Astroportal.pl

Sposób na Raka

Mił‚osł‚awa Krogulska

Życie z Rakiem to jak niekończąca się przejażdżka na emocjonalnej karuzeli. Pierwsze obroty są miłe, ale potem zupełnie nie wiadomo, o co tak naprawdę chodzi. Nie proś tylko o logiczne wyjaśnienia, dlaczego rano cię kocha, a wieczorem przez ciebie płacze. Rak jest nie mniej skołowany – jego znakiem włada Księżyc, najbardziej zmienny i szybki element horoskopu. Nim logika Raka nadąży za emocjami, te już są hen, daleko!

1. Każdemu wolno płakać
Nawet jeśli Rak zostaje prezesem wielkiej korporacji, od czasu do czasu płacze. Niektóre dla niepoznaki piją wcześniej trochę alkoholu, ale nie daj się zwieść. To znak żywiołu wody, która czasami musi się przelać. Rak płacze, bo współczuje całemu światu, a najbardziej sobie samemu, że nie ma tego czy owego, albo że jest tak, jak jest.

Przydatna porada: Przytul, posłuchaj i nic nie mów na pocieszenie, bo będzie jeszcze gorzej. Nie rozumiesz, chyba że jesteś drugim Rakiem.

2. Tylko sami swoi
Na randce dzwoni do mamusi, przed ważną decyzją radzi się tatusia? Ty też żyj z nimi w zgodzie, jeśli chcesz mieć słodkie życie. Rak idealizuje rodzinę, chce ją zawsze mieć przy sobie, i przy okazji chce nią całą rządzić. Mamusia czy tatuś też nie zrobią niczego, na co Rak nie pozwoli, bo będzie afera. Awantury Rak czasami specjalnie wywołuje, żeby wiedzieć, kto z krewnych stoi po jego stronie. Czarna lista zawsze jest aktywna w jego pamięci.

Przydatna porada: Pamiętaj, że to ty wchodzisz do rodziny Raka, a nie Rak do twojej. Przynieś wiano, a będzie ci się dobrze wiodło.

3. Nie lubi i już!
Upór Raka bywa męczący, bo jeśli się do kogoś zrazi, bez skrępowania pokazuje to reszcie znajomych czy współpracowników.  Jeśli gospodarze imprezy zaprosili choć jedną osobę, której Rak nie lubi, to zostaną ukarani i Rak nie przyjdzie, za to w tym samym czasie też coś urządzi i zrobi się zamieszanie (jak z rodziną, musi wiedzieć kto za nim stoi). A jeśli go tam siłą zawleczesz, jego skwaszona mina popsuje atmosferę. Jest mistrzem manipulacji, a na ludzkich emocjach gra jak na harfie.

Przydatna porada: Nie staraj się przekonywać, bo zacznie podejrzewać, że nie jesteś po jego stronie. Przyjmij że jest tak, jak jest.

4. Kiedy będzie obiad?
Zdrowie, wygoda i drobne przyjemności czynią ciężkie życie Raka znośniejszym. Dlatego najpierw obiad, a potem robota. Z lodówki rasowego Raka wyżywi się pluton wojska, ale nigdy nie pytaj na co mu te wszystkie zapasy. Rak przecież zabezpiecza siebie i bliskich przed trzecią wojną i najazdem kosmitów. Jeśli coś się zmarnuje, to trudno. Nie podliczaj, nie komentuj, tylko bierz dokładkę.

Przydatna porada: Powiedź, co lubisz jeść i pić, a będziesz miał raj na ziemi.

5. Dom jest tam, gdzie Rak
Wozi do hotelu własne ręczniki, przemeblowuje pokój u znajomych, w restauracji ma specjalne życzenia? Witaj w raczym świecie! Rak wszędzie czuje się trochę jak w domu. Jest nieśmiały przez pierwsze dziesięć minut, a potem robi tak, żeby to jemu było wygodnie. A ten prawdziwy dom, jego własny, to ostoja, świątynia i skarbiec. Jeśli zranisz Raka, wystawi cię z niego z jedną walizką, pustą.

Przydatna porada: Dbaj o dom, sprzątaj go i znoś kolejne rzeczy, a Rak będzie szczęśliwy. I nigdy, przenigdy nie zapraszaj niespodziewanych lub nie znanych Rakowi gości.

6. Wspomnienia jak lawa gorące
Rak pamięta wszystko, każdemu. Przeżyte uczucie jest wciąż żywe w jego pamięci i Rak lubi do nich wracać, najlepiej podczas oglądania zdjęć. Archiwum pamiątek, fotografii, starych prezentów rośnie z roku na rok. Ty też masz tam swoją teczkę, więc nie zapominaj o rocznicach i okazjach do wspólnego świętowania.

Przydatna porada: Nie uciekaj od wspomnień, bo tak buduje się wasza więź i wspólna historia.

Opublikowane na Astroportal.pl 19.07.2017

Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.