Astroportal.pl

Różne oblicza koniunkcji Wenus z Saturnem

Autorka: Ewa Krajewska

Ten aspekt cieszy się wyjątkowo złą sławą wśród astrologów. Uważa się go za bardzo złoczynny, przynoszący nieszczęście w sprawach uczuciowych i finansowych. Czy każdy kto ma swoim horoskopie urodzeniowym koniunkcję tych planet jest skazany na samotność i biedę?

Wenus w horoskopie symbolizuje nasze zasoby materialne, dziedziny, na których możemy zarobić, talenty artystyczne, przyjemności, miłość, związki, partnerstwo oraz nasz styl ubierana się. Saturn, natomiast, to ograniczenia, mozolna praca, obowiązki, surowa ocena, krytyka i długie cierpliwe, czekanie na osiągnięcie upragnionego celu. Położenie Saturna w naszym horoskopie urodzeniowym pokazuje nad czym musimy długo pracować, by osiągnąć sukces, co bywa bardzo frustrujące. Nierzadko mamy pretensje do losu, że innym pewne sprawy przychodzą szybciej i łatwiej, a my musimy sobie na to ciężko zapracować, więc odnosimy wrażenie, że mamy wyjątkowego pecha. Tymczasem opóźnienia i przeszkody jakie narzuca Saturn, sprawiają, że dane sprawy rozwijamy w późniejszym wieku niż nasi rówieśnicy, co ma swoje zalety, ponieważ jesteśmy bardziej dojrzali, więc działamy z rozwagą. To pozwala osiągnąć duże sukcesy. O wiele łatwiej jest działać po trzydziestym roku życia, kiedy to tranzytujący Saturn powróci na urodzeniową pozycję. Kiedy Saturn przejdzie przez wszystkie domy w naszym horoskopie i utworzy aspekty do wszystkich planet, stajemy się bardziej świadomi swoich potrzeb. Wówczas wiemy, co chcemy osiągnąć i działamy skutecznie, przez co odnosimy upragniony sukces. Saturn spowalnia proces dojrzewania, więc jeśli zaczniemy robić coś zbyt wcześnie, wówczas ponosimy bolesne porażki, gdyż jesteśmy jeszcze zbyt naiwni. Niemniej  jednak porażki są cenną nauką na przyszłość.

Zakochany starzec
Lucas Cranach Starszy, Zakochany starzec, 1517

Koniunkcja Saturna z Wenus przynosi opóźnienia w znalezieniu odpowiedniego partnera i zawarciu małżeństwa. Osoby, które zwiążą się z kimś na stałe przed trzydziestym rokiem życia, na ogół żałują tego, a relacja ta rozpada się. Młody człowiek nie jest jeszcze świadom swoich potrzeb emocjonalnych, dlatego może związać się z kimś, kto mu nie odpowiada. Powody takiej decyzji mogą być różne, np. presja ze strony rodziny czy społeczeństwa bądź silne pragnienie usamodzielnienia się. Osoba z takim aspektem w horoskopie jest nazbyt poważna jak na swój wiek, dlatego w młodości trudno jej nawiązać relacje z rówieśnikami. Saturn dodaje powagi i głębi emocjonalnej, dlatego takie osoby poszukują partnerów rozważnych, którzy trzeźwo patrzą na świat i mogą zapewnić im stabilizację emocjonalną i finansową. Chętnie wiążą się z partnerami dużo starszymi od siebie, gdyż z nimi mają o wiele więcej wspólnych tematów do rozmów niż z rówieśnikami, którzy zainteresowani są głównie beztroską zabawą. Fakt, że partner osiągnął już sukces zawodowy, ma stabilną sytuację finansową i cieszy się powszechnym uznaniem, jest  istotnym czynnikiem przemawiającym za wejściem w związek. Niemniej jednak z czasem osoba ta orientuje się, że partner jest surowy, apodyktyczny, wymagający i nudny, więc decyduje się na rozstanie. Ograniczenia jakich doświadczyła żyjąc u boku starszego, dominującego partnera, uświadomiło jej, jakie są jej potrzeby emocjonalne. Aspekt ten obdarza zdrowym rozsądkiem, więc osoba, która ma go w swoim horoskopie, wcześniej czy później uzna, że pragnie w końcu żyć zgodnie z potrzebami swojego serca, a nie oczekiwaniami innych i odetnie się od wszystkich, którzy w młodości w jakikolwiek sposób ograniczali jej możliwość wyrażania siebie.

Po trzydziestym roku życia, osoba z koniunkcją Saturna z Wenus preferuje partnerów młodszych od siebie. Im jest starsza fizycznie, tym młodsza duchem, więc znowu nie może znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami. Nierzadko uświadamia sobie, że młodość już przeminęła, więc stara się czerpać wenusowe przyjemności pełnymi garściami, czego z różnych powodów nie mogła zrobić w młodości. Takie zachowanie może być gorszące dla społeczeństwa, ale w starszym wieku, osoba ta nie przejmuje się żadnymi konwenansami ani krytyką innych. W końcu zrzuca z siebie saturniczne kajdany i cieszy się wenusowymi przyjemnościami.

Osoby z takim aspektem w młodym wieku często pochłonięte są jakimś niezwykłym hobby, które w oczach innych ludzi jest dziwactwem, dlatego bywają one obiektem kpin, co bardzo je rani i zniechęca do kontaktów z ludźmi, a szczególnie z płcią przeciwną. W młodym wieku takie osoby są odrzucane przez rówieśników, którzy nie są świadomi, że mają do czynienia z niezwykle mądrym i dojrzałym człowiekiem. Młodzi ludzie raczej koncentrują się na sprawach powierzchownych, takich jak np. wygląd, a osoba z koniunkcją Wenus z Saturnem w młodym wieku nie jest jeszcze świadoma tego, jak chciałaby się ubierać i prezentować światu. Mało tego, często uważa modę za przejaw próżności i powierzchowności, więc celowo ubiera się niemodnie, by pokazać innym, że liczy się przede wszystkim wnętrze człowieka, jego wiedza i charakter, a nie jego wygląd. Niestety takim zachowaniem dodatkowo zniechęca do siebie ludzi, co pogłębia poczucie samotności i społecznego odrzucenia. Wcześniej czy później zrozumie ona, że dbanie o swój wizerunek jest równie ważne co dbanie o swój rozwój intelektualny. Zazwyczaj dzieje się tak kiedy się zakocha, co motywuje ją, by ubierać się ładnie i dbać o siebie.  Aspekty Saturna z Wenus mogą realizować się również tak, że młody człowiek nie może sam decydować o swoim wizerunku, gdyż np. rodzice kupują mu ubrania, które zazwyczaj są niemodne, przez co osoba ta staje się pośmiewiskiem rówieśników. Zdarza się i tak, że pochodzi ona z ubogiej rodziny, której nie stać na kupowanie ładnych ubrań dla dziecka. Zanim osoba z koniunkcją Saturna z Wenus w końcu odkryje swój styl ubierania się, mijają długie lata. Niemniej jednak, kiedy w końcu sama świadomie kreuje swój wizerunek, może stać się cenionym wzorem do naśladowania dla innych, gdyż jej strój jest zawsze perfekcyjny i idealnie dobrany.

Aspekt ten w młodym wieku może realizować się przez chorobliwą nieśmiałość, co bardzo utrudnia nawiązywanie kontaktów z ludźmi, przez co osoba ta czuje się bardzo samotna. W głębi duszy marzy o tym, by mieć grono zaufanych przyjaciół i kochającego partnera, ale nie potrafi wyrażać swoich emocji, przez jest odbierana przez innych jako sztywniak i nudziarz. Saturn tworzy mur oddzielający młodego człowieka od wenusowych przyjemności, więc zdarza się, że późno zaczyna on współżycie seksualne. Nierzadko osoba ta bardzo surowo ocenia swój wygląd, ma wiele kompleksów, więc unika kontaktów seksualnych. Dopiero z wiekiem uczy się akceptować swoje ciało. Poświęca wiele czasu na to, by pięknie wyglądać i dopiero wtedy czuje się bardziej pewna siebie.

W sferze finansowej aspekt ten wróży opóźnienia w uzyskaniu stabilizacji materialnej. Właściciel takiego horoskopu musi włożyć wiele pracy, by zarobić pieniądze, co bywa niezmiernie frustrujące. Nawet jeśli uda mu się zarobić duże sumy, to często traci majątek na skutek rozmaitych okoliczności, więc musi cierpliwie budować swoją pozycję finansową od nowa. Niemniej jednak jeśli w końcu nauczy się, jak właściwie zarządzać pieniędzmi, by zatrzymać je przy sobie, może dorobić się majątku, szczególnie jeśli w jego horoskopie są inne czynniki ułatwiające bogacenie się, np. aspekty między Jowiszem a Wenus czy posadowienie Jowisza w drugim domu horoskopu urodzeniowego. Obecność koniunkcji Wenus z Saturnem nie musi zatem zwiastować życia w ubóstwie ani wiecznego zmagania się z kłopotami finansowymi, ale konieczne jest  odpowiedzialne podejście do swoich finansów. Nie można liczyć na łut szczęścia w sprawach materialnych, a na dodatek koniecznie trzeba zadbać o to, by zarabiać zgodnie z prawem, gdyż Saturn może zamanifestować się w postaci surowego sędziego czy bezlitosnego urzędu, który skonfiskuje pieniądze, jeśli nie pochodzą one z udokumentowanego źródła. Nie ma co liczyć także na wygrane w gry hazardowe czy losowe, gdyż to nie jest droga bogacenia się osoby z takim aspektem w horoskopie. Zysk przyniesie systematyczna praca, umiejętność zarządzania, oszczędzanie czy inwestowanie w bezpieczne, długoterminowe przedsięwzięcia.

Wenus oznacza także wszelkiego rodzaju umowy i sojusze, dlatego osoby z tym aspektem w horoskopie powinny zachować dużą ostrożność przy podpisywaniu umów czy wschodzeniu z kimś w spółkę. Może się zdarzyć, że małżonek bądź wspólnik biznesowy będzie próbował pozbawić tę osobę majątku, dlatego mając ten aspekt w horoskopie warto podpisać intercyzę czy zabezpieczyć się przed ewentualną koniecznością spłaty cudzych długów.

Koniunkcja Saturna z Wenus jest szczególnie trudnym aspektem w horoskopach artystów. W młodości osoba ta z różnych względów nie może rozwijać swoich talentów (a bardzo tego pragnie), co jest dla niej bolesne. Może to zrealizować się np. przez konieczność opiekowania się kimś z rodziny, przez co brakuje czasu na tworzenie. Nierzadko twórczość młodego artysty jest niedoceniana, krytykowana, a nawet wyśmiewana. Silny wpływ Saturna sprawia, że człowiek pragnie być autorytetem dla innych, ale musi na tę pozycję sobie ciężko zapracować i udowodnić innym swoje kompetencje i mistrzostwo w danej dziedzinie. Wówczas to przyniesie owoce w postaci powszechnego uznania czy nawet sławy. Talent trzeba szlifować przez długie lata, a dodatek trzeba wykazać się ogromną dyscypliną. Rozwijanie talentu może pociągnąć za sobą serię rozmaitych wyrzeczeń, np. trzeba zrezygnować z życia towarzyskiego czy innych przyjemności, by osiągnąć mistrzostwo. Nie ma co liczyć na szybki, spektakularny sukces, jeśli nie włoży się w to  pracy. Samo nic nie przyjdzie, ale ciężka praca i wyrzeczenia po latach zaprocentują i osoba ta staje się cenionym mistrzem w swojej dziedzinie i jest wzorem dla innych. Artysta z takim aspektem w horoskopie może stać się legendą i przejść do historii jako wielki mistrz.

Bill Gates - kontrola i pracowotość
Koniunkcję Saturna z Wenus w swoim horoskopie ma Bill Gates, twórca Microsoft, który stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Aspekt ten u tak bogatego człowieka jest dużym zaskoczeniem, ale jednocześnie dowodem na to, że właściwie ukierunkowana energia Saturna może przynieść bardzo dobre rezultaty. Gates już w dzieciństwie poddany był dyscyplinie, gdyż jego ambitni rodzice posłali go do dobrej szkoły słynącej z surowego traktowania uczniów. Kiedy był nastolatkiem, całkowicie oddał się swojej wielkiej pasji czyli informatyce. Na studiach, wraz z kolegami stworzył komputer, co wymagało pracy, cierpliwości i determinacji. Jednakże ten wysiłek się opłacił i wkrótce Gates zarobił duże pieniądze na swojej wielkiej pasji. Kluczem do sukcesu okazała się także umiejętność negocjowania z firmami komputerowymi korzystnych warunków umów. Koniunkcja Wenus z Saturnem w horoskopie Gatesa wypada w znaku Skorpiona, więc ma on silną potrzebę kontrolowania swoich finansów i pragnie zawładnąć całym rynkiem w swojej branży. Niejednokrotnie zarzucano mu nieuczciwe praktyki monopolistyczne, czym jednak w ogóle się nie przejmuje i nadal robi wszystko, by nie stracić pozycji lidera. Saturn dodatkowo potęguje silną potrzebę sprawowania kontroli i bycia najważniejszą postacią na rynku komputerowym.

Bill Gates horoskop
Bill Gates 28.10.1955, godz. 22:00, Seattle (Washington), USA, klasyfikacja A, źródło: Astrodatabank

W horoskopie Billa Gatesa Jowisz i Pluton znajdują się w drugim domu, a na dodatek tworzą kwadraturę do Saturna i Wenus, co sprzyja bogaceniu się. Niemniej jednak trzeba działać zgodnie z energią Saturna czyli wykazać się pracowitością, odpowiedzialnością i mądrością, by móc zatrzymać przy sobie zgromadzony majątek. Warto wspomnieć, że Bill Gates poznał swoją żonę już po pierwszym powrocie Saturna na pozycję urodzeniową, czyli w wieku około 30 lat, a ożenił się mając lat 39. Saturn opóźnił stworzenie związku, ale ponieważ nastąpiło to w relatywnie dojrzałym wieku, małżeństwo to okazało się trwałe.

Donald Trump - bankructwa i kłopoty z kobietami
W horoskopie Donalda Trumpa także znajdujemy koniunkcję Saturna z Wenus, ale tym razem w znaku Raka. Trump rozbudował firmę ojca zajmującą się handlem nieruchomościami, na czym dorobił się fortuny. Niestety kilka razy w swojej karierze zbankrutował, ale ponieważ ma Jowisza w drugim domu, który tworzy kwadraturę do Wenus i Saturna, udało mu się odrobić straty. Na dodatek Trump jest rozrzutny, a surowy Saturn nie wybacza takich zachowań i wcześniej czy później zsyła kłopoty finansowe. Osoby z takim aspektem powinny zachować dużą dyscyplinę finansową, wówczas nie narażą się na straty.

Donald Trump horoskop
Donald Trump 14.06.1946, godz. 10:54, Jamaica (New York), USA, klasyfikacja AA, źródło: Astrodatabank

Lekkomyślne zachowanie w stosunku do kobiet także wiele go kosztowało. Pierwszą żonę, czeską modelkę Ivanę, poznał w wieku 29 lat, czyli także dopiero po pierwszym obiegu Saturna. Niestety nie był w stanie dochować jej wierności i zdradzał ją z aktorką Marlą Maples. Ivana zażądała rozwodu, podczas którego wywalczyła dla siebie kilkanaście milionów dolarów oraz dom wart 3,5 miliona dolarów. Czeszka wydała książkę opowiadającą o jej relacji z Trumpem, co bardzo go rozsierdziło,więc pozwał ją do sądu, żądając odszkodowania. Osoba z takim aspektem obsesyjnie broni swojej prywatności i panicznie boi się ujawnienia kompromitujących informacji, gdyż nie jest w stanie znieść poczucia wstydu. Drugie małżeństwo z Marlą Maples również okazało się nieudane, a podczas rozwodu miliarder ponownie poniósł straty finansowe. Po raz trzeci Trump ożenił się podczas drugiego powrotu Saturna na urodzeniową pozycję, czyli w wieku 58 lat. Tym razem jego wybranką serca została modelka Melania Knauss pochodząca ze Słowenii, która jest młodsza od Trumpa o 24 lata. Pozostaje mieć nadzieję, że tym raz Trump podejdzie do roli męża z większą powagą i szacunkiem, czyli zgodnie z naturą Saturna.

Ennio Morricone - sztuka i dyscyplina
Genialny włoski kompozytor Ennio Morricone ma koniunkcję Saturna z Wenus w Strzelcu w piątym domu. Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że osoba z Saturnem w piątym domu będzie miała duże trudności w osiągnięciu sukcesów artystycznych. Jednakże w przypadku Ennio Morricone zrealizowało się to inaczej. Od najmłodszych lat rozwijał on swój talent muzyczny pod okiem ojca, który nauczył go czytania nut i gry na kilku instrumentach. Morricone skomponował swój pierwszy utwór mając zaledwie 6 lat, a kiedy miał 12 lat wstąpił do konserwatorium muzycznego. Wielki talent poparty ciężką pracą dał wspaniałe efekty.

Ennio Morricone horoskop
Ennio Morricone 10.11.1928, godz. 22:25, Rzym, Włochy, klasyfikacja AA, źródło: baza danych Solar Fire

Ennio Morricone jest bardzo cenionym kompozytorem. Stał się niekwestionowanym autorytetem i cieszy się ogromnym szacunkiem. Wenus w Strzelcu sprawia, że Morricone jest bardzo płodnym kompozytorem i sprawnie porusza się po różnych gatunkach muzycznych. Napisał on wiele piosenek dla artystów popowych takich jak np. Paul Anka, Zucchero, Adrea Bocelli, Mireille Mathieu czy Demis Roussos, ale grywał również jako trębacz w orkiestrach jazzowych. Zasłynął przede wszystkim jako kompozytor muzyki filmowej. Jego muzyka do westernów stała się wręcz legendarna i niejednokrotnie inspirowała innych artystów. Wiele filmów, do których napisał muzykę, otrzymało prestiżowe nagrody. On sam był pięciokrotnie nominowany do Oscara, ale Akademia ciągle pomijała jego wielkie osiągnięcia, przyznając statuetki innym kompozytorom. Morricone w końcu otrzymał Oscara w 2007 i w 2016 r. za całokształt swojej twórczości. Wówczas miał on 79 i 88 lat. Saturn opóźnił więc otrzymanie tej prestiżowej nagrody. Co ciekawe Morricone otrzymał drugiego Oscara kiedy tranzytujący Saturn niemal dotarł na pozycję urodzeniową w jego horoskopie po raz trzeci. Jeśli chodzi o życie uczuciowe genialnego muzyka, to poznał on swoją żonę w wieku 22 lat, ale ślub wziął sześć lat później, czyli tuż przed pierwszym obiegiem Saturna, ale za to podczas silnego tranzytu Jowisza do Wenus. W tym wypadku małżeństwo to okazało się trwałe, a para doczekała się czwórki dzieci.


Nadji Abd el Farrag - starszy partner
Koniunkcja Wenus z Saturnem w Rybach na Medium Coeli znajduje się w horoskopie Nadji Abd el Farrag, niemieckiej celebrytki, która zasłynęła dzięki związkowi z Dieterem Bohlenem z zespołu Modern Talking. Wenus na Medium Coeli sprawia, że Nadja zaistniała w mediach głównie dzięki partnerstwu. Związała się z Bohlenem kiedy miała 24 lata. On był od niej starszy o 11 lat. Ich związek trwał siedem lat i nie był udany. Bohlen ośmieszał swoją partnerkę, kpił z jej imienia, nazywając ją Naddel, co znaczy igła. Niestety niemieckie media podchwyciły ten niefortunny pseudonim, więc w świadomości opinii publicznej ta piękna i zadbana kobieta jest znana właśnie jako Naddel. Nadja stara się robić karierę artystyczną. W przeszłości nagrywała piosenki, ale nie odniosły one żadnego sukcesu, gdyż ona nie potrafi śpiewać. Prowadziła też programy telewizyjne  związane z erotyką, wystąpiła w kilku reality show, gdzie brali udział celebryci, którzy są znani są wyłącznie z tego, że są znani.

Nadja
Nadja Abd el Farrag 5.03.1965, godz. 11:55, Hamburg, Niemcy, klasyfikacja A, źródło: Astrodatabank

Nadja wydała nawet swoją książkę kucharską i pracuje jako DJ w klubach. Niestety wszystkie jej projekty okazują się porażką, a sama Nadja jest pośmiewiskiem niemieckich mediów. W tym wypadku Saturn realizuje się przez surową krytykę i brak akceptacji. Nadja bardzo o siebie dba i wygląda wręcz perfekcyjnie, co także jest przejawem koniunkcji Wenus z Saturnem. Niemniej jednak uroda nie pomaga jej w karierze. Problemem może być fakt, że Nadja  szuka łatwego zarobku, nie wkładając w to pracy. Niestety przy tym aspekcie sukces można odnieść wyłącznie dzięki ciężkiej pracy, solidności i umiejętności odpowiedniego zarządzania pieniędzmi. Wszelkie mało poważne przedsięwzięcia przyniosą tylko szkodę. Trzeba działać zgodnie z energią Saturna, wówczas przynosi to dobre efekty. Życie uczuciowe Nadji nie układa się najlepiej, gdyż pomimo wszelkich starań, nie udaje się jej znaleźć partnera na stałe. Z wykształcenia Nadja jest farmaceutką, więc być może pracując w swoim wyuczonym zawodzie, gdzie potrzebna jest precyzja i wiedza, odniosłaby sukces i znalazła szczęście szybciej niż w show biznesie.

 

EWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka). Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisuje piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewa   
Kontakt: ek.azul@interia.pl

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.