Astroportal.pl

Co ci da Jowisz w Skorpionie 2017/18?

Mił‚osł‚awa Krogulska

10 października 2017 roku Jowisz opuści towarzyską Wagę i wkroczy do ostrożnego Skorpiona. Od razu zabierze się za różne podsumowania i podliczenia. Jowisz kocha otwierać nowe możliwości, ale w znaku Skorpiona musi najpierw sprawdzić, na czym stoi i na co może liczyć. Pod jego wpływem zaczniemy się zastanawiać, co warto robić, a co przestało przynosić nam radość czy pieniądze. 

Jowisz w Skorpionie jest bardzo pragmatyczny. Nie interesują go pochwały czy tanie zaszczyty, ale rzeczywiste korzyści. Uczy nas odpuszczania tego, co się nie opłaci i porządkowania otoczenia, aby zrobić miejsce na nowe, lepsze zajęcia i rzeczy. Co jest atrakcyjne, a czego już nie warto rozwijać, to jowiszowo-skorpionowe problemy, ale każdy znak zodiaku stanie przed swoim własnym wyzwaniem. Każdy też dostanie swoją szansę, bo Jowisz zawsze pamięta, aby mieć dla nas jakąś nagrodę.

Działaj jowiszowo:
- We wtorki i czwartki rób ważne podsumowania i plany, bo to dni Skorpiona i Jowisza.
- Pal niebieskie świece, bo to teraz wspiera energię Jowisza.
- Wesprzyj organizację charytatywną (pieniądze lub wolontariat), bo Jowisz odpłaca szczodrością za szczodrość.
- Częściej przebywaj nad wodą lub zapisz się na basen, bo to wzmocni Twoje siły fizyczne.
- Kolory fioletowy i ciemnoczerwony (razem) przyciągają powodzenie, wspierają aurę.

Tego nie próbuj:
- Zemsta jest przereklamowana. Machnij ręką na to, co było i po prostu omijaj ludzi, o których wiesz, że szkodzą.
- Nieuczciwe kombinacje i kłamstwa wyjdą na jaw za rok, gdy Jowisz wkroczy do gadatliwego Strzelca.


Baran
Zarabiaj i inwestuj!

Jowisz w kwinkunksie zrobi porządek z Twoimi finansami. Koniec z tym, co nieopłacalne, za mało płatne, a za bardzo wyczerpujące. Tym razem trzeba Ci będzie dobrze zapłacić lub przyszykować rzeczywiście wartościową nagrodę. Takie podejście zaskoczy ludzi w Twoim otoczeniu, przyzwyczajonych że w imię ambicji zawsze dasz z siebie wszystko. Baranie, już dosyć tyrania za wszystkich! Trzeba się cenić i gdy to poczujesz, Jowisz przyniesie pieniądze, na jakie zasługujesz.

W domu też czas na rewolucję. Nie musisz się o wszystkich martwić czy wyręczać ich w obowiązkach. Ktoś bliski zacznie sobie dawać radę sam lub stanie się niezależny. A ty będziesz miał więcej czasu i pieniędzy tylko dla siebie. Nie czuj się odstawiony na boczny tor, tylko korzystaj z uroków życia.

Randki, romanse, namiętne flirty przez Internet to drugie oblicze Jowisza w kwinkunksie. Coś ważnego może się teraz zacząć, ale jeszcze ukrywaj to przed osobami, które mogłyby popsuć nową relację. Cierpliwość i dyskrecja nie są atutem Barana, ale teraz Jowisz chętnie Cię ich nauczy.

Na tym zarobisz pieniądze: usługi finansowe, kredyty, polisy, spadki, sprawy sądowe i odszkodowania, ezoteryka, doradztwo i pomoc rodzinie.

Jowiszowa rada: rób swoje i nie przejmuj się, jeśli ktoś cię skrytykuje. Osoby, które teraz cię wesprą, są prawdziwymi przyjaciółmi. Na resztę szkoda czasu!


Byk
Kochaj i dziel się!

Jowisz w opozycji sprawi, że najważniejsze będą dla ciebie relacje z ludźmi. Choć jesteś indywidualistą, to korzyści przyniesie ci współpraca. Jowisz pozna cię z osobami życzliwymi i doskonale zorientowanymi. Korzystaj z ich wiedzy, chodź na ważne spotkania, szkolenia. Zapisz się na studia, zdobądź różne certyfikaty. Będzie teraz o wiele mniej konfliktów, dlatego zawieraj ważne sojusze i podpisuj umowy. A jeśli ktoś ci przeszkadza, to omotaj go siecią komplementów i różnych zależności.

W rodzinie najlepsze chwile. Jeśli czułeś się samotny i pomijany, to teraz role się odwrócą i to twoje poglądy wpłyną na ważne decyzje. Będziesz też pośrednikiem między krewnymi, którzy kłócą się o byle co.

W miłości pokusy czyhać będą na każdym kroku. Jeśli w związku już jest dobrze, to miłość rozkwitnie. Ale gdy jest źle i nie dajesz już rady, to Jowisz radzi uciekać! Łatwiej pozbędziesz się kogoś, kto rzuca ci kłody pod nogi. Możesz za to poznać kogoś, kto pokaże, jak żyć pełnią życia.

Na tym zarobisz pieniądze: prawo, media, internet, reklama, pośrednictwo, spółki, usługi, sztuka, doradztwo.

Jowiszowa rada: ucz się od lepszych od siebie, a świetnie na tym wyjdziesz. Współpraca z ludźmi jest lepsza od samotnej rywalizacji.


Bliźnięta
W zdrowym ciele

Czas o siebie zadbać! Jowisz w kwinkunksie przypomni, jak miło jest codziennie uprawiać sport czy jeść zdrowe potrawy. Na ten luksus będzie cię teraz stać. Tak przeorganizujesz obowiązki, aby mieć czas na regularne ćwiczenia, codzienne spacery czy weekendy za miastem. To idealny rok, aby bez żadnych wyrzutów sumienia jechać do spa lub sanatorium. Uroda też tylko na tym zyska. Możesz teraz przeprowadzać różne zabiegi kosmetyczne lub dentystyczne.

Jowisz zwróci też twoją uwagę na potrzeby duszy. Przyjrzysz się swoim emocjom i wreszcie odzyskasz równowagę. Poczujesz się bezpiecznie, a życie miłosne stanie się bardziej stabilne. Będziesz też wspierać bliską osobę w pracy i walce o podwyżkę. Wspólne zakupy i inwestycje będą bardzo opłacalne.

W pracy będzie za to więcej odpowiedzialności za innych. Będziesz nauczycielem, kierownikiem i przewodnikiem, a twoja pozycja w zespole bardzo się poprawi. W finansach Jowisz też zrobi porządki. Uda ci się spłacić długi, a wolną gotówkę przeznaczysz na zdrowie i urodę.

Na tym zarobisz pieniądze: doradztwo, medycyna, pomoc domowa, gastronomia, edukacja, hobby.

Jowiszowa rada: to dobry czas, aby rozliczyć się z przeszłością i oczyścić ze wszystkiego, co nie jest ci więcej potrzebne.


Rak
Najpierw miłość

Trygon Jowisza to najlepszy aspekt, aby kochać i dobrze się bawić. Bez względu na to, ile masz lat i ile związków za sobą, teraz szukaj szczęścia. Jowisz szykuje namiętny flirt, dzięki czemu odmłodniejesz i pozbędziesz się kompleksów. W stałych związkach miłość i pełna zgoda, a jeśli partner brykał, to szybko skruszony wróci. Wielkim darem Jowisza będą też dzieci. Jeśli ich nie masz, to możesz nabrać ochoty na powiększenie rodziny lub będziesz pomagać młodszym krewnym. Jeśli już jesteś rodzicem, to twoja pociecha osiągnie znaczący sukces lub zda ważny egzamin.

Odnów też różne ważne znajomości. Ktoś rzuci dobry pomysł, a ty zrobisz z tego biznes. Jowisz w trygonie lubi ryzyko, dlatego nie bój się zmian i nowości. Możesz wygrać w konkursie, dostać dotację, przekonać kogoś ważnego, aby właśnie w ciebie za inwestował. Nawet jeśli nie masz doświadczenia, to Jowisz zapewni ci entuzjazm i pokaże, od kogo warto się uczyć. Warto też bywać na imprezach, ludzie będą ci przychylni i chętnie pomogą.

Na tym zarobisz: sztuka, marketing, reklama, handel, własna działalność gospodarcza, Internet.

Jowiszowa rada: rozwijaj swoje zainteresowania, pielęgnuj towarzyskie znajomości, nie żałuj czasu na twórczość. Jowisz ześle natchnienie.


Lew
Nie ma jak w domu

Jowisz w kwadraturze sprawi, że najlepiej ci będzie w domu. Wyremontujesz siedzibę lub kupisz nowe meble, zadbasz aby było przytulnie i wygodnie. Staniesz się lwem udomowionym, a rodzina będzie mogła na ciebie liczyć. Będziecie razem piec chleb i chodzić na spacery. Kwadratura Jowisza to czas odzyskiwania równowagi emocjonalnej i budowania wspólnoty, która i ciebie będzie potem wspierać.  To, co warto zrobić, to porządki w urzędowych i prawnych sprawach. Pozbieraj zaświadczenia, przejrzyj ważne dokumenty. Jowisz pomaga w sprawach sądowych i odzyskiwaniu tego, co należy się waszej rodzinie.

W miłości nie czekają cię teraz burze i zmiany. Pielęgnuj związek, a poczujesz się bezpieczny i szczęśliwy. To dobry rok na śluby i wspólne inwestycje. Samotne Lwy poczują, że czas na poważną relację. Jowisz może cię wyswatać!

Problemami w pracy nie będziesz musiał się przejmować. Jowisz zaskoczy cię przejściem na inne stanowisko osoby, której nie lubisz. Po trudnych i pracowitych latach nadchodzi spokojniejszy czas. Uda ci się uniezależnić od ludzi, którzy hamowali twój rozwój i sprawiali, że nie mogłeś działać

Na tym zarobisz: medycyna, edukacja, usługi porządkowe, opieka nad starszymi, ubezpieczenia, hodowla, księgowość, architektura.

Jowiszowa rada: szukaj korzystnych okazji na rynku nieruchomości. Mieszkanie, nowa działka lub garaż poprawią wasz codzienny komfort.


Panna
Podróże i przyjaciele

Jowisz w sekstylu do twojego znaku wyciągnie cię z domowych pieleszy. Zaczyna się rok podróży i znajomości, które otworzą ci oczy na różne nowe sprawy. Jowisz ostudzi twoją pasję do krytykowania i odkładania spraw na później. Twoje myślenie o tym, co mógłbyś robić, bardzo się zmieni. Postawisz na rozwój swoich talentów i umiejętności. Teraz szukaj lepszej pracy, nowego miejsca do życia, zapisuj się na różne kursy i szkolenia. Nawet jeśli są drogie, to Jowisz zadba, aby kasa szybko się zwróciła.
W pracy pomoże Ci znajdować wspólników i inwestorów, pozyskiwać różne fundusze i dotacje. Opłacić się będą służbowe podróże, staże i konferencje. Osoby, które teraz poznasz, będą ci pomagać przez kolejne lata.

W miłości trochę zamieszania. Masz prawo do swoich zainteresowań i znajomych. Jeśli partner tego nie rozumie, może zostać sam w domu. Jeśli jednak będzie cię wspierał, to wciągniesz go w nowe hobby i zainteresowania. Samotne Panny mają doskonały czas na nowe znajomości!

Na tym zarobisz: handel, import i eksport, edukacja, dziennikarstwo i media, Internet (sklepy i blogi), edukacja, szkolenia, transport i turystyka.

Jowiszowa rada: Ucz się od innych, ale sam też pomagaj i doradzaj. Będziesz dla kogoś wzorem i Jowisz pomoże ci nie zawieść tej osoby.


Waga
Spokojne życie

Jowisz w półsekstylu sprawi, że nie będziesz odkładać na później różnych inwestycji. Będziesz chciał świetnie wyglądać, ładniej mieszkać i jechać na wymarzone wakacje. Wszystko może się udać! Finanse będą twoją mocną stroną, bo Jowisz w półsekstylu nauczy cię, jak bardzo dobrze gospodarować pieniędzmi. Będziesz miał teraz nosa do nowych inwestycji, pieniędzy i wynajdywania tego, co ci się najbardziej opłaci. Kiedy poczujesz, że masz kasę, odzyskasz wewnętrzną równowagę i poprawi się twoje zdrowie.

Inwestuj też w rodzinę, a wszyscy będą szczęśliwi. Ktoś bliski dostanie lepszą pracę lub stanie się bardziej aktywny i dzięki temu wszyscy będziecie mieli więcej pieniędzy.

W miłości też będziesz podliczać zyski i straty. Jeśli partner mniej się stara, to możesz postawić mu ultimatum. Musi być równowaga, nie możesz do wszystkiego dokładać! Samotne Wagi będą szukać kogoś, z kim będzie stabilnie i bezpiecznie. Jednak miłości nie da się wycenić, w tej dziedzinie nie przesadzaj i słuchaj swojego serca.

Na tym zarobisz: inwestycje giełdowe, nieruchomości, lokaty i ubezpieczenia, handel, produkcja rolna i przetwory, rolnictwo, hodowla, gastronomia, sztuka.

Jowiszowa rada: zadbaj o swoją finansową przyszłość. Zakładaj polisy, rób lokaty albo kupuj ziemię.


Skorpion
Rok szans

Oszczędzałeś i wyrzekałeś się przyjemności? Jowisz przybędzie na ratunek i wreszcie przyniesie ci gotówkę. Wkroczy do twojego znaku, przyniesie ci dobre pomysły na karierę, wzbogacenie się i inwestowanie w dziedziny, które się opłacają. Dlatego zastanów się, co możesz zmienić na lepsze i nie odrzucaj żadnego pomysłu. Masz przed sobą rok zasiewania ziarna, które przyniesie wspaniałe plony w kolejnych latach.

W domu będzie spokojniej. Urządzaj go, remontuj, a jeśli nie masz własnego, to szukaj możliwości aby coś kupić lub wynająć. Masz dobrą rękę do inwestowania w ziemię, nieruchomości. Rodzina, która się kłóciła lub sprawiała problemy, wreszcie się uspokoi i zacznie słuchać, co masz do powiedzenia. Nie przegap okazji do odnowienia relacji z dalszymi krewnymi, także tymi zza granicy. To dobry czas, aby twoja rodzina znowu była w komplecie. Urzędowe lub prawne sprawy zaczną wyjaśniać się na waszą korzyść, a to wprawi cię w doskonały humor.

W miłości radość! Jowisz pomaga pokonać kompleksy i wreszcie spełnić marzenia.

Na tym zarobisz: rodzina, dom, nieruchomości, urządzanie wnętrz, gastronomia, opieka nad innymi, produkcja wyrobów regionalnych.

Jowiszowa rada: niczego sobie nie żałuj. Jowisz korzystnie wpłynie na zdrowie i kondycję. Twoja uroda teraz rozbłyśnie, będziesz o wiele bardziej optymistyczny niż zwykle.

Strzelec
Kończ stare sprawy

Jowisz znajdzie się w półsekstylu do twojego znaku, a to czas podsumowań i życiowych porządków. Za rok, kiedy wkroczy do twojego znaku, masz gwarantowany sukces, ale teraz musisz ustalić, czego naprawdę chcesz, a czego już nie.

W pracy załagodź stare konflikty i zadbaj, aby wrogowie nie mieli się czego czepiać. Jeśli masz dość swojej pracy, to możesz powoli rozglądać się za czymś nowym. Jednak jeszcze nie rzucaj szefowi papierami na biurko. Odpocznij, nabierz sił, rozpoznaj możliwości i nowe branże, w jakich mógłbyś się zrealizować. Jowisz pomoże w rozwijaniu się i odnajdowaniu równowagi. Psychologia, ezoteryka czy mindfulness bardzo ci w tym pomogą. To czas oderwania się od problemów i podreperowania zdrowia. Zainwestuj w siebie, a będziesz miał siłę na codzienne obowiązki.

W miłości mów szczerze o co chodzi, a Jowisz pomoże wam przepracować problemy. Sam też się zmienisz i trochę wyciszysz. W nowe znajomości wchodź ostrożnie, ale jeśli serce zabije ci mocniej, to warto będzie zaryzykować.

Na tym zarobisz: doradztwo, edukacja, szkolenia, usługi ubezpieczeniowe, detektywistyczne i windykacyjne, prawo, religia.

Jowiszowa rada: Koniecznie odpocznij i unikaj ludzi, którzy źle na ciebie wpływają. Trochę samotności i ciszy dobrze ci zrobi.

Koziorożec
Siła przyjaźni

Jowisz w sekstylu pomoże we wszystkim dostrzec coś optymistycznego. Pod jego wpływem nabierzesz ochoty na nowe znajomości, wyjazdy i hobby. Przypomnisz sobie, co to znaczy wolność i swoboda. Weźmiesz udział w ważnych imprezach i spotkaniach, a przyjaciele zawsze staną po twojej stronie. Przyjaźń w kimś ważnym ochroni cię przed atakiem wrogów, a nawet pozwoli ci ubić dobry interes.

W miłości spokojnie. Jowisz bardzo sprzyja wspólnym wyjazdom i lepszemu dogadywaniu się. Ktoś, kto wtrącał się w twój związek lub rodzinne sprawy, wreszcie się odczepi i znowu będziesz mógł czuć się swobodnie. Samotne Koziorożce, czas na poszukiwania idealnej drugiej połowy! Ktoś, kto ma podobne do ciebie zainteresowania, stanie się twoją podporą.

Jowisz w sekstylu kocha każde hobby. Prezentuj swoje umiejętności, pisz bloga lub publikuj zdjęcia. Będziesz się teraz podobać, a uznanie doda ci wiary w siebie.
Aby to wszystko się udało, powinieneś zadbać o zdrowie i raz na jakiś czas porządnie wypocząć. Musisz pojechać w ulubione miejsce, zamiast oszczędzać na inne sprawy.

Na tym zarobisz: usługi, działalność hobbystyczna, doradztwo, praca dla organizacji charytatywnych i pozarządowych, pomoc zwierzętom, edukacja, sport.

Jowiszowa rada: nie martw się tym, na co i tak nie masz wpływu. Rozwijaj swoje zainteresowania i spotykaj się z przyjaciółmi.


Wodnik
Prestiż i władza

Jowisz znajdzie się w kwadraturze, a to zapowiada korzystne zmiany w pracy i karierze. Przeszkody, które w ostatnich latach opóźniały twoje sukcesy, teraz znikną. Zbierzesz siły i pokażesz wszystkim, na co cię stać. Jowisz zadba, abyś miał wsparcie ważnych osób i pewnie się czuł w ich towarzystwie. Łap szansę na awans, zmianę pracy czy zakładaj własną firmę, jeśli masz już dość szefów nad sobą. Jowisz zapewni ci też dużo nowych znajomych. Wśród nich będą osoby z innych kultur lub wyznań.

W domu też zaczniesz rządzić i bardziej się udzielać w rodzinnym gronie. Rozwiązanie urzędowych lub finansowych spraw zostanie powierzone właśnie tobie. Dzieci osiągnąć sukcesy, ale będziesz musiał im w tym pomagać. Jednak satysfakcja wynagrodzi ci każde poniesione trudy.
W miłości możesz mieć mniej czasu na beztroskie randki. Jowisz w kwadraturze lubi stałe związki, gdy razem zmierza się do konkretnego celu. Dlatego możesz odważyć się na stały związek. Samotne Wodniki mogą swoją miłość mogą znaleźć w pracy, ale dbaj o dyskrecję!

Na tym zarobisz: zarządzanie, marketing, sprzedaż, finanse, organizacja pracy, HR, nauka wyższa, finanse, własna działalność.

Jowiszowa rada: zapoznaj się z tym, co mówią mistrzowie duchowi lub inne osoby o wielkim autorytecie. Jowisz sprzyja także rozwojowi osobistemu.


Ryby
Wracaj do szkoły

Jowisz w trygonie otworzy przed tobą drzwi, które dotychczas były zamknięte. Pomoże wybrnąć z kłopotów, zachęci do zaczynaniu różnych spraw od nowa. Jeśli z czegoś nie jesteś zadowolony, to odważnie szukaj nowych rozwiązań. Ale oprócz intelektu, słuchaj też serca i intuicji, a bardzo dobrze na tym wyjdziesz. Jeśli czujesz, że coś się uda, to tak właśnie będzie, ale musisz być wytrwały i konsekwentny.

W pracy łap gorącą okazję, nawet jeśli nie czujesz się do niej w pełni przygotowany. Pewne propozycje drugi raz się nie powtórzą, a Jowisz pomoże wszystkiego bardzo szybko się nauczyć. To dobry czas, aby zacząć studia lub wrócić do różnych przerwanych kursów czy szkoleń. Pamiętaj też o szczęściu! Możliwa wygrana w konkursie lub poważnej rywalizacji. No i będziesz się wszystkim bardziej podobać, dlatego zadbaj o wygląd i odpowiednie do różnych okazji ubrania.

W miłości miła stabilizacja. Samotnym Jowisz przyniesie szansę na spotkanie ważnej osoby. Możecie mieć wrażanie, że znaliście się w poprzednich wcieleniach.

Na tym zarobisz: media, reklama, ekonomia, handel, sztuka, własna działalność gospodarcza, turystyka.

Jowiszowa rada: inwestuj w siebie i swoje umiejętności. Wszystkiego warto teraz spróbować i samemu przekonać się, czy to odpowiednie dla ciebie.

Opublikowane na Astroportal.pl 29.09.2017 r.


Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.