Astroportal.pl

Zodiak w pracy

Mił‚osł‚awa Krogulska

Każdy znak zodiaku ma coś, w czym prześciga inne znaki. Nasz specjalny horoskop podpowie ci, co koniecznie musisz wpisać w swoje CV. Jak zdobyć wymarzoną pracę? Najpierw trzeba wiedzieć, czego pragnie twoja dusza i w czym jesteś dobry. Nie wiesz? Sprawdź!

Baran
Twoje zawodowe cele to dążenie do władzy i zwycięstwa. Chcesz być zawsze na czele, bo jesteś ambitny i znasz swoją wartość.

Atut: potrafisz efektywnie pracować w stresie i bałaganie. Dobrze znosisz ryzyko, nie obawiasz się przedstawiać innym swojego zdania. Sprawdzisz się na pierwszej linii frontu, bo jesteś ambitny i szybko się uczysz.

Rada: nie rywalizuj z własnym szefem, bo szybko się ciebie pozbędzie. Naucz się grać do jednej bramki z zespołem, w którym pracujesz.

Byk
Musisz mieć stabilne zatrudnienie i coraz większe pieniądze na koncie. Można na tobie polegać, ale za darmo nie będziesz wypruwał z siebie żył.

Atut: masz nosa do pieniędzy i wyczuwasz, w co zainwestować i do jakiej pójść firmy. Sprawdzisz się w finansach, ubezpieczeniach. Ludzie ci wierzą, bo jesteś rzeczowy i dokładny.

Rada: słuchaj intuicji, bo ona wskaże ci, z kim warto pracować. Nie bądź niecierpliwy, twoja kariera rozkręca się powoli, ale nieuchronnie.

Zodiak w pracy
Fot@ Picjumbo, źródło: freepik.com

Bliźnięta
Interesujesz się rozwojem, nauką i spotykaniem ciekawych ludzi. Jesteś bystry, spostrzegawczy i potrafisz robić kilka rzeczy jednocześnie. Klienci cię uwielbiają, bo wiesz, jak znaleźć z każdym wspólny język.

Atut: masz niezwykłe zdolności do handlu i marketingu. Sprawdzisz się w dziale obsługi klienta, jako przedstawiciel handlowy czy sprzedawca, bo lubisz być z ludźmi.

Rada: nie pracuj za darmo! Chcesz, aby wszystkim było dobrze, ale sam dajesz się wykorzystywać.

Rak
Zależy ci na poważnym stanowisku i zdobyciu szacunku. Jesteś przenikliwy i cenisz swoje umiejętności. Pracujesz, aby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie.

Atut: znasz się na ludziach i nie dasz się nikomu wyprowadzić w pole. Jesteś osobą, która trzyma w ryzach zespół. Dodajesz odwagi, wspierasz. Jesteś liderem.

Rada: nie podejmuj decyzji w cudzym imieniu i nie matkuj własnemu szefowi. Ty chcesz dobrze, ale inni mogą mieć swoje zdanie.

Lew
Marzy ci się szybka kariera i uznanie w swojej dziedzinie, a nawet wielka sława. Gotowy jesteś na wiele poświęceń, aby to osiągnąć. Dobrze czujesz się w międzynarodowych korporacjach, wielkich urzędach. Własna firma, z której zrobisz wielki biznes, to także kuszący cel dla każdego pracowitego Lwa.

Atut: potrafisz dobrze reprezentować firmę, nie boisz się publicznych wystąpień i prezentacji. Umiesz skupiać na sobie uwagę otoczenia, jesteś liderem i osobą, wokół której kręci się życie całej firmy.

Rada: naucz się słuchać innych i częściej mów ludziom komplementy, unikniesz wtedy posądzenia, że się wywyższasz ponad otoczenie.

Panna
Urządzają cię stabilne zatrudnienie, miła atmosfera i praca, która przynosi konkretne efekty. Przekładanie papierów z prawa na lewo raczej cię nie interesuje. Chcesz robić coś ważnego, pomagać innym.

Atut: jesteś obowiązkowy, dokładny i wychwycisz każdy błąd. Doskonale sprawdzisz się w kontroli jakości, rachunkowości, produkcji. Umiesz sprawiedliwie oceniać innych, jako szef jesteś wymagający, ale szanowany.

Rada: częściej się uśmiechaj, bo w zespole wiele zależy od nieformalnych kontaktów i znajomości.

Waga
Najbardziej pociągają cię mocna pozycja w zespole, podróżowanie i rozwijanie zainteresowań. Szybko się uczysz i wiesz, jak dopasować się do okoliczności. Nie będziesz jednak poświęcać piątkowego wieczoru, aby prezes zarobił na kolejnego mercedesa.

Atut: współpraca z innymi. Potrafisz negocjować, pośredniczyć i działać tak, aby cel był osiągnięty, a wszyscy w miarę zadowoleni. Jesteś mistrzem public relations!

Rada: unikaj konfliktów, ale pamiętaj o swoich interesach i pieniądzach. Czasami trzeba ich odważnie bronić.

Skorpion
Musisz mieć pieniądze, władzę i kontrolę nad otoczeniem. Znasz swoją wartość, wyznaczasz sobie ambitne cele i szybko pniesz się po szczeblach kariery. Dobrze znosisz ryzyko, potrafisz negocjować i wiesz, z kim trzeba się zadawać.

Atut: masz dobrego nosa do pieniędzy i nie zwiążesz się z firmą, która nie ma perspektyw. Jesteś cierpliwym negocjatorem, a w zespole nie boisz się wziąć na siebie odpowiedzialności za innych.

Rada: kontroluj otoczenie, ale pamiętaj, że jeśli przestaniesz ufać współpracownikom, będziesz wszystko za nich robił.

Strzelec
Marzysz o służbowych podróżach zagranicznych i rozwijaniu umiejętności. Uciekasz przed stagnacją i nudą, sam wyszukujesz sobie ambitne zadania. Potrafisz zachęcić innych do zaangażowania w pracę.

Atut: jesteś otwarty na nowe wyzwania, stale się uczysz i nie obawiasz nowości. Możesz wprowadzać innowacje i robić to, na co jeszcze nikt się nie zdobył. Kreatywne pomysły to twoja specjalność.

Rada: naucz się odporności na krytykę. Nie każdy myśli i łapie nową wiedzę tak szybko jak ty. Daj szansę szefowi, aby za tobą nadążył.

Koziorożec
Nie spoczniesz, nim nie zdobędziesz prestiżu, władzy i porządnej sumy na koncie. Co obiecasz, to w końcu zrobisz. Gdzie inni nie dali rady, tam ty zaprowadzasz porządek. Sprawdzisz się w urzędzie, wielkiej firmie, ale też w rodzinnym biznesie.

Atut: potrafisz ocenić ryzyko i nie przegapisz dobrze rokującego interesu. Znasz swoje możliwości i wiesz, jak rozłożyć siły. W biznesie jesteś długodystansowcem.

Rada: nie rezygnuj z urlopów. Wypoczęty i kochany jesteś bardziej efektywny.

Wodnik
Interesują cię nauka, nowe wyzwania i znajomości z niezwykłymi osobami. Chcesz zmieniać świat na lepszy i nie nabierasz się na kłamstwa wielkich korporacji. Najlepiej sprawdzisz się tam, gdzie możesz być niezależny: we własnym biznesie lub organizacjach pozarządowych.

Atut: niezależne myślenie, umiejętność wyszukiwania potrzebnych informacji. Jesteś doskonałym researcherem, nie boisz się żadnych nowoczesnych technologii.

Rada: pracuj w firmie, z której celami się zgadzasz i której klientem chciałbyś być.

Ryby
Bardzo pragniesz robić rzeczy społecznie użyteczne. Potrafisz zadbać także o swoje interesy. Robisz szybką karierę, bo znasz się na ludziach i potrafisz poruszać się między różnymi frakcjami.

Atut: życzliwość, uśmiech, dobry humor pomagają ci budować mocną pozycję w zespole. Jesteś świetnym psychologiem, potrafisz zapanować nad nastrojami i zapędzić wszystkich do pracy.

Rada: chroń swoje życie prywatne, nie zawsze opłaci się przyjaźnić ze współpracownikami.


Pierwsza publikacja w tygodniku "Gwiazdy mówią" nr 20/2014, publikacja na Astroportal.pl 9.10.2016

Miłosława Krogulska, astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.