Astroportal.pl

Co mówi o tobie twój Merkury?

Mił‚osł‚awa Krogulska

Dwanaście znaków zodiaku wspaniale opisuje osobowość. Czasami jednak zdarzają się osoby, do których żaden horoskop nie pasuje. Co z nimi zrobić? Przede wszystkim sprawdzić, gdzie mają Merkurego. Ale nawet po przeczytaniu przybliżonych niżej cech łatwo możesz rozpoznać, w którym jest znaku.

To prawda, że Słońce w horoskopie mówi o naszej tożsamości, ale to Merkury decyduje o typie umysłu i sposobie, w jaki komunikujemy się z ludźmi. Jest planetą najbliższą Słońcu, dlatego w horoskopie nie może się od niego za bardzo oddalić: może być w tym samym co ono znaku, w znaku poprzednim lub następnym. Oznacza to, że każdy znak zodiaku może występować w trzech odmiennych merkurowych podtypach!

100% Merkurego w znaku
Jeśli Merkury jest w tym samym znaku, co nasze Słońce, to wtedy cechy urodzeniowego znaku są bardzo silne. Mówimy dokładnie to, co myślimy! Wiemy, co chcemy robić w życiu, szybko łapiemy okazje, łatwiej nam przychodzi rozwijanie talentów i wykorzystywanie w pełni darów naszego urodzeniowego znaku. Najlepiej mają Bliźnięta i Panny z Merkurym w swoim znaku, bo to czyni z nich najtęższe intelekty w zodiaku. Strzelce i Ryby z Merkurym w takiej samej sytuacji poszukują nowych rozwiązań i oddają się filozoficznym rozważaniom. Barany i Skorpiony mają cięty język i refleks, Wagi i Byki – wiele talentów artystycznych, Raki – poetycką wrażliwość, a Koziorożce i Wodniki – dociekliwy umysł i świetną pamięć.

Merkury
Merkury, źródło: nasa.gov

Typy mieszane
Jeśli Merkury znalazł się w którymś ze znaków ościennych, to nie czujemy się typowym przedstawicielem swojego znaku, bo wiele cech weźmiemy właśnie z tego, w którym jest ta planeta. Nasz charakter będzie więc mieszany.I tak na przykład Bliźniak z Merkurym w Raku może zupełnie nie przypominać swoich zodiakalnych współbraci, bo będzie cichy i delikatny. Panna z Merkurym w Wadze będzie artystą bujającym w obłokach, bardziej podobnym do eleganckich Wag niż solidnych, praktycznych Panien. Strzelec z Merkurym w Skorpionie może być oszczędny i nie chcieć wystawiać nosa z domu, a Ryby z Merkurym w Baranie mogą być nieprzeciętnie zadziorne, jak to mają w zwyczaju ogniste Barany.

Czy rozpoznasz, gdzie masz Merkurego?

• Baran z Merkurym w Rybach to artysta i cichy marzyciel. W Byku – doskonały biznesmen, zna się na sztuce.

• Byk z Merkurym w Baranie jest odważny, nie boi się ryzyka. W Bliźniętach – podróżuje i trudno go zastać w domu.

• Bliźnięta z Merkurym w Byku przeliczają każdy wysiłek na pieniądze. W Raku – chętnie poświęcają uwagę innym ludziom.

• Rak z Merkurym w Bliźniętach woli podróże i karierę od siedzenia w domu. W Lwie – potrafi porwać za sobą tłumy.

• Lew z Merkurym w Raku ceni sobie święty spokój i nie szuka poklasku. W Pannie – przenika tajemnice, ma talent do nauki.

• Panna z Merkurym w Lwie łączy talent artystyczny z praktycznym podejściem. W Wadze – to polityk i doskonały strateg.  

• Waga z Merkurym w Pannie to demon intelektu, zna się na każdej dziedzinie. W Skorpionie – jest podejrzliwa, ale wyczuwa ludzkie intencje.

• Skorpion z Merkurym w Wadze jest otwarty, łatwo zdobywa sympatię otoczenia. W Strzelcu – chce zwiedzać świat, ceni różnorodność.

• Strzelec z Merkurym w Skorpionie tropi tajemnice, bywa podejrzliwy i skryty. W Koziorożcu – nie lubi ryzyka. Spełnia się w biznesie, potrafi rządzić.

• Koziorożec z Merkurym w Strzelcu wybiega myślami w przyszłość. W Wodniku – jest buntownikiem i nie słucha się nikogo.

• Wodnik z Merkurym w Koziorożcu jest opanowany, punktualny i słowny. W Rybach – to wizjoner, ma pomysły nie z tego świata.

• Ryby z Merkurym w Wodniku muszą wszystko sprawdzić, nie wierzą autorytetom. W Baranie – lubią rywalizację i bronią swoich poglądów.

 
Pierwsza publikacja: "Gwiazdy mówią", nr 49/2015
Publikacja na Astroportal.pl 26.02.2016

Miłosława Krogulska, astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

 

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.