe jest życie staruszka

Koziorożec lubi odkładać przyjemności na później, aż pewnego dnia orientuje się, że zrobiło się trochę późno. Wtedy szybko nadrabia zaległości ku przerażeniu rodziny. Ten znak zodiaku najsilniej dotykają szaleństwa czterdziestki czy pięćdziesiątki. Po przejściu na emeryturę odzyskuje wigor i szaleje, że ho ho! Wydaje oszczędności, niczego sobie nie odmawia, a przerażone wnuki patrzą, jak topinieje ewentualny spadek. I nic nie mogą zrobić, bo Koziorożec nie odda nikomu władzy nad sobą.

Porada: Jeśli twój opanowany Koziorożec pewnego dnia podjeżdza pod dom ferrari (lub motorem), albo kupuje szybką łódkę, wystylizuj się i dołącz do niego! Dobra zabawa gwarantowana!

6. Tylko nie płacz

Koziorożec nigdy się nie rozczula, chyba że nad sobą i tylko w zupełnej samotności. Łzy go peszą, a jeśli ktoś dostaje histerii, Koziorożec nie wie, co ma z tym zrobić. Więc najczęściej gdzieś wychodzi. Dlatego nie ma sensu robić scen czy fochów, bo na niego ta strategia nie zadziała. Ciche dni też nie są dobrym wyborem, bo Koziorożec nie domyśli się wcale, o co chodzi, a nawet będzie zadowolony, że w domu taki spokój.

Porada: Więc jeśli coś jest nie tak, od razu o tym szczerze powiedz. I zawczasu przygotuj sobie masę argumentów (najlepiej popartych wiedzą naukową), których nie da się zbić.

Opublikowane na Astroportal.pl 18.01.2018

Miłosława Krogulska astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.