Astroportal.pl

O trygonie Jowisza z Neptunem

Mił‚osł‚awa Krogulska

O Jowiszu i Neptunie, w kontekście trygonu tych planet, który miał miejsce 19.08.2018. Czy to ważny aspekt? Z jednej strony tak, z drugiej pewnie nie, bo to dość skomplikowana sprawa.

Naturą Skorpiona jest ukrywanie i ściąganie w dół. Ten znak zodiaku przynależy do jesieni, to terytorium żywiołu wody, jego astrologiczna jakość jest stała. Włada nim Mars, ale nie jako wojownik z mieczem, który rzuca rękawicę i szarżuje na wroga w samo południe, ale jako Mars skryty morderca, który chowa za pazuchą sztylet lub truciznę, uśmiecha się i cierpliwie czeka na swój moment. Pluton świetnie się tu odnalazł, jako nowy współwładca, no cóż za koincydencja. Woda, emocje, noc, czekanie, przeszłość, strach, konieczność przetrwania w niesprzyjających warunkach - to natura znaku Skorpiona. To woda, która musi ukryć się pod ziemią, żeby nie zamarznąć. Tu nie ma czym się podzielić z innymi i nie ma z czego się cieszyć, bo koniec jest realnym zagrożeniem.

Tymczasem Jowisz, jako planeta dzienna i męska, oznacza w astrologii wielką ekspansję. Naturą Jowisza jest przekraczanie barier, ciągnięcie do góry, wzrost, pomnażanie, a nie skorpioniczne kombinacje. To szczerość, radość, optymizm, wiara w swoje możliwości, a także honor i godność osobista. Tam, gdzie mamy Jowisza w horoskopie, tam nam się chce, to nas kręci, to nas odciąga od mentalnego pługa, to nam daje perspektywę i nakręca na przyszłość. Jowisz to przyszłość i wiara w nią, Skorpion to przeszłość, o której nie da się zapomnieć.

Jak widać w znaku Skorpiona Jowisz nie za bardzo może się wykazać swoimi czystymi kwalifikacjami. Jest w miejscu, gdzie szlachetne gesty nic nie znaczą, bo trzeba ryć norę w ziemi i czekać na swój moment. Ktoś musi wrzucić magiczny miecz do jeziora, musi go schować, żeby potem bohater mógł ten miecz wyciągnąć - i to jest symboliczny obraz przejścia Jowisza przez Skorpiona. Efektów na pierwszy rzut oka nie widać. Ważne rzeczy dzieją się w ukryciu, nie można o nich powiedzieć, nie można się nimi podzielić, perły trzeba schować - to wynika z zasady, że znak zodiaku narzuca warunki, planeta ma swój program działania i musi go modyfikować w zależności od możliwości, jakie daje znak.

Jowisz w Skorpionie uczy, że czasami trzeba schylić głowę i zaczekać, choć powinniśmy natychmiast dać przeciwnikowi w twarz czy wyjść trzaskając drzwiami. Jowisz to odważna młodość, Skorpion to doświadczenie i przebiegłość. Jowisz jest więc w trudnym położeniu, ale w listopadzie wejdzie do Strzelca, znaku bezkresu nieba i swojego królestwa, i wszystko się zmieni, bo będzie władcą nieba (razem z Saturnem, ale to inna historia). Jednak teraz, w przebraniu żebraka, jest już blisko swoich rogatek i nikt go nie poznaje, ale jak wiemy z każdej dobrej telenoweli, największe komplikacje są w przedostatnim odcinku.

Gdy gry włączył się Neptun, pan podskórnych wód i władca zamieszania, który przemierza swoje królestwo, czyli znak Ryb. Jowisz też tam włada, jako władca bezkresu wody. Trygon jest aspektem komunikacji, ułatwiania i otwierania nowych perspektyw. Trygon Neptuna daje Jowiszowi nadzieję, wskazuje drogę, jest jak światło z latarni morskiej, które daje zakodowane sygnały. Więc w jakiś sposób ten aspekt związany jest z nadzieją, z odzyskaniem poczucia, że jednak warto czekać i nawet w przebraniu iść w wyznaczonym kierunku.

Kto ma ten aspekt podpięty do swojego horoskopu urodzeniowego, może poczuć takie właśnie energie w najbliższych dniach. Może poczuć, że trzeba w coś uwierzyć, że to jest realne, że jednak się spełni. Może więc podczas trygonu się coś wyłoni z tego oceanu naszych myśli, co będzie warte, aby za tym podążać.

Ale z Neptunem nigdy nie wiadomo, bo może to wcale nie latarnia morska, tylko dzieci palą ognisko na brzegu? Więc wierzyć, czy nie wierzyć?

Opublikowane na Astroportal.pl 11.09.2018

Miłosława Krogulska astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.