Astroportal.pl

Kiedy będę miała dom?

Tomasz Wiński

Co odpowiedzieć klientce, która pyta astrologa, kiedy będzie miała dom? Astrologia horarna pozwala udzielić precyzyjnej odpowiedzi na tak konkretne pytanie.

Pytanie zadane przez A: Kiedy będę miała dom lub mieszkanie?

Poniżej zamieszczam horoskop horarny, na moment, w którym zrozumiałem pytanie zadane mi przez A. Odpowiedź jest ukryta właśnie tam, w obrazie nieba nad naszymi głowami. Bo przecież, jak na górze, tak na dole…

Horoskop horarny: Kiedy będę miała dom?

A. jest reprezentowana w tym horoskopie przez władcę ascendentu, czyli Słońce oraz przez Księżyc. Słońce, które pokazuje sytuację obecną A., znajduje się w Rybach. Słońce, z natury gorące i suche jest więc w znaku zimnym i wilgotnym, a więc całkowicie przeciwnym swojej naturze. Możemy być pewni, że A. znajduje się w naprawdę kiepskiej sytuacji. Co więcej, nie widać, żeby miała w ogóle jakikolwiek pomysł na wyjście z „mieszkaniowego” kryzysu, ponieważ Słońce jest położone w VIII domu horoskopu. Drugi sygnifikator, czyli Księżyc znajduje się w Wodniku i chociaż nie jest to dlań fortunne położenie, to samo w sobie na razie nie wnosi nam to żadnej dodatkowej informacji.

Poszukajmy więc sygnifikatora sprawy, której dotyczy pytanie. Szczyt IV domu wskazuje nam na władcę Skorpiona, czyli na Marsa. To jest planeta, która symbolizuje przyszły dom lub mieszkanie A. I tutaj dostajemy ciekawą informację, ponieważ Mars dosłownie „przed chwilą” wszedł do znaku Raka! A więc wszedł w obszar rządzony przez Księżyc! To powinno od razu zwrócić naszą uwagę, ale… czy jednak przedwcześnie się nie cieszymy? Recepcja jest jednostronna. Mars nie wykazuje zainteresowania ani Księżycem, ani Słońcem. Nie dojdzie do żadnego aspektu pomiędzy tymi planetami, jak byśmy nie liczyli lub kręcili tym horoskopem. Same dobre chęci A. tutaj nie wystarczą. Trzeba będzie rozwiać złudzenia klientki. Ale jednak… to nie może być przypadek, że Mars akurat teraz wszedł do Raka. W astrologii nie ma przypadków. No to szukajmy dalej…

Co jest szczególnego w tym horoskopie, co zwraca uwagę? Jest to planeta, która włada w nim wszystkimi prawie planetami, poza Słońcem i Marsem. To Saturn, który posadowiony jest w… I domu horoskopu! Idźmy dalej tym tropem. Saturn jest władcą VI i VII domu horoskopu. Zaraz, zaraz, VII dom, a więc dom małżeństwa, dom partnera. Jeden sygnifikator A., czyli Księżyc, znajduje się we władzy Saturna w Wodniku. Drugi, czyli Słońce jest w VIII domu horoskopu, czyli w II domu partnera, a więc w domu pieniędzy partnera. Co więcej, jest w znaku Ryb, a więc we władzy Jowisza, czyli władcy II domu partnera. Jowisz z Marsem (a więc pieniądze partnera i upragniony dom A.) znajdują się we wzajemnej recepcji - Jowisz w Koziorożcu, w znaku egzaltacji Marsa, Mars w Raku, w egzaltacji Jowisza. Do pełni szczęścia brakuje tylko aspektu… nie, nie brakuje, Mars utworzy sekstyl z podążającym w jego stronę Saturnem, kiedy będzie w pozycji mniej więcej 3 stopnie i 40 minut Raka.

Reasumując, A. stanie się, dzięki partnerowi, posiadaczką domu przed upływem 4 lat.
 

28 marca 2008 r., Warszawa

Tekst został najpierw opublikowany na stronie autora Astrologus.pl

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.