Astroportal.pl

Rodzina Wodników

Osoby urodzone w znaku Wodnika cenią wolność osobistą, są niezależne, lubią podróżować, poznawać nowych ludzi, zdobywać wiedzę, a nade wszystko rozwijać swoje pasje. A co dzieje się, kiedy zakochają się i zdecydują się założyć rodzinę? Przyjrzyjmy się horoskopom parze Wodników:  kolumbijskiej piosenkarki Shakiry i jej życiowego partnera Gerarda Piqué, piłkarza słynnej FC Barcelony.

Shakira i Piqué urodzili się 2 lutego. Ona w 1977, on w 1987 r. czyli dzieli ich równe dziesięć lat. Słońca obojga partnerów znajdują się w 13. stopniu Wodnika, co z pewnością pomogło im szybko znaleźć wspólny język, pomimo tego, iż zajmują się zupełnie czym innym. Każde z nich ma swoją pasję, która stała ich zawodem, co jest częstym zjawiskiem u zodiakalnych Wodników. Przedstawiciele tego znaku zodiaku nie wyobrażają sobie życia z kimś, kto nie ma żadnego hobby, nieustannie siedzi w domu, sprząta, pierze i czeka na nich z obiadem z zegarkiem w ręku. Wodnik doceni fakt, że partner ma swój własny świat, nawet jeśli różni się on od jego zainteresowań. Potraktuje to jako ciekawostkę i uzna, że od partnera może wiele się nauczyć, przez co poszerzą się jego horyzonty myślowe. Dlatego artystce wcale nie przeszkadza życie w związku ze sportowcem, choć zdawać by się mogło, że taka para będzie miała kłopot ze znalezieniem wspólnego tematu do rozmowy. Wodnik nie musi przebywać ze swoją ukochaną osobą 24 godzinę na dobę, gdyż zanudziłby się na śmierć, więc częste podróże oraz zupełnie inne zawody Shakiry i Gerarda Piqué, nie mają negatywnego wpływu na życie tej pary. Tych dwoje nie zdąży się sobą znudzić. Pomimo tego, że są w związku i stworzyli rodzinę, nie zrezygnowali ze swoich pasji ani pracy.

Horoskop porównawczy Shakiry i Gerarda Pique

Horoskop porównawczy Shakiry (w środku) urodzonej 2 lutego 1977 o g. 10:08 w Barranquilli, w Kolumbii (klasyfikacja: C, źródło godziny nieznane, astro.com) i Gerarda Piqué (na zewnątrz) urodzonego 2 lutego 1978 w Barccelonie w Hiszpanii (klasyfikacja: X, godzina nieznana, wikipedia.org)

Analiza porównawcza ich horoskopów wskazuje na duże przyciąganie fizyczne i miłość. W prawdzie nie znana jest godzina urodzenia Piqué, to jednak jest wielce prawdopodobne, że Księżyc w jego horoskopie znajduje się w Baranie, tam gdzie Shakira ma Wenus. Świadczy to o świetnym porozumieniu emocjonalnym tej pary. Oboje wyczuwają swoje potrzeby psychiczne, mają zbliżony gust i odpoczywają w podobny sposób.

Shakira

Wenus w horoskopie pokazuje jak jego właściciel podchodzi do miłości i jakie cechy powinna mieć druga osoba, by wzbudzić jego zainteresowanie. U Gerarda Piqué Wenus znajduje się w Strzelcu i tworzy koniunkcję z Uranem i Saturnem, a także trygon z Marsem, sekstyl z Merkurym i kwadraturę z Jowiszem. Wenus w Strzelcu wskazuje na zainteresowanie kobietami o egzotycznym typie urody lub cudzoziemkami. Wenus w koniunkcji z Uranem sugeruje, że może on być niestały w miłości i szybko nudzi się w partnerstwie, chyba, że zwiąże się z osobą bardzo oryginalną i niezależną, która nie będzie ograniczać jego wolności. Natomiast koniunkcja Wenus z Saturnem może wskazywać na skłonność do wiązania się z osobami starszymi od siebie, a w każdym razie poważnymi, które cieszą się powszechnym uznaniem. Kwadratura Jowisza wskazuje na zainteresowanie kobietami, które w życiu osiągnęły sukces, są szanowane i mądre. Sekstyl Merkurego z Wenus to znak, że Piqué szuka kobiet inteligentnych, z którymi będzie miał o czym porozmawiać. Z kolei trygon Marsa do Wenus sprawia, że podobają mu się panie obdarzone seksapilem. Shakira niemal idealnie spełnia te oczekiwania. Fakt, że artystka pochodzi z Kolumbii i ma korzenie libańsko-włoskie dobrze pasuje do tego, co reprezentuje Wenus w Strzelcu. Ponadto jest ona osobą kreatywną i oryginalną, a na dodatek jest starsza od swojego partnera o dziesięć lat. Zanim para poznała się (co miało miejsce w 2010 r.), Shakira była już znana na całym świecie i miała na swoim koncie wiele sukcesów. Ponadto jest inteligenta, chętnie się uczy, interesuje się historią (szczególnie obu Ameryk), zna kilka języków obcych i jest atrakcyjna.

W horoskopie Shakiry Wenus znajduje się w Baranie, co zdradza, że artystka ceni panów odważnych, wysportowanych, walecznych, przedsiębiorczych, lubiących rywalizację,  męskich. Nie podbije jej serca romantyczny wrażliwiec czy neurotyczny intelektualista. Nic dziwnego, że artystka związała się ze sportowcem.

Niestety nie wszystkie elementy tej układanki pasują do siebie. Shakira ma w swoim horoskopie opozycję Saturna do Słońca, a skoro oboje mają Słońce w tym samym miejscu, to Saturn Shakiry tworzy również opozycję do Słońca Piqué. To trudny aspekt. Na początku znajomości dwoje ludzi czuje te dobre aspekty, które ich do siebie przyciągają, a problemy związane z Saturnem wychodzą na światło dzienne o wiele później. Niewykluczone, że z czasem Piqué może czuć się ograniczany przez Shakirę. Jeśli wejdzie ona w rolę jego mentorki i będzie próbowała pouczać partnera czy udzielać mu dobrych rad, w pewnym momencie to przestanie mu się podobać, gdyż uraziłoby to jego ambicję. Ten aspekt może także zrealizować się również tak, że Shakira może nie mieć ochoty np. na huczne imprezy czy wspólne uprawianie jakiegoś hobby z partnerem, co sprawi, że jemu zacznie doskwierać nuda, czyli coś, co dla każdego Wodnika jest nie do zniesienia. Ponadto Mars Piqué tworzy kwadraturę do Marsa i Księżyca Shakiry, co razem tworzy półkrzyż. Z jednej strony wnosi to duże przyciąganie erotyczne i zwiastuje udane życie seksualne, ale może zwiastować również kłótnie. Gerard Piqué, mając Marsa w Baranie, jest o wiele bardziej energiczny od Shakiry, więc ona może być zmęczona tym, że on nie usiedzi chwili w jednym miejscu, a on może czuć się znużony jej spokojem i zdrowym rozsądkiem. On działa spontanicznie, pod wpływem nagłego impulsu, a ona ostrożnie i z rozwagą mierzy siły na zamiary, o czym mówi jej Mars w  Koziorożcu.

Horoskop Milan Pique Mebarak

Milan Piqué Mebarak urodzony 22 stycznia 2013 o g. 21:36 w Barcelonie, w Hiszpanii, klasyfikacja: A, źródło: od matki, informacja na stronie www.shakira.com

W 2013 r. przyszedł na świat ich pierwszy syn, Milan. Shakira pragnęła urodzić dziecko nieco później, 2 lutego, dzięki czemu cała trójka obchodziłaby urodziny tego samego dnia. Jednak Milan przyszedł na świat w terminie jaki przewidywali lekarze, a nie wtedy, kiedy życzyła sobie tego matka. Mimo wszystko chłopiec urodził się ze Słońcem w znaku Wodnika, które tworzy szeroką koniunkcję ze Słońcem obojga rodziców, co wróży dobre porozumienie z nimi. W horoskopach porównawczych rodziców i dzieci często można zaobserwować fakt, że  Księżyc dziecka tworzy ważne aspekty do Słońca bądź osi horoskopu rodziców. Milan ma Księżyc w 14. stopniu Bliźniąt, który tworzy dość ścisły trygon do Słońc rodziców i jest w tym samym żywiole, dzięki czemu można spodziewać się, że rodzice będą dobrze rozumieli potrzeby emocjonalne dziecka.  

Pod koniec stycznia tego roku urodził się drugi syn Shakiry i Gerarda Piqué, Sasha. Chłopiec przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Jego kosmogram jest bardzo ciekawy nie tylko sam w sobie, ale także w odniesieniu do horoskopów rodziców i starszego brata. Otóż Sasha także ma Słońce w Wodniku (w 9. stopniu), a do tego Księżyc w 11. stopniu Bliźniąt.  Jego Słońce jest w koniunkcji ze Słońcem rodziców i brata, a Księżyc w trygonie do Słońca rodziców i w koniunkcji do Księżyca brata. Obaj chłopcy mają osie horoskopu ułożone bardzo podobnie, w tych samych znakach, gdzie ascendent wypada w Pannie, a Medium Coeli w Bliźniętach.  Takie ułożenie osi, Księżyca i Słońca w horoskopach synów świadczy o dobrych relacjach w tej rodzinie zarówno między dziećmi a rodzicami jak i między samymi braćmi.

Horoskop Sasha Pique Mebarak

Sasha Piqué Mebarak urodzony 29 stycznia 2015 o g. 21:54 w Barcelonie, w Hiszpanii, klasyfikacja: A, źródło: od matki, informacja na stronie www.shakira.com

Jednakże dalsza analiza porównawcza horoskopów synów i rodziców ujawnia także pewne problemy. Mars Milana jest w koniunkcji ze Słońcami rodziców, co może wskazywać na to, że jego działanie może ich denerwować i od czasu do czasu mogą pojawiać się kłótnie. Saturn Milana tworzy kwadraturę do Słońc obojga rodziców, a także kwadraturę do Saturna Shakiry. To wskazuje na to, że pojawienie się na świecie Milana było dla rodziców niełatwym wyzwaniem i wiąże się z pewnymi ograniczeniami oraz koniecznością wprowadzenia istotnych zmian, co może odbić się na ich karierze zawodowej, szczególnie Shakiry. Piosenkarka w prawdzie nie zrezygnowała z kariery po urodzeniu dziecka, nagrała i wydała kolejny album, który okazał się sukcesem, niemniej jednak plan pracy nad płytą, termin jej wydania i promocji trzeba było dostosować do terminu porodu. Uran w horoskopie Milana tworzy koniunkcję, a Pluton kwadraturę z Księżycem Gerarda Piqué, co świadczy o tym, że syn może zakłócać spokój ojcu, choć z drugiej strony, wyzwoli to dużą kreatywność u Piqué seniora. Z kolei Saturn ojca jest w opozycji do Księżyców obu chłopców, co sprawia, że piłkarz będzie dla synów autorytetem, ale może ich krytykować, co będzie dla nich trudne. Częste wyjazdy ojca i jego nieobecność w domu również mogą sprawiać przykrość dzieciom. Shakira także będzie dość wymagająca w stosunku do synów, bowiem jej Saturn tworzy opozycję do Słońc i Merkurych chłopców. U Milana, ta opozycja jest znacznie luźniejsza niż u Sashy, więc artystka może być bardziej surowa wobec młodszego dziecka, a bardziej pobłażliwa wobec starszego, a przynajmniej tak będą to odbierać dzieci. W przypadku Sashy, należy zwrócić uwagę na kwadraturę Urana do Plutona w jego  horoskopie. Uran tworzy koniunkcję, a Pluton kwadraturę z Marsem ojca, co z jednej strony wnosi napięcie i może realizować się przez spory na tle różnic mentalności pokoleń, ale również wyzwolić kreatywność. Z kolei w horoskopie Shakiry, Pluton Sashy znajduje się na jej Medium Coeli, a Uran jest blisko jej ascendentu. Taki układ sprawia, że pojawienie się Sashy dużo zmienia w życiu zawodowym piosenkarki. Niewykluczone, że kariera artystki ulegnie dużym transformacjom, po urodzeniu drugiego syna. Pluton i Uran, tranzytując osie w jej horoskopie i tak przyniosłyby jej wielkie zmiany. Natura zarówno Plutona jak i Urana jest silna i nieokiełznana, dlatego trudno jednoznacznie przewidzieć, co konkretnie przyniesie Shakirze taki tranzyt. Może ona przerwać karierę, by zająć się rodziną lub też macierzyństwo zainspiruje ją tak bardzo, że nagra i wyda płytę, która podbije serca fanów na całym świecie. Na szczęście Jowisz Sashy tworzy opozycję do Słońc rodziców, więc dziecko będzie dla nich inspiracją do dokonywania pozytywnych zmian.

Warto przyjrzeć się horoskopom obu braci. Otóż są one do siebie niezwykle podobne. Obaj chłopcy mają koniunkcję Słońca z Merkurym w piątym domu, więc niewykluczone, że w przyszłości zostaną artystami. Obaj mają Plutona w czwartym domu, co wskazuje na to, że ich rodzina jest wyjątkowa, panują tam dziwne zwyczaje, co nie powinno zaskakiwać biorąc pod uwagę fakt, że w tej rodzinie są same Wodniki i oczywiście każdy z nich  będzie chadzał swoimi drogami, co nie umniejsza miłości między poszczególnymi członkami tej wodniczej rodziny. Obaj bracia Piqué będą świetnie czuli się w podróży, o czym mówi położenie Jowisza (władcy domu czwartego) w domu dziewiątym w horoskopie Milana i w domu jedenastym u Sashy. Zarówno dom jedenasty jak i dziewiąty mówi szczęściu płynącym z podróży, kontaktów z cudzoziemcami i nauki. Czyli jeśli przykładowo Shakira zabierze chłopców ze sobą w trasę koncertową, to będzie to dla nich bardzo rozwijającym i miłym  doświadczeniem. Obaj mają Marsa i Neptuna w szóstym domu, co świadczy o tym, że bracia  będą pracowici i raczej będą chcieli wypracować sobie swoją własną pozycję zawodową, a nie żyć w cieniu sławnych rodziców. Obaj mają Urana w siódmym domu, więc w ich życiu będzie pojawiało się wiele bardzo dziwnych ludzi, ale Wodniki poszukują relacji tylko z oryginalnymi osobami. Milan ma w swoim horoskopie koniunkcję Wenus z Plutonem w Koziorożcu, co może zrealizować się przez wielki i niezwykle oryginalny talent artystyczny. Drugą stroną tego medalu może być talent do zarabiania pieniędzy lub ich tracenia np. poprzez hazard. Sasha także jest artystycznie uzdolniony, bowiem u niego w horoskopie Wenus tworzy koniunkcję z Neptunem i Marsem w Rybach. Z tym, że Milan będzie bardziej świadomie wykorzystywał swoje umiejętności i urok osobisty, a Sasha raczej zda się łut szczęścia niż na ambitne działanie. A szczęścia i wsparcia od ludzi mu nie zabraknie, bowiem w jego kosmogramie obecna jest opozycja Jowisza do Słońca i Merkurego. Czyli to, o co starszy brat będzie dzielnie walczył, młodszy otrzyma w prezencie od losu. W horoskopie Milana Jowisz w prawdzie robi harmonijny trygon do Słońca z Merkurym, to Saturn tworzy do nich kwadraturę, więc pomimo tego, że szczęście będzie mu sprzyjać, to jednak będzie musiał on włożyć sporo pracy, by osiągnąć swoje cele.

Warszawa, 13.02.2015

Ewa Krajewska astrologEWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka). Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisuje piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewa   
Kontakt: ek.azul@interia.pl

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.