Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2020
 

Znak Wagi

Izabela Podlaska-Konkel

Znak Wagi jest siódmym w kolejności znakiem zodiaku, a jednocześnie pierwszym z grupy znaków jesiennych. Jego początek przypada na dzień równonocy jesiennej, kiedy dzień i noc trwają tyle samo w ciągu doby, ale jednocześnie zaczyna się dominacja nocy nad dniem: od tego momentu w ciągu roku dnia zaczyna ubywać, a nocy przybywać. Jego charakterystyka bierze się z połączenia symboliki żywiołu powietrza i jakości kardynalnej.

Słońce w swojej pozornej rocznej wędrówce po niebie przebywa w znaku Wagi od 23 września do 22 października. Waga jest znakiem kardynalnym, powietrznym, męskim, dziennym i ludzkim.

Piękny jak Waga
Waga to kardynalny znak powietrzny. Symbolizuje przyjemną bryzę i wiatr, który chłodzi nas w upały i dostarcza nam przyjemnego powiewu. Znak Wagi daje duże wyczucie piękna i potrzebę poszukiwania harmonii i szczęścia w partnerskich układach z innymi. Jako kardynalne powietrze dąży do tego, aby jak najlepiej zaprezentować się innym, bo w ten sposób znajdzie odpowiednich pomocników do działania. Dlatego Waga jest znakiem związanym z reklamą i piarem czyli korzystnym kreowaniem wizerunku, promocją, kreowaniem marki. Waga jako symbol równowagi dąży do stworzenia idealnych relacji, co często nie jst możliwe. To właśnie Wagi potrafią zagłaskać kogoś na śmierć, bo tak chcą dobrze dla siebie i innych, że aż obraca się to przeciwko nim. Jako znak dzienny nie lubią przebywać w cieniu innych i lubią być chwalone i stawiane za wzór. Dbają o wygląd, który jest ich strategią na przetrwanie i przyciąga potencjalnych partnerów. Najbardziej nie znosi samotności.

Rozmowy kontrolowane
Osoby z planetami lub osiami w znaku Wagi są wyrafinowanymi intelektualistami, uwielbiają wielogodzinne dyskusje i dywagacje. Są bardzo towarzyskie, nie znoszą samotności. Mają duży urok osobisty, potrafią porozmawiać na każdy temat i poświęcić sporo uwagi swemu rozmówcy. Rzadko w zdecydowany sposób wyrażają swoje opinie i potrzeby. Nie chcą nikogo urazić, w życiu często idą więc na kompromis. Są koneserami sztuki, umieją o niej pięknie mówić. Znają się na modzie. Mają wielu przyjaciół ze środowisk artystycznych.

Zodiakalne Wagi mają duże poczucie sprawiedliwości. W konfliktach pozostają bezstronne, umieją dostrzec racje obu stron, nawet wtedy, kiedy same zamieszane są w spór. Unikają otwartej walki i konfrontacji, są mistrzami dyplomacji i kompromisu. Wadami osób spod Wagi jest lenistwo i brak zdecydowania. Skłonność do wygód i luksusu może je jednak doprowadzić do ruiny. Są bardzo gadatliwe i roztrzepane. Podejmowanie decyzji zostawiają innym. Nie umieją odmawiać i często padają ofiarą swoich obietnic. Wagi najlepiej znają się na sztuce pięknej i sztuce dyplomacji. Dystynkcja i takt pozwalają Wagom sprawować funkcje reprezentacyjne, jak również rozstrzygać spory między pracownikami.

Planetarne powiązania
Wenus włada znakiem Wagi. Saturn jest w nim wywyższony, bo jest w upadku w opozycyjnym znaku Barana. Mars jest w Wadze na wygnaniu, bo jest władcą opozycyjnego znaku Barana. Słońce jest tu w upadku, bo jest wywyższone w opozycyjnym znaku Barana.

Waga na niebie
Gwiazdozbiór Wagi przez Babilończyków utożsamiany był z wagą, symbolem prawdy i sprawiedliwości. Starożytni Grecy widzieli w nim szczypce Skorpiona, bo Waga graniczny z gwiazdami należącymi do jego konstelacji. Nieraz przypisywana jest greckiej bogini sprawiedliwości Temidzie, której atrybutem jest właśnie waga.

Atrybuty znaku Wagi
Kierunek świata: zachód.
Części ciała: dolna część pleców, nerki, pęcherz, jajniki, krew.
Kolory: stonowane, eleganckie, nie rzucające się w oczy, subtelne, szarości, pastele.
Władztwo: Wenus.
Wywyższenie: Saturn.
Wygnanie: Mars.
Upadek: Słońce.

Publikacja na stronie Astroportal.pl 23.09.2014.

"Podręcznik astrologii t. I. Interpretacja horoskopu" M. Krogulska, I. Podlaska-KonkelFragment książki "Podręcznik astrologii t I. Interpretacja horoskopu" Miłosławy Krogulskiej i Izabeli Podlaskiej Konkel, wydawnictwo Albireo, Warszawa 2014, książka z autografami autorek do kupienia na stronie www.sklepmagiczny.pl, zamówienia można również składać telefonicznie +48 600 218 488/588

Aktualnie na niebie

SłońceRyby
18 II 2021
19 III 2021
MerkuryWodnik
8 I 2021
15 III 2021
WenusRyby
25 II 2021
19 III 2021
MarsByk
6 I 2021
4 III 2021
JowiszWodnik
19 XII 2020
13 V 2021
SaturnWodnik
17 XII 2020
7 III 2023
UranByk
6 III 2019
7 VII 2025
NeptunRyby
3 II 2012
30 II 2025
PlutonKoziorożec
I 2008
I 2024