Astroportal.pl

Gdzie jest twój ascendent?

Mił‚osł‚awa Krogulska

Ascendent to tajemnicze słowo. Zdaniem niektórych ten, kto je poznał i poprawnie wymówił, zdobył hasło prowadzące do świata astrologii. Ascendent to ten stopień znaku zodiaku, który wschodził na niebie w chwili, dla której obliczamy horoskop. Czyli akurat pojawił się na wschodzie. Aby go policzyć potrzebna jest znajomość daty, czasu i miejsca. Na przykład teraz, kiedy piszę ten tekst, ascendent wskazuje 7 stopni i 45 minut znaku Strzelca. Za chwilę przesunie się dalej, w głąb tego znaku, bo Ziemia nieustannie się kręci i wschodzić będą kolejne stopnie kolejnych znaków.

Ascendent

Kiedy się urodziliśmy, ascendent też wskazał określony znak, jego stopień i minutę. Opisuje on nasz pierwszy oddech, pierwszą samodzielną chwilę na świecie. Można go porównać do wtyczki do prądu czy źródła naszej energii. To nasz punkt startowy i chwila, w której nakładamy kosmiczne okulary, przez które w ciągu życia będziemy patrzeć na świat. Ascendent to wyraz twarzy, jaki przybieramy gdy wchodzimy do pokoju pełnego nieznanych ludzi i nasza pierwsza reakcja na każde nowe zdarzenie. To nasza wiara w siebie, nasz system oceniania świata i styl, w jakim działamy. Może być on zbieżny ze znakiem, pod jakim się urodziliśmy, a może być zupełnie inny i wtedy nasze życie czy działanie jest pełne sprzeczności.

Ascendent opisuje:
- podejście do świata,
- model reakcji na nowe wyzwania i sytuacje,
- ogólną siłę naszego organizmu,
- czasami wygląd lub image.

Mamy więc dwanaście typów ascendentowych, bo tyle jest znaków zodiaku. Czasami wpływ znaku ascendentu jest silniejszy od wpływu naszego znaku zodiaku. Warto zapoznać się z charakterystyką tego znaku, bo to wyjaśnia nam, dlaczego na różne życiowe sytuacje reagujemy tak, a nie inaczej.

Baran - siła, pewność siebie, ważna jest szybkość działania i samodzielność.
Byk - spokój, wytrwałość, ważne jest dostanie życie, spokój i czas na przyjemności.
Bliźnięta - ruchliwość, ciekawość, zmienność, ważny jest rozwój i zdobywanie umiejętności.
Rak - emocjonalność, życzliwość, opiekuńczość, ważna jest rodzina i poczucie bezpieczeństwa.
Lew - duma, pewność siebie, władczy charakter, ważne jest bycie kimś i uznanie społeczne.
Panna - skromność, intelekt, krytyczne podejście, ważna jest dobra organizacja i systematyczność.
Waga - uprzejmość, kultura, życzliwość, ważna jest dobra atmosfera i brak zagrożeń.
Skorpion - skrytość, podejrzliwość, wytrwałość, ważne jest poczucie bezpieczeństwa.
Strzelec - szlachetność, odwaga, szczodrość, ważny jest rozwój i możliwość nauki.
Koziorożec - rzeczowość, wierność, ważna jest praca i dochowanie wierności wartościom.
Wodnik - ciekawość, odwaga, buntowniczość, ważna jest swoboda i przyjazne relacje.
Ryby - delikatność, spostrzegawczość, szlachetność, ważne jest duchowe porozumienie.

Jeśli nie wiecie, gdzie macie ascendent, piszczcie w komentarzu datę, miejsce i godzinę urodzenia, a w wolnej chwili Wam policzę!

Miłosława Krogulska, astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.