Astroportal.pl

Czego potrzebuje twój Księżyc?

Mił‚osł‚awa Krogulska

Księżyc to serce horoskopu. Od niego zależy nasze poczucie szczęścia i bezpieczeństwa. Trzeba więc o niego zadbać, bo codzienny stres szkodzi Księżycowi! A wtedy cierpimy, chorujemy, złościmy się na siebie i innych. Warto wreszcie pomyśleć o sobie i dostarczyć Księżycowi energii. Jak to zrobić? Nie ma jednej recepty. Każdy ma swoje indywidualne potrzeby, ale są one zaskakująco zgodne ze znakiem zodiaku, w jakim jest Księżyc w naszym horoskopie urodzeniowym. 

Baran
Żyjesz szybko, łatwo się denerwujesz? Tak działa Księżyc w Baranie. Leżenie plackiem na leżaku szybko Cię zdenerwuje. Postaw na włóczęgi po turystycznych szlakach, albo walcz o grajdół na plaży z samego rana. Gdy wykonasz zadanie, adrenalina opadnie i odpoczniesz. Twój Księżyc kocha gdy coś się dzieje, bo inaczej szuka pretekstu do awantury. A po wakacjach zafunduj sobie psa lub znajdź inny pretekst, aby codziennie na trochę wyjść z domu i odpocząć od odpowiedzialności.

Byk
Twój Księżyc regeneruje się tam, gdzie jest pięknie. Unikaj zapyziałych campingów i tanich barów szybkiej obsługi. To nie dla ciebie, to ci nie smakuje. Zapachy, smaki, tańce i zabawa, czyli celebrowanie życia to Twoja prawdziwa domena. Bez odrobiny luksusu i w ciągłym pośpiechu Twój Księżyc kona, dlatego nie oszczędzaj na tym, co sprawia Ci przyjemność. I zafunduj to innym, bo masz silną wewnętrzną potrzebę sprawiania ludziom radości.

Bliźnięta
Gdzie ostatnio byłeś? Za zakupach w markecie? Bardzo, bardzo źle! Natychmiast wsiadaj w samochód czy pociąg. Twój Księżyc do szczęścia potrzebuje podróży, nawet jednodniowej, żeby trochę ochłonąć od pracy, domu i tych samych tematów do rozmowy. Tylko zabierz telefon, bo najważniejszy jest dla Ciebie kontakt z bliskimi. Nawet na najdalszym szlaku jakoś złapiesz zasięg i spokojnie pogadasz o tym, co naprawdę dla Ciebie ważne.

Rak
Ugotowałeś wielki gar zupy i czekasz na rodzinę, zamiast wydać tą kasę na ciuchy czy wakacje? Dla Twojego raczego Księżyca to zupełnie normalne. Dopiero gdy wszyscy będą zaopiekowani i bezpieczni, nalejesz sobie drinka lub ziołowej herbatki i odetchniesz z ulgą. Tak już masz, Twój Księżyc regeneruje się, gdy jest potrzebny. Najgorszym stresem jest dla Ciebie samotność i nieprzydatność. Jeśli nie masz rodziny, znajdź wolontariat. Ktoś na pewno na Ciebie czeka!

Lew
Śpiewasz, tańczysz, składasz origami? A po co to wszystko? - pyta rodzina, a Twój Księżyc odpowiada, że z potrzeby serca. Artystyczne natchnienie i oklaski publiczności sprawiają, że Twoja dusza szybuje prosto do nieba. Przyziemność i rutyna spychają Cię w coraz głębszą depresję. Nie wstydź się i dołącz do amatorskiego teatru albo załóż sobie kanał na You Tube. Wakacje to idealny czas, aby odświeżyć hobby i zainteresowania sprzed lat, bo Księżyc w Lwie nigdy się nie starzeje.

Panna
Twój Księżyc lubi się pomartwić o ciało i zdrowie. Potrzebuje stałego rytmu snu i odżywiania. Nie możesz tego bagatelizować, podobnie jak dopasowywać się w tym zakresie do innych. Testuj i sprawdzaj, co Ci nie szkodzi, a potem się tego trzymaj. I nie uciekaj przed badaniami lekarskimi, bo wtedy Księżyc będzie spokojny, że nic złego się nie dzieje. A żeby odpocząć, musisz mieć wokół siebie porządek. I dobrą książkę. I kogoś, z kim da się o tym inteligentnie pogadać. Na najlepiej zapisz się na jakiś wakacyjny kurs, będzie miło i z pożytkiem.

Waga
Ktoś namawia Cię, żebyś pojechał na kurs cichej medytacji do górskiej samotni bez wody? Jedź, ale nie na dłużej niż trzy dni. Twój Księżyc do szczęścia potrzebuje towarzystwa innych ludzi. Nie musisz się od razu im zwierzać, ale niech będą w zasięgu wzroku. I kocha piękno! To dla Ciebie wybudowano kurorty i eleganckie restauracje, uszyto długie suknie i skomponowano prawdziwe perfumy. Świat bez tego jest po prostu zły.

Skorpion
Twój Księżyc wszędzie czuje niebezpieczeństwa i wietrzy podstępy, więc daj mu raz na jakiś czas odpocząć od zmian i niespodzianek. Zregenerujesz się tam, gdzie nikt nie liczy Ci drinków i ciastek oraz nie wrzuca zdjęć z imprez na Facebooka. Z dala od obcych, na znanym terenie, pod dyskretną opieką ochroniarza zrobi się wspaniale. I koniecznie się wyśpij, trochę pomedytuj, zwolnij tempa. Gdybyś jeszcze potrafił zaufać, że inni dadzą sobie bez ciebie radę, byłby to raj dla Twojego Księżyca.

Strzelec
Wciąż te same miejsca, ci sami ludzie, nuda jak w Rejsie? Uciekaj, bo się tak sfrustrujesz, że wybuchniesz. Twój ognisty, pomysłowy, szalony Księżyc potrzebuje przygód na miarę Piratów z Karaibów. A gdy ktoś Ci mówi, żeś na to za stary i za gruby, zostaw go swojemu losowi. Nakręcają Cię nowi znajomi, niezwykłe idee i codzienne niespodzianki. Nie musisz wydawać na to fortuny, bo przy górskim ognisku i kiełbasce zorganizujesz imprezę, o jakiej świat nie słyszał.

Koziorożec
Każą Ci gdzieś jechać, bawić się na siłę, uśmiechać do obcych ludzi i jeszcze masz za to płacić... świetnie, tylko nie dostań zawału. Twój Księżyc potrzebuje prywatności, świętego spokoju i wolnego czasu, żeby wszystko robić w swoim rytmie. I żeby nikt ci nie stał nad głową i płakał, że już 9.00, a wy jeszcze nie na plaży. W te wakacje postaw się rodzinie i jeśli chcesz, zostań w domu lub schowaj się na działce. Wyrzuty sumienia zagłusz serialem i dobrym koniakiem.

Wodnik
Księżyc w Wodniku jest pełen sprzeczności: lubi być sam, ale chce być z kimś. O wszystkim myśli, za wszystko się obwinia. Żeby odpocząć, przerwij ten krąg. Pomedytuj, pomódl się i wycisz, a potem ruszaj odwiedzić starych przyjaciół. Podróże dają Ci oddech od nudnej rzeczywistości, a świadomość, że są ludzie, którzy myślą podobnie, podtrzymuje Cię na duchu. To co ważne, to pieniądze. Twój Księżyc strasznie się martwi, gdy przepłaca, więc zawczasu trochę ponegocjuj.

Ryby
Fantazja jest od tego, aby bawić się na całego – podśpiewuje Twój Księżyc. Dlatego nie bój się marzyć, tworzyć, czarować. Twoja dusza tęskni za innymi wymiarami, a cierpi gdy robi się przyziemnie i oszczędnie. Zwykle jednak o tym nie mówisz i poświęcasz siebie, żeby innym było dobrze. Czas z tym skończyć! Jedź w miejsce mocy i zobacz, jakie sny ześle Ci Twój Księżyc. A przy okazji popływaj w jeziorze i wypal z kimś fajkę pokoju.

Opublikowane na Astroportal.pl 4.11.2017 r.


Miłosława Krogulska, astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2023 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.