Astroportal.pl

Zodiakalni goście

Mił‚osł‚awa Krogulska

W gościach wszyscy starają się wypaść dobrze, ale jeden wściubia nosa do kuchni, drugi kręci nosem na kolor zasłon. Dlaczego? Wszystko przez Zodiak! Nasza gwiezdna natura na w nosie savoir vivre i nawet w gościach nadal jesteśmy sobą.

 

Baran
Wszędzie jest u siebie, wszystko mu smakuje, byle podaje w miarę szybko i na ciepło. Gość bezproblemowy, chyba, że zaczyna się nudzić. Wtedy rzuca jedno zdanie – zapalnik i ostra dyskusja podnosi wszystkim ciśnienie. Dobra rada: zaangażować go do pomocy, niech pilnuje grilla czy bawi się z dzieciakami. Albo będzie didżejem.

Byk
Gość sybaryta, koneser kuchni i znawca dobrych alkoholi. Schowaj obite filiżanki, bo będzie się wzdrygał ze wstrętem. Lubi wygodne kanapy, z widokiem na piękny krajobraz czy ładne obrazy. Gdy raz przybierze wygodną pozycję, nie ruszy się z miejsca przez kolejnych kilka godzin. Za to zabawi cię dowcipami i kulturalną rozmową.

Bliźnięta
Masz coś ciekawego? To szybko pokaż! Książki, albumy ze zdjęciami, gazety same wpadają mu w ręce. Bywa, że zaczyta się tak, że zapomina o gospodarzu. Chyba, że zapytasz go o bieżące ploteczki. Wtedy wymyślne dania podane na stylowej porcelanie stoją i stygną, a zachwycony twoją gościnnością Bliźniak gada, gada i gada.

Rak
Ledwo był w drzwiach, a już teleportował się do kuchni i przez ramię zagląda ci do lodówki. Nie jest niegrzeczny, po prostu Rak wszędzie czuje się jak u siebie i z całego serca chce w czymś pomóc. Sam coś ugotuje, poda, ale przy okazji pozna twoje wszystkie mroczne sekrety. Więc schowaj to, czego nie chcesz pokazać.

Lew
Od wejścia zaczyna się show, bo oto przybył Lew! To gość wielkiego formatu, więc lepiej wyciągaj rodowe srebra i zapalaj złote świece w lichtarzach. Lew zawsze zajmuje najlepsze miejsce, radośnie wychwala potrawy. Złośliwi twierdzą, że opowiada wciąż te same dowcipy i sam się z nich najgłośniej śmieje. Koniecznie go zaproś, gdy nudno i chcesz mieć wodzireja.

Panna
Posprzątałeś, wyczesałeś psa i wyrzuciłeś z domu cukier? Jeśli tak, to jesteś gotowy na nadejście Panny. Wbrew pozorom to gość absolutnie niekłopotliwy. Uważaj tylko na kuchnię, bo Panna miewa różne fobie. Wcześniej zapytaj, czego akurat nie je, żeby nie musiała męczyć się przy stole. A jeśli sama coś dziwnego przyniesie, nie komentuj. Z pewnością nie chciała robić ci kłopotu.

Waga
Oto gość z pozoru idealny! Kwiatki przyniesie, wino dobierze. Gdzie Wagę wygodnie posadzisz, tam będzie czekać na dalsze propozycje. Co podasz, to zje i pochwali. Uważaj tylko na innych biesiadników, bo jeśli Waga kogoś nie lubi, to z uśmiechem wbija mu szpile niczym mistrzyni voodoo. A jeśli staniesz po stronie ofiary, Waga już nigdy cię nie odwiedzi.

Skorpion
Żadnych niespodzianek! - oto życiowe motto wielu Skorpionów. Więc jeśli zaprosiłeś go na ciastko, nie wyjeżdżaj z obiadem, bo się zestresuje. Podobnie z listą gości i dress code. Uprzedź go, kto będzie, a unikniesz naburmuszenia w kącie. To jedyne wady Skorpiona. A zalety? Co się wydarzyło w Vegas, zostaje w Vegas, więc nie bój się z nim imprezować. Tylko potem sam nic nie mów!

Strzelec
Ahoj przygodo, niech żyje zabawa. Ze Strzelcem nawet rodzinny obiadek zamienia się w niezły kabaret. Nie licz więc, że będzie grzecznie siedział jak trusia za stołem. Poleje się wino, zapłonie grill, muzykę usłyszą sąsiedzi. Ten znak to imprezowy żywioł! Jeśli więc pod byle pretekstem chce szybko od ciebie wyjść, to znaczy, że zaprosiłeś samych zamulających nudziarzy.

Koziorożec
Zawsze zapowiedziany, zawsze o czasie i nigdy z pustymi rękoma. Jeśli chodzi o proszone obiady czy oficjalne okazje, to możesz na Koziorożca liczyć. Lubi wszystko w najwyższym gatunku. Przedstaw go innym gościom, a zaraz się wyluzuje i wzbudzi zachwyt. Ale pamiętaj, że Koziorożec ceni swój czas. Jeśli go inwestuje w gościnę u Ciebie, dbaj i czuj się zaszczycony.

Wodnik
Środa czy sobota, czwarta czy szósta, a co to za różnica? Wodnik to lubi w regułach, że można je zmieniać. Gdy już dotrze na miejsce, jest niekłopotliwy i uroczy. Uwielbia nieformalne pogawędki w kuchni, gdzie zjada dziwną sałatkę, którą sam przyniósł. I ma jedną wspaniałą cechę: gdy po ostrej imprezie wszyscy uciekną, on wróci aby pomóc ci sprzątać.

Ryby
Idealnie pasują do każdego wnętrza. Serdeczne, przynoszą czekoladę dla dzieciaków i przysmaczki dla psa. Liczy się dla nich pozytywna energia, a nie zastawiony stół czy biel porcelany. Złośliwcy twierdzą, że skoro rybka lubi pływać, to Ryby ciągnie do barku. Jednak w praktyce to właśnie one poświęcą się i nie tkną kieliszka, żeby bezpiecznie rozwieźć strudzonych imprezowiczów do domu.

 

Opublikowane na Astroportal.pl 29.09.2017 r.


Miłosława Krogulska astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.