Astroportal.pl

Cykle i tranzyty planet

Profekcje – nowe spojrzenie na dawną technikę predykcyjną

Łaciński termin profectio oznacza dosłownie awans, postęp, ruszenie. Profekcje działają w 12-letnich cyklach, gdyż to po takim czasie powtarzają się te same profekcyjne momenty.

Gwiazda Betlejemska - Tajemnica Trzech Magów

Zjawisko Gwiazdy było dla ludzi tak niepojętym wydarzeniem, że na przestrzeni przemijających wieków jego interpretacje, przechodziły od prostych do najbardziej wymyślnych.

Gimnazjum i cykl Saturna

W starym systemie spędzaliśmy w podstawówce czas w znanym otoczeniu. Dopiero w wieku 14 lat, a więc przy drugim spotkaniu z Saturnem, szliśmy w nowe miejsce. Byliśmy na to gotowi, bo Saturn symbolizuje wchodzenie w kolejne fazy życia.

Saturn w znaku Panny - porządek musi być!

Kiedy Saturn zmienia znak, zmienia się również aura, jaka nas otacza. Saturn jest planetą społeczną, która wyznacza nasze obowiązki wobec grupy i ambicje, jakie w życiu rodzinnym i społecznym chcemy realizować.

Uran w znaku Ryb 2003 - 2010

Planeta Uran jest uważana za planetę nowoczesności, zmian, buntu, rewolucji, odkryć, zaawansowanych technologii i postępu. W mitologii kojarzona jest z Prometeuszem, który był opiekunem i nauczycielem ludzi i w imię dobra ludzkości zbuntował się wobec Zeusa, ukradł ogień z Olimpu i dzięki temu umożliwił ludziom rozwój cywilizacji. Planeta Uran jest władcą znaku Wodnika.

Wiedza to władza, koniunkcja Jowisza i Plutona w 2007 roku

Raz na 12 lat planety Jowisz i Pluton, które są związane z prawem, filozofią, władzą i działaniem na wielką skalę spotykają się w tym samym znaku zodiaku. To spotkanie, zwane przez astrologów koniunkcją, rozpoczyna nowy cykl tych dwóch planet.

Saturn w znaku Lwa - uwaga politycy!

Saturn w znaku Lwa wprowadzi restrykcje, ograniczenia i porządek tam, gdzie w zodiaku jest zabawa, występy, polityka i spontaniczna kreatywność.

Planeta Saturn a zmiany w modzie

Co pewien czas zmieniają się trendy w modzie. Okresy te można pogrupować w cykle 2-2,5 letnie, co w astrologii można przyrównać do cyklu planety Saturn, który mniej więcej co dwa i pół roku zmienia znak zodiaku, aby po 29 latach powrócić w to samo miejsce w zodiaku. 2-go września 2007 roku Saturn po raz kolejny zmienił znak: opuścił znak Lwa i wszedł do znaku Panny. Możemy więc spodziewać się nowych trendów w modzie.

Jowisz w Wodniku w 2009 roku

Wodnik to przedostatni, jedenasty znak zodiaku. Przyporządkowany jest żywiołowi powietrza i jakości stałej. Jowisz, kiedy będzie przemierzał ten znak, wzmocni swoje dobre działanie i natchnie optymizmem i energia nawet tych, którzy nic nie robią, tylko siedzą i narzekają na kryzys w gospodarce.

Trzęsienie ziemi. Tranzyty Urana do Saturna

Tranzyty Urana zawsze niosą ze sobą atmosferę zaskoczenia, niepewności i nowości. Kiedy jednak Uran działa na urodzeniowego Saturna, zaczynamy odczuwać wielki niepokój, ponieważ jest to punkt w horoskopie, który jest trudny do poruszenia i zmiany.

Solariusz – magiczny horoskop dnia urodzin

W dniu urodzin Słońce wraca w zodiaku do miejsca, w którym przebywało w chwili, gdy pojawiliśmy się na świecie. Jego powrót odnawia naszą energię życiową, zasilając nią organizm na kolejny rok, pozwala odkrywać nowe horyzonty.

Cykl Jonasa - astrologiczna metoda planowania rodziny

W dobie stosowania naturalnych sposobów planowania ciąży metoda ta staje się coraz bardziej popularna na całym świecie, choć brak jest najnowszych badań medycznych, które oficjalnie potwierdziłyby jej skuteczność.

Retrogradacja planet

Powszechnie panuje przekonanie, że gdy planeta w horoskopie natywnym jest w retrogradacji, to jej energia ulega osłabieniu. Jednak wielu ludzi mądrych, wykształconych, a także pisarzy, posiada w swoim horoskopie urodzeniowym Merkurego w ruchu wstecznym.

Próżny kurs Księżyca

Co dwa i pół dnia Księżyc, który wędruje po ekliptyce na tle zodiaku, wkracza w kolejny znak zodiaku. W ciągu 28 dni (tyle wynosi obieg Księżyca wokół zodiaku) Księżyc zmienia więc znak dwanaście razy. Przejście z jednego znaku do drugiego dla Księżyca jest wydarzeniem szczególnym.

Tranzyty Plutona

Tranzyty Plutona należą do najwazniejszych wydarzeń w życiu człowieka i zwykle ich daty są od razu rozpoznawalne jako czas ważnych zmian i życiowych przełomów.

Małżeńskie kryzysy w rytmie Saturna

Kiedy wstępujemy w nowy związek, jesteśmy pełni optymizmu i nadziei, że to „na zawsze”. Jednak psychologowie wyznaczają siedem trudnych momentów, które będziemy musieli przetrwać, jeśli naprawdę pisane jest nam być razem. Co na to astrologia?

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.