Astroportal.pl

Sposób na Wodnika

Mił‚osł‚awa Krogulska

Wodnik to znak powietrzny i stały, a więc piekielnie inteligentny i bardzo uparty. Nazywany jest buntownikiem zodiaku, bo wszystko chce robić po swojemu. Za nic ma reguły, zawsze znajdzie słaby punkt, zwali z piedestału każdy autorytet. Bo tak naprawdę to on chciałby rządzić światem. Tylko nie za bardzo wie, jak się do tego zabrać. Aby żyć z Wodnikiem trzeba mieć cierpliwość i poczucie humoru. Przychodzi i odchodzi, kiedy chce. I ciągle ma pretensje, że nikt go nie rozumie.

1. Nie, bo nie
Jeśli Wodnik nie chce czegoś zrobić, to tego nie zrobi. Obojętnie czy ma dwa lata, czy sto dwa. Jako znak stały jest uparty do nieprzytomności. Kiedy wbije coś sobie do głowy, nie ma na to rady. Dyskusje i awantury nic nie dadzą, bo jest mistrzem odwracania kota do góry ogonem. Szybko okaże się, że to ty dręczysz go i męczysz. A przyparty do muru obraża się, urządza ciche dni, a do tematu nagle wraca, kiedy już wszyscy zdążyli o tym zapomnieć.

Rada: Trzeba przeczekać albo po prostu robić swoje z nadzieją, że jak będzie fajnie, to Wodnik w końcu sam się do nas przyłączy.

2. Zaraz
Zaraz to taka duża bakteria, która zainfekowała większość Wodników. Z tego powodu czas płynie dla Wodników inaczej, niż dla reszty zodiaku. Zaraz to znaczy za godzinę, za tydzień lub za miesiąc, zależnie od nastroju Wodnika. Bo zaraz może być też natychmiast. Z tego powodu planowanie czegokolwiek z Wodnikiem jest takie trudne, bo nigdy nie wiadomo, czy zaraz nie zaatakuje.

Rada: Większość Wodników jest rozkosznie leniwa. Gdy zorientują się, że nie chcesz czekać i sam zabierasz się za pilną robotę, palcem nie kiwną.

3. Mnie to nie dotyczy
Terminy, regulaminy i przepisy są dla niewolników, a nie dla Wodników. Nawet jeśli Wodnik im podlega, to interpretuje je po swojemu, czyli tak, żeby to jemu było wygodnie. Spóźnienia, dyskusje z drogówką, afery w administracji ubarwiają jego codzienność. Byłoby prościej się podporządkować, ale nie, honor na to nie pozwala.

Rada: Nie ma na to rady. Chcesz mieć spokój, to regularnie przeglądaj pocztę i miej baczenie na wspólne rachunki. Zresztą z czasem i tak sam zwali ci to na głowę.

4. Moja tradycja
Podejście Wodników do tradycji jest, lekko mówiąc, dziwne. Wodniki mają tradycję, ale własną. Z oficjalną walczą mniej lub bardziej otwarcie. Pizza na święta – a czemu nie? Przyzwyczaja się do swoich małych dziwactw, troskliwie je pielęgnuje i rodzina ani się spostrzeże, że tańczy tak, jak Wodnik jej zagra. Bo na to, że Wodnik dopasuje się do reszty, nie ma co liczyć.

Rada: Poszukaj pozytywów. A może też nie cierpisz niektórych zwyczajów? Zwal winę na Wodnika i odetchnij z ulgą.

5. Gdzie są moi przyjaciele?
Wodnik lubi ludzi, ale nie wszystkich. Otacza się wyselekcjonowanym gronem przyjaciół, często z bardzo dziwnych kręgów. Różnice pokoleniowe czy majątkowe Wodników nie dotyczą. Za takimi przyjaciółmi skoczy w ogień, mogą nawet być mu bliżsi niż własna rodzina. Z nimi chciałby spędzać święta i wakacje, zamiast jechać do teściowej na działkę.

Rada: Przyzwyczaj się do jego znajomych lub chociaż nie krytykuj ich przy Wodniku, bo dojdzie do wniosku, że to ty go nudzisz i ograniczasz. A może znajdziesz z nimi wspólne tematy?

6. Znowu mam doła
Wodnik udaje twardziela, ale to bardzo wrażliwy znak zodiaku. Filozofuje i wymądrza się, ale tak naprawdę ucieka przed konfrontacją z własnymi emocjami i uczuciami, bo nie za bardzo wie, co z nimi zrobić. Gdy coś go smuci lub nie układa się po jego myśli, zapada się w siebie. Melancholia Wodnika potrafi rozwijać się w ukryciu, dlatego trzeba go obserwować i reagować, gdy zanadto odsuwa się od świata.

Rada: Nie pocieszaj, tylko chwal! Wodnik potrzebuje ciepłych słów i czasami dobrej imprezy, na którą trzeba go raz na jakiś czas wyciągnąć, choćby zapierał się nogami.

Opublikowane na Astroportal.pl 5.02.2018

Miłosława Krogulska astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.