Astroportal.pl

Piękny William i cierpliwa Kate

Izabela Podlaska-Konkel

Po ośmiu latach znajomości drugi w kolejności następca tronu angielskiego Książę William oświadczył się 16.11.2010 roku Kate Middleton. Jako dowód swoich uczuć dał jej pierścionek zaręczynowy swojej matki Księżny Diany. Czy to znak, że narzeczona i przyszła żona księcia będzie drugą Lady Di, którą uwielbiały tłumy?

Cierpliwy Koziorożec
Książę poznał Kate podczas pokazu mody na uniwersytecie St. Andrews w Szkocji, gdzie razem studiowali historię sztuki. To dziewczyna spoza sfer arystokratycznych, córka pilota i stewardessy, którzy dorobili się fortuny na rodzinnej firmie Party Pieces zajmującej się sprzedażą dekoracji na różne przyjęcia. Mimo to królowa Elżbieta wydała oficjalną zgodę na ślub młodej pary i bardzo się ucieszyła z decyzji wnuka. Kate jest cierpliwym i wytrwałym Koziorożcem. Przeczekała niejeden kryzys w tym związku, bo parze zdarzały się burzliwe rozstania i powroty.

William i Kate

 

Horoskop Kate Middleton

Catherine Middleton ur 9.01.1982 r., brak godziny urodzenia, Reading (Berkshire), UK, klasyfikacja: X, źródło: astrodatabank.com


W horoskopie narzeczonej księcia oprócz cierpliwości jest jeszcze jedna cecha – determinacja w dążeniu do tego, aby zdobyć to, czego chce. Świadczą o tym relacje Słońca w jej horoskopie z trzema silnymi planetami: wojowniczym Marsem, wytrwałym i zdyscyplinowanym Saturnem oraz Plutonem, który daje siłę psychiczną i umiejętność wpływania na ludzi. Cicha Kate nie dała się odstawić na boczny tor i nawet wtedy, kiedy było między nimi źle, umiała zachowywać się tak, żeby księcia do siebie przywiązać. Atrakcyjna brunetka nie narzekała na pewno nigdy na brak adoratorów, o czym w horoskopie świadczy też połączenie Wenus (mężczyźni) z Jowiszem (szczęście i dużo nowych okazji). Umie jednak zachować dyskrecję i racjonalnie myśleć o uczuciach, bo jej Księżyc (emocje) jest w ryzach Saturna (samodyscyplina). Nie będzie więc bohaterką skandali, chociaż i tak powinna uważać, bo ma bardzo dużo przyjaciół płci przeciwnej (Wenus i Merkury w znaku Wodnika), co i tak może powodować plotki. Jest niezależną osobą i trudno ją przekonać do czegoś, w co nie wierzy. Księżyc w znaku Raka czyni z niej jednak osobę wrażliwą i skromną, przez co idealnie nadaje się na królewskie salony. Nie będzie jednak drugą Lady Di, bo brak jej otwartości i bezwarunkowego ciepła i uczuć, jakie księżna dawała ludziom. To raczej William będzie postrzegany jako jej następca – książę ludzkich serc.

Podczas ogłaszania zaręczyn William w tonie charakterystycznym dla angielskiego poczucia humoru zagroził, że jeśli Kate zgubi pierścionek, to będzie miała kłopoty. Aż nasuwa się pytanie – kto i co jest tu ważniejsze: pierścionek czy narzeczona?

Książę z bajki
Książę William przez ostatnie kilka lat był na pewno najbardziej obleganym kandydatem na męża. Kate zazdrościły tłumy wielbicielek Williama i na pewno niejedna z nich próbowała zwrócić na siebie jego uwagę i zdobyć jego serce.

Horoskop księcia Williama

Książę William ur 21.06.1982, godz. 21:03 (BST -1:00), Londyn, UK, klasyfikacja: AA,
źródło: astrodatabank, godzina z aktu urodzenia


William po matce odziedziczył wszystko, co piękne i urokliwe. Tak jak ona ma Słońce w rodzinnym, troskliwym i współczującym Raku, co umożliwi mu rozwijanie charytatywnej działalności matki. Tak samo jak Lady Di ma położoną w horoskopie planetę piękna i związków Wenus - w znaku Byka. To oznacza, że William będzie się cieszył niesłabnącą popularnością i uwielbieniem Brytyjczyków i fanów na całym świecie. Ma jednak, podobnie jak jego matka, słabość do flirtów i miłostek. Kate będzie więc musiała przymykać oko na pewne jego zachowania – co w rodzinie królewskiej jest praktykowane od wieków. W okresach, kiedy nie byli ze sobą, książę William był widywany z różnymi kobietami na przyjęciach. Raz nawet przyłapano go na flirtowaniu z Paris Hilton i Christiną Aguilerą, amerykańskimi gwiazdkami popkultury.

Horoskop Diany Spencer

Diana Spencer, księżna Walii ur 1.07.1961 godz. 19:45 (-1:00), Sandringham, Anglia, klasyfikacja: A,
źródło: astrodatabank, godzina od matki


Z matką łączy go również znak Strzelca, w którym oboje mają ascendent – punkt w horoskopie, który określa, jak postrzegają nas inni ludzie i jak działamy. Diana była bardzo otwarta na ludzi, lubiła uczyć się nowych rzeczy i występowała w obronie pokrzywdzonych i chorych. Taki sam będzie William, który już za młodu przyciągał uwagę tłumów i był postrzegany jako ten lepszy, grzeczniejszy i bardziej godny tronu syn Diany i Karola. W przeciwieństwie do ojca, William ma dar przemówień i nie będzie obiektem żartów i drwin z powodu swoich niezręcznych wystąpień publicznych. Merkury, planeta komunikacji i wysławiania się, jest w jego horoskopie w bardzo dobrym położeniu – w znaku elokwentnych i inteligentnych Bliźniąt.

Miłość czy przyjaźń?
Wszyscy zastanawiają się, jak głębokie uczucie wiąże tych młodych. Z ich horoskopów wynika, że są sobie przeznaczeni. Jej Księżyc w Raku harmonijnie działa na jego Słońce i Księżyc w tym samym znaku zodiaku. To w astrologii wskaźnik porozumienia bez słów i silnej emocjonalnej więzi, jaka między nimi jest. Oboje jednak mają w swoich horoskopach trudne planety (Marsa, Saturna i Plutona) w znaku Wagi, która oznacza partnerstwo i społeczne obowiązki. To dlatego tak długo zwlekali z decyzją o ślubie. Książę wciąż pamięta, jak tragicznie potoczyły się losy jego matki po rozwodzie z Karolem. To nie ułatwiało mu decyzji o własnym ślubie. Kate ma pewnie podobne doświadczenia, choć jej rodzice są razem do dziś. Oboje uważają więc, że małżeństwo to obowiązek, który trzeba na siebie w życiu wziąć.


Horoskop porownawczy Williama i Kate
Horoskop porównawczy Williama i Kate

O tym, jak trudna była to dla nich decyzja, świadczą fakty. Od ośmiu lat są już parą, aż rok dyskutowali o ślubie. William nosił przez trzy tygodnie pierścionek w plecaku, zanim zdecydował się oświadczyć podczas wakacji w Kenii. Nie wiemy, co ostatecznie przekonało księcia do oświadczyn. W jego horoskopie natomiast widać, że teraz poczuł, iż musi wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje życie, a także wypełnić obowiązki, jakie nakłada na niego fakt bycia księciem (dopiero co Pluton i Saturn działały na jego Słońce i Księżyc). I taki jest cel tego małżeństwa – stworzyć rodzinę, aby zapewnić trwałość i ciągłość rodziny królewskiej. Tylko czy książę William wytrzyma taką presję? Po matce odziedziczył wrażliwość i duże wymagania wobec związków. Kate na pewno go nie opuści. Ale on sam może nie raz zmienić obiekt swoich uczuć i wpakować się w emocjonalne tarapaty. Jednak Brytyjczycy i tak będą go zawsze kochać i wszystko mu wybaczać.


Warszawa, 22.11.2010
Pierwsza publikacja artykułu w tygodniku "Gwiazdy mówią" w grudniu 2010 r.
 

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.