Astroportal.pl

Sposób na Pannę

Mił‚osł‚awa Krogulska

Z Panną nie ma nudy, ciągle coś się dzieje. Nie poleżysz na kanapie odłogiem, bo Panna zaraz cię do czegoś zagospodaruje. Nie potrzebne ci też radio ani encyklopedia, bo Panna o wszystkim cię pierwsza poinformuje i uświadomi, jak sprawy się mają.

1. Bez pracy nie ma kołaczy
Pracuj i bądź na czas, a Panna cię pokocha. Docenia, gdy ktoś się stara, ale nie toleruje łatwizny i żerowania na cudzym. Panna pomoże i nauczy, ale nie wyręczy. Gdy krytykuje, wcale nie jest złośliwa, tylko chce, aby ktoś się poprawił. Kiedy Panna cię pochwali, możesz czuć się dumny. Nawet jeśli postawi ci czwórkę z minusem. (Bo na szóstkę wiadomo, potrafi tylko ona).

Przydatna porada: Pamiętaj, że Panna stawia granice. Jest asertywna z natury. Jeśli coś obiecałeś lub czegoś się podjąłeś, nie zapomni i nie odpuści, aż się wywiążesz.

2.Nie chce mi się z tobą gadać
Panna nie traci czasu na głupoty. I nic jej tak nie złości, jak ludzie bezrozumni. Merkury, jej zodiakalny władca, każe Pannie bezustannie oceniać czy ktoś ma rację, czy nie. Obowiązkiem Panny jest doradzić komuś, kto błądzi. Stąd te niekończące się dyskusje, połajanki i wracanie do tematu, kiedy już wszyscy dawno zapomnieli, o co właściwie chodziło. Gdy ktoś jest niereformowalny, Pannie opadają ręce. I już nie chce jej się z tą osobą gadać.

Przydatna porada: Znajdź argumenty, ćwicz sztukę polemizowania. Nic tak Panny nie kręci, jak intelektualna dyskusja. Także w sypialni.

3. Tak ci będzie wygodniej
Wracasz do domu, a tu wszystko przemeblowane? Spokojnie, to Panna, jako znak zmienny, wytrwale szuka idealnego ustawienia mebli i rzeczy. Jako znak zmienny musi raz na jakiś czas coś poprzestawiać, poprzekładać i sprawdzić, czy może być jeszcze lepiej. Przez miesiąc będzie w miarę zadowolona, ale kiedy tylko przyzwyczaisz się, że teraz ręczniki trzymacie tu, a skarpetki tam, znów zrobi domową rewolucję.

Przydatna porada: Od razu mów, co ci się nie podoba, zamiast fałszywie chwalić. Razem w poszukiwaniu doskonałości, to przepis na udany związek z Panną.

4. Ukryci wrogowie
Świat Panny pełen jest niebezpieczeństw, które chcą podstępnie zrujnować jej kondycję i zdrowie. Usiłuje nad tym zapanować, czyta etykiety, dokształca się, tropi i maltretuje pytaniami ekspertów. Jeśli ciebie kocha, to o ciebie też się boi. Dlatego wyrwie ci z rąk cukiernicę, połamie papierosy, zapewni chleb bezglutenowy i jeszcze przebada cię na okoliczność pasożytów. Zdrowie i dieta są najważniejsze!

Przydatna porada: Nie ma. Jesteś w potrzasku. Jak się poddasz, posunie się dalej. Jak się postawisz, będzie się zamartwiać i oszukiwać cię, że to cukierki, a nie witaminy. Przynajmniej umrzesz zdrowy.

5. W pogoni za doskonałością
Panna uwielbia wprowadzać zmiany, ulepszenia i inowacje. Jeśli można coś zrobić lepiej (lub taniej), Panna ochoczo przystępuje do dzieła. Z entuzjazmem zabiera się za majsterkowanie czy ogrodnictwo. Rzuca się sama heblować meble, kopać studnię, szyć ciuchy, warzyć piwo i piec chleb. Z efektów swoich działań nigdy nie jest do końca zadowolona. Podobnie jak z reszty świata.

Przydatna porada: Gdy zacznie narzekać, podsuń jej kolejne hobby, a na trochę odzyska nadzieję, że wreszcie coś się w 100% uda.

6. Sama o siebie zadbam
Panny nie ufają ludziom, bo są przekonane, że same wszystko zrobią lepiej. Z zasady nie proszą o pomoc. Wyczerpana, umęczona Panna nadal będzie udawać, że wszystko jest OK. Nie daj się na to nabrać, bo ci Panna padnie i będzie źle. Chore Panny potrafią dać popalić, bo z zasady są mądrzejsze od ordynatora i same wiedzą, co dla nich najlepsze.

Przydatna porada: Raz na jakiś czas zrób niespodziankę: zapakuj Pannę do wanny z aromatyczną kąpielą i przygotuj pyszną kolację. Trochę pomarudzi, ale szczerze się wzruszy.

 

Opublikowane na Astroportal.pl 29.09.2017 r.


Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.