Astroportal.pl

Fenomen Adele

Autorka: Ewa Krajewska

Właśnie obchodzi 28. urodziny. Karierę muzyczną zaczęła jako dziewiętnastolatka i szybko odniosła spektakularny sukces, stając się gwiazdą wielkiego formatu. Na swoim koncie ma już 104 rozmaite nagrody branży muzycznej, w tym 10 nagród Grammy, 8 Brit Awards, 13 nagród Billboard Music Awards. Otrzymała również Oscara, i Złotego Globa za utwór „Skyfall”, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu o przygodach James’a Bonda o tym samym tytule. Sprzedała 40 milionów płyt na całym świecie i zarobiła fortunę. Co sprawia, że ta młoda dama odniosła tak wielki sukces?

Adele sprawia wrażenie zwyczajnej, sympatycznej dziewczyny, która nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jak większość nastolatek przeżywała miłosne rozterki i właśnie o tym pisała swoje piosenki. Jej utwory wydają się proste. Ot, zwykłe piosenki o miłości, jakich wiele. Jednakże jej utwory podbiły serca ludzi na całym świecie, a słuchając ich można odnieść wrażenie, że ta muzyka dotyka duszy.

Horoskop Adele
Adele Live Tour 2016, źródło: wikipedia.com

Kiedy spojrzymy w horoskop Adele, od razu widać, że jego właścicielka jest niezwykłą osobą, która ma ogromny potencjał, talent i charyzmę, dzięki czemu śmiało może podbijać świat. A do tego jeszcze wielkie szczęście w życiu. Koniunkcja Słońca z Jowiszem w artystycznym znaku Byka sprawia, że wiele spraw w życiu Adele układa się po jej myśli, a nawet lepiej niż ona zakłada. Nie musi wkładać wiele wysiłku, by odnieść sukces, gdyż ten aspekt zsyła jej wiele dobrych okazji. Ludzie wyczuwają optymizm Adele, lubią ją, dlatego chętnie przebywają w jej otoczeniu i pomagają. Dzięki temu artystka spotyka właściwe osoby, które rozwijają jej karierę. Ona nie musi zabiegać o niczyją uwagę, ani o nic walczyć, gdyż szczęście przychodzi do niej samo.

Koniunkcja Słońca z Jowiszem często przynosi możliwości rozwijania swoich talentów we wczesnym wieku. Adele zadbała o rozwój swojego pięknego głosu, wybierając szkołę dla artystów. Od dziecka była świadoma tego, że jej głos jest wyjątkowy i postawiła na swój talent, co okazało się słuszną decyzją. Kiedy ukończyła szkołę w 2006 roku, była już w pełni wykształconą wokalistką i kompozytorką.

Jowisz ma naturę powiększania, natomiast Słońce w Byku obdarza talentem artystycznym, ale również zamiłowaniem do dobrego jedzenia, picia i folgowania swoim zachciankom. Jowisz jeszcze bardziej to uwydatnił, co w przypadku Adele przyniosło zarówno pozytywne jak i negatywne skutki. Artystka lubi dobrze zjeść i nie dba o to, czy jedzenie jest zdrowe. Dla każdego Byka liczy się bowiem przyjemność czerpana z jedzenia i dobre towarzystwo przy stole. To może przerodzić się w  otyłość. Na szczęście Adele nie ma kompleksów na punkcie swojego wyglądu i nie uważa, by otyłość wpływała negatywnie na jej życie. To jest typowe u osób jowiszowych, które po prostu akceptują i kochają siebie. Nie przeszkadza im to, że ich wygląd znacznie odbiega od kanonów urody powszechnie lansowanych w mediach. Jowiszowcy nie przejmują się konwenansami ani krytyką i kochają siebie takimi, jakimi są. Ich wiara w siebie, swoje talenty i atrakcyjność jest niezwykle silna. Dzięki temu, że akceptują i kochają siebie, emanują pozytywną energią i są radośni, a swym optymizmem zarażają innych.

Horoskop Adele
Adele ur. 5.05.1988 g. 3.02, Tottenham, Londyn, Wielka Brytania, klasyfikacja: , źródło: informacje z biografii i wikipedii, astro.com

Zodiakalne Byki często bywają artystycznie uzdolnione, a Jowisz w tym wypadku dodatkowo uwydatnił wielki talent Adele. Dzięki Jowiszowi uzdolniona nastolatka zachwyciła swoim niezwykłym talentem nie tylko znajomych czy rodzinę, ale rzesze ludzi. Słońce w horoskopie określa powołanie i jest odpowiedzialne za karierę, a Jowisz powiększa działanie Słońca, sprawiając, że kariera Adele rozwinęła się na bardzo szeroką skalę. Jowisz wskazuje również na bycie szanowanym, uznanym autorytetem w danej dziedzinie i wzorem do naśladowania. Nie dziwi więc fakt, że młodziutka Adele szybko stała się ikoną muzyki pop swojego pokolenia.
Koniunkcja Słońca z Jowiszem znajduje się w drugim domu, czyli domu pieniędzy, co jest niezwykle korzystne w sprawach materialnych i sprzyja szybkiemu bogaceniu się. Solarne Byki znają swoją wartość, więc nie podejmą się żadnej pracy, jeśli nie przyniesie im ona pieniędzy. Adele wprawdzie rozwija swój talent i spełnia swoje marzenia, to fakt, że bardzo dużo na tym zarabia, z pewnością ma dla niej ogromne znaczenie. Każdy Byk musi mieć odpowiednie zabezpieczenie materialne, bo bez tego czuje się fatalnie, więc Adele zapewne będzie umiejętnie zarządzać swoim majątkiem, by go nie stracić i stale go powiększać. Koniunkcja Słońca z Jowiszem w Byku w drugim domu sprawia, że zarabianie ogromnych pieniędzy przychodzi jej z łatwością. Obecnie fortuna Adele szacowana jest na 85 milionów funtów.

W horoskopie brytyjskiej piosenkarki znajdujemy jeszcze jeden aspekt, który wskazuje na podbój na skalę światową. To opozycja Plutona do Słońca i Jowisza. Aspekt ten obdarza właściciela horoskopu niezwykłą charyzmą i magnetyzmem, co przyciąga uwagę innych. Nie sposób nie zwrócić uwagi na taką osobę. Wyzwala to również podświadome pragnienie zawładnięcia umysłami innych. Człowiek z łatwością potrafi zapanować nad tłumami ludzi, budząc podziw, ekscytację, choć czasem kontrowersje. Na koncerty Adele przychodzą tłumy ludzi, a bilety na jej występy sprzedają się w tak szybkim tempie, że wielu fanów wielokrotnie musiało odejść z kwitkiem, gdyż zainteresowanie jej koncertami jest ogromne. Opozycja Plutona do Słońca sprawia, że muzyka Adele, choć jest prosta, to jednocześnie bardzo głęboka i wyzwala ogromne emocje. Pluton sięga do najgłębszych zakamarków ludzkiej duszy, by wyciągnąć na światło dzienne trudne emocje i je uleczyć. Adele pisze o swoich rozterkach miłosnych i o cierpieniu spowodowanym rozstaniem z ukochanym mężczyzną. Wyrażenie tego bólu w piosenkach i podzielenie się tymi emocjami z innymi, z pewnością przynosi jej ulgę. W słynnym przeboju „Rolling In The Deep”, którym podbiła serca fanów i krytyków muzycznych na całym świecie, śpiewa, że „przemieni swoje cierpienie w złoto” i tak się stało. Trudne przeżycia emocjonalne stały się źródłem artystycznej inspiracji, co przyniosło jej sławę i fortunę. Wielkie emocje sprawiają, że  piosenki Adele są tak przejmujące i magiczne. Ponadto wiele osób, które przechodziło przez podobne doświadczenia, mogło utożsamiać się z emocjami, jakie Adele przekazuje w swoich utworach.

Oczywiście nie można zapominać o niesamowitym głosie Adele, który jest absolutnie wyjątkowy i jest jej znakiem rozpoznawczym. Silny, piękny głos zapewnia artystce mocny Merkury w znaku Bliźniąt, znajdujący się w trzecim domu. Niemniej jednak nie każda osoba z tak posadowionym  Merkurym ma taki głos, a nawet jeśli ma, to nie zawsze zostaje sławnym wokalistą. By przebić się ze swoim talentem wokalnym, potrzebne są jeszcze inne czynniki w horoskopie. W przypadku Adele jest to koniunkcja Słońca z Jowiszem w artystycznym znaku Byka oraz opozycja Plutona do tych planet.

Silny wpływ opozycji Plutona sprawia również, że w życiu Adele dużą rolę odgrywają inni ludzie, gdyż przestawiają oni jej karierę na inne tory. Kariera Adele rozpoczęła się w 2006 roku, tuż po tym jak dziewczyna skończyła szkołę. Wówczas jej kolega zamieścił kilka jej piosenek na serwisie Myspace. Piosenki te przykuły uwagę przedstawiciela wytwórni XL Recordings, który skontaktował się Adele, proponując jej kontrakt płytowy. Adele nie mogła w to uwierzyć i myślała, że to żart. Na rozmowę w wytwórni płytowej zabrała ze sobą przyjaciela, gdyż bała się iść sama. Pluton obdarza właściciela horoskopu niezwykłą przenikliwością, ale i podejrzliwością, więc nie dziwi, że artystka myślała, że to jakiś podstęp. Kilka lat później pomoc w promocji muzyki Adele przyszła niespodziewanie z Niemiec, kiedy to pod koniec 2009 roku na casting do niemieckich preselekcji do konkursu Eurowizji przyszła Lena Meyer-Landrut i zaśpiewała utwór Adele „My Same” z jej debiutanckiej płyty „19”. W tym czasie Adele nie była jeszcze zbyt znana w Niemczech. Kluczem do sukcesu Leny był właśnie wybór tej piosenki. Pozwoliło to przebrnąć przez casting, na który zgłosiły się tysiące kandydatów i dostać się do finałowej dwudziestki. Podczas pierwszego występu na żywo Lena również wykonała „My Same”, chociaż radzono jej, by wybrała, inną bardziej znaną piosnkę, by zyskać sympatię publiczności. Jednak Lena uparła się i zdania nie zmieniła. Dziewczyna  podbiła serca niemieckiej publiczności swoim wykonaniem „My Same” i stała się główną faworytką całego konkursu. Niemiecka widownia zainteresowała się również samą Adele i pokochała jej muzykę. Lena wygrała niemieckie preselekcje i reprezentowała swój kraj podczas konkursu Eurowizji w Oslo w 2010, gdzie zaśpiewała piosenkę „Satellite” i wygrała.

Ciemna strona Plutona w horoskopie Adele manifestuje się przez nadmierne zainteresowanie mediów jej życiem prywatnym. Artystka nie lubi, kiedy wścibscy paparazzi przekraczają granice jej prywatności, gdyż czuje się osaczona. Pluton wyzwala pragnienie zemsty za doznane krzywdy. Piosenkarka pozwała jedną z agencji fotograficznych za opublikowanie zdjęć jej syna i sprawę wygrała. Agencja wypłaciła jej odszkodowanie. W przyszłości Adele zapewne nie raz przyjdzie mierzyć się z podobnymi problemami. Opozycja Plutona do Słońca sprawia bowiem, że Adele jest bardzo wyczulona na punkcie swojego bezpieczeństwa i zawsze będzie miała wrażenie, że natrętni fotografowie stanowią dla niej zagrożenie.

Z drugiej strony Księżyc, który mówi o prywatności, uczuciach i macierzyństwie,  znajduje się w znaku Strzelca w domu dziesiątym, co pokazuje, że Adele mimo wszystko dzieli się swoimi prywatnymi sprawami z opinią publiczną. Uzewnętrznia swoje emocje w piosenkach, pisząc o tym, co przeżywa. Księżyc w Strzelcu, będąc pod władzą ekspansywnego Jowisza sprawia, że Adele jest ekstrawertyczna i ma potrzebę dzielenia się swoimi emocjami z innymi, nawet jeśli są one bardzo osobiste. Dzięki tej wylewności i otwartości Adele z niezwykłą łatwością dociera do serc milionów wielbicieli na całym świecie. Za sprawą Księżyca w Strzelcu zwierzenia, z którymi człowiek zazwyczaj dzieli się wyłącznie z najbliższymi, trafiły do szerokiego grona odbiorców. Dzięki temu wielbiciele Adele mogą obserwować jej rozwój emocjonalny i dojrzewanie, kiedy to z nastolatki przeistoczyła się w kobietę i matkę. Inspiracją do jej dwóch pierwszych albumów „19” oraz „21” były przeważnie rozterki miłosne. W październiku 2012 r. Adele urodziła dziecko, co zmieniło jej podejście do siebie i świata i wpłynęło na jej twórczość. Emocje, jakie Adele przekazuje na trzecim albumie „25”, wydanym pod koniec 2015 roku, są bardziej dojrzałe.

Księżyc w horoskopie Adele tworzy opozycję do Wenus, co sprawia, że artystka jest bardzo emocjonalna, ciepła i serdeczna. Miłość odgrywa niezwykle ważną rolę w jej życiu, dlatego śpiewa właśnie o niej. Z powodu miłości przerwała nawet światową trasę koncertową, ponieważ pragnęła spędzić więcej czasu ze swoim ówczesnym chłopakiem. Bardzo tęskniła również za rodzinnym Londynem. Wenus znajduje się w czwarty domu, co sprawia, że artystka najlepiej czuje się w domu, w swoich rodzinnych stronach. Adele nie lubi podróżować i unika zagranicznych wojaży, jak tylko może. Jedna z pierwszych piosenek, jakie napisała, nosi tytuł „Hometown Glory” na cześć jej ukochanego Londynu. Na umiłowanie ojczyzny wskazuje także Słońce w Byku. Tak posadowiona Wenus to również wielkie źródło natchnienia artystycznego. Fakt, że Wenus znajduje się w znaku Bliźniąt sugeruje, że Adele może zarobić na dziedzinach związanych z planetą Merkury czyli m.in. na swoim głosie i pisaniu (w tym wypadku piosenek). Wenus tworzy trygon do Marsa, co czyni z Adele osobę bardzo zmysłową i atrakcyjną. Nadwaga nie ujmuje jej urody ani uroku osobistego.

Mars w Wodniku blisko ascendentu to znak, że Adele wie, czego chce, jest bardzo uparta i robi to, na co ma ochotę. Przekonanie jej, by zrobiła coś, co jej nie odpowiada, jest właściwie niemożliwe, gdyż ona zawsze kieruje się przede wszystkim własnym dobrem. Zapewne bywa egoistyczna, a współpraca z nią nie jest łatwa. Mars tworzy kwadraturę do Słońca i Jowisza w Byku oraz kwadraturę do Plutona w Skorpionie, co razem tworzy półkrzyż w znakach stałych. To dodatkowo podkreśla upór, ale i ogromną determinację w dążeniu do celu. Adele nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel, a do tego jest szalenie ambitna, co pozwala jej odnosić tak spektakularne sukcesy. Z jednej strony Adele ceni sobie życie rodzinne i nawet rozważała zakończenie kariery, by poświęcić się macierzyństwu, to z drugiej, podświadomie pragnie sukcesu. Opanowanie światowego rynku muzycznego, bicie kolejnych rekordów na listach przebojów, w ilości wyświetleń teledysków na youtube, w ilości sprzedanych płyt czy zdobywanie kolejnych nagród, przynoszą jej ogromną satysfakcję. Skala jej sukcesu przeraża innych artystów, którzy celowo przekładają premiery swoich singli, by nie konfrontować się na listach przebojów z singlami Adele, gdyż wiadomo, kto w tym starciu wygra. Sianie postrachu wśród konkurencji to kolejna odsłona silnie zaakcentowanego Plutona w horoskopie Adele, czego ona sama może nie być świadoma.
Silne napięcie emocjonalne wywołane przez opozycję Słońca do Plutona może być rozładowane tylko poprzez aktywne działanie, w tym wypadku przez pracę artystyczną i pisanie piosenek o swoich uczuciach. Jednakże półkrzyż w znakach stałych, szczególnie kiedy Mars jest na jego wierzchołku, może realizować się również przez zbyt egoistyczne zachowanie, co utrudnia współpracę z ludźmi, a także negatywnie wpływa na życie prywatne. Właściciel takiego horoskopu nie liczy się bowiem z niczyim zdaniem ani uczuciami i stara się podporządkować sobie drugą połówkę. Adele wprawdzie jest piękna, serdeczna i charyzmatyczna, ale życie u jej boku z pewnością nie jest łatwe. O egoistycznej postawie względem partnerów, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym mówi także położenie północnego węzła księżycowego w pierwszym domu i południowego w siódmym.

Agresywne działanie Marsa jest tonowane wpływem Neptuna, który tworzy harmonijny trygon do Słońca i Jowisza. To dodaje Adele szlachetności i sprawia, że roztacza ona wokół siebie magiczną, artystyczną aurę. Ludzie widzą w niej przede wszystkim wielką artystkę, a nie zawziętą i upartą kobietę. Wpływ Neptuna przejawia się w życiu Adele m.in. poprzez nałogi. Artystka nie stroniła od alkoholu i lubiła dużo wypić podczas imprez z przyjaciółmi. Nie ukrywa też, że dużo piła będąc w związku z jednym z byłych chłopaków, gdyż tak działało na nią jego towarzystwo. Po pijaku zdarzało się jej publikować dziwne posty na portalach społecznościowych, na co ostro zareagowała jej wytwórnia płytowa, blokując jej dostęp do kont. Neptun obdarza ją także wielkim natchnieniem artystycznym i sprawia, że Adele potrafi tworzyć niezwykły, wręcz magiczny nastrój w swoich utworach, co jest kluczem do jej wielkiego sukcesu.

Opublikowane na Astroportal.pl 5.05.2016

Astrolog Ewa KrajewskaEWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka). Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisuje piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewa   
Kontakt: ek.azul@interia.pl

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.