Astroportal.pl

Jak przetrwać trudne aspekty planet?

Mił‚osł‚awa Krogulska

Radość, bogactwo i swoboda – to powinny przynosić nam planety. Niestety, nie zawsze chcą. Czasami zaglądamy do horoskopu, a tam same przestrogi. Tego zabrania Pluton, tamto zabiera Saturn, a jeszcze inną sprawę komplikuje nam Neptun. Jak żyć, gdy na niebie niezbyt różowo?

Wybuchowe koniunkcje
Gdy na niebie dwie planety w tym samym stopniu zodiaku to jak dwóch prezesów na jednym fotelu. Albo połączą siły i będą wspólnie rządzić, albo któryś spadnie pod biurko. Przepychanka jest szybka i ostra, zwłaszcza gdy udział w niej biorą Mars lub Saturn. Nie ma rady, koniunkcję trzeba przeczekać. Lepiej nie mieszaj się do niczego, co mogłoby potem sprawiać trudności. Bo gdy na niebie koniunkcja, coś nowego zawsze się zaczyna. Kto teraz sieje wiatr, ten na kwadraturze i opozycji z pewnością zbierze burzę.

Najbliższe trudne koniunkcje:
- Merkury koniunkcja Mars 3 września 2017 i 16 września 2017 rozpala kłótnie, zagraża podróżom. Nie daj się sprowokować do pochopnych decyzji.

Trudne opozycje
Planety krążą po Zodiaku i ustawiają się do siebie pod różnym kątem. Gdy staną naprzeciwko siebie, po dwóch stronach zodiaku, są jak generałowie dwóch wrogich armii lub dwa koguty w kurniku! Oceniają swoje siły,  wyzywają się na pojedynek i licytują, który jest silniejszy. Będą przeciągać nas na swoją stronę, a to grozi totalnym zachwianiem równowagi. Dlatego gdy na niebie opozycja, wybuchają kłótnie i bunty. Opozycja aktywizuje pieniaczy i agresorów. Trzeba uważać i nie dać się wybić z rytmu, tylko ocenić swoje siły i odkryć słabe punkty przeciwnika. Kto teraz ci szkodzi, z pewnością jest twoim wrogiem.

Najbliższe trudne opozycje:
- Wenus opozycja Pluton 15 sierpnia 2017 każe nam walczyć o miłość, uwagę, ale też o pieniądze. Pokusom trudno się będzie oprzeć, ale nasze grzeszki szybko wyjdą na jaw.
- Słońce opozycja Neptun 5 września 2017 przyniesie pomyłki i zguby. Nikt nie będzie wiedział, co jest prawdą, a co kłamstwem. Każdą umowę czytaj trzy razy i nie daj się nikomu naciągnąć.

Podstępne kwadratury
Gdy planety ustawią się pod kątem dziewięćdziesięciu stopni, są w kwadraturze. To w języku astrologii oznacza fochy i podstępy. Opozyja walczy otwarcie, a kwadratura to podjazdowa wojenka, gdy jeden podstawia drugiemu nogę i udaje niewinnego, kiedy przeciwnik upadnie. Dlatego na kwadratury trzeba podwójnie uważać, bo często nie spodziewany się po nich aż takich trudności. Aby się obronić, trzeba być wytrwałym, przestrzegać terminów i regulaminów. A jeśli pojawi się okazja, żeby zmienić strategię na lepszą, to nie wahaj się. Kwadratura pomaga sprytnie pozbyć się tego, co nie jest już przydatne.

Najbliższe trudne kwadratury
Słońce kwadratura Saturn 14 września 2017 przyniesie opóźnienia i przeszkody do pokonania. Poczujemy, że mamy mniej siły. Przeczekaj, rób swoje, a sytuacja w końcu się uspokoi.
Mars kwadratura Saturn 11 października 2017 to czas sprzecznych decyzji, jakbyśmy w samochodzie wciskali jednocześnie gaz i hamulec. Nie szarp się, bo stracisz siły!

Recepta na planety

To, co jakie aspekty na niebie tworzą między sobą planety, wpływa na wszystkich ludzi. Ale czasami świat jest bezpieczny i spokojny, a jakaś planeta uweźmie się akurat na nas. Gdy czytamy horoskop tygodniowy, dowiadujemy się, że jest w koniunkcji, kwadraturze lub opozycji do naszego znaku. Co zrobić? Po pierwsze rozpoznać, z kim mamy do czynienia. Słońce, Księżyc, Wenus, Księżyc czy Jowisz nie zrobią nam krzywdy. Ale towarzystwo opisane poniżej lepiej mieć na oku.

Mars
To minister wojny. Pokazuje co jest nie zrobione i nie może czekać, krzyczy i rozkazuje. Pod jego wpływem uwijamy się jak w ukropie! Szybciej, lepiej, bardziej – i awantura lub kontuzja gotowa. Trudno się nie wściec.
Co robić? Cały świat chce cię wyprowadzić z równowagi, ale ty nie decyduj pod presją. Dzień na spokojne zastanowienie niejednego uratował przed rozwodem, porzuceniem pracy lub nietrafioną inwestycją, do której nakłaniał Mars. Może coś się da ocalić. Ale jeśli ktoś cię od dawna poniża lub dręczy i już naprawdę masz dość, to Mars potrafi wreszcie zmobilizować do walki. Jeśli jednak ją zaczniesz, musisz walczyć do końca.

Saturn
To król zmartwień. Zakłada nam czarne okulary. Podkopuje wiarę w siebie, opóźnia co się da, męczy ciężką pracą i wyczerpuje siły życiowe. Chce, żebyś się poddał, ukorzył i wycofał. Zabiera optymizm, uświadamia upływ czasu.
Co robić? Nie przesadzaj z ambicją, bo jesteś teraz w słabszej formie i musisz sam siebie szanować. Kupuj sobie prezenty w nagrodę, nie daj się ludziom dołować. Działaj powoli, idź do przodu małymi kroczkami i nie wstydź się tego, że po prostu musisz odpocząć. Może być ci trudno znaleźć czas na urlop, ale jeśli tego nie zrobisz, padniesz ze zmęczenia. A gdy czujesz się bardzo, bardzo samotny, nie panikuj. Dobre czasy wrócą, gdy tranzyt przeminie i wszystko znów będzie możliwe.

Uran
To wichrzyciel i rewolucjonista. Chce, żebyś rzucił wszystko i zaczął żyć od nowa. Czasami warto go posłuchać, zwłaszcza jeśli utknąłeś w martwym punkcie. Pokazuje nowe cele, ale co nagle, to po diable. Lubi szokować, porzucać dotychczasowe osiągnięcia, wplątywać w niezwykłe związki. Pod jego wpływem mamy w nosie to, co wypada i do czego się kiedyś zobowiązaliśmy.
Co robić? Zmieniać to, co przestarzałe i rzeczywiście niewygodne. Ale musisz mieć plan B, gdyby coś jednak nie wyszło. Radykalne rozwiązania są dobre, ale mądry człowiek żyje ze wszystkimi w zgodzie i nie pali za sobą mostów. To, co zrobiłeś do tej pory, może się jeszcze przydać.

Neptun
Snuje kolorowe wizje i otwiera furtki, przez które można uciec daleko od rzeczywistości. Pod jego wpływem zmieniasz zainteresowania, porzucasz dotychczasowe życie i szukasz czegoś, ale sam nie wiesz czego. Niestety, obowiązki i tak cię dopadną, dlatego podczas tego tranzytu trzeba być szczególnie ostrożnym. Nie poświęcaj się dla kogoś lub czegoś, co wcale nie jest tego warte.
Co robić? Nie oddawaj się w ręce guru, trzymaj się z daleka od finansowych piramid, nie ufaj jeśli ktoś dybie na twoje pieniądze! Duchowe sprawy, prawdziwe powołanie, karmiczna miłość będą zaprzątać twoją uwagę. Kotwicą, która utrzyma cię przy rzeczywistości, jest rodzina i przyjaciele. Warto posłuchać, co sądzą o twoich pomysłach.

Pluton
Chce władzy, seksu, pieniędzy i siły. Pod jego wpływem świat nagle się zmienia i nic już nie jest takie samo. Nagle dorastasz lub przerastasz otoczenie i widzisz wszystko, co cię ogranicza. Rozszyfrowujesz cudze sekrety, z łatwością wpływasz na ludzi. Chcesz walczyć o siebie, a pierwotna natura dochodzi do głosu. Bardzo niebezpieczny tranzyt, bo kto był grzeczny i cichy, ten nagle obudzi się i sięgnie po swoje.
Co robić? Pamiętać o wartościach, jakimi się zawsze kierowałeś. Pod wpływem Plutona żaden wybór nie jest dobry, bo zawsze trzeba coś zostawić. Jeśli poczujesz się jak bohater greckiej tragedii, posłuchaj głosu serca. I pamiętaj, żeby nie być złym dla ludzi, którzy zawsze byli dla ciebie dobrzy.

Twój aktualny trudny tranzyt na sierpień - grudzień 2017 to...
Baran – Uran i Pluton podburzają do buntu Barany z II i III dekanatu.
Byk – Mars (20.07 – 4.09.) stawia na twojej drodze kłótliwe osoby.
Bliźnięta – Saturn zniechęca cię i wszystko opóźnia, czas na urlop.
Rak – Uran i Pluton każą walczyć o swoje Rakom z II i III dekanatu.
Lew – Mars sprawia, że czujesz się jak na gorącym krześle.
Panna – Saturn odbiera optymizm Pannom urodzonym w III dekanacie.
Waga – Uran i Pluton, ale przed złymi wyborami chroni cię Jowisz.
Skorpion – Mars (20.07 – 4.09) zmusza cię do walki o autorytet.
Strzelec – Saturn zmusza do ciężkiej pracy, zwłaszcza Strzelce z III dekanatu.
Koziorożec – Uran i Pluton przyspieszają decyzje Koziorożców z II i III dekanatu.
Wodnik – Mars (20.07 – 4.09) powoduje domowe kłótnie i afery na wakacjach.
Ryby – Neptun spowija cię mgłą, Rybom z II dekanatu może nic się nie chcieć.

Opublikowane na Astroportal.pl 31.07.2017 r.


Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2023 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.