Astroportal.pl

Jak walczyć o swoje zgodnie z zodiakiem?

Izabela Podlaska-Konkel

Jak walczyć o swoje i pokonać przeszkody, które mogą pojawić się w tym tygodniu na naszej drodze? Czy Rak zawsze chowa głowę w piasek, a Lew walczy tak długo, aż pokona przeciwnika? Dlaczego Skorpion potrafi czekać latami na zemstę, a Ryby wybaczą nawet największemu wrogowi? Przeczytaj nasz astro poradnik, jak walczyć o swoje i pokonywać wroga.

Baran
Działaj szybko i nie oglądaj się na innych. Dyskutowanie i liczenie się ze zdaniem przeciwnika tylko zmniejszy szansę na twoją wygraną. To, co inni dopiero planują, ty zrobisz w pięć minut. Ze wszystkich znaków zodiaku ty jesteś najbardziej waleczny, trudno więc mieć cię za przeciwnika, bo rzadko kiedy przegrywasz. Mierz jednak zamiary na siły i nie porywaj się na coś, co pochłonie cały twój wolny czas. Czasami ambicja jest twoimi największym wrogiem. Są przecież wakacje i nie zawsze chodzi o to, żeby być we wszystkim pierwszym i najlepszym.

Byk
Dobrze oceń sytuację, zanim zaczniesz walczyć. Trudno cię zdenerwować. Jesteś cierpliwy i powoli ruszasz z miejsca. Jednak kiedy ktoś naruszy twoją prywatność, zabierze ci coś cennego lub przestanie respektować twoje prawa, zostanie twoim wrogiem na wieki. Twoją najskuteczniejszą bronią jest cierpliwość i obstawanie przy swoim. Nie daj się wyprowadzić z równowagi. Spokojem i rzeczowymi argumentami zdobędziesz to, na czym ci zależy. I nawet największy wróg nie będzie w stanie przekonać cię do swoich racji.

Bliźnięta
Twoim atutem jest zmienność i dopasowywanie się do nowych sytuacji. Dlatego rzadko wpadasz w tarapaty. Jednak jeśli na twojej drodze pojawi się przeszkoda nie do pokonania lub wróg, który chce ci zaszkodzić, natychmiast wymyślasz niebanalne rozwiązanie trudnej sytuacji. Zrób więc burzę mózgów, zapisuj wszystkie pomysły, jakie przyjdą ci do głowy, nawet te najbardziej nieprawdopodobne. Intelektem i sprytem pokonasz przeciwnika, który na koniec będzie się wstydził, że tak mało wie i nie ma takiego rozumu jak ty.

Rak
Z zasady unikasz konfliktów, jesteś bowiem bardzo wrażliwą osobą i każda zmiana w otoczeniu wywołuje w tobie niepokój. Jeśli jednak ktoś zajdzie ci za skórę i będziesz musiał się bronić, osacz go swoimi emocjami. Mów o nich, okazuj je, nie duś w sobie tego, co czujesz. Potęga twojego płaczu i siła twojego żalu potrafi zmiękczyć serce każdego, a we wrogu szybko wywoła poczucie winy. Jeśli to nie pomoże, poproś rodzinę o pomoc, Krewni nigdy cię nie zawiodą.

Lew
Każdą przeszkodę traktujesz jak życiowe wyzwanie. Lubisz pokonywać trudności i udowadniać wrogom, że zadarli z nieodpowiednią osobą. O swoje walcz będąc sobą. Okazale się ubierz, głośno mów o swoich racjach, nie daj się zbić z tropu tym, którzy odbiegają od tematu i z uporem powtarzaj swoje argumenty, bo w końcu będzie tak, jak ty chcesz. Masz silną osobowość i ludzie wierzą w to, co mówisz. W razie problemów zarycz i nakrzycz ma kogoś. Siła twojego głosu jest tak porażająca, że nikt nie ośmieli ci się przeciwstawić.

Panna
Rzadko walczysz o swoje i często siebie winisz za błędy czy problemy, jakie cię w życiu spotykają. Masz jednak wyjątkową zdolność do znajdowania małych błędów, potknięć, niedociągnięć i luk tam, gdzie inni ich nie widzą. Takie haki pozwolą ci pokonać przeciwnika wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewa. Twoją bronią są liczby, zapamiętane szczegóły i dowody, które w ostateczności przekonają nawet sędziego na rozprawie, że racja jest po twojej stronie.

Waga
Jesteś trudnym przeciwnikiem dla tych, którzy się lubią kłócić czy złościć. Jesteś ostoją spokoju i trudno cię wyprowadzić z równowagi. Przeciwnika pokonujesz bez problemu przez znalezienie wspólnego rozwiązania. Biedak zamiast walczyć, będzie musiał z tobą współpracować. Twoją największą bronią jest uśmiech, uczynność i nieustępliwość w szukaniu rozwiązania korzystnego dla obu stron. Możesz pracować zawodowo jako negocjator czy mediator, bo nawet grzesznika nawrócisz na dobrą drogę.

Skorpion
Swoje emocje ukrywasz głęboko i z pozoru nie robią na tobie wrażenia obelgi przeciwnika czy piętrzące się problemy. Potrafisz do tego stopnia udawać, że nic cię nie obchodzi atak rywala, że dzięki tej strategii możesz wygrać. Obojętność, siła spokoju i nieokazywanie emocji dadzą ci przewagę w każdej trudnej sprawie. Umiesz również odkrywać cudze tajemnice i trzymać te z trudem zdobyte informacje na czarną godzinę. Zbyt szybkie, ale połowiczne zwycięstwo, nie sprawi ci satysfakcji. Cierpliwie czekasz na zemstę i nieraz dopiero po latach pokonujesz przeciwnika.

Strzelec
Lubisz dyskutować, spierać się, a nawet walczyć i rywalizować z kimś do upadłego, dlatego możesz mieć dużo przeciwników. Nie chowasz jednak zbyt długo urazy, a gorące dyskusje czy pojedynki nie zostawiają w tobie negatywnych uczuć. Pokonujesz wroga grając w otwarte karty. Tam, gdzie są sekrety i tajemnice, ujawniasz afery i nie uczestniczyć w spiskach i zmowach milczenia. Twoim największym atutem jest optymizm i podejmowanie ciągle nowych wyzwań. Nawet jeśli coś się raz nie uda, z nadzieją patrzysz w przyszłość i robisz swoje. Nic i nikt nie złamie twojego hartu ducha.

Koziorożec
Do wszystkiego jesteś świetnie przygotowany, znasz przepisy i trudno wytknąć ci błąd. Jesteś perfekcjonistą i żaden przeciwnik nie zaskoczy cię znienacka. Potrzebujesz jednak czasu, kiedy zbyt dużo spraw dzieje się wokół ciebie naraz. Nie pozwól, aby to cię zdekoncentrowało i nie daj na siebie zrzucić wielu obowiązków. Walcz więc o swoje z regulaminem i kodeksem prawa w ręku. Nikt wtedy nie będzie w stanie zbić twoich argumentów.

Wodnik
O prawa innych walczysz zajadle i do upadłego. Jednak o swoje sprawy nie zawsze umiesz zadbać. Kiedy na horyzoncie pojawi się wróg, nie walcz sam, tylko poproś o pomoc przyjaciół lub organizację społeczną, która da ci wsparcie i pomoże pokonać trudności. Razem nie tylko raźniej, ale i skuteczniej. Szybko się uczysz i rzadko popełniasz ten sam błąd. Dlatego w życiu więcej masz przyjaciół niż wrogów.

Ryby
Jesteś osobą wrażliwą i nie lubisz sytuacji konfliktowych. Nieraz może ci się wydawać, że ktoś ci źle życzy, ale nie zawsze jesteś pewny, czy to wydarzyło się naprawdę, czy tylko ci się przyśniło. Najlepszą strategią dla ciebie to płynąć z prądem. Nie walcz z przeciwnikiem silniejszym od siebie. Kiedy pojawią się kłopoty, przeczekaj i staraj się na spokojnie wyjaśnić sytuację. Przeważnie szybko okazuje się, że problemy same się rozwiążą lub ktoś pomoże ci wydostać się z tarapatów.

Kiedy walczyć, a kiedy negocjować?
Walce sprzyja Mars, planeta zwyciężania i rywalizacji. Kiedy planeta ta jest aktywna na niebie, można zwiększyć swoją szansę na sukces i pokonać wroga. Walcz, kiedy Mars jest w Lwie, Skorpionie. Mniej przebojowy i skuteczny będziesz, kiedy Mars zawita do niekorzystnego dla siebie znaku Byka, Raka, Wagi.

Zawieraj ugodę i dąż do pojednania, kiedy na niebie silna jest Wenus, czyli kiedy przebywa ona w znaku Byka, Wagi i Ryb.

Opublikowano na Astroportal.pl 19.07.2017 r.

Izabela Podlaska-Konkel, astrologIzabela Podlaska-Konkel jest astrologiem od 1998 roku. Specjalizuje się w astrologii partnerskiej, horarnej i elekcyjnej. Prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.pl i Czary.pl. Autorka podręcznika "Astrologia horarna w praktyce" (wyd. Albireo, 2017)Współautorka „Podręcznika astrologii” (wyd. Albireo 2014). Redaktor naczelna kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”, wydawca kwartalnika „Tarocista”, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Należy do: AAGB i NCGR. Mieszka w Warszawie. Prowadzi blog pod adresem www.izabelapodlaska.pl
Tel. kontaktowy + 48 600 218 488

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.