Astroportal.pl

Gdzie są klucze?

Izabela Podlaska-Konkel

Pytania o zaginione klucze czy przedmioty codziennego użytku (okulary, torebka, notes itp.) to jedne z najczęściej zadawanych pytań w astrologii horarnej. Oprócz dobrej analizy horoskopu jest tu potrzebna silna wolna i nieustępliwość w szukaniu. Ci, którzy poddadzą się na starcie i nie będą szukać do upadłego, mogę nie znaleźć szybko przedmiotu, mimo że horoskop horarny pokazuje, że przedmiot się znajdzie. W horoskopach szukania przedmiotów czepiamy się każdej wskazówki. Taka dociekliwość i upór w szukaniu opłaciły się w przypadku horoskopu zaginięcia kluczy.

Pytanie zadała Miłka Krogulska w dniu, kiedy Jerry, kolega jej syna Franka, zorientował się, że zgubił klucze. Pamiętał, że kiedy wychodził z domu poprzedniego dnia, na pewno miał je ze sobą, bo zamykał nimi drzwi wejściowe. Potem włożył je do kieszeni koszuli. Nie był pewien, gdzie mógł zgubić klucze: czy w domu Franka, czy u innego kolegi, u którego był wcześniej, czy po drodze na ulicy. Gdzie więc były klucze?

Księżyc w horoskopie jest w znaku Skorpiona na spalonej drodze (via combusta), co pokazuje, że klucze leżą gdzieś ukryte i trudno je dostrzec. Ich sytuacja jest zła. Jak zła, o tym napiszę dalej. Najpierw spojrzałam, czy Księżyc robi jakieś aplikacyjne aspekty, bo to najczęściej pokazuje, czy przedmiot się znajdzie, czy nie. Księżyc robi luźną (15o 32´) opozycję do Marsa w znaku Byka, z czego wywnioskowałam, że klucze się w końcu znajdą.

Horoskop horarny: Gdzie są klucze?

Pytanie: Gdzie są klucze Jerry'ego? 12 czerwca 2011 r. godz. 15:00
Warszawa, Polska,
źródło: archiwum autorki, ranking: A


Potem ustaliłam, która planeta symbolizuje Jerry'ego. W tym celu trzeba było przekręcić domy, bo pytanie zadała Miłka, którą symbolizuje ascendent w znaku Wagi i Wenus, jego władczyni. Najpierw znalazłam piąty dom, bo on symbolizuje jej syna Franka. Franka przyjaciele będą symbolizowani przez jedenasty dom od piątego. W tym horoskopie wypada on w 16o 42´ Strzelca (czyli w trzecim domu liczonym od ascendentu). Jowisz, władca znaku Strzelca, jest więc planetą oznaczającą Jerry'ego, kolegę Franka. Jowisz jest w Byku. Jerry'ego symbolizuje też Księżyc, który opisuje też całą sytuację. To wskazuje na strach chłopca, że jeśli klucze się nie znajdą, dostanie burę od mamy.

Kolejnym etapem analizy tego horoskopu jest poszukanie sygnifikatorów kluczy. Merkury jest naturalnym sygnifikatorem kluczy i w tym horoskopie jest silny, bo w znaku Bliźniąt, choć spalony, bo w jednostopniowej koniunkcji ze Słońcem. Merkury w Bliźniętach pokazuje, że klucze były w kieszeni Jerry'ego (znak powietrzny – wysoko) i sugeruje, że klucze są blisko biurka, papierów i dokumentów. Klucze to ruchoma własność Jerry'ego, czyli władca jego drugiego domu – czyli drugiego od trzeciego (czyli czwarty liczony od ascendentu) – to Saturn, bo wypada od w znaku Koziorożca. Saturn w tym horoskopie jest w znaku Wagi w retrogradacji, w XII domy liczonym od ascendentu. Retro podpowiada, że klucze znajdą się niespodziewanie. Saturn jako sygnifikator kluczy sugeruje, że mogą one być: w ciemnych, starych lub śmierdzących miejscach, tam, gdzie jest bałagan, w schowku, na granicy,  między pomieszczeniami, w śmieciach. Ale to jeszcze nie koniec wyznaczania sygnifikatorów dla kluczy. Czwarty dom od domu oznaczającego Jerry'ego (czyli szósty od ascendentu) pokaże, gdzie leżą klucze. Dom ten wypada w znaku Ryb, czyli trzecim sygnifikatorem kluczy jest Jowisz, który symbolizował w tym horoskopie też Jerry'ego. To wzięłam za dobry znak, bo jeśli ta sama planeta symbolizuje i zaginiony przedmiot, i jego właściciela, to znak, że przedmiot jest blisko i w tym samym miejscu, gdzie przebywa właściciel. Czyli wykluczyłam, że klucze zostały zgubione na ulicy lub w innym mieszkaniu. Po usłyszeniu tej informacji Miłka energicznie zabrała się za szukanie kluczy. Znak Ryb na szczycie czwartego domu Jerry'ego sugeruje, że klucze mogą być w łazience, w kuchni lub w ich pobliżu, we wszystkich wilgotnych miejscach w miękkich i nieforemnych przedmiotach (worek, kieszeń itp.). Pokój Franka, gdzie był Jerry, był blisko kuchni. Księżyc w znaku Skorpiona dodatkowo potwierdzał, że klucze są w miejscu zamkniętym, ukrytym lub w śmieciach. Kosz na śmieci jest w Miłki domu tylko w kuchni i w pokoju do pracy.

Poszukałam też aplikacyjnych aspektów do sygnifikatorów kluczy, aby sprawdzić, w jaki sposób się znajdą. Wenus robiła w tym horoskopie aplikacyjny trygon do Saturna, co zapowiada, że klucze znajdzie ktoś trzeci i może to być kobieta. Wenus reprezentuje w tym horoskopie Miłkę, która jako jedyna szukała z wielkim uporem kluczy. Żeby zebrać wszystkie wskazówki, oceniłam, że klucze opisywane są w tym horoskopie przez znaki trzech żywiołów: powietrza (Merkury w Bliźniętach i Saturn w Wadze), ziemi (Jowisz w Byku) i wody (IV dom Jerry'ego w znaku Ryb). Klucze są więc blisko papierów, dokumentów, biurka (Bliźnięta i Waga), a także na ziemi, przy podłodze, na dnie co sugeruje Jowisz w znaku Byka. Saturn wskazuje na śmieci i bałagan, Merkury na papiery, a Jowisz na coś dużego. Powietrze i ziemia sugeruje też, że klucze wypadły z kieszeni i gdzieś leżą, a nie zostały skradzione.

Klucze Jerry’ego znalazły się w dużym (Jowisz) worku na śmieci (Saturn, Księżyc w Skorpionie), pod papierami (Merkury w Bliźniętach) na samym dnie (Jowisz w Byku), który stał w pokoju Franka. Klucze znalazła Miłka (aplikacyjny trygon Wenus do Saturna). Samo szukanie trwało około 15 minut. Odległość między Księżycem i Marsem, które tworzą w tym horoskopie aplikacyjną opozycję, wynosi 15o 32´, co odpowiada 15 minutom poszukiwań.


Warszawa, 12 czerwca 2011

O tym, jak szukać zaginionych przedmiotów za pomocą horoskopów horarnych, można przeczytać w kwartalniku "Astrologia Profesjonalna" nr 2-3(3-4)/2011

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.