Astroportal.pl

Horoskop Jarosława Kaczyńskiego

Autor: Robert Antoniak

Zacznę nieco anegdotycznie. Przez ostatnie lata mieliśmy w Polsce dwu-królewie. Będąc kiedyś w restauracji na krakowskim rynku, zapytałem kelnerki co się dzieje, że nagle zostaliśmy otoczeni przez pracowników BOR-u? Nie zamawiałem ochrony do obiadu. Zaraz będzie u nas głowa państwa, tylko nie wiemy czy Duda czy Kaczyński – odrzekła. Wniosek jest taki, że jeden król to ten prawdziwy, szara eminencja, a drugi to pięknie wysławiająca się marionetka. I chciałoby się powiedzieć „umarł król, niech żyje król”, a zatem co widać w horoskopie Kaczyńskiego? Wielokrotnie na przemian prognozowano, a to jego zapędy dyktatorskie, następnie upadki, a nawet rozpad jego dziecka - partii PiS, a Jarosław niczym Słońce Narodu niewzruszenie trwał i trwał, i trwał… i mam trochę niedosyt, bo w netach ciągle z urojeniem rozpisywano się o czarnych chmurach nad jego głową, a nigdy (może przeoczyłem) o jego nadzwyczajnym urodzeniu.

Tak, nadzwyczajnym! Nie jestem sympatykiem JK, ale jako astrolog zawsze byłem pod wrażeniem działania jego horoskopu. Jest w nim wiele żelaznych argumentów tłumaczących dlaczego przez długie lata Jarosław Kaczyński dzierżył tak ogromną władzę. Co by o nim nie mówić, to trudno się oprzeć wrażeniu, że to jeden z najbardziej wytrawnych i przebiegłych graczy politycznych. Przez jednych hołubiony, przyrównywany nawet do samego Napoleona (uchowaj Boże), przez innych zaś znienawidzony. Człowiek tajemnica, żyjący sobie z kotkiem, bez rodziny, prawa jazdy i konta bankowego, ale fakt niepodważalny jest taki, że od dzieciństwa otacza go sława, a ogromne wsparcie jakie mu towarzyszy od urodzenia, to silne wpływy kosmiczne, bo horoskop Kaczyńskiego jest wzmacniany aż przez 8 ważnych gwiazd stałych. Dwie gwiazdy królewskie oraz trzy gwiazdy pierwszej wielkości, co musiało skutkować wyniesieniem JK na polityczne trony. I w tym właśnie tkwi cały jego fenomen.

Nieprzejednanie od dawna twierdzę, że jego oficjalna godzina urodzenia jest najbardziej zbliżona do tej prawdziwej, jednak po rektyfikacji animodarem i monomoiriami ustawiłem ją na godzinę 1.56. Ascendent Kaczyńskiego leży w Byku (krótka szyja)! Nie w Wodniku jak optują niektórzy. Jarosław Kaczyński nie ma wyglądu Wodnika! A skoro jego brat Lech wypełnił scenariusz życia jaki mu zafundował Algol w końcówce Byka, to trudno przyjąć by pierwszy bliźniak Jarosław urodził się ponad 3 godziny wcześniej dnia poprzedniego.

Ascendent Kaczyńskiego znajduje się w Byku w okolicach 6/7 st. i jest to transcendentny stopień reformatorów, wspierany poprzez koniunkcję z gwiazdą Mothallah (kontakty z masonerią i tajnymi organizacjami), co mogło by tłumaczyć opiekę jakiejś cudownej ręki nad jego osobą. Ponadto Wenus, planeta władająca ascendentem Kaczyńskiego jest w koniunkcji z Syriuszem obdarzającym honorami, niesie ona bogactwo i sławę, a w aspekcie z Wegą na MC dawać może władzę i nadzwyczajne sukcesy. Skierujmy też uwagę na władcę Słońca czyli Merkurego w swoim domicylu. Mamy tu koniunkcję z królewskim Aldebaranem (odpowiedzialne stanowiska i zaszczyty publiczne, zdobywanie władzy i bogactwa), a obok silna koniunkcja Marsa z Prima Hyadum, pchającą do polityki, władzy oraz ogromnych sukcesów życiowych.


Horoskop Jarosława Kaczyńskiego


Na marginesie Merkury Kaczyńskiego to władca domu służby i małych zwierzątek czyli kotki i pieski. Obok władcy Słońca znajduje się Mars, sygnifikator policji i wojska, co absolutnie nie dziwi dlaczego Kaczyński obsesyjnie korzystał z ochrony policji.

W horoskopie Kaczyńskiego w domu 10. (praca zawodowa) znajduje się Jowisz, planeta władająca 9 sektorem odpowiedzialnym za prawo i wykształcenie wyższe. Z wykształcenia jest on przecież prawnikiem, a nie młynarzem. Jowisz jest również wspierany koniunkcją z gwiazdą Altair, która sprzyja właśnie prawnikom oraz dowódcom, ale koniunkcja Altair z Jowiszem niesie również fałszywą religijność i kościelną hipokryzję. Nic dodać, nic ująć!

Im dłuższe życie tym więcej honorów, a to z uwagi na precesję królewskiego Regulusa do znaku Panny w 2011-2012, który zbliżył się do koniunkcji z Saturnem i Ceres. I w stosunku do tej pary planet bądźmy całkiem obiektywni. Ceres to przecież symbol matki karmicielki, jest to druga planeta władająca Rakiem, a w przypadku Kaczyńskiego kiedy Saturn rządzi władzą, a Ceres 4 domem (rodzina, korzenie ojczyzna), to nie dziwi wcale, że Kaczyński chciał być postrzegany jako karmiciel narodu. Nikt inny tylko on dał przyzwolenie, a może wręcz rządowy nakaz by wspierać i dokarmiać zasiłkami potrzebujące rodziny (500 plusy, trzynastki etc.). I nie wątpię, że historia zapamięta go jako drugiego Kuronia rozlewającego symboliczną zupę. To tyle w kilku słowach o jego urodzeniu.

A co widzimy na dziś?

Mamy tu kilka arcyważnych progresywnych aspektów, w tym 3 koniunkcje. Ascendent od 2010 roku jest w złączeniu z Marsem i aktualnie tworzą koniunkcję z gwiazdą Procyon, co jest aspektem bardzo niebezpiecznym, wyzwalającym okrucieństwo, przemoc, skandale, oszczerstwa oraz niosącym ruinę i hańbę.

Progresje sekundarne

Medium Coeli (dom władzy) tranzytuje gwiazdę Scheat w ostatnim stopniu Ryb (ostatni znak zodiaku i symboliczna granica życia). Wenus władająca radiksowym ascendentem jest w złączeniu z Neptunem uściślając jednocześnie kwadraturę do natalnego MC. Sprawia to wrażenie, jakby władza, którą dzierży JK tonęła w głębokich odmętach politycznego oceanu.

Zwróćmy jeszcze uwagę na kolejną i zarazem najważniejszą koniunkcję, aplikacyjne połączenie progresji Słońca z Saturnem, władcą domu 6, 7 i 8 oraz radiksowego 10, 11. Powyższe aspekty będą się uściślać na przestrzeni kolejnych kilku - kilkunastu miesięcy tworząc jednocześnie koniunkcję z gwiazdą Alioth w gwiazdozbiorze Wielkiej Niedźwiedzicy. Z uwagi na dużą odległość tej gwiazdy od ekliptyki trudno określić jaki odniesie to skutek, nie mniej jednak gwiazda przejawia niszczącą energię marsową, nierzadko jest przyczyną paraliżów i różnych myśli samobójczych.

Warto tu jeszcze wspomnieć o bardzo ważnym wydarzeniu astrologicznym tj. ostatnim zaćmieniu Księżyca na ascendencie Kaczyńskiego, które miało miejsce 28 października 2023, krótko po wyborach i krótko przed zaprzysiężeniem rządu Morawieckiego. Tak naprawdę to fatum i polityczna śmierć! Zaćmienie z Marsem w 7 domu uaktywniło wszystkich otwartych wrogów Kaczyńskiego. Wobec powyższych astrologicznych konfiguracji wyłania się coraz bardziej klarowny obraz politycznej, psychicznej oraz fizycznej kondycji Jarosława Kaczyńskiego.

Zaćmienie Księżyca

Jeśli do tego obrazu dołożymy profekcje w których Księżyc odgrywa rolę władcy roku 74 (dom upadający w Raku), to Solariusz 2023-2024 ze spalonym Księżycem (psychika i stan emocji) dopełnia jakby obraz niemocy i ogólnej kondycji wypalonego porażką Jarosława Kaczyńskiego. Wobec takich okoliczności niepokoić może Neptun w kwadraturze do Słońca, aplikacyjna kwadratura Marsa z Uranem (wł. solarnego asc) oraz Pluton na solarnym ascendencie i radiksowym Jowiszu, dyspozytorze domu 8. Przy takich energiach Pluton potrafi uruchomić najbardziej destrukcyjne siły, obsesyjnie popychać do zniewolenia innych oraz czynów niegodnych jednostki ludzkiej.

Solariusz 2023

Całości tej krótkiej analizy dopełnia firdaria. Kiedy piszę ten tekst, na niebie uformował się nów Księżyca, a osie węzłów karmicznych z niesamowitą dokłądnością powróciły w swoje pozycje urodzeniowe (6 dom – służba państwowa). W horoskopie Jarosława Kaczyńskiego okres 18.06.2022 - 17.06.2024 przypadający na 73-75 rok życia to lata władane przez Węzeł Południowy. Okres taki najczęściej charakteryzuje się „przeprowadzką”, rezygnacją ze stanowisk i odchodzeniem od pracy, to czas izolacji i trudności odnalezienia miejsca w życiu. W przypadku osób bardzo aktywnych życiowo jest to obranie całkowicie nowego kierunku, co sugeruje, że prezes Prawa i Sprawiedliwości powinien się udać w odosobnienie i dokonać oceny wszystkich lekcji życia. Znaczyłoby to, że Jot Ka powinien przestać nadawać.


Robert Antoniak, Londyn, 12.12.2023 godz. 23.32

Wykresy obliczono i wygenerowano z programu Astrolog 4.3

 

Na Astroportalu przeczytasz również inne moje artykuły:

Lilith: mroczna bogini naszej duszy

Wybory prezydenckie w USA 2016 

Wybory prezydenckie Francji 2017

Horoskop Andrzeja Dudy III Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Gwiazda Betlejemska - tajemnica Trzech Magów

Śmierć syna Lecha Wałęsy

Piękna i Bestia czyli horoskop mordercy

Horoskop II wojny światowej. Jak do niej doszło? cz. 1

Horoskop II wojny światowej. Jak do niej doszło? cz. 2

Doda Elektroda, zawsze jest na nią moda

Andrea Bocelli - pocałunek Boga

Droga na szczyt - Horoskop Tomka Mackiewicza

Piekło Australii - rok w kolorach Marsa

Wielki reset 2020

Boris Johnson w "koronie"

Wybory w Polsce 2020: kto zostanie prezydentem?

Gwiazdy Putina - horoskop nieznany

Ingres 2023: Upadek króla


Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.