Astroportal.pl

Sposób na Skorpiona

Mił‚osł‚awa Krogulska

Masz jakieś tajemnice? Uważaj, bo Skorpion już dawno wpadł na ich trop. Ten znak zodiaku znany jest ze swojej przenikliwości, uporu i konsekwencji w dążeniu do celu. Naturą Skorpiona jest popadanie w skrajności – albo białe, albo czarne, żadnych półcieni. Gdy masz go za przyjaciela, wygrałeś więcej niż milion w lotto. Gdy cię znienawidzi, przepadłeś. Będzie knuł przez lata jak cię dopaść i postawić na swoim.

1. Nie ma paranoika nad Skorpionika!
Ogląda horrory, patrzy ponuro i zakręca kaloryfery, bo taniej siedzieć w kocu? Cały on! Nie przekonasz Skorpiona, że żyjemy w złotej erze. Po nocach martwi się o przyszłość, za dnia liczy kasę i oszczędza na przyszłość. Musi zabezpieczyć się na każdą okoliczność, bo w głębi serca nie ufa nikomu i niczemu. W tajemnicy przed rodziną skupuje złoto, chomikuje puszki z jedzeniem po szafkach i inwestuje w ziemię, bo to jedyna pewna lokata.

Przydatna porada: Nie mów mu, że jakoś to będzie, bo i tak ci nie uwierzy. Zamiast się śmiać się z tej manii, doceń, że martwi się także o ciebie.

2. Najlepsza obrona to atak
Zrobił źle i wie o tym, ale zanim otworzysz usta, żeby porozmawiać, już cię zakrzyczał. Wypomni ci wszystko, byle tylko odwrócić uwagę od swoich błędów. Skorpion ma najgorszą opinię w zodiaku i jest z tego dumny, bo wcześnie zauważa, że jeśli wszyscy się go będą bać, to raczej go pierwsi nie zaatakują. Jeśli jest bezsilny, popada w depresję i choroby. Jednak nie daj się zwieść, bo w ostatniej chwili odwinie się i pokaże żądło.

Przydatna porada: Niczego nie wypominaj. Spuść zasłonę milczenia na jego pomyłki i porażki. Małą satysfakcją jest, że i tak będzie się potem latami zadręczał, że sobie z czymś nie poradził.

3. Czy jesteś w naszej bandzie?
Masz znajomych, których on nie zna albo nie lubi? To bardzo, bardzo źle. Skorpion zrobi wszystko, żeby cię od nich odciąć. Dla twojego dobra, bo mogliby zrobić wam jakąś krzywdę. Ufa tylko swoim ludziom, nawet jeśli mają różne wady. Latami ciągnie za sobą różne marudzące ogony, bo lepsze znane zło, niż niepewne nowe znajomości. Swoim skłonny jest nawet wybaczać różne przewinienia, choć publicznie lubi się chwalić, że nie daje nikomu drugiej szansy. Miłe jest to, że w towarzystwie zawsze stanie po twojej stronie, nawet jeśli nie masz racji.

Przydatna porada: Skorpion nie ufa obcym, dlatego nie urządzaj mu przyjęć niespodzianek i nie zapraszaj kogoś, kogo nie zna. A przede wszystkim nie opowiadaj nikomu, co się dzieje w domu.

4. Więcej seksu!
Nie kręcą cię łóżkowe wygibasy? To znajdź do pary inny znak zodiaku. Seks to dla Skorpiona błoga odskocznia od problemów, ale też wyraz wielkiego zaufania, bo w intymnych momentach odsłania się emocjonalnie. Jeśli czuje się odrzucony, relacja szybko się zakończy. Zdradzony Skorpion nie wybaczy, choćbyś błagał na kolanach. Zresztą bardzo trudno go zdradzić, bo jest zazdrosny i obsesyjnie pilnuje swojej drugiej połowy.

Przydatna porada: Raz na dziesięć lat z kimś poflirtuj, ale bez przesady. To podkręca Skorpiony do walki o lepszy związek. Kiedy zobaczy, że ma potencjalnych rywali, poderwie się do boju.

5. Nie ma nic za darmo
Pomagać – tak, dawać się wykorzystywać – nie! Skorpion zawsze działa racjonalnie i nie ulega tanim sentymentom. Ty chcesz okazać dobre serce i wrzucasz dychę do puszki, ale on już dawno policzył, ile zgarnie z tego organizator akcji. Od jego pieniędzy niech wszyscy trzymają się z daleka. Niekorzystne umowy wypowiada natychmiast, z uporem egzekwuje długi. Jednak prawdziwe nieszczęście, zwłaszcza znanych mu osób, mocno go porusza i można wtedy na niego liczyć.

Przydatna porada: Nie pożyczaj nikomu waszych wspólnych rzeczy, bo Skorpion się wścieknie. Tak naprawdę wszystko, co twoje i tak uważa za swoje.

6. Izba Sinobrodego
Skorpion też ma swoje małe tajemnice. Pamiątki z dawnych lat i nowe zbiory, związane z jego aktualnym hobby. Składa je sobie w kąciku i niech ci go głowy nie przyjdzie sprzątać tego bałaganu lub pozwalać bawić się tym dzieciom. Musi mieć swoje miejsce, gdzie nikt nie zagląda i nikt się nie wtrąca. Tam regeneruje siły i układa plany przetrwania. Jak każdy znak wodny, ma naturę zbieracza, a do swoich rzeczy i ubrań przywiązuje się emocjonalnie.

Przydatna porada: Traktuj poważnie takie hobby, nawet jeśli jest mało poważne. W Skorpionie, głęboko na dnie, też mieszka dusza dziecka, które czasami chce się zwyczajnie trochę bawić.

 

Opublikowane na Astroportal.pl 26.11.2017 r.


Miłosława Krogulska AstrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588

 

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.