Astroportal.pl

Wszystko o znaku Byka

Mił‚osł‚awa Krogulska

Byk to drugi znak wiosenny. Jego panowanie przypada na najpiękniejszą porę roku - wiosnę. Dlatego zodiakalne Byki marzą, aby świat znów był rajskim Edenem. Niestrudzenie upiększają otoczenie, gotują przysmaki, pielęgnują ogródek. Wszyscy możemy na tej pracy skorzystać.

Piękno i dostatek
Słońce wkracza do znaku Byka w połowie wiosny, gdy ziarno kiełkuje, kwitną drzewka i rodzą się zwierzęta. Pewnie dlatego astrologowie przypisali znakowi Byka żywioł ziemi, który symbolizuje posiadanie. Jednak aż do XX wieku wiosną często cierpiano z głodu, bo spiżarnie jeszcze nie zapełniały się nowymi zbiorami. Być może dlatego kwestia pełnej kasy i właściwej aprowizacji jest dla zodiakalnych Byków aż tak ważna.

Kolorem Byka jest zielony, jak młode zboże, ale też różowy - jak płatki kwitnących wiśni. Włada Bykiem planeta miłości, Wenus. Mitologia wiąże tan znak z namiętnością. Pod postacią najpiękniejszego na świecie białego byka z morza wyłonił się sam Zeus, aby porwać z Tyru piękną pannę, Europę. Dlatego bez miłości i pożądania świat nie ma dla Byków sensu.

Byk z Lasceaux
Byki namalowane na ścianach jaskini w Lasceaux we Francji, źródło: wikipedia.org

Spokojnie i do celu
Bykiem rządzi planeta Wenus, która w horoskopie odpowiada za miłość, dostatek i wygodę. Dlatego Byki lubią wygodne życie i znają się na tym, co dobre i modne. Nie spieszą się, nie panikują, tylko spokojnie robią swoje. Motywują je pieniądze, dlatego wiele znaków zarzuca im materializm. Jednak Byki dobrze wiedzą, że praca za darmo to nie praca. Bogacą się, bo są pracowite i cierpliwe. Uważają też, że lepszy wróbel w garści, niż jaskółka na dachu, chętnie inwestują w swoją zagrodę - czyli w ziemię, nieruchomości, biżuterię i dzieła sztuki.

Stały ziemski
Byk działa spokojnie i liczy przede wszystkim na siebie, bo należy do grupy znaków stałych - razem z Lwem, Skorpionem i Wodnikiem. Wszystkie one są tak samo pewne siebie i uparte, przez co trudno na nie wpłynąć. Byk jest z nich najbardziej życzliwy i ciepły, bo w tym znaku wywyższony jest opiekuńczy Księżyc. Dlatego Byk wszystkich niestrudzenie karmi, dobiera im kreacje, cierpliwie słucha opowieści o problemach. Tak miło jest być jego przyjacielem i gościem! Trzeba tylko z Bykami uważać na pieniądze! Nie dają się wykorzystywać, a długi (i wszystko, co pożyczają) trzeba im w porę zwracać. Kasa ma dla nich pierwszorzędne znaczenie, bo zapewnia im poczucie bezpieczeństwa i pełną lodówkę. Nie spieszą się Byki, działają powoli i nie powinny szukać szczęścia na wojnie, bo w tym znaku Mars jest w upadku. Najpierw obiad, a potem bitwa - to dewiza niejednego mądrego Byka.

Ziemski raj
Byki od urodzenia wiedzą, co jest dobre, ładne i wygodne. Jako dzieci nie dają się karmić byle czym i ubrać w byle co. Swoich zabawek nie pożyczają, bo szybko uczą się wartości pieniądza. Lubią zabawę i imprezy, co wychodzi na jaw gdy dorastają. Chcą być wielkimi artystami, zwykle mają piękny głos i wyczucie proporcji. Jeśli nie uda się dołączyć do bohemy mi na sztuce zarobić, to wybierają konkretny zawód - ekonomista, bankier, menadżer, architekt. Dobrze wiedzie im się we własnym biznesie, wierzą w karierę od pucybuta do milionera. Pieniądze inwestują w piękny dom i ziemię, bo rodzina i jej wygoda jest dla nich niezwykle ważna. Nie są sobkami, bo chętnie działają na rzecz lokalnej społeczności, wspierają schroniska, interesują się zdrowiem i ekologią całej planety.

Silna Wenus sprawia, że potrzebują miłości i szukają jej aż do późnej starości. Flirtują bez opamiętania, choć jeśli znajdą swoją drugą połowę, są jej wierne. Dzieci i rodzinę uważają za swoją własność, dlatego rozwieść się z Bykiem to bardzo trudna sprawa. Kto go porzucił lub zdradził, tego puści w skarpetkach. Na starte lata inwestują we wnusie i w swoje hobby. Śpiewają operowe arie, pielęgnują egzotyczne rośliny, popijają koniaczek i piszą piękne wspomnienia. Dobrze być Bykiem i być z Bykiem, zwłaszcza jeśli ktoś marzy o wygodnym, słodkim życiu.

Publikacja na Astroporla.pl 2.05.2016

Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.