Astroportal.pl

Kto się lubi, ten się czubi? Jak kłócą się znaki zodiaku

Izabela Podlaska-Konkel

W zodiaku największymi złośnikami są znaki ogniste. Barany błyskawicznie podejmują rywalizację i stają do walki w obronie swoich racji, często się kłócą, ale na szczęście nie są pamiętliwe i szybko zapominają urazy. Strzelce natomiast uwielbiają spory i dyskusje, które nieraz przerodzić się mogą w zajadłe kłótnie, które trwają tygodniami. Lwy natomiast nie są skore do kłótni, ale jeśli ktoś nadepnie im na odcisk lub umniejszy ich zasługi, potrafią walczyć nawet latami w sądzie, żeby zwyciężyć.

Znaki ziemskie niechętnie wchodzą w spory. Dopiero kiedy ktoś podważa ich autorytet, dorobek lub zagraża ich stanowi posiadania, ruszają do walki. Byki z natury niechętnie spierają się o drobiazgi. Jednak kiedy dochodzi do rozwodu, przy podziale majątku kłócą się do upadłego i nie oddadzą ani jednej łyżeczki czy ręcznika, który się im należy. Panny łatwo się denerwują i potrafią godzinami kłócić się o to, że ma rację i nie da się ich zbyć byle czym. Koziorożce są ostrożne i niechętnie się spierają z innymi. Jednak jeśli ktoś złamie ustalone reguły lub nie wywiąże się z zobowiązania, racą panowanie nad sobą i nie odpuszczą, dopóki nie wykrzyczą swoich racji i żali.

Z pozoru najmniej konfliktowe są znaki wodne. Raki bardzo emocjonują się każdym sporem i szybko dążą do zgody, bo zbyt przeżywają każdą kłótnię. Potrafią jednak wpaść w histerię i płakać z byle powodu. Skorpiony wolą wycofać się na z góry ustalone pozycje niż bić się na argumenty. Trzeba jednak uważać, bo doprowadzony do ostateczności Skorpion może użyć siły fizycznej lub wyjść z siebie, nie warto więc go drażnić. Ryby natomiast unikają kłótni jak ognia, wola ustąpić niż znosić krzyki i obrażone miny.

Znaki powietrzne uwielbiają dyskusje, ale niechętnie wchodzą w otwarty konflikt. Wagi jak ognia unikają kłótni, zawsze starają się negocjować i dojść do porozumienia. Bliźnięta po paru minutach zapominają, o co poszło i nie rozumieją, dlaczego ktoś się na nie obraził. Jedynie Wodniki potrafią kłócić się i dowodzić swojej racji do upadłego.

Pieniacze sądowi to Lwy, Wodniki, Strzelce i Panny. Nie odpuszczą, dopóki sprawiedliwości stanie się zadość i ich racja zostanie przez sąd udowodniona.  

Najbardziej pamiętliwe są Skorpiony, Koziorożce i Byki. Nawet po latach wypomną nam błąd lub nieprzyjemną kłótnię. Niechętnie też wybaczają trudno u nich dostać drugą szansę.

Najbardziej ugodowe i wyrozumiałe są Wagi, Bliźnięta i Ryby. Tak zależy im na dobrej atmosferze i serdecznych stosunkach z bliskimi, przyjaciółmi i współpracownikami, że o pewnych drażliwych sprawach wolą nie rozmawiać i zawsze dążą do zgody.Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.