Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2020
 

Pieniądze w zodiaku

Izabela Podlaska-Konkel

Co sprzyja szybkiemu zarabianiu pieniędzy i znajdowaniu dorywczych prac? Jak podchodzą do pieniędzy poszczególnie znaki zodiaku? Kto dużo wydaje, kto szybko zarabia, a kto oszczędza?


Barany, Lwy i Strzelce to najwięksi finansowi ryzykanci. Mają smykałkę do biznesu i szybkiego zdobywania gotówki, ale nie ciułają jej na czarną godzinę, niektórzy nawet lubią hazard. Najszybciej pozbywają się gotówki Baran, który niewiele trzeba, aby na zakupach opróżnić portfel, bo działają pod wpływem impulsu. Lwy potrafią wydać krocie na wygląd, reprezentację i samochód, wszystko muszą mieć najlepsze, największe i najdroższe. Żyją na bogato, często ponad stan. Strzelce najwięcej wydają na naukę, podróże i hobby,  na szczęście przyciągają pieniądze i są w czepku urodzeni.

Najlepiej z pieniędzmi umieją się obchodzić Byki Panny i Koziorożce, ponieważ są systematyczne, pracowite i nie pogardzą ani jedną złotówką, którą mogą zarobić czy dostać. Najłatwiej stabilność finansową uzyskują Byki, które jak nikt dbają o pieniądze i umieją je pomnożyć. Koziorożce potrafią z niczego uskładać przez lata wielką fortunę, bo są bardzo oszczędne i potrafią wyrzec się przyjemności w imię materialnego bezpieczeństwa. Panny rozsądnie podchodzą do pieniędzy, ale szybko je wydają i nie zawsze myślą o przyszłości.

Najmniejszą wagę do pieniędzy przykładają znaki powietrzne czyli Bliźnięta, Wagi i Wodniki. Im pieniądze służą głównie do zdobywania wiedzy i podróżowania. Bliźnięta często mają dwa źródła utrzymania, żeby wystarczyło im ich potrzeby. Wagi mają szczęście do partnerów z pieniędzmi i do umów oraz spółek. Wodniki natomiast zarabiają na swoich genialnych pomysłach i świetnej orientacji w najnowszych technologiach.

Raki, Skorpiony i Ryby potrzebują pieniędzy, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim. Raki świetnie zarządzają rodzinnym majątkiem i skutecznie walczą o pieniądze nie dla siebie, ale dla dzieci czy krewnych. Skorpiony mają biznes we krwi i potrafią zdobyć pieniądze na każdy projekt czy pomysł. Ryby natomiast są pod szczególną opieką gwiazd, bo mimo że nie interesują ich sprawy materialne, tak się jakoś dzieje, że na nic im  w życiu brakuje. Mają szczęście do ludzi i partnerów z pieniędzmi.

Wenus planeta pieniędzy
W horoskopie urodzeniowym o zamożności i bogactwie powie nam też pozycja planety Wenus. Ci, którzy mają ją w Byku, Wadze lub Rybach nie muszą się o nic martwić, bo zawsze będą mieli na swoje potrzeby. Najwięcej muszą pracować i zabiegać o pieniądze osoby, które mają Wenus w znaku Barana, Panny i Skorpiona. Często muszą łatać domowy budżet, nie zawsze starcza im do pierwszego i muszą się nieźle namęczyć, żeby dorobić się majątku. Jeśli w horoskopie masz Wenus w aspekcie z Saturnem lub Marsem, uważaj, bo przez nieostrożność łatwo ci w jeden dzień stracić dorobek życia. Jeśli masz Wenus w aspekcie z Księżycem lub Jowiszem, przed tobą szansa na wielki majątek.


Aktualnie na niebie

SłońceRyby
18 II 2021
19 III 2021
MerkuryWodnik
8 I 2021
15 III 2021
WenusRyby
25 II 2021
19 III 2021
MarsByk
6 I 2021
4 III 2021
JowiszWodnik
19 XII 2020
13 V 2021
SaturnWodnik
17 XII 2020
7 III 2023
UranByk
6 III 2019
7 VII 2025
NeptunRyby
3 II 2012
30 II 2025
PlutonKoziorożec
I 2008
I 2024