Astroportal.pl

Wszystko o znaku Raka

Izabela Podlaska-Konkel

Znak Raka jest czwartym w kolejności znakiem zodiaku, a jednocześnie pierwszym znakiem letnim. Jego początek przypada na przesilenie letnie, kiedy jest najdłuższy dzień w roku, czyli światło dnia triumfuje nad ciemnością nocy. Jego charakterystyka bierze się z połączenia symboliki żywiołu wody i jakości kardynalnej, do których należy znak Raka. Słońce w swojej pozornej wędrówce po niebie przebywa w znaku Raka od 21 czerwca do 21 lipca. Rak jest znakiem kardynalnym, wodnym, żeńskim, nocnym, zwierzęcym, niemym i płodnym.

Uczucia ponad wszystko
Rak jako kardynalny przedstawiciel żywiołu wody mieści w sobie cala gamę uczuć i ich zmienność. Emocje są dla Raków tak samo ważne jak intelekt. Trudno je oszukać, bo nie ufają samym słowom i bacznie przyglądają się światu. Przedstawiciele tego znaku kierują się sercem, a przeczucia pozwalają im uniknąć wielu niebezpieczeństw. Bezpieczeństwo i możliwość wyrażania pełni swoich uczuć są dla Raków najważniejsze. Śmiech i arogancja ranią je i zniechęcają. Mają Raki wielu oddanych przyjaciół, a ludzie często powierzają im swoje troski i sekrety. Prawdziwe oparcie i zaufanie znajdują jednak dopiero w rodzinie lub w grupie osób, z którymi są powiązane wspólnymi przeżyciami.

Wodę Raka można przyrównać do strumyka, który dopiero wypływa u źródła, jak emocje, które nieustannie przeżywa ten znak zodiaku. Ludzie, którzy mają silny wpływ Raka w horoskopie, potrafią przejść od płaczu do śmiechu w kilka minut. Jak u źródła, z ich wnętrza wypływają coraz to nowe emocje, co sprawia, że często mają talent artystyczny.

Czego nie widać i nie słychać
Kardynalność Raka przejawia się w potrzebie wywoływania emocji u innych ludzi, co jest sposobem tego znaku na zdobywanie tego, czego chce. Terror emocjonalny, jaki niektórzy przedstawiciele tego znaku uprawiają na co dzień, potrafi zmiękczyć nawet największego twardziela bez serca. Wyróżnia Raki wspaniała, fotograficzna wręcz pamięć i talent artystyczny. To również zasługa żywiołu wody, bo chcą uwiecznić wzruszenia, emocje i nastroje, dlatego są dobre w fotografowaniu i pisaniu wspomnień, czyli uwiecznianiu tego, co niewidoczne. Niektórzy przedstawiciele tego znaku pasjonują się historią. Sprzyjają im zawody związane z psychologią oraz zaspakajaniem duchowych potrzeb innych. Trudno zwieść Raki pustymi komplementami czy pochlebstwami. Jako znak zwierzęcy i niemy nie są wylewne i nie pchają się do mówienia, są ciche i skromne wśród obcych. Bywają nieśmiałe i łatwo się obrażają, co w znaku Raka wyraża się przez nieodzywanie się czyli tak zwane ciche dni. Jako znak płodny mają duży talent do pomnażania pieniędzy, dóbr i mnożenia się.

Planetarne powiązania
Rakiem włada Księżyc. Saturn jest tu na wygnaniu (włada opozycyjnym znakiem Koziorożca). Jowisz jest w Raku wywyższony, a Mars jest w upadku (bo jest wywyższony w opozycyjnym Koziorożcu).

Rak na niebie
Rak jest gwiazdozbiorem, który nie jest bardzo jasny i być może dlatego mówi nam o sprawach ciemnych, ukrytych i prywatnych. Grecy widzieli w nim Kraba, który usiłował uszczypnąć w nogę Heraklesa, który zmagał się z potworną Hydrą. Ruszać do ataku nakazała Krabowi bogini Hera i w nagrodę umieściła złośliwego, ale wiernego jej Kraba na niebie. Znak Raka jest symbolem opieki, wdzięczności, ale i samoobrony.

Atrybuty znaku Raka
Kierunek świata: północ.
Części ciała: biust, klatka piersiowa.
Kolory: pastelowe, jasne, subtelne, szarości, beże, srebrny, biały.
Władztwo: Księżyc.
Wywyższenie: Jowisz.
Wygnanie: Saturn.
Upadek: Mars.

Publikacja na Astroportal.pl 26.06.2017


Astrologia podręcznikFragment książki "Podręcznik astrologii t I. Interpretacja horoskopu" Miłosławy Krogulskiej i Izabeli Podlaskiej Konkel, wydawnictwo Albireo, Warszawa 2014, książka z autografami autorek do kupienia na stronie www.sklepmagiczny.pl, zamówienia można również składać telefonicznie +48 600 218 488/588

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.