Astroportal.pl

Wybory we Francji 2017:  Le Pen czy Macron?

Autor: Robert Antoniak

Wybory prezydenckie to temat, który za sprawą mediów zawsze jest podgrzewany do czerwoności. Manipulacja sondażami i tło politycznych walk, często sprawiają nieodparte wrażenie nasilającego się propagandowego szaleństwa. Najlepiej mogliśmy się o tym przekonać podczas ostatnich wyborów w USA. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Wybory to swego rodzaju wojna, gdzie prawie wszystkie chwyty są dozwolone. Tu wszystko się może wydarzyć, zwłaszcza, że obecne czasy w jakich żyjemy to dziejowy zakręt ludzkości, która w niedługim czasie po raz kolejny przekraczać będzie pewną historyczną granicę.
     
Warto pamiętać o tym, że kilkukrotna kwadratura Urana z Plutonem, która niedawo się zakończyła, miała podobne miejsce w latach 30-tych ub. wieku, wyzwalając na świecie ogromną falę dziejowych zmian, na nurcie której wypłynęli różnego rodzaju polityczni paranoicy, „zbawcy narodu” i całego świata. Uran z Plutonem to planety z tzw. wyższych częstotliwości, które astrologicznie można powiązać z głęboko transformującymi i rewolucyjnymi zmianami na świecie, zwłaszcza wtedy, kiedy się dokonują w trakcie ich napiętych konfiguracji.

Kiedy w 1931 roku wspomniane planety razem z Saturnem utworzyły półkrzyż w znakach kardynalnych, w Niemczech zaczęły się łączyć wszystkie partie nacjonalistyczne, w latach 1932-1933 podczas kwadratury U/P, Hitler został Kanclerzem Rzeszy, a Stalin zagłodził i wymordował wiele milionów istnień ludzkich.  

Jak potoczyło się dalej wszyscy wiemy. Uczmy się więc na historii, gdyż nie mamy za bardzo innego wyjścia, by tak jak wtedy zanim ludzkość się obudziła, nie było już dla niej za późno. Tamte czasy to już historia, lecz mają wiele wspólnego również i dziś, pewne elementy nieustannie się powtarzają. Dziś może nie dokładnie w tej samej formie, ale skutki tego, co dzieje się zwłaszcza na Bliskim Wchodzie (bez względu na to, jaka siła polityczna za tym stoi!), w Europie zaczynają być już mocno odczuwalne.

Miejmy wielką nadzieję, że do powtórki z przeszłości nigdy już w Europie nie dojdzie, ale nie zapominajmy również, że tak jak wtedy za całe zło tego świata obwiniano głównie społeczność żydowską, tak dziś kozłem ofiarnym  w tym odradzającym się szaleństwie jest społeczność muzułmańska, która przez świat zachodni jest nieustannie prowokowana do skrajnych zachowań.

Patrząc w przyszłość

Tegoroczne wybory prezydenckie we Francji, w której mieszka prawie 10 mln muzułmanów, to jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie, a w obliczu zamachów jakie miały miejsce na terenie Francji w ostatnich latach oraz wyjście Wlk. Bryt. ze struktur Unii, zdecydują o kierunku w jakim kraj będzie podążał po wyborach nowego prezydenta. Będzie to mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości nie tylko Francji, ale całego kontynentu, gdyż Francja jest jednym z najważniejszych graczy w Unii Europejskiej.

Brexit czy zwycięstwo D. Trumpa w Ameryce, jeszcze do niedawna dla wielu ludzi było czymś niepojętym, z czego wielu do dzisiaj nie może się otrząsnąć, a jednak rzeczy się wydarzają! Czy po francuskich wyborach może dojść do Frexitu i innych exitów? Niewykluczone, ponieważ nurty nacjonalistyczne na fali populizmu ostatnimi czasy mocno się radykalizują, a tendencje buntownicze wśród społeczeństwa coraz bardziej narastają.


Francja V Republika
V Republika Francuska 6.10.1958 g. 18.30, Paryż, Francja, źródło: Nicholas Campion "The Book of World Horoscopes", wydanie poprawione i rozszrzone z 2004

Nie wchodząc za głęboko w zagadnienia polityczne, warto wspomnieć, że w horoskopie V Republiki Francuskiej od kilku lat robi się zbyt gorąco, by przejść wobec tego obojętnie. Zapowiedź dużych społecznych wstrząsów pojawiła się już w czasie, kiedy przez MC w Koziorożcu zaczął przechodzić transformujący Pluton, a Uran ustawił się do niego w kwadraturze (2013).  To w zasadzie uruchomiło cały ciąg zdarzeń, które stały się przyczyną do społecznego wzburzenia i nieuchronnych zmian jakie następują. Pluton z Uranem w twardych aspektach do Słońca V Republiki przyniosły serię zamachów „terrorystycznych”, obnażając jednocześnie słabość państwa w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego.

Wiosną 2016 r. Uran przekroczył oś Ascendentu tworząc tym samym kwadraturę do Księżyca w Raku (ludność) w IV domu horoskopu. Ten układ przyniósł całkowite zburzenie poczucia bezpieczeństwa, co tylko nasiliło skrajność poglądów politycznych. Francję z pewnością czakają  nieuchronne i bardzo poważne zmiany, gdyż na przełomie roku 2019-2020 progresywny Asc utworzy koniunkcję z IC, a tranzytujący Pluton z Saturnem zaczną tworzyć koniunkcję na górze horoskopu, ustawiając się zarówno kwadraturą do Ascendentu jak też w opozycji do Księżyca. Konfiguracje te zbiegną się akurat z czasem realnego Brexitu, przynosząc bardzo drastyczne, a nawet nieodwracalne zmiany również we Francji (osie Asc i MC w horoskopach Anglii i Francjii są bardzo podobne).

Kto tym razem zasiądzie w Pałacu Elizejskim?

Francja 2017
Ingres Słońca do znaku Barana – Paryż 20.03.2017 g. 11.29
 
Gorączka wyborcza jest coraz większa, a najwięcej szumu media robią wokół Marine Le Pen, która w II turze zmierzy się z Emmanuelem Macronem. 

Jeśli spojrzymy na tegoroczny Ingres Słońca ustawiony na Paryż, to zobaczymy, że Księżyc reprezentujący wyborców, jest w koniunkcji z Saturnem, co może oznaczać, że emocje wyborcze ludzi, którzy pójdą do urn wyborczych będą wyraźnie stonowane. W zasadzie już samo rozpatrzenie Ingresu może nam posłużyć do wystarczającej oceny kto w tej walce wyborczej wygra i co tam będzie czynnikiem decydującym. Ale zanim tego dokonamy, przyjrzyjmy się tym wybitnym postaciom.

Porównując oba horoskopy, widzimy, że zarówno Macron jak i Le Pen to mocne osobowości, które w świecie polityki mogą odegrać bardzo istotne role. Le Pen urodzona w znaku władczego Lwa, gdzie Słońce w 10 domu daje jej ogromną pewność siebie oraz silną żądzę sukcesu. Posiada ona wielkie predyspozycje na polityka i zrobi wszystko, aby osiągać przywódcze stanowiska państwowe. Drugie światło horoskopu - Księżyc władający MC (dom kariery) - znajduje się na wygnaniu w konserwatywnym Koziorożcu pod władzą Saturna, ale przebywa w domu swojej radości (3d.) i jest wspierany trygonem Jowisza.

Marine Le Pen
Marine Le Pen ur. 5.08.1968 g. 11.20, Neuilly sur Seine, Francja, klasyfikacja: AA, źródło: akt urodzenia, astro.com

Nie sposób tutaj nie wspomnieć, ale dość zauważalne w horoskopie Le Pen są gwiazdy stałe. Słońce w koniunkcji z Acubens, podkreśla jej gwałtowny i trochę niestabilny charakter. Le Pen wysławia się w sposób władczy, sprawiając wrażenie jakby wydawała rozkazy, których nikt nie powinien poddawać w wątpliwość, koniunkcja z Merkurym w znaku Lwa podkreśla dobry kontakt z szeroką publicznością, co nadaje jej też tonu pewnej charyzmatyczności. Nieraz udowodniła to podczas swoich wystąpień (m. in. w Parlamencie Europejskim). Jako gwiazda na politycznej scenie, Le Pen jest w stanie porywać za sobą tłumy, a wynik pierwszej tury wyborów mówi sam za siebie. Czy to jednak wystarczy aby zwyciężyć w następnej rozgrywce?

Wenus (wł. Asc) jest w bardzo dobrym aspekcie z Saturnem (wł. Księżyca),  lecz znajdując się w 1 st. koniunkcji z gwiazdą Alphard (Głowa Hydry) i w kwadraturze do Neptuna, mam spore wątpliwości czy w zaangażowaniu politycznym taki układ dla urodzonego jest korzystny.  Le Pen na skutek tej kwadratury ma swoją wizję rzeczywistości, a Alphard - gwiazda dająca niepohamowane żądze – mimo, że po części ma naturę Wenusową, najczęściej przejawia swoje negatywne wpływy. Nie bez znaczenia jest też Kastor, położony na MC horoskopu Le Pen, który obdarza urodzonych wielką skutecznością wygłaszanych poglądów.

Jakie szanse na wygraną ma Le Pen? 
 
Bardzo duże, ale jej szanse im bliżej finału, tym coraz bardziej maleją. W roku 2014 progresywna para planet Wenus i Merkury weszły w koniunkcję ze Spiką, jedną z najbardziej pomyślnych gwiazd stałych, a w 2015 władający progresywnym Ascendentem Mars, wszedł w koniunkcję z gwiazdą królów Regulusem. Le Pen od tej pory jeszcze mocniej zaistniała na scenie politycznej. W lutym 2016 ogłasza swoją kampanię prezydencką, a we wrześniu progresywne Słońce łączy się z Uranem i Księżycem w ostatnim stopniu Panny, tworząc tym samym progresywny nów, rozpoczynający nowy etap życia Marine Le Pen. Przy koniunkcji z Uranem pęd po najwyższe stanowisko w państwie aż do czasu wyborów jest nie do zatrzymania.

Wszystko wygląda pięknie, lecz pod koniec lutego 2017 r. progresywne Słońce Marine weszło do znaku Wagi, miejsca swojego upadku i tranzytuje przez dom 12. Na moment wyborów władający prog. Ascendentem Mars, który jeszcze się utrzymuje w koniunkcji z Regulusem, powoli zaczyna się oddalać, by na moment 2 tury wyborów być już o prawie 1 stopień dalej. Wenus z Merkurym opuszczają złączenie ze Spiką, tworząc jednocześnie opozycję z Saturnem, a to wszystko sugeruje, że szczęście od Le Pen zaczyna się oddalać.
 
Marine Le Pen solariusz
Solariusz Le Pen 2016/2017

Solariusz (horoskop roczny) Marine Le Pen na rok wyborów nie wygląda jakby miał ją wykreować na przywódcę państwa, choć trzeba przyznać, że władca roku Wenus znajdująca się w koniunkcji z Regulusem, będzie przyczyną rozgłosu i sławy. Z uwagi na brak aspektów do innych punktów horoskopu, wydaje się, że nie jest ona na tyle mocna, by przesądzić o sprawie.

Wszystkie znaczące planety solariusza znajdują się na dole horoskopu. Władca domu 10 (MC) Saturn retrograduje i przebywa w domu upadającym w koniunkcji z gwałtownym Antaresem. Słońce również jest w domu upadającym, Merkury (wł. Asc) choć w swojej godności (Panna), razem z Księżycem znajduje się w tzw. maleficznym oblężeniu i aplikuje kwadraturą od Marsa do Saturna. Kiedy spojrzymy na 4 dom solariusza, zobaczymy również, że Księżyc z Merkurym znajdują się w półkrzyżu i przez opozycję odbierają silny wpływ od tranzytującego dom 10 Neptuna. Nie wygląda to dobrze, a wręcz może wskazywać na wielką szarpaninę i duży szum medialny! 

Tuż przed samymi wyborami tranzytujące planety w horoskopie Le Pen ustawią się nawet dość ciekawie. Bardzo znaczący może być Jowisz na Asc, który razem z Marsem będzie tworzyć harmonijne aspekty do urodzeniowego Słońca, co bardzo sprzyja publicznym wystąpieniom, dając jeszcze większą popularność oraz dużą siłę przebicia. Na uwagę zasługuje też pozycja transformującego Plutona w opozycji do MC, który po wyborach w sposób gruntowny może dokonać zmian zarówno w zaangażowaniu politycznym jak i całkowicie przetransformować życie rodzinne Marine Le Pen.

Kampania Le Pen 2017
Kampania Le Pen - ogłoszenie startu w wyborach podczas programu telewizyjnego 8.02.2016 g. 20.19, Paryż, Francja, klasyfikacja: A, źródło: relacja na żywo, twitter, informacje prasowe 
 
Pozostaje nam jeszcze spojrzeć na moment rozpoczęcia kampanii wyborczej. Duże podziękowania dla Izabeli Podlaskiej, dzięki jej uprzejmości znamy moment rozpoczęcia kampanii wyborczej przez kandydatów. Jeśli godzina jest prawidłowa, to horoskop Le Pen wygląda bardzo słabiutko. Wszystkie planety podobnie jak i w solariuszu znajdują się pod horyzontem. Słońce na wygnaniu w koniunkcji ze spalonym Księżycem w domu upadającym i w kwadraturze do Marsa, Merkury będący władcą Asc, MC oraz Punktu Fortuny separuje od benefików Jowisza i Wenus, a ta dodatkowo separuje od Ascendentu, do którego Saturn w 4 domu ustawił się w kwadraturze.
 
Przy takich aspektach nie idzie się na polityczną wojnę, a tym bardziej kiedy Słońce (władza) jest na wygnaniu, a Księżyc (wyborcy) spalony pod promieniami Słońca. Ten horoskop na rozpoczęcie walki wyborczej nie jest dobry również z tego powodu, że znaczące planety, które mogłyby zdecydować o wygranej Le Pen, położone są po stronie zachodniej, należącej do przeciwnika!

Czy można by już wstępnie zaryzykować stwierdzenie, że do Pałacu Elizejskiego wprowadzi się Emmanuel Macron?

Emmanulel Macron
Emmanuel Macron ur. 21.12.1977 g. 10.40, Amiens, Francja, klsyfikacja: AA, źródło: akt urodzenia, astro.com

1) W horoskopie urodzeniowym Macrona, widzimy, że jest to urodzony szczęściarz, do którego wysokie stanowiska, sukcesy, popularność i sława przychodzą z ogromną łatwością. Asc. Macrona jest położony w 29 st. Koziorożca, którego wł. Saturn znajduje się w koniunkcji z królewskim Regulusem oraz w trygonie do Słońca. 
     
Horoskop jest dzienny, gdzie Słońce urodz. Macrona razem z Merkurym i Wenus przebywa w domu 11 w znaku Strzelca, a władający nimi Jowisz znajduje się w znaku Raka, w którym ulega on egzaltacji. Jowisz z kolei jest pod władaniem Księżyca, który położony jest w domu swojej radości (3 dom), i dodatkowo w znaku Byka, w którym jeszcze dodatkowo się egzaltuje, a ten z kolei jest pod władaniem Wenus. Fortuna kołem się toczy! 

Nic dziwnego, że przy takich urodzeniowych konfiguracjach wspiął się na szczyty kariery z niespotykaną prędkością. Dużo może wskazywać, że jest on w stanie te wybory  wygrać.

2) W horoskopie progresywnym mamy trygon Księżyca do Słońca i Wenus w Wodniku w 1 d. horoskopu urodz., przez co Macron jest dobrze postrzegany przez socjalistów, a zwłaszcza przez społeczność międzynarodową. Zobaczmy też z coś spektakularnego. Otoż władający MC (domem kariery) Mars w horoskopie progresywnym retrograduje w końcówce znaku Raka, tworząc aktualnie 1 stopniowy trygon do MC.

Poza tym to, z czym mamy tu jeszcze do czynienia, to koniunkcja precesyjnego Regulusa z urodz. Saturnem w znaku Panny oraz koniunkcja progr. Saturna z Regulusem w horoskopie urodz. To jest niesamowicie ciekawe zjawisko, gdyż na skutek precesji jaka następuje 1 stopień na 72 lata, królewski Regulus w końcówce roku 2011, właśnie przekroczył granicę Panny.

Emmanulel Macron solariusz 2016/17
Solariusz Emmanuela Macrona 2016/2017

3) W solariuszu na rok wyborów znowu jest podkreślony Regulus na ascendencie, Słońce znajduje się na szczycie domu 5 (dom Lwa), tym samym tworząc trygon do Ascendentu. Na pierwszy rzut oka słabością tego horoskopu może być to, że prawie wszystkie planety znajdują się pod horyzontem, a władająca MC Wenus znalazła się w domu upadającym. Jednak jeśli przyjrzymy się nieco bliżej i weźmiemy pod uwagę fakt, że Wenus jest pod władaniem Saturna, to zmienia to postać rzeczy.

Wenus aplikuje do sekstylu z Saturnem i Uranem oraz trygonu z Jowiszem. Jowisz przebywa w znaku władanym przez Wenus, gdzie Saturn się egzaltuje, a Saturn przebywa w znaku władanym przez Jowisza. Drugie światło czyli Księżyc aplikuje do aspektu z wł. Asc Słońcem, a władca Księżyca Merkury jest w koniunkcji z Wegą. To wszystko sprawia wrażenie jakby planety dla Macrona dosłownie „tańczyły”.

4) Lunariusz wyliczony z Solariusza też jest całkiem obiecujący. Księżyc rośnie w 2 d., jest tuż po trygonie ze Słońcem i od 2 minut separuje od kwadratury z Saturnem.

5) Tranzyty - W dniu 2 tury wyborów Księżyc pędzi do koniunkcji z Jowiszem, a Słońce przechodzi przez urodzeniowy Księżyc w znaku Byka. Trudno byłoby tu pominąć również Węzeł Płn (Głowa Smoka), który na moment wyborów znajdzie się w koniunkcji z Saturnem i Regulusem w trygonie do Słońca, co szczególnie sprzyja życiu publicznemu.

Kampania Macron 2017
Kampania Emmanuela Macrona - ogłoszenie startu 16.11.2016 g. 10.30, Bobigny, klasyfikacja: A, źródło: relacje prasowe

Oficjalny czas ogłoszenia kampanii prezydenckiej to niezwykle istotna sprawa, moment rozpoczęcia walki wyborczej można mniej więcej porównać do wypowiedzenia wojny przeciwnikowi. W przypadku Macrona horoskop ten wygląda dużo lepiej aniżeli u Le Pen. Media podają czas ogłoszenia kampanii 16.11.2016 o godz. 10.30. Nie wiemy jednak czy był to moment w którym Macron zaczął swoją przemowę i od razu obwieścił światu swoją decyzję czy zrobił to chwilkę później. W każdym razie na uwagę zasługuje fakt, że w domu 10 tuż przy MC znalazła się Spika, jedna z najszczęśliwszych gwiazd nieba.

Bardzo duży plus tego horoskopu to położenie większości planet po stronie wschodniej. Pozycja Jowisza (wł. Asc.) mogła by być lepsza, ale Wenus (planeta władająca zarówno MC jak i Jowiszem) położona jest w domu 1 (kątowym), a Księżyc jest w aplikacyjnym trgonie do MC, co czyni ten horoskop bardzo wartościowym.

Pozycja Marsa w 2 domu nadaje tutaj bardzo dużej wartości, gdyż włada on Słońcem w znaku Skorpiona, ale co najważniejsze jest też władcą IC, które w politycznej walce należy skojarzyć jako MC strony przeciwnej.

Podsumowanie

Rozpatrując powyższe horoskopy w oparciu o analizę Ingresu Słońca w roku wyborów, widzimy, że ascendent znajduje się w znaku Raka, więc Księżyc jest jakby podwójnie ważny. Księżyc to potencjalni wyborcy, wola ludu, a koniunkcja Księżyca z Saturnem z jednej strony może sugerować ważny głos konserwatystów, szczególnie ludzi starszych, a z drugiej może oznaczać, że ludzie będą głosować bardzo rozsądnie, nie stracą rozumu do końca i nie dają się porwać populistycznym, nacjonalnym sloganom.

Według mojej opinii następnym prezydentem Francji bez wątpienia zostanie Emmanuel Macron. W tegorocznych wyborach ingresowy Księżyc razem z Saturnem znajdzie się w znaku Strzelca, w ścisłej koniunkcji ze Słońcem Macrona, a to jest jakby najbardziej wyraźnym wskaźnikiem jego zwycięstwa. Niestety, ale Le Pen zabraknie szczęścia o włos, gdyż ingresowy Księżyc nie aspektuje żadnych ważnych punktów jej horoskopu, a odległość pomiędzy Księżycem z horoskopu Ingresu a pozycją Księżyca urodzeniowego Le Pen wynosi 5 st., znajduje się on bowiem już po drugiej stronie "granicy", w 3 st. znaku Koziorożca.

Podobna sytuacja podczas ostatnich wyborów w Ameryce miała miejsce u Hillary Clinton, gdzie w przeciwieństwie do Trumpa, ingresowy Księżyc tworzył w jego horoskopie urodzeniowym sekstyl do Słońca oraz trygon do Księżyca, co ostatecznie przypieczętowało jego zwycięstwo!

Robert Antoniak, Londyn, 28.04.2017


Robert Antoniak astrologRobert Antoniak jest astrologiem, który od 2001 r. mieszka w Londynie. Brał udział w wielu polskich warsztatach astrologicznych, m.in. w Warszawskiej Szkole Astrologii oraz Polskim Towarzystwie Astrologicznym. Jedną z jego wielu pasji obok astrologii są podróże i muzyka klasyczna. Jest również autorem kilkunastu artykułów, które ukazały się w prasie polonijnej na terenie Wlk. Brytanii i Australii. Kontakt: astrologia33@gmail.co

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.