Astroportal.pl

Sposób na Strzelca

Mił‚osł‚awa Krogulska

Wszystko jest energią, wszystko może się zmienić. Gdy żyjesz ze Strzelcem, bądź gotowy na przygody, o jakich nie śniło się innym znakom zodiaku. Strzelec to ogień, który rozprzestrzenia się i nie pyta, czy mu wolno. Wszystko robi z dzikim entuzjazmem, albo nie robi tego wcale. Żyje dla idei, marzenia, wielkich czynów. Chcesz spokojnie jeść pierogi i w każde wakacje robić to samo? To lepiej poszukaj kogoś innego, bo Strzelec życie traktuje jak wielką przygodę i nie traci czasu na nudziarzy.

Strzelec

1. Będzie dobrze!
To naczelne hasło Strzelca. Nadzieja nie umiera w nim nigdy i nawet gdy komornik puka do drzwi, Strzelec wierzy, że zaraz coś go uratuje przed totalną katastrofą. Niezachwiana pewność, że jakoś to będzie, potrafi doprowadzić do szału jego zapobiegliwych bliskich. O dziwo okazuje się, że niebiosa litują się nad Strzelcem i rzucają linę, po której wygrzebuje się z kłopotów. I zaraz znowu w nie wpada, bo wyciąganie wniosków nie jest jego mocną stroną.

Przydatna porada: Nie narzekaj, bo to nic nie da. Strzelce nienawidzą narzekania, marudzenia i układania planu B. Nawet nie chcą o tym słuchać. Zaufaj losowi i weź nerwosol, a potem zadzwoń pogadać do mamy.

2. Jestem twoim Merlinem
Strzelec rodzi się ekspertem, w każdej dziedzinie. Nikt tak pięknie nie opowie ci, jak trzeba żyć i co należy o czymś sądzić. Wypowiada się na każdy temat, niekoniecznie pytany. A kiedy łapiesz go na błędzie, udowodni ci, że to ty czegoś nie zrozumiałeś. Poucza wszystkich, wie wszystko lepiej i czasami rzeczywiście wznosi się ponad poziomy. Ale w codziennym życiu szału można dostać od tych mądrości, dlatego wypuszczaj go na różne zebrania i spotkania hobbystów, żeby się tam wygadał.

Porada: Nie składaj broni i szukaj argumentów na swoją obronę, żeby raz na jakiś czas go zatkało. Nic Strzelca tak w ludziach nie kręci, jak bystry umysł. Podnoś poprzeczkę.

3. Chcecie prawdy? Oto prawda!
Jeśli prosisz go o poradę, bądź gotowy na całą prawdę prosto w oczy. Nie owija w bawełnę, nie daje znieczulenia. Wygarnie wszystko i nie zauważy, że już zacząłeś płakać. Strzelce nie potrafią kłamać i kombinować (chyba, że chodzi o kochankę). A potem zamieni to w żart, bo śmiech jest bronią Strzelca przed złym i nudnym światem. Robi kawały, opowiada pieprzne dowcipy w towarzystwie i za nic ma naburmuszone autorytety. Jeśli jesteś grzeczny i skromny, możesz tego psychicznie nie wytrzymać.

Porada: Nie opowiadaj mu o cudzych przygodach i sekretach, bo Strzelec nie potrafi dotrzymać tajemnicy, a potem to ty się będziesz tłumaczyć z towarzyskiej wtopy.

4. Dalej, dalej, za horyzont
Turystykę wymyślił pewien Strzelec, który chciał zobaczyć, co jest za kolejną górą i tak się rozpędził, że kilka lat go nie było. Już jako małe dziecko Strzelec odkrywa, że z całą pewnością lepiej jest tam, gdzie go jeszcze nie ma. Odkrywanie nowych miejsc, a także duchowych przestrzeni, to prawdziwa natura i powołanie Strzelca. Nudzi go wszystko, co bliskie, znane, trywialne. Rzuca się na każdą nowość i ma w nosie, że w domu dzieci czekają na zupę. Porządki i zakupy to twoje zadanie, on jest stworzony do wyższych celów.

Porada: Nie planuj wakacji u cioci pod gruszą, bo sam na nie pojedziesz. Dla psychicznej równowagi Strzelec musi raz do roku znaleźć się w miejscu, którego jeszcze nie zna. To go uspokaja na resztę roku.

5. Bogactwo to stan umysłu
Relacje Strzelca z pieniędzmi są skomplikowane. Jakimś cudem do niego płyną, a nawet jeśli jest biedny jak myszka, to i tak będzie chodził dumny jak król. Robi zakupy pod wpływem chwili, daje się nabrać na różne promocje, chętnie stawia drinki znajomym i kupuje oszałamiające prezenty. Ma gest, a potem wymyśla najtańsze przepisy na koniec miesiąca i dobrze się przy tym bawi. Rozliczanie się co do złotówki uważa za nieeleganckie i małostkowe. Weź to pod uwagę, jeśli pożyczasz mu pieniądze.

Porada: Kontroluj wspólne finanse. Strzelec ma świetne biznesowe pomysły, ale potrafi przeszarżować. Czasami trzeba powiedzieć stop kolejnym kredytom i nietrafionym inwestycjom.

6. Nigdy nie jest za późno
Życie uczy nas pokory, chyba, że jesteśmy Strzelcem. On zawsze ma o sobie jak najlepszą opinię. Kompleksy się go nie imają i sam nie podcina sobie skrzydeł. Nadzieja odżywa w nim nawet, gdy leży na deskach, dlatego tak łatwo podnosi się po kolejnych ciosach losu. Od czarnowidztwa, jęczenia i smutku ucieka. Dlatego pilnuj się, dbaj o siebie i nie wierz, że musi z tobą być, bo dzieci, kasa czy mieszkanie. Bo prawdziwy Strzelec niczego nie musi.

Porada: Zawsze bądź czujny i nie daj się zwieść, że stracił zainteresowanie seksem i światem. Nawet gdy przekroczy setkę, dalej będzie skutecznie podrywał pielęgniarki.

Opublikowane na Astroportal.pl 23.12.2017 r.


Miłosława Krogulska astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.