Astroportal.pl

Nie znaczy nie, ale zawsze można negocjować czyli dwunastolatka spod znaku Lwa

Mił‚osł‚awa Krogulska

W pierwszy prawdziwie letni dzień wpadłam z wizytą do Magdy. Obu nam udało się nieco wcześniej wyjść z pracy, więc była to dobra okazja, aby napić się herbaty i omówić plany wspólnego wyjazdu na działkę w weekend.

- Agniesiu, już wróciłaś ze szkoły, zaraz będzie obiad, a teraz szybko zdejmij pranie i wynieś śmieci. - powiedziała Magda znad eleganckiej filiżanki i nawet nie spojrzała na swoją dwunastoletnią latorośl.

Lew

- SAMA SOBIE WYWIEŚ I WYNIEŚ! - wrzasnęła Agniesia, aż zakrztusiłyśmy się ziołową herbatką. Takiego zachowania w tym domu nikt jeszcze nie widział, a bywałam tam od dekady. Czy to bieguny magnetyczne ziemi zamieniły się miejscami i pomieszały wszystkim w głowach? A może w spokojne i dobre dziecko nagle wstąpił jakiś demon? Drzwi do pokoju Agniesi trzasnęły z takim hukiem, że mało nie wypadły z futryny. Magda zerwała się z wiklinowego fotela, z wyraźnym zamiarem urządzenia dziecku karczemnej awantury za takie zachowanie, w dodatku przy gościu!

- Siadaj, natychmiast siadaj! - zdążyłam złapać ją za rękę. - Daj jej czas, może coś się stało w szkole?

- Nie będę tolerować takiego zachowania! - krzyknęła rozwścieczona Magda – To ja za wszystko tu płacę, tak się staram, nie będzie mi tu w domu się rządzić!

- Ale co chcesz zrobić? - zapytałam spokojnie – Pobijesz ją, zamkniesz w piwnicy, zakneblujesz? Poczekaj, zgłodnieje, ochłonie i wtedy sama wyjdzie.

Magda ciężko westchnęła. Zaczynała rozumieć, że w jej życiu zaczyna się właśnie nowa era: koegzystencji z nastolatką, kiedy układ sił nagle się zmienia i możemy czasami mieć wrażenie, że w domu zamieszkał ktoś obcy. W wieku lat 12 w horoskopie dziecka zaczyna się nowy cykl Jowisza – samodzielnego odkrywania świata. W wieku lat 14 Saturn tworzy opozycję do swojej urodzeniowej pozycji w dziecięcym horoskopie i sprawia, że młody człowiek musi zakwestionować autorytety, aby móc się dalej rozwijać. Jest to szczególnie trudne dla tych rodziców, których znak zodiaku znajduje się w kwadraturze lub w opozycji do znaku zodiaku dziecka. Magda urodziła się pod znakiem Wodnika, a Agniesia pod znakiem Lwa. Oba należą do znaków stałych – a więc są równie uparte i pewne siebie, a także skupione przede wszystkim na sobie. Poza tym kto to widział, żeby rozkazywać zodiakalnemu Lwu? Najprostszą metodą okiełznania Lwa, bez względu na wiek, jest docenianie jego zalet i umiejętności. Lwa trzeba chwalić! Nie da się „najlepiej na świecie wynosić śmieci”, ale słowo „proszę” zawsze zdziała cuda! To właśnie szybko poradziłam Magdzie.

Tymczasem Agniesia z wyniosłą miną weszła do kuchni, nalała sobie wody i zaczęła robić kanapkę. Sama nie wiedziała, jak wyplątać się z tej sytuacji. Jeszcze bił z niej ten specyficzny rodzaj nerwowej energii, jaką dzieci często przynoszą ze szkoły, a dorośli z pracy. To mieszanina złości, nudy, niewyspania, zmęczenia i odrazy wobec całego świata. Dlatego lepiej nie pytać od progu „jak ci poszło”, nie krzyczeć i nie marudzić. Niech dziecko trochę odpocznie i oczyści tą aurę – wtedy o wiele łatwiej zrozumie, co do niego mówimy i łatwiej nam będzie dojść do zgody.

Siedziałyśmy i piłyśmy herbatę, a Agniesia przeżuwała kanapkę.
- Zrobić wam coś do jedzenia? - zapytała w końcu.
- Dawaj. W końcu robisz najlepsze kanapki w tej części Europy - odparła Magda.

Warszawa, czerwiec 2009

Pierwsza publikacja w tygodniku "Gwiazdy mówią" w ramach cyklu Astroniania
Publikacja na Astroportal.pl 21.05.2015


Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2023 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.