Astroportal.pl

Sposób na Wagę

Mił‚osł‚awa Krogulska

Życie z Wagą może być rajem, jeśli sam wszystkiego nie zepsujesz. Waga, jak na znak żywiołu powietrza przystało, potrzebuje kogoś do towarzystwa: partnera, przyjaciół, rodziny, sąsiadów i  zwierząt domowych. Ciągle z nimi rozmawia i myśli o ich potrzebach na kwartał do przodu. Jest miło, kulturalnie, elegancko i nagle katastrofa! Foch, obraza, smutna mina. Ewidentnie coś się stało. Ale co? Popatrz na listę poniżej i nie popełniaj kardynalnych błędów.

1. Uważaj, o co prosisz
W świecie Wag wszyscy mają być zadowoleni, dlatego Wagi nie lubią odmawiać, bo wiedzą, jakie to przykre. Niektóre wręcz fizycznie cierpią, kiedy nie mogą spełnić czyjejś prośby. Jednocześnie dbają o swoje interesy i nie poświęcą ich dla czyjegoś widzimisię. Są w pułapce. Odwlekają więc trudny moment odmowy tak długo, jak tylko się da. Potrafią celowo unikać petenta, znikać z imprezy czy w skrajnych przypadkach zerwać kontakt. Lub mówią nie dosłownie w ostatniej chwili, kiedy już sądziłeś, że sprawa załatwiona. I znikają, bo za pięć minut mają ważną sprawę do załatwienia.

Przydatna porada: Zanim poprosisz, trzy razy się zastanów, czy sam zrobiłbyś coś takiego dla kogoś? I pamiętaj o podziękowaniach i rewanżu, bo w świecie Wag musi istnieć równowaga.

2. Zawsze odbieraj telefon
Waga, jeśli cię lubi, chce być z tobą w stałym kontakcie. Przynajmniej raz dziennie zadzwoni, zaczepi cię w Internecie, prześle kontrolnego sms-a. Czuje się bezpiecznie kiedy wie, że w każdej chwili może pogadać. Doceń to, zamiast się wściekać, że znowu cię rozprasza czy kontroluje. To wyznanie przyjaźni, a czasami nawet miłości. Kto nie odbiera, nie oddzwania, jest ciągle poza zasięgiem, w świecie Wag popełnia niewybaczalną zbrodnię milczenia. Gdy Waga przestaje dzwonić, wiedz, że coś złego się dzieje z waszą relacją. Wypadłeś z listy, a puste miejsce pewnie już zajął ktoś inny.

Przydatna porada: A gdybyś to ty czasami spontanicznie zadzwonił? Bez okazji, tak po prostu pogadać. Wagą trzeba się interesować. Gdy czuje, że ci zależy, też będzie jej zależało.

3. Tylko na zaproszenie
Wagi nigdy nie pchają się tam, gdzie ich nie proszą. Są nieco staromodne, ale tego nie przeskoczą. To żelazna zasada. Chcesz, żeby Waga gdzieś przyszła? To ją osobiście zaproś, i to nie na doczepkę czy w ostatniej chwili. Wagi bardzo przejmują się tym, gdzie siedzą przyjęciu i jaki obowiązywał dress code, analizują to potem przez długie dni. Stefa krzywo patrzyła, Marian nie podał im ręki? To temat na poważną analizę, popartą wielogodzinną rozmową.

Przydatna porada: Jesteście parą, ale zaproszenie jest tylko dla ciebie? Nie idź, bo napytasz sobie biedy. Masz stać za swoją Wagą murem, zawsze i w każdej sytuacji (no chyba, że to biznesowa impreza).

4. Niech ktoś tu posprząta!
Brudne ręce, spocone plecy, mokra ścierka to nie jest idealny sobotni poranek. Podopieczni Wenus kochają, kiedy jest czysto i ładnie, ale kombinują, jak ktoś mógł posprzątać za nich. Udają, że nie potrafią, zostawiają smugi, mylą płyn do płukania z płynem do naczyń. Posprzątaj za Wagę, albo opłać gosposię, a wspólne życie będzie błogie. Talenty Wag bardziej przydadzą się, gdy trzeba elegancko ułożyć kwiaty w wazonie lub dobrać kolory dywanów do zasłon. Waga zrobi to tak, że będzie efekt "wow".

Przydatna porada: Wykorzystaj artystyczne talenty Wagi kiedy idziesz na zakupy ciuchów lub urządzasz mieszkanie. Nikt ci tak dobrze nie doradzi!

5. Dla siebie samej to mi się nie chce
Waga lubi robić różne rzeczy razem. Sama się nie zbierze, dlatego czeka, aż ktoś zmotywuje ją do działania. Kiedy nikogo nie ma, po jakimś czasie odpuszcza. Je mrożonki z marketu i chodzi cały dzień w chińskim szlafroku. Ale kiedy zbliżają się goście, natychmiast się ogarnia. Ugotuje elegancki obiad i nawet posprząta na glanc. Potem wyczerpana padnie na kanapę, ale w sercu czuje błogość.

Przydatna porada: Odwiedzaj Wagę, wyciągaj ją do kina, na koncert czy do kawiarni. Inaczej zapadnie się w siebie i straci radość życia.

6. Kosmiczna awantura
Raz na jakiś czas każdej Wadze się uleje. To znak kardynalny, a więc z charakterkiem! Kiedy już wszyscy myślą, że można totalnie wejść jej na głowę, Waga wymierza sprawiedliwość. Wypije kieliszek wina za dużo lub wstanie lewą nogą i nagle zacznie się ostra jazda! Uciekaj, bo wypomni ci wszystkie grzechy, podliczy twoje tajne wydatki, zacytuje rozmowy sprzed miesiąca. Waga wszystko widzi i wszystko pamięta, tylko czasami długo udaje, żeby nie psuć miłej atmosfery.

Przydatna porada: Nie kombinuj, bo Waga i tak cię rozszyfruje. Jest przecież mistrzynią komunikacji niewerbalnej. Szczerość w relacjach w Wagą na dłuższą metę bardziej się opłaci!

 

Opublikowane na Astroportal.pl 29.10.2017 r.


Miłosława Krogulska, astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.