Astroportal.pl

Czy dostanę obiecany posag?

Rozdział 73 księgi II "Astrologii chrześcijańskiej" Williama Lilly'ego, w którym autor omawia pytanie horarne dotyczące posagu żony klienta, przynależne do ósmego domu.

 

Projekt ASTROGutenberg
KLASYKA ASTROLOGII ZA DARMO
Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne

William Lilly

ASTROLOGIA CHRZEŚCIJAŃSKA

KSIĘGA II


Rozdział 73

Czy dostanę obiecany posag?

Saturn, sygnifikator pytającego, jest w retrogradacji i w domu dwunastym, jakby pytający stracił już nadzieję, co mi wyznał.
 

Horoskop horarny: Czy dostanę obiecany posag? "Astrologia chrześcijańska" William Lilly Ks. II, rozdział 73

Czy dostanę obiecany posag? 25.07.1634, g. 18:17:47, Londyn, Anglia, wykres z programu Solar Fire. Data podana przez Williama Lilly'ego według kalendarza juliańskiego: 15.07.1634 r. g. 6:15 po południu. dzień Mars, godzina Merkury, Księżyc separuje  koniunkcja Słońce , aplikuje Trygon Saturnselstyl Mars i koniunkcja Merkury.


Kobietę reprezentuje Jowisz i Księżyc. Jowisz jest w znaku swojego wywyższenia, a Księżyc w Lwie, znaku stałym, co świadczy, że jest bardzo dumna, pewna siebie, szlachetna i skromna. Księżyc, jej sygnifikator, jest blisko Słońca, co wskazuje, że ma bliznę blisko prawego oka, bo Księżyc oznacza prawe oko kobiety.

Według powyższego rozwiązanie sprawy jest takie: Wenus jest w ósmym domu, który jest dla kobiety drugim domem. Słońce, które jest jego władcą, znajduje się w swoim znaku, a Księżyc separuje od koniunkcji z nim i przenosi swoją moc na Saturna, który jest władcą ascendentu i dyspozytorem Punktu Fortuny, jak również władcą drugiego domu pytającego. Na tej podstawie pocieszyłem tępego mężczyznę i zapewniłem go, że nie ma powodu do obaw, iż nie dostanie posagu żony, bo uzyska, cokolwiek zostało mu obiecane. I pocieszyłem go, że jest ona cnotliwą, szlachetną kobietą, ale nieco dumną. Wszystko to okazało się prawdą, co pytający potwierdził mi osobiście.
 


Tłumaczenie i redakcja:
Izabela Podlaska-Konkel

 


Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 3.0 Polska.

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne - Projekt ASTROGutenberg - klasyka astrologii za darmo

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.