Astroportal.pl

Barany, Raki, Wagi, Koziorożce pod opieką Saturna 2018-2020

Mił‚osł‚awa Krogulska

Saturn przemierza znak Koziorożca do końca 2020 roku. Władca trosk i melancholii pokaże nam swoje łagodniejsze oblicze, bo w znaku Koziorożca czuje się doskonale. To jego władztwo, w tym znaku nie musi się nikogo słuchać i nikomu podporządkowywać. Nie trzeba się więc martwić, bo Saturn będzie życzliwy ludziom i światu. Ale nie znaczy to, że całkowicie odpuści. Znaki kardynalne, czyli Barany, Wagi, Raki i oczywiście Koziorożce, poczują lekkie tchnienie dyscypliny.

Koziorożce
Czas na planetarną wizytację! Król wraca do swojego pałacu i sprawdzi, jak się Koziorożce mają i czy robią, to co im w życiu potrzebne.
Ostatnio Saturn wszedł do tego znaku 12 listopada 1988 roku i pobył w nim do 5 lutego 1991. Świat się wtedy zmienił, ale Koziorożce przetrwały. Tym razem też dadzą sobie radę, ale koniunkcja zapowiada, że na zabawę nie będzie czasu. Saturn wymaga od was pracy i poważnego podejścia do życia. Ale tym razem ta praca ma sens, bo Koziorożce wybiorą mądrze i zainwestują w to, co rzeczywiście przyniesie im stabilizację i bezpieczeństwo. Niektóre Koziorożce uświadomią sobie wyraźnie, że życie jest jedno, czas płynie i nie ma co czekać, aż ktoś im pozwoli żyć pełnią życia. Te czeka porządna, saturniczna przemiana z małego koźlątka w dorosłego Koziorożca. Saturn oczyszcza, porządkuje i sprowadza na właściwą drogę. Dlatego pod jego wpływem Koziorożca nauczą się pozbywać tego, co przeszkadza. Nie będą też bały się zakończyć niepewnych relacji.

W miłości Saturn chce trwałości i stabilizacji, a nie skakania z kwiatka na kwiatek. Chciałby mieć porządek i spokój. Jednak Koziorożce muszą słuchać nie tylko Saturna, ale i serca. Jeśli przestrzega cię przed pakowaniem się w relacje z rozsądku, to lepiej go posłuchać, niż za kilka lat obudzić się z kasą, ale bez radości i miłości.

Raki
Rak to miękki i delikatny znak, ale pod wpływem Saturna buduje swój pancerz. Teraz hartuje się w Rakach stal, bo Saturn z przeciwległego znaku zodiaku pomęczy je opozycją. Pokaże Rakom, z kim warto się trzymać, a kto wcale nie jest ich przyjacielem. Pomoże samodzielnie stanąć na nogi i wyswobodzi Raki spod wpływów ludzi, którzy ograniczają racze możliwości. Opozycja to jednak aspekt trudny, bo konfrontuje nas z innymi ludźmi. Okaże się, że fochy i łzy nie działają, a ludzie wcale się z Rakami tak nie liczą, jak Raki sądziły. Dlatego pod jej wpływem Raki muszą nauczyć się same o sobie decydować, zamiast oglądać się na resztę zodiaku. Może być trudno, bo będzie mniej wsparcia i zrozumienia ze strony otoczenia. Ale ci przyjaciele, którzy okażą się tego warci, zostaną z Rakami na kolejne lata i będą prawdziwym wsparciem. Więc nie ma co płakać, trzeba postawić na siebie!

W miłości Saturn zrobi Rakom tor przeszkód, bo lubi zmuszać ludzi do walki o miłość i uwagę. Na takim tranzycie trzeba uważać, żeby nie zakochać się w kimś, o kogo trzeba będzie walczyć lub na kogo trzeba będzie czekać. Miłosne dramy mogą być wyczerpujące emocjonalnie, dlatego Raki muszą trzymać swoje serce w ryzach. Saturn stanowczo radzi trzymać się z daleka od podrywaczy, osobników zajętych. Uciekaj też od takich, którzy punktują twoje błędy i chcą, żebyś się zmienił pod ich dyktando. Saturn radzi ci, żebyś słuchał siebie i wierzył sobie.

Barany
Po co ja to wszystko robię? – zapytają Barany, które zmierzą się z kwadraturą Saturna. To aspekt wewnętrznej przemiany, pod wpływem którego Barany będą szukać właściwej motywacji. Saturn nie zrobi Baranom krzywdy, tylko popatrzy krytycznym wzrokiem i trochę je zdyscyplinuje. Postawi kilka trudnych, ale ważnych życiowych pytań: Jakie są twoje cele? Co naprawdę chciałbyś robić? Ile kasy potrzebujesz i co możesz zrobić, żeby ją zdobyć? Gdy Barany uświadomią sobie, co jest im naprawdę potrzebne aby cieszyć się życiem, a na co szkoda już czasu, to po prostu zabiorą się do roboty! I będą niezwykle skuteczne, bo Saturn podrzuci im przepis na to, jak być cierpliwym i dobrze wszystko planować. Otoczenie będzie zaskoczone, bo nagle skończy się baraniasta improwizacja oraz dobre serce dla tych, którzy weszli Baranom na głowę.

W miłości Saturn też będzie namawiać Barany na jeszcze więcej zdecydowania. Ukochany zwleka z oświadczynami czy ślubem? Obiecał super wakacje, ale się nie wywiązuje? Nie z Baranem takie numery! Kto chce z nim być, musi szybko spełniać obietnice, bo inaczej Baran uzna, że szkoda czasu na takie znajomości.

Wagi
Wagom kwadratura Saturna nie szkodzi, bo Saturn jest życzliwy dla tego znaku (bo jest w nim wywyższony). Dlatego Wagi do wszystkiego podejdą z filozoficznym spokojem. Kwadratura sprawi, że przestaną się przejmować zachciankami otoczenia i same będą wiedziały, co jest dla nich dobre. Zamiast pytać i zasięgać porady, będą podejmować samodzielne decyzje. Jednak to przyniesie trochę konfliktów, bo nowa postawa Wag nie każdemu się spodoba. Zwłaszcza w rodzinie Wagi przejmą dowodzenie i pokażą, co ma gdzie stać i jak ma być zrobione. Nie będzie taryfy ulgowej dla tych, którzy Wagi wykorzystują lub ich nie szanują! Saturn da Wagom poczucie mocy i odwagę do zmian. Warto jednak zadbać o zdrowie i kondycję, żeby na wszystko wystarczyło Wagom siły. Dlatego wakacje, wolny czas, hobby i czas dla siebie okażą się równie ważne, co kariera i obowiązki. Rodzina, dzieci, współpracownicy – wszyscy będą musieli stać się bardziej samodzielni. I przy okazji będą musieli trochę bardziej pomagać Wagom!

W miłości Saturn pokaże Wagom, jak wyznaczać granice i stawiać na swoim. Pomoże obronić się przed krewnymi lub znajomymi, którzy wtracają się w prywatne życie Wag. W związkach, które przechodzą kryzys, Saturn może trochę namieszać, bo pod jego wpływem Wagi nie będą takie zgodne i wyrozumiałe, jak zwykle. Ma być tak, jak Waga chce i koniec! Ale jeśli jest dobrze, to Saturn pomoże wspólnie inwestować w dom i rodzinę, żeby było bezpiecznie i stabilnie.

Jak skutecznie działać podczas tranzytu Saturna? Rady dla znaków kardynalnych:
1. Nic na szybko! Saturn radzi dokładnie przemyśleć każdą decyzję. Nie daj się presji, rób wszystko w swoim czasie. Pod jego wpływem praca trwa dłużej, ale daje konkretne wyniki.
2. Jedna rzecz naraz! Nawet jeśli masz podzielną uwagę, to teraz musisz wybrać sprawy, jakimi się zajmujesz. Saturn nie lubi prowizorki i zostawiania spraw na ostatnią chwilę.
3. Przeczekaj trudności! Czasami warto wycofać się na z góry ustalone pozycje, zamiast na siłę walczyć z całym światem. Daj sobie czas na zebranie sił, a postawisz na swoim, choć może to wymagać trochę więcej czasu niż zwykle.
4. Licz przede wszystkim na siebie. Podczas tranzutu Saturna otoczenie nie pali się, żeby we wszystkim pomagać i nie jest tak wyrozumiałe, jak zwykle.
4. Dbaj o zdrowie, regeneruj siły. Saturn pokazuje, jakie są nasze fizyczne ograniczenia. Nie lubi, jeśli przesadzasz z wysiłkiem, ćwiczeniami i ogromem pracy. W weekendy zwolnij tempo.

Opublikowane na Astroportal.pl 18.01.2018

Miłosława Krogulska astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.