Astroportal.pl

Sposób na Barana

Mił‚osł‚awa Krogulska

Baranem rządzi Mars, planeta wojowników i zdobywców. Szybko i samodzielnie - to hasła, jakie Baran wypisałyby sobie na sztandarze, gdyby tylko miał czas na reklamę czy piar. Doba Barana zawsze jest za krótka, bo mnóstwo jest do zrobienia. Gdy inni dopiero podają śniadanie, Baran wszedł na najwyższe obroty. Zrywać się i już go gonić, czy jeszcze można na spokojnie dopić kawę? Życie z Baranem to sztuka nadążania.

Aby z Baranem nie oszaleć, musisz wiedzieć, że najważniejsze są trzy proste zasady:

1. Nigdy nie mów zaraz, zaczekaj, potem - kombinacja tych trzech słów działa na Barany jak czerwona płachta, a najgorsze z nich to oczywiście zaraz. Kazał ci coś przynieść czy wynieść? Wstań i zrób, zamiast dyskutować, a dobrze na tym wyjdziesz. Baran to znak kardynalny (razem z Rakiem, Wagą i Koziorożcem), a więc naturalne jest dla niego, że to on wydaje polecenia.

Jeśli zdarzy się, że czegoś dla Barana nie chcesz zrobić, powiedz to wprost, zamiast wić się jak piskorz. Baran chciałby, aby świat relacji był przejrzysty: na ludzi, którzy mówią raz tak, raz nie, szkoda mu czasu. Doceń to, że jeśli to on czegoś nie chce, to też ci to powie, zamiast cię zwodzić. Z Baranem wiesz, na czym stoisz.

Przydatna porada: Baran chce coś zrobić sam, bo tak będzie szybciej? Niech robi, bo inaczej się wścieknie, że nie jest jeszcze nic zrobione! Nie czuj wyrzutów, kiedy ty leżysz na kanapie, a on szaleje i robi pięć rzeczy na raz. Czasami lepiej mu po prostu nie przeszkadzać.

2. Nigdy nie każ mu na coś czekać. Czekanie jest w świecie Barana stanowczo zakazane, czekanie się nie sprawdza i wywołuje u Barana nerwicę. Wszystko, co dobre, w baraniastym świecie dzieje się teraz i zaraz. Obiecałeś prezent, to dawaj, a nie czekaj do weekendu! Baran to znak ognisty (razem z Lwem i Strzelcem), a więc niecierpliwy i entuzjastyczny. Ogień potrzebuje szybkiej dostawy paliwa, żeby płonąć. Spóźniasz się na randkę? Sam jesteś sobie winien, Baran już cię skreślił i znalazł inną atrakcję.

Przydatna porada: Organizuj atrakcje, zamiast jęczeć! Rób niespodzianki i zmieniaj plany na jeszcze lepsze. Najgorszymi wrogami Barana są bezczynność i nuda. Gdy ma się czym zająć, wtedy kocha świat i lubi ludzi wokół siebie. Gdy się nudzi, szuka okazji do kłótni.

3. Pozwól mu walczyć. Żywiołem Barana jest rywalizacja, dlatego zawsze znajdzie kogoś, z kim można wojować. Czasy rycerskich pojedynków minęły, ale nowoczesny świat oferuje różne możliwości. Baran się nie droczy, on walczy na poważnie, o wszystko: od miejsca parkingowego, po dobre oceny dzieci w szkole. Kiedy na imprezie zaczyna dyskusję, nalej sobie drinka i nie przerywaj, nawet jeśli się zacietrzewi. Baran nie cierpi miękkich graczy i szanuje tych, którzy są zaangażowani i którym zależy. Z takimi może nawet przegrać, to znaczy taktycznie się wycofać, aby ułożyć nową strategię.

Przydatna porada: Podgrzej atmosferę, zwłaszcza w miłości! Raz na jakiś czas każ mu zabić jakiegoś smoka. Baran kocha to, o co ciągle trzeba walczyć i co nie jest łatwe do zdobycia.

Skąd się to bierze?
Słońce w znaku Barana jest wywyższone i dlatego Barany tak bardzo się starają, aby zawsze zająć lepszą pozycję. Wyżej, więcej, intensywniej, to dla nich sens życia. Ich władca, Mars, jeszcze dolewa oliwy do ognia.

Przeciwwagą dla Barana jest Wenus, planeta miłości. Dlatego mów Baranowi komplementy, zrób dla niego coś miłego, zadbaj aby miał wygodnie. Tego potrzebuje, aby osiągnąć równowagę. W zamian będzie twoim najwierniejszym żołnierzem!


Miłosława Krogulska, astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

 

 

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.