Astroportal.pl

Wszystko o znaku Koziorożca

Mił‚osł‚awa Krogulska

Słońce wkracza do znaku Koziorożca 21 lub 22 grudnia, w najkrótszy dzień roku, gdy zima obejmuje północną półkulę we władanie. Znaki, które zaczynają nowe pory roku, nazywamy kardynalnymi (to wiosenny Baran, letni Rak, jesienna Waga i zimowy Koziorożec). Mają one niesłuchanie silne charakterki i nie ma co stawać im na drodze, bo kiedy czegoś chcą, to i tak zawsze dopną swego. Ziemski Koziorożec jest najbardziej z nich skuteczny, bo drobiazgowo planuje strategię i nie traci czasu na to, co nie jest opłacalne

Pod władzą Saturna    
Kiedy Słońce wkracza do znaku Koziorożca, dzień jest najkrótszy i nie możemy cieszyć się słońcem. Pewnie dlatego starożytni przypisali władztwo nad Koziorożcem Saturnowi, najdalszej znanej im planecie. Uważali, że Saturn jest ciemny, zimny i suchy, dokładnie jak pogoda za oknem. Nazywali go malefikiem, bo w horoskopie wskazuje na problemy, które trzeba będzie rozwiązać - a przecież nikt nie lubi mieć problemów. Mawiali, że "Saturn nie lubi dzieci" i pewnie dlatego na prawdę wesoło w życiu Koziorożców robi się dopiero wtedy, gdy są dorosłe.

Konstelacja Koziorożca

Konstelacja Koziorożca

Małe Koziorożce
Saturn wymaga aby zachowywać się poważnie i małe Koziorożce nie lubią, kiedy traktuje się je jak dzieci. Chcą same o sobie stanowić, a nie chodzić w rządku z innymi przedszkolakami. Wydają się doroślejsze od innych dzieci i szukają poważnego towarzystwa, gdzie będzie można się czegoś nauczyć, a nie bić po głowach łopatkami. Rodzice chętnie zrzucają na nie różne swoje obowiązki, bo małe Koziołki odpowiedzialnie zajmą się młodszym rodzeństwem lub porządkami.

Trudy dorastania
Nastoletnie Koziorożce zamiast podrywać na dyskotece, kują do matury lub uczą się zawodu. Odkrywają, że pieniądze dają wolność. Bywają samotne, ale mają swój cel - uniezależnić się i wreszcie przestać się wszystkich słuchać. Kiedy urządzą się na swoim, pokażą rogi i zdobędą świat.

Wreszcie na swoim
Kiedy Koziorożce odsłużą swoje w rodzinnym domu i wreszcie dostaną własną pensję, ich życie nabiera barw! Kariera szybko się rozkręca, bo są odpowiedzialne i pracowite. Szefowie lubią Koziorożce, bo widzą w nich swoich następców. Dom i rodzina to dla Koziorożca kolejny projekt, który trzeba zaliczyć na piątkę! W miłości są wierne, jako rodzice opiekuńczy, ale znów stawiają swoje potrzeby na drugim miejscu.

Słodka dojrzałość
Gdy dzieci podrosną, Koziorożce odkrywają, że wreszcie mają czas dla siebie. Szukają pasji, na jakie wcześniej brakowało im czasu. Po pracy biegną radośnie na tańce, malowanie obrazów czy rowerowe wycieczki. Nie starzeją się, a ich poczucie humoru i dystans do świata pomaga im świetnie dogadać się z młodymi. Robią sobie ze wszystkich żarty i mają w nosie nadęte autorytety.

Wesołe życie staruszka
Na emeryturze zrzucają garsonkę czy garnitur i ubierają się jak radosny hippis. Zamiast niańczyć wnuki, organizują wyprawę klubu seniora na drugi koniec świata. Saturn, zwany planetą dojrzałości, na starość odejmuje im lat. "Ja już nic nie muszę" - to hasło, z którym Koziorożce w dobrej kondycji dożywają do setki.

Tajemnica Koziorożca
Saturn (grecki Kronos), władca Koziorożców, ma dwa oblicza. Najpierw był surowym bogiem-starcem, który pożarł własne dzieci, aby jak najdłużej być u władzy. Potem zmienił się w boga-opiekuna, który nauczył ludzi uprawiania roślin i winorośli. Władał wtedy nami podczas Złotego Wieku, gdy wszyscy żyli w pokoju i byli sobie równi. Dlatego Koziorożce przechodzą w życiu przemianę - od wymagającego kaprala, do mądrego opiekuna i wesołego kompana. Zabawa, radość, sztuka i miłość to marzenie, które uda się im spełnić, choć często muszą na nie zapracować lub trochę w życiu zaczekać.

Zadania dla Koziorożców
Przez znak Koziorożca aż do 2024 roku przechodzi planeta Pluton. To daje Koziorożcom siłę do odkrycia własnego powołania. Jednak do 2019 roku może być niespokojnie, zwłaszcza u Koziołków z II i III dekady. Wojowniczy Uran w kwadraturze powoduje nagłe życiowe rewolucje i zmiany. Nie słuchajcie maruderów, tylko działajcie aktywnie i idźcie za głosem swojej intuicji. W 2020 roku wasz znak odwiedzi Jowisz, przyniesie słodką nagrodę za wasze trudy i zmagania.

Publikacja na Astroportal.pl 22.12.2016

Miłosława Krogulska, astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

 

 

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.