Astroportal.pl

Czy wynegocjujemy zniżkę?

Izabela Podlaska-Konkel

Zadzwonił do mnie mój znajomy, z prośbą o poradę w sprawie kupna mieszkania. Razem ze swoją dziewczyną negocjują kupno mieszkania na wtórnym rynku. Cena jest dość wysoka, chcą więc trochę zbić cenę. Zaproponowali sprzedającemu 10 % zniżki. Postawiłam horoskop na moment zrozumienia pytania i zaczęłam przyglądać się rysunkowi.

Horoskop horarny: Czy wynegocjujemy zniżkę?

Pytanie: Czy wynegocjujemy zniżkę przy kupnie tego mieszkania? 9.05.2008 o godz.12:00, Warszawa


Kupić, nie kupić – potargować można
Ascendent w znaku Lwa i jego władca Słońce reprezentuje znajomego i jego dziewczynę, którzy zadają pytanie i negocjują kupno mieszkania. Wskazuje to na ich optymizm i pewność siebie. Oboje chcą szybko dobić targu, bo mieszkanie im się podoba, jest w dobrej starej dzielnicy z klimatem, jak na znak Lwa przystało. W koniunkcji z Ascendentem jest jednak maleficzny Węzeł Południowy. Nie wróży to dobrze kupującym, ani ich sytuacji – muszą coś kupić w miarę szybko. Słońce jest w znaku Byka (tradycyjnie związanym z pieniędzmi i ziemią) w dziesiątym domu, blisko MC, które oznacza cenę nieruchomości. Z tego widać, że negocjacje wkroczyły w fazę ostateczną. Słońce jest w niekorzystnej kwadraturze do osi Asc - Dsc. Ich pozycja negocjacyjna jest więc słaba, niedopasowana do sytuacji i trudno im będzie narzucić ton tym negocjacjom. Księżyc, współsygnifikator pytającego, jest w swoim władztwie w Raku w domu jedenastym. Księżyc jest tu bardzo zmienny, emocjonalny, wodny i tak do transakcji podchodzą moi znajomi. Z jednej strony podoba im się mieszkanie, z drugiej jednak nie mają pewności, czy mają kupić właśnie to lokum. Wahanie i zmienność jest charakterystyczna dla znaku Raka. Pewnie dlatego zasięgają rad i opinii rodziny i znajomych.

Sprzedający jest reprezentowany w tym horoskopie przez dom siódmy, który jest w znaku Wodnika, a którego władcą jest planeta Saturn, która przebywa w ziemskim znaku Panny w pierwszym domu horoskopu (który mówi o kupujących), co wskazuje szczere intencje sprzedającego i chęć przeprowadzenia transakcji, ale tylko i wyłącznie na swoich warunkach.
Dom marzeń?

Pozycja Księżyca jest bardzo silna przez władztwo, ale opisuje głównie emocje i okoliczności sytuacji, w jakiej znajduje się pytający. Księżyc w rodzinnym i spokojny znaku Raka w jedenastym domu, który oznacza marzenia i aspiracje, doskonale oddaje nastawienie Pawła i Dominiki. Oboje mają już za sobą mieszkanie w różnych miastach i mieszkaniach, teraz szukają mieszkania wyjątkowego, w którym żyje się dobrze i wygodnie i które spełniałoby ich wymagania, a także marzenia o idealnym mieszkaniu. Księżyc dodatkowo zmierza do aplikacyjnej kwadratury z Punktem Fortuny. Wydadzą krocie, ale będą potem niezadowoleni, to nie jest jeszcze to mieszkanie.

Pytanie dotyczy domu czwartego, ponieważ w całej sprawie chodzi o kupno mieszkania. Dom czwarty wypada w znaku Skorpiona, jego władcą jest więc Mars, który jest w tym horoskopie w bardzo słabej pozycji, bo w znaku Raka, czyli w upadku. Oznacza to niekorzystną sytuację samego mieszkania, jego wyglądu lub otoczenia. Jest to wskazówka, że nie jest to idealne mieszkanie dla kupujących, mimo że teraz im się takie wydaje. Mars jest w XII domu horoskopu, co dodatkowo czyni podejrzanym stan nieruchomości. Potem okazało się, że mieszkanie jest na czwartym piętrze od południowo zachodniej strony i przez większą część dnia jest bardzo nasłonecznione i gorące, co idealnie pokazuje gorący i suchy Mars jako sygnifikator mieszkania. Są tam zainstalowane specjalne rolety przeciwsłoneczne, a to z kolei sprawia, że mieszkanie za dnia musi być zaciemnione, czyli ukryte – co pokazuje znak Skorpiona na wierzchołku czwartego domu. Mars jest w ostatnim stopniu znaku, za chwilę przejdzie do znaku Lwa. Czyli sytuacja samego mieszkania zaraz się zmieni – ktoś je kupi, albo wynajmie.

Za ile się sprzeda?
O cenie mieszkania wyrokujemy w horoskopie horarnym z kondycji domu dziesiątego. Tutaj dziesiąty dom jest w znaku ziemskiego Byka, co harmonizuje ze znakiem zodiaku i naturą planety Saturn – sygnifikatora sprzedającego. To od razy pokazuje nam niechęć sprzedającego do obniżenia ceny czy zmiany warunków sprzedaży. Wenus, władczyni dziesiątego domu, jest bardzo silna, bo przebywa w swoim władztwie w znaku Byka w koniunkcji z osią MC. Cena jest wysoka, ale tak będzie i basta – Wenus w swoim władztwie dyktuje warunki cenowe i nie sprzeda się tanio. Wenus jest w domu dziewiątym, upadającym, co dodatkowo wskazuje, że cena nie jest korzystna i nie warto kupować tego mieszkania za tą sumę. Wenus również jest ogólnym symbolem negocjacji, jako władca znaku Wagi i siódmego domu. Jak widać po ziemskim znaku Byka, będą to mało dynamiczne negocjacje typu pozycyjnego.

Etapy i rozwój negocjacji pokażą nam aspekty planet. MC minęło już koniunkcję z Wenus i aspekt się rozchodzi – cena się nie zmieni. MC wprawdzie tworzy aplikacyjny aspekt z Księżycem, ale jest to sekstyl, który mówi o okazji, która może się na krótko pojawić, ale nie o szczęśliwym rozwoju sprawy, na co wskazywałby trygon. Na trudności w wynegocjowaniu zniżki wskazuje Księżyc, który tworzy niestety separacyjny aspekt z Wenus, co przesądza o zakończeniu negocjacji niemalże w momencie, kiedy się rozpoczęły. Księżyc tworzy aplikacyjną opozycję z Jowiszem, który włada domem VIII w horoskopie pytania, czyli drugim od siódmego – czyli oznacza pieniądze sprzedającego. To daje nadzieję, że do transakcji może dojść, jednak nie zapowiada uzyskania zniżki. Księżyc jest jednak daleko od Jowisza, ma około 8 stopni do pokonania. Opozycja jest aspektem konfrontacyjnym. Jeśli moim znajomym uda się bezpośrednio porozmawiać o cenie ze sprzedającym, bez pośredników, to jest nikła szansa, że ten zgodzi się na zniżkę. Tak się jednak nie stało. Kiedy powiedziałam o tym Pawłowi, stwierdził, że widzieli się tylko raz na początku i teraz sprzedający nie chce się tym sam zajmować i obie strony negocjują za pośrednictwem agentów sprzedaży.

Saturn nie tworzy żadnych aspektów do innych planet, w tym do Słońca, sygnifikatora kupujących. Do transakcji więc nie dojdzie. Co więcej, brak aspektów i ziemska natura planety oznaczającej sprzedającego w tym horoskopie wskazuje, że sprzedającemu tak naprawdę nie zależy na dobiciu targu. Później okazało się, że mieszkanie jest od roku wystawione na sprzedaż. Właściciel natomiast czeka nie wiadomo na co i twierdzi, że jeśli nie sprzeda mieszkania za cenę, jaką podał, to je wynajmie.

Odpowiedź na podstawie horoskopu horarnego brzmi, że nie uda im się wynegocjować 10% zniżki, a tak naprawdę żadnej zniżki nie uzyskają, bo sprzedający nie chce obniżyć ceny i nie zależy mu na sprzedaży mieszkania akurat w tym momencie. Paweł i Dominika chcieli wiedzieć, czy opłaca się czekać, aż sprzedający zmięknie i czy w ogóle się to stanie. Z układów planet wynika, że nie doczekają się na zniżkę, a wręcz sytuacja samego mieszkania się zmieni.


Analiza horoskopu i udzielenie odpowiedzi 9 maja 2008, spisanie 14 maja 2008 r., Warszawa

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.