Astroportal.pl

Catherine Elizabeth Middleton

Catherine Elizabeth Middleton, obecna księżna Cambridge, urodziła się podczas pełni i zaćmienia Księżyca w znaku związanego z tradycją i emocjonalnego Raka, ze Słońcem w obowiązkowym i surowym znaku Koziorożca, ascendentem w dumnym i pełnym godności znaku Lwa, z Wenus w koniunkcji z Merkurym w ciekawym świata i kontaktowym Wodniku, z Marsem, Saturnem i Plutonem w znaku towarzyskiej Wagi, z Jowiszem w Skorpionie oraz Uranem i Neptunem w Strzelcu. [Izabela Podlaska-Konkel]

Data: 9.01.1982
Godzina: 19:00
Miejsce: Berkshire, Anglia
Klasyfikacja: A
Źródło: godzina od przyjaciela księżnej, podana przez astrolog Natalie Delahaye w jej artykule w "The Astrological Journal" September/October 2017 Volume 59 No.5, s. 11: "In April 2011 I was commissioned by a friend of Prince William and Catherine Middleton to produce a compatibility chart as a wedding gift to the couple who were married on 29 April 2011 at Westminster Abbey, London. Because Catherine’s time of birth has never been officially released, and there is no record of the clock-time on her birth certificate, I was very privileged to be given this information in circumstances that involved no intrusion, or any breach of privacy or trust. Despite being under no contract of confidentiality, I made the decision to wait a few years before sharing it with the astrological world. Birth time is that golden nugget of information for astrologers, essential for very particular chart calculations, but of little relevance or interest to the rest of the world. Catherine Elizabeth Middleton was born at 7 p.m. on 9 January 1982 in Berkshire, England. Her rising sign is regal Leo."
Rysunek horoskopu: Program Solar Fire www.alabe.com
Biografia: www.wikipedia.org

Catherine Elizabeth Middleton

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.